Karta kredytowa Millennium

Karty kredytowe od Millennium - co trzeba o nich wiedzieć? Jak prezentują się w porównaniu do innych kart na rynku i czym różnią się między sobą? Zobacz opłaty, oprocentowanie i limity kredytowe wybranych przez nas kart Millennium. Na jakie promocje można liczyć w tym banku?

Opłaty za bankomaty dla posiadaczy Karta kredytowa Millennium

Karta kredytowa w Banku Millennium to jeden z najbardziej zaufanych instrumentów finansowych na polskim rynku. Klienci tego banku mają do wyboru 3 różne oferty karty kredytowej - Impresja, Alfa oraz Gold. Oprocentowanie na kartach kredytowych w banku Millennium wynosi 10 proc. Kwota limitu kredytowego może wynieść od 1 tys. zł do nawet 100 tys. zł. Bank Millennium nie pobiera opłat za przekroczenie limitu. Klienci banku Millennium mogą również uniknąć opłaty za kartę kredytową przy aktywnym korzystaniu z limitu.

Karta kredytowa w Millennium Bank
Dostępne rodzaje kart Impresja Alfa Gold
Oprocentowanie karty 10% 10% 10%
Limit karty 1000 - 100 000 zł 1000 - 100 000 zł 5 000 – 50 000 zł
Okres bezodsetkowy 51 dni 51 dni 51 dni
Wysokość spłaty minimalnej 5 % 5 % 5 %
Opłata za przekroczenie limitu 0 zł 0 zł 0 zł
Opłata za kartę główną 0 zł / 7,99 zł 0 zł / 7,99 zł 0 zł / 12,99 zł
Opłata za kartę dodatkową 0 zł / 2,99 zł 0 zł / 2,99 zł 0 zł / 6,99 zł
Możliwość uniknięcia opłat za kartę wykonanie min. 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu Wykonanie min. 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu wykonanie min. 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu
Wypłaty z bankomatów

3,99%, min. 9,99 zł w Polsce

3,99%, min. 9,99 zł za granicą

3,99%, min. 9,99 zł w Polsce

3,99%, min. 9,99 zł za granicą

3,99%, min. 9,99 zł w Polsce

3,99%, min. 9,99 zł za granicą

Opłata za przewalutowanie 2% 2% 2%
Wydanie karty 0 zł 0 zł 0 zł

Wymagania karty kredytowej

Dowód osobisty
Zaświadczenie o dochodach

Bonusy dla posiadaczy kart kredytowych

Posiadacze karty kredytowej Millennium mogą korzystać z okresowych promocji banku oraz stałych korzyści do kart. Stałym udogodnieniem dla klientów będzie możliwość kontroli wydatków dzięki powiadomieniom MilleSMS, dostępowi do rachunku karty przez internet oraz comiesięcznym wyciągom. Dodatkowo, do każdego wariantu karty kredytowej może zostać wydana karta dodatkowa, z której w ramach ustalonego przez klienta limitu mogą korzystać osoby od 13 roku życia. Wśród dodatkowych bonusów za założenie karty kredytowej w Millennium znalazły się:

 • premia w wysokości 200 zł i rok bez opłat za obsługę karty kredytowej z limitem min. 3000 zł (5000 zł z kartą GOLD) przy transakcjach na min. 250 zł w każdym z trzech kolejnych miesięcy - promocja dla nowych klientów,
 • zwrot do 5 proc. kosztów codziennych zakupów (760 zł rocznie) u partnerów Banku Millennium - z premii korzystać można niezależnie od aktualnych promocji i rabatów,
 • specjalne e-Bony na zakupy w hipermarketach i supermarketach Carrefour - szansa na premię o wartości 1,50 zł za każde wydane 30 zł, którą można wykorzystać podczas kolejnych zakupów,
 • zniżki w wybranych sklepach w programie rabatowym Inspiracje,
 • dostęp do programu rabatowego Buy&Smile z kartą MasterCard - do 55 proc. zniżki w ponad 2000 sklepów i punktów usługowych,
 • do 70 proc. za płatności kartą GOLD podczas Stylowych Zakupów,
 • pakiet ubezpieczeniowy Assistance - pakiet składa się z 5 obszarów, które zapewnią pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach dnia codziennego: Assistance samochodowy, medyczny i domowy oraz pakiet usług concierge dla kobiet i mężczyzn,
 • ochrona karty - bezpłatna usługa 3D-Secure i powiadomienia SMS w postaci Pakietu 25 SMS w miesiącu na krajowe / zagraniczne numery telefonów oraz pakietu ubezpieczeń Ochrona Karty za 3,99 zł na miesiąc,
 • możliwość rozłożenia spłaty zadłużenia na raty 0 proc. - dla karty Impresja można wnioskować 2 razy w roku o rozłożenie limitu max. 3000 zł na 6, 9 lub 12 rat, dla karty Alfa, możliwe jest jednorazowe rozłożenie limitu max. 3000 zł na 6, 9, 12 lub 24 rat.

Jak założyć kartę kredytową?

Osoby posiadające już konto w Millennium bank mogą złożyć wniosek o kartę kredytową z poziomu swojej bankowości online lub dzwoniąc na infolinię banku. Wymagany dochód to min. 1000 zł. netto. Jeśli przelewamy swoje wynagrodzenie na konto w Millennium od min. 3 miesięcy, formalności związane z badaniem zdolności kredytowej zostaną ograniczone do minimum. Nowi klienci Millennium, którzy nie mają w tym banku rachunku osobistego, również mogą ubiegać się o wydanie karty.

W tym wypadku wniosek wraz w wymaganymi dokumentami należy dostarczyć do najbliższej placówki banku. Do otrzymania karty konieczny jest ważny dowód osobisty oraz dokument potwierdzający regularne miesięczne dochody. Po otrzymaniu i aktywacji karty można ją zarządzać przez bankowość elektroniczną Millenet, aplikację mobilną i bankomaty lub odwiedzając jeden z oddziałów Millennium Bank.

Różnice między kartami

Każda karta Millennium stanowi propozycję dla innego rodzaju klienta. Impresja przyda się kobietom często dokonującym zakupów w sklepach z ubraniami, a kolei Alfa to bliźniacza karta, ale przeznaczona dla mężczyzn. Widać to nawet po ich designie - Impresja to karta z różowymi kwiatami, a Impresja ma czarno-biały, elegancki motyw przewodni. Karta Gold jest przeznaczona dla klientów, dla których liczy się prestiż. Jak nazwa wskazuje, ta karta jest złota. Jej oprocentowanie jest nieco niższe, a ubezpieczenie całkowicie darmowe.

Różnicę (oprócz wymogu miesięcznych dochodów) stanowi również ewentualna opłata za obsługę karty - Impresja i Alfa kosztują 7,99 zł miesięcznie, a Gold 12,99. Obsługa wszystkich kart Millennium jest darmowa, pod warunkiem dokonania zaledwie 5 transakcji bezgotówkowych miesięcznie. Wszelkie transakcje bezgotówkowe są całkowicie bezpłatne.

Millennium Impresja (RRSO 14,55%) - karta ze rabatami na modę damską

Impresja to propozycja zniżek w sklepach takich jak Zara, Pull&Bear, Bershka czy Stradivarius (łącznie ponad 20 sklepów partnerskich) - Millenium nie robi tajemnicy z tego, że na karcie najbardziej skorzystają kobiety zainteresowane modą. Zwrot można dostać na aż 5 proc. wartości zakupów. Z kolei w Carrefourze za każde wydane w poniedziałki i piątki 30 złotych dostaniesz tu 1,50 zł zwrotu w formie e-Bonu.

W ramach karty możesz też wykupić pakiet Assistance Impresja, który zapewnia darmową pomoc w przypadku zepsutego samochodu, przeprowadzki czy innych nieprzyjemnych zdarzeń. Maksymalny limit tej karty wynosi 100 tys. złotych, a okres bezodsetkowy to 51 dni. Spłatę karty możesz rozłożyć na promocyjne Wygodne Raty (RRSO 1,88%), z czego można skorzystać dwa razy w roku do kwoty 3 tys. złotych.

Millennium Alfa (RRSO 14,55%) - karta kredytowa dla mężczyzn

Millennium Alfa to wersja karty Impresja dla Mężczyzn. Tu również można liczyć na zniżki w wybranych sklepach do 5 proc. wartości zakupów i łącznie aż 760 zł zwrotu. Różnicę, oprócz designu karty, stanowią sklepy, w których możesz liczyć na zniżki. Są to na przykład Empik, Leroy Merlin, Inter Cars czy travelplanet.pl.

Spłatę wykorzystanego limitu karty można rozłożyć na wygodne, miesięczne raty (RRSO 7,87%) do kwoty 3 tys. złotych. W ramach karty możesz kupić pakiet Assistance Alfa, który za darmo pomoże w przeróżnych życiowych sytuacjach, takich jak zepsuty samochód, czy awaria sprzętu domowego. Kart można używać bez opłat pod warunkiem dokonania co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych miesięcznie. Maksymalny limit Millennium Alfa wynosi 100 tys. złotych, a okres bezodsetkowy wynosi, tak jak w innych kartach tego banku 51 dni.

Millennium Gold (RRSO 13,42%) - karta z dostępem do usług dodatkowych

Karta Millennium Gold dostępna w dwóch wersjach przygotowanych przez największe na świecie organizacje płatnicze - Visa i Mastercard. Jej limit kredytowy to maksymalnie 50 000 zł, a okres bezodsetkowy wynosi, jak w pozostałych kartach Millennium 51 dni. Posiadacze karty mogą bezpłatnie korzystać z darmowych usług Assistance&Concierge oraz Ubezpieczenia w Podróży Zagranicznej.

Przy dokonaniu przez trzy kolejne miesiące transakcji bezgotówkowych na kwoty minimum 250 zł, 200 zł zostanie zwrócone na rachunek użytkownika. Posiadacze karty mogą przez rok opłat za jej obsługę. Wystarczy że wykonają jedną transakcję bezgotówkową miesięcznie. Dodatkowo płacąc kartą podczas Stylowych Zakupów od 27.09-7.10.2019 skorzystamy z rabatów do -70 proc., a korzystając z aplikacji mobilnej Buy&Smile, można łatwo sprawdzić dostępność rabatów do -55 proc. w najbliższej okolicy z użyciem geolokalizacji.

Wady i zalety oferty

Karty kredytowe od Millennium charakteryzują się wysokim dostępnym limitem kredytowym i niskim oprocentowaniem. Tak jak w większości banków funkcjonuje program partnerski dla kart w wybranych sklepach - fani poszczególnych marek powinni poważnie rozważyć założenie tu karty tylko z tego powodu. Z drugiej strony opłaty za przewalutowanie i operacje gotówkowe są wysokie. To jednak rynkowy standard - karta kredytowa zwyczajnie nie służy do takich operacji.

Zalety:
 • Promocja zwrotu 200 zł na konto.
 • Możliwość użytkowania bez opłat.
 • Tanie pakiety ubezpieczeń i assistance.
 • Wysokie limity kredytowe.
 • Zniżki aż do kwoty 760 zł.
 • Możliwość złożenia wniosku online przez Millenet.
Wady:
 • Opłaty za przewalutowanie.
 • Opłaty za operacje gotówkowe.
 • Krótki okres bezodsetkowy.

Podsumowanie

Karty kredytowe od Millennium Bank wydawane są w trzech wariantach: Impresja, Alfa i Gold. Oferta Millennium Banku skierowana jest do osób, które chcą mieć szybki i łatwy dostęp do dodatkowych środków w razie potrzeby. Kartę kredytową Millennium można zamówić z poziomu bankowości internetowej lub osobiście w oddziale banku. Jeśli posiadamy konto w Millennium, kartę w oddziale możemy dostać od ręki. Nie trzeba jednak mieć konta w tej instytucji. Jedynym warunkiem otrzymania karty kredytowej Millennium jest wymóg zarabianie 1 000 zł netto miesięcznie.

 • Millennium posiada zróżnicowaną ofertę kart kredytowych. Karty dostępne są w wariantach: Impresja, Alfa i Gold. Wszystkie karty posiadają takie samo oprocentowanie (10 proc.) oraz okres bezodsetkowy (51 dni).
 • Millennium umożliwia potwierdzenie wysokości uzyskiwanych dochodów poprzez: zaświadczenie od pracodawcy, wyciąg z konta z ostatnich trzech miesięcy lub PIT. Klienci posiadający konto w Millennium Banku mają formalności związane z wnioskowaniem i weryfikacją ograniczone do minimum.
 • Żeby uzyskać kartę kredytową Millennium, trzeba posiadać dowód osobisty oraz odpowiednie zarobki - minimum 1 000 zł netto miesięcznie. Kartę można zamówić online, bez wychodzenia z domu.
 • Millennium Bank oferuje posiadaczom kart kredytowych liczne bonusy i promocje.
 • Jeśli zrobimy zakupy u partnerów Banku Millennium, otrzymamy zwrot do 5 proc. kosztów codziennych zakupów (760 zł rocznie).

Dodaj opinię o Karta kredytowa Millennium

######## ##   ## ##   ## ##   ##    ## 
##   ## ##   ## ##  ## ##   ##    ## 
##   ## ##   ##  ## ##  ##   ##    ## 
######## ##   ##  ###  ##   ##    ## 
##  ##  ##   ##  ## ##  ##   ## ##  ## 
##  ## ##   ## ##  ## ##   ## ##  ## 
##   ## ####### ##   ## #######  ###### 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Opinie o Karta kredytowa Millennium

Opinia o Karta kredytowa Millennium od Komisiek 2021-01-31 23:26:12 #5524
Mimo stosunkowo krótkiego bezodsetkowego okresu spłaty oferta kredytowa w Millennium bank jest bardzo przyzwoita i z czystym sumieniem moge polecić, tak jak sam bank Millennium.
Opinia o Karta kredytowa Millennium od Janek 2020-02-19 13:05:09 #4445
Karta jak karta, ale formalności załatwia się całkiem przyjemnie. Prosty wniosek i łatwa rezygnacja.
Opinia o Karta kredytowa Millennium od Marcin 2020-02-18 14:30:36 #4442
Millenium alfa to super karta! Jestem bardzo zadowolony

Zobacz także:

Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania