Karta kredytowa Pekao

Bank Pekao S.A. posiada w swojej ofercie trzy warianty kart kredytowych, które różni szata graficzna, limity kredytowe oraz korzyści dodatkowe za założenie karty. Posiadacze kart mogą korzystać z wygodnych transakcji bezgotówkowych, wypłacać pieniądze z bankomatów oraz dokonywać przelewów z rachunku karty na dowolne konto osobiste. Sprawdź, jak uniknąć opłat za karty kredytowe Pekao i wykorzystać wszystkie ich zalety.

Opłaty za Karta kredytowa Pekao

Aby założyć kartę kredytową w banku Pekao klient musi mieć ukończone 18 lat i wykazywać stałe przychody na konto. Do wyboru mamy aż 3 karty - Pekao Kartę Elastyczną, Pekao Credit Silver i Pekao Credit Gold. Limit na karcie kredytowej w tym banku może wynieść od 1 tys. zł do nawet 50 tys. zł. Oprocentowanie karty wynosi 10 proc. Bank Pekao umożliwia uniknięcie opłacenia kosztu prowadzenia karty. Klienci korzystający z kart kredytowych w banku Pekao mogą liczyć na liczne rabaty i promocje.

Karta kredytowa w Pekao
Dostępne rodzaje kart Pekao Karta Elastyczna Pekao Credit Silver Pekao Credit Gold
Oprocentowanie karty 10% 10% 10%
Limit karty 1000 - 30 000 zł 1000 - 20 000 zł 5000 - 50 000 zł
Okres bezodsetkowy 55 dni 55 dni 55 dni
Wysokość spłaty minimalnej 5% nie mniej niż 50 zł 5% nie mniej niż 50 zł 5% nie mniej niż 50 zł
Opłata za przekroczenie limitu (o więcej niż 3%) 40 zł 40 zł 40 zł
Opłata za kartę główną 0 zł / 2,99 zł (msc.) 0 zł / 70 zł 0 zł / 150 zł
Opłata za kartę dodatkową 0 zł / 2,99 zł (msc.) 0 zł / 35 zł 0 zł / 75 zł
Możliwość uniknięcia opłat za kartę minimum 1 transakcja kartą w miesiącu dowolne transakcje kartą na kwotę min. 18 000 zł na rok dowolne transakcje kartą na kwotę min. 24 000 zł na rok
Wypłaty z bankomatów 3,00% min. 6,00 zł 3,50% min 4,00 zł w Pekao i Euronet 3,50% min 4,00 zł w Pekao i Euronet
Opłata za przewalutowanie 0% 0% 0%
Wydanie karty 15 zł 0 zł 0 zł

Wymagania karty kredytowej

Dowód osobisty
Konto w banku

Bonusy dla posiadaczy kart kredytowych

Kartami kredytowymi Pekao można zarządzać przez aplikację PeoPay na telefon lub przez usługę bankowości elektronicznej Pekao24. Podstawowy wariant karty będzie odpowiedni nawet dla osób rzadko korzystających z przyznanego limitu kredytowego. Niezależnie od rodzaju karty głównej, klienci mogą złożyć wniosek o wydanie karty dodatkowej dla osób od 13 roku życia. Wśród dodatkowych bonusów za założenie karty kredytowej w Pekao znalazły się:

 • zniżki w programie Visa Oferty,
 • punkty w programie Mastercard Bezcenne Chwile,
 • darmowe ubezpieczenie karty,
 • Srebrny pakiet ubezpieczeń w podróży zagranicznej, który obejmuje m. in.: koszty leczenia (do 30 tys. zł), NNW (do 10 tys. zł) oraz Assistance w podróży dla posiadaczy karty Silver,
 • Złoty pakiet ubezpieczeń w podróży zagranicznej, które obejmuje m.in.: koszty leczenia (do 100 tys. zł),NNW (do 100 tys. zł) oraz Assistance w podróży dla posiadaczy karty Gold,
 • spłata na raty - wydatki w kwocie od 300 do 5000 zł można rozłożyć na 3 do 24 rat,
 • przeliczanie transakcji w walutach z tabeli kursów Banku Pekao S.A. bezpośrednio na złotówki.

Jak założyć kartę kredytową?

Wydanie karty oraz wysokość limitu kredytowego są uzależnione od zdolności kredytowej klienta. Wniosek o kartę można złożyć z poziomu bankowości elektronicznej lub aplikacji PeoPay, do których dostęp mają stali klienci banku. Osoby nieposiadające konta w Pekao również mogą stać się posiadaczami karty kredytowej. W tym wypadku konieczne będzie wypełnienie formularza kontaktowego na stronie internetowej banku lub odwiedzenie oddziału Pekao. Dokumenty jakich może wymagać konsultant banku to przede wszystkim dowód osobisty oraz zaświadczenie od pracodawcy lub inny dokument potwierdzający osiągane dochody.

W ciągu kilku dni od zawarcia umowy z bankiem zostaną nam przesłane pocztą dwie koperty, w których znajdziemy nieaktywną kartę oraz numer PIN. Przesłanie karty kurierem jest całkowicie darmowe, ale za wydanie karty kredytowej w trybie ekspresowym (na życzenie klienta) naliczona zostanie opłata w wysokości 50 zł. Aktywacja karty jest możliwa za pośrednictwem Pekao24, telefonicznie, w jednostce Banku lub podczas pierwszej płatności z wykorzystaniem kodu PIN.

Różnice między kartami

Trzy warianty Karty Kredytowej Pekao pozwalają na dopasowanie produktu do potrzeb klientów. Im wyższa zdolność kredytowa klienta, tym wyższy będzie maksymalny limit na karcie, a co za tym idzie, trudniejsze unikanie opłat za kartę. Ewentualne podwyższenie limitu kredytowego jest możliwe po dokonaniu ponownego badania i oceny zdolności kredytowej kredytobiorcy. Aktywni użytkownicy z pewnością docenią zalety karty Srebrnej i Złotej. Jeśli jednak karta kredytowa ma być wyłącznie pomocą w nieprzewidzianych wydatkach, wystarczająca może okazać się podstawowa Karta Elastyczna Pekao.

Karta Kredytowa Elastyczna (RRSO 9,39%) z limitem do 30 000 zł

Elastyczna Karta Kredytowa jest wydawana w kilku wariantach kolorystycznych, dopasowanych do gustu klienta. Za wydanie lub wznowienie Karty Elastycznej (głównej i dodatkowej) zapłacimy 15 zł. Koszt ten rekompensują jednak niskie opłaty miesięczne za obsługę karty, które wynoszą tylko 2,99 zł. Klienci są całkowicie zwolnieni z opłat, jeśli w poprzednim cyklu rozliczeniowym dokonają minimum jednej transakcji bezgotówkowej lub gotówkowej kartą. Opłata za przelew wewnętrzny na konto wynosi 3,00% (min 6,00 zł), dlatego karta jest skierowana głównie do osób preferujących transakcje bezgotówkowe.

Karta Kredytowa Pekao Silver (RRSO 12,51%) z limitem do 20 000 zł

Z Srebrnej Karty Kredytowej Pekao bez dodatkowych opłat mogą korzystać osoby, które wydają co najmniej 18 000 zł rocznie. Karta jest dostępna w dwóch wariantach - Pekao MasterCard Credit Silver i Pekao Visa Credit Silver. Zależnie od wybranego wariantu klienci mogą korzystać z promocji i zniżek oferowanych przez VISA lub MasterCard. W obu wariantach karta ma kolor srebrny, a jej limit sięga maksymalnie 20 000 zł. Posiadacze karty mogą skorzystać z usługi Assistance w podróży oraz Srebrnego pakietu ubezpieczeń w podróży zagranicznej. Gwarantuje ono pokrycie kosztów leczenia do kwoty 30 000 zł oraz ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków do kwoty 10 000 zł.

Karta Kredytowa Pekao Gold (RRSO 11,70%) z limitem do 50 000 zł

Złote Karty Kredytowe Pekao są wydawane w wersji Pekao Mastercard Credit Gold i Pekao VISA Credit Gold. Posiadacze karty mają dostęp do limitu kredytowego w kwocie od 5000 do 50 000 zł, zależnie od posiadanej zdolności kredytowej. Razem z kartą klient otrzymuje też dostęp do usługi Assistance w podróży oraz Złotego pakietu ubezpieczeń w podróży zagranicznej. Dzięki polisie możemy liczyć na pokrycie kosztów leczenia do kwoty 100 000 zł, oraz ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków do kwoty 100 000 zł. Za polecenie przelewu wewnętrznego kartą Gold lub Silver pobierana jest prowizja w wysokości 0,50 proc. od kwoty każdego przelewu, min. 1 zł za transakcję.

Wady i zalety oferty

Z kartą kredytową Pekao można korzystać z darmowego kredytu przez nawet 55 dni. Spłata minimalna wynosi tylko 5 proc. zadłużenia. Jeśli nie chcemy regulować zadłużenia w całości, możemy rozłożyć jego spłatę na raty. Bank Pekao udostępnia 6 możliwych terminów cykli rozliczeniowych do wyboru, co pozwoli na wybranie wygodnego dnia spłaty karty. Poniżej zestawienie zalet i wad kart kredytowych wydawanych przez Bank Pekao S.A.

Zalety:
 • bonusy za założenie karty,
 • brak opłat za transakcje walutowe,
 • wygodne płatności w internecie,
 • korzystne pakiety ubezpieczeń,
 • długi okres bezodsetkowy,
 • możliwość otrzymania aż 6 kart kredytowych w ramach jednego limitu.
Wady:
 • niskie limity kredytowe,
 • wysokie opłaty za przekroczenie limitu karty.

Podsumowanie

Pekao S.A. posiada w swojej ofercie trzy warianty kart kredytowych, które różni szata graficzna, limity kredytowe oraz korzyści dodatkowe za założenie karty. Kartami kredytowymi Pekao można zarządzać przez aplikację PeoPay na telefon lub przez usługę bankowości elektronicznej Pekao24. Wydanie karty oraz wysokość limitu kredytowego są uzależnione od zdolności kredytowej klienta.

 • Karty kredytowe Pekao S.A. dostępne są dla osób pełnoletnich z dobrą zdolnością kredytową.
 • Aby otrzymać kartę kredytową Pekao, trzeba mieć dokument potwierdzający dochody.
 • Posiadacze kart kredytowych Pekao mogą liczyć na promocje i bonusy.
 • Okres bezodsetkowy wynosi 55 dni.
 • Wnioskować o kartę można: online, osobiście w oddziale banku lub z poziomu aplikacji PeoPay.
złóż wniosek o kartę kredytową

Dodaj opinię o Karta kredytowa Pekao

##   ## ####### ##   ## #######  ######  
##   ## ##   ## ## ## ## ##   ## ##  ## 
##   ## ##   ## ## ## ## ##   ## ##    
######### ##   ## ## ## ## ##   ## ##  #### 
##   ## ##   ## ## ## ## ##   ## ##  ## 
##   ## ##   ## ## ## ## ##   ## ##  ## 
##   ## #######  ### ###  #######  ######  

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Opinie o Karta kredytowa Pekao

Opinia o Karta kredytowa Pekao od Marti 2020-11-30 22:57:57 #5200
to co sprawiło, że wiedziałem, że pekao jest słusznym wyborem dla mnie to brak dodatkowych opłat za wszelkie transakcje walutowe. Polecam wszystkim bank Pekao oraz ich kartę. Super oferta!!!
Odpowiedz

Zobacz także:

Karta kredytowa Credit Agricole
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania
Karta kredytowa Santander Consumer Bank
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania
Karta kredytowa BNP Paribas
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania
Karta kredytowa BOŚ Bank
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania