Karta kredytowa Pekao

Bank Pekao S.A. posiada w swojej ofercie trzy warianty karty kredytowej z Żubrem, które różnią warunki i korzyści z używania karty. Posiadacze kart mogą korzystać z wygodnych transakcji bezgotówkowych, wypłacać pieniądze z bankomatów oraz dokonywać przelewów z rachunku karty na dowolne konto osobiste. Sprawdź, jak uniknąć opłat za karty kredytowe Pekao i wykorzystać wszystkie ich zalety.

Opłaty za Karta kredytowa Pekao

Aby założyć kartę kredytową w banku Pekao klient musi mieć ukończone 18 lat i wykazywać stałe przychody na konto. Do wyboru mamy aż 3 pakiety do karty kredytowej z Żubrem - Kartę z Żubrem Standard, Kartę z Żubrem Złotą i Kartę z Żubrem Platynową. Limit na karcie kredytowej w tym banku może wynieść od 1 000 zł do nawet 100 000 zł. Oprocentowanie karty wynosi 17,25 proc. Bank Pekao umożliwia uniknięcie opłacenia kosztu prowadzenia karty. Klienci korzystający z kart kredytowych w banku Pekao mogą liczyć na liczne rabaty i promocje.

Karta kredytowa w Pekao      
Dostępne rodzaje kart Z Żubrem Standard Z Żubrem Złota Z Żubrem Platynowa
Oprocentowanie karty 17,25% 17,25% 17,25%
Limit karty 1000 - 100 000 zł 1000 - 100 000 zł 1000 - 100 000 zł
Okres bezodsetkowy brak brak brak
Wysokość spłaty minimalnej 3% nie mniej niż 30 zł 3% nie mniej niż 30 zł 3% nie mniej niż 30 zł
Opłata za przekroczenie limitu (o więcej niż 3%) brak brak brak
Opłata za kartę główną 0 zł (msc.) 0 zł / 19 zł 0 zł / 29 zł
Opłata za kartę dodatkową 0 zł / 2,99 zł (msc.) 0 zł / 35 zł 0 zł / 75 zł
Możliwość uniknięcia opłat za kartę brak dowolne transakcje kartą na kwotę min. 2000 zł na miesiąc dowolne transakcje kartą na kwotę min. 3000 zł na miesiąc
Wypłaty z bankomatów 3,00% min. 6,00 zł 3,50% min 4,00 zł w Pekao i Euronet 3,50% min 4,00 zł w Pekao i Euronet
Opłata za przewalutowanie 0% 0% 0%
Wydanie karty 0 zł 0 zł 0 zł

Wymagania karty kredytowej

Dowód osobisty
Konto w banku

Bonusy dla posiadaczy kart kredytowych

Kartami kredytowymi Pekao można zarządzać przez aplikację PeoPay na telefon lub przez usługę bankowości elektronicznej Pekao24. Podstawowy wariant karty będzie odpowiedni nawet dla osób rzadko korzystających z przyznanego limitu kredytowego. Niezależnie od rodzaju karty głównej, klienci mogą złożyć wniosek o wydanie karty dodatkowej dla osób od 13 roku życia. Wśród dodatkowych bonusów za założenie karty kredytowej w Pekao znalazły się:

 • darmowe ubezpieczenie karty,
 • Spłata w ratach 10 x 0% do wartości odpowiednio 1000 zł Standard, 2000 zł Złoty, 3000 zł Platynowy z wydanych środków.
 • Spłata w ratach z oprocentowaniem obniżonym odpowiednio o 5% Standard, 10% Złoty, 15% Platynowy względem oprocentowania limitu kredytowego (16,39%)
 • Możliwość ubezpieczenia transakcji internetowych do kwoty odpowiednio 1000 zł Standard, 3000 zł Złoty, 6000 zł Platynowy.
 • Zwrot 2% wartości transakcji, do 20 złotych miesięcznie w pakiecie Złotym i do 30 złotych miesięcznie w pakiecie Platynowym, za zakupy w internecie.
 • Szansa na zdobycie dodatkowych punktów w programie MasterCard Bezcenne Chwile.

Jak założyć kartę kredytową?

Wydanie karty oraz wysokość limitu kredytowego są uzależnione od zdolności kredytowej klienta. Wniosek o kartę można złożyć z poziomu bankowości elektronicznej lub aplikacji PeoPay, do których dostęp mają stali klienci banku. Osoby nieposiadające konta w Pekao również mogą stać się posiadaczami karty kredytowej. W tym wypadku konieczne będzie wypełnienie formularza kontaktowego na stronie internetowej banku lub odwiedzenie oddziału Pekao. Dokumenty jakich może wymagać konsultant banku to przede wszystkim dowód osobisty oraz zaświadczenie od pracodawcy lub inny dokument potwierdzający osiągane dochody.

W ciągu kilku dni od zawarcia umowy z bankiem zostaną nam przesłane pocztą dwie koperty, w których znajdziemy nieaktywną kartę oraz numer PIN. Przesłanie karty kurierem jest całkowicie darmowe, ale za wydanie karty kredytowej w trybie ekspresowym (na życzenie klienta) naliczona zostanie opłata w wysokości 50 zł. Aktywacja karty jest możliwa za pośrednictwem Pekao24, telefonicznie, w jednostce Banku lub podczas pierwszej płatności z wykorzystaniem kodu PIN.

Różnice między kartami

Trzy warianty Karty Kredytowej Pekao pozwalają na dopasowanie produktu do potrzeb klientów. Im wyższa zdolność kredytowa klienta, tym wyższy będzie maksymalny limit na karcie, a co za tym idzie, trudniejsze unikanie opłat za kartę. Ewentualne podwyższenie limitu kredytowego jest możliwe po dokonaniu ponownego badania i oceny zdolności kredytowej kredytobiorcy. Aktywni użytkownicy z pewnością docenią zalety karty Srebrnej i Złotej. Jeśli jednak karta kredytowa ma być wyłącznie pomocą w nieprzewidzianych wydatkach, wystarczająca może okazać się podstawowa Karta Elastyczna Pekao.

Karta Kredytowa z Żubrem Standard (RRSO 18,24%)

Karta Kredytowa z Żubrem jest wydawana w kilku wariantach kolorystycznych, dopasowanych do gustu klienta. Wydanie karty jest bezpłatne, tak jak koszt prowadzenia karty w pakiecie Standard to równe 0 złotych. Karta posiada limit maksymalny do 100 000 złotych, jednak jego wysokość uzależniona jest od zdolności kredytowej wnioskującego. Karta nie posiada okresu bezodsetkowego, ale Pekao daje możliwość rozłożyć do 1000 złotych wykorzystanego limitu na 10 korzystnych rat 0%. Można posiadać do 6 kart, jedną główną i aż 5 dodatkowych.

Karta Kredytowa z Żubrem Złota (RRSO 18,24%)

Z pakietu Złotego Karty Kredytowej Pekao bez dodatkowych opłat mogą korzystać osoby, które wydadzą co najmniej 2000 złotych w ostatnim okresie rozliczeniowym. W przeciwnym wypadku obsługa karty będzie wydatkiem rzędu 19 złotych w skali miesiąca. Karta nie posiada okresu bezodsetkowego. Można jednak skorzystać ze spłaty w 10 wygodnych ratach 0% do 2000 złotych wykorzystanych z limitu. W tym wariancie dostępna jest także możliwość uzyskania zwrotu za zakupy w wysokości 2% od kwoty transakcji, ale nie więcej niż 20 złotych w miesiącu.

Karta Kredytowa z Żubrem Platynowa (RRSO 18,24%)

Karta w pakiecie Platynowym wydawana jest za 0 złotych, a koszt prowadzenia karty to 29 złotych miesięcznie. Jednak dla klientów, którzy w ostatnim okresie rozliczeniowym wydali co najmniej 3000 złotych przy użyciu karty, nie ma opłaty w kolejnym miesiącu. Wydane do 3000 złotych z limitu można spłacić w 10 wygodnych ratach 0%. Karta posiada także możliwość odzyskania części wydanych środków, do 2% od wartości transakcji, ale nie więcej niż 30 zł miesięcznie. Karta Platynowa daje także największy bonus do punktów zdobywanych w programie MasterCard Bezcenne Chwile.

Wady i zalety oferty

Spłata minimalna wynosi tylko 3 proc. zadłużenia (minimum 30 złotych). Jeśli nie chcemy uregulować zadłużenia w całości, możemy rozłożyć jego spłatę na raty. Jest to opcja 10 rat 0%, pod warunkiem, że nie wykorzystaliśmy, w zależności od wariantu odpowiednio 1000, 2000 lub 3000 złotych. Bank Pekao udostępnia 6 możliwych terminów cykli rozliczeniowych do wyboru, co pozwoli na wybranie wygodnego dnia spłaty karty. Poniżej zestawienie zalet i wad kart kredytowych wydawanych przez Bank Pekao S.A.

Zalety:
 • bonusy za założenie karty,
 • brak opłat za transakcje walutowe,
 • wygodne płatności w internecie,
 • korzystne pakiety ubezpieczeń,
 • długi okres bezodsetkowy,
 • możliwość otrzymania aż 6 kart kredytowych w ramach jednego limitu.
Wady:
 • niskie limity kredytowe,
 • wysokie opłaty za przekroczenie limitu karty.

Podsumowanie

Pekao S.A. posiada w swojej ofercie trzy warianty kart kredytowych, które różni szata graficzna, limity kredytowe oraz korzyści dodatkowe za założenie karty. Kartami kredytowymi Pekao można zarządzać przez aplikację PeoPay na telefon lub przez usługę bankowości elektronicznej Pekao24. Wydanie karty oraz wysokość limitu kredytowego są uzależnione od zdolności kredytowej klienta.

 • Karty kredytowe Pekao S.A. dostępne są dla osób pełnoletnich z dobrą zdolnością kredytową.
 • Aby otrzymać kartę kredytową Pekao, trzeba mieć dokument potwierdzający dochody.
 • Posiadacze kart kredytowych Pekao mogą liczyć na promocje i bonusy.
 • Okres bezodsetkowy wynosi 55 dni.
 • Wnioskować o kartę można: online, osobiście w oddziale banku lub z poziomu aplikacji PeoPay.
złóż wniosek o kartę kredytową

Dodaj opinię o Karta kredytowa Pekao

##   ## ##  ## ######## ######## ####### 
 ##  ##  ## ## ##    ##    ##   ## 
 ## ##   ####  ##    ##    ##   ## 
  ###    ##  ######  ######  ##   ## 
 ## ##   ##  ##    ##    ## ## ## 
 ##  ##   ##  ##    ##    ##  ## 
##   ##  ##  ##    ######## ##### ## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Opinie o Karta kredytowa Pekao

Opinia o Karta kredytowa Pekao od Marti 2020-11-30 22:57:57 #5200
to co sprawiło, że wiedziałem, że pekao jest słusznym wyborem dla mnie to brak dodatkowych opłat za wszelkie transakcje walutowe. Polecam wszystkim bank Pekao oraz ich kartę. Super oferta!!!
Odpowiedz

Zobacz także:

Karta kredytowa ING Bank Śląski
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania
Karta Kredytowa VeloBank
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania
Karta kredytowa Citi Handlowy
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania
Karta kredytowa Credit Agricole
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania