Karta kredytowa BPS

Karta kredytowa w banku BPS dostępna jest w czterech wariantach: BPS VISA Credit, MasterCard Credit, VISA Credit Gold i World Mastercard. Która z nich w BPS będzie najlepsza dla ciebie oraz w jaki sposób ją zdobyć? Zobacz porównanie opłat, limitów kredytowych oraz dodatkowych korzyści z posiadania kart kredytowych w BPS.

Opłaty za Karta kredytowa BPS

Karty kredytowe w banku BPS to możliwość posiadania dostępu do limitu kredytowego od ręki. By zapewnić darmowość kart w BPS wystarczy regularnie z nich korzystać oraz unikać operacji gotówkowych, czyli przelewów oraz wypłat z bankomatów. Bank korzysta z dwóch dostawców usług płatniczych, czyli Visa oraz MasterCard. Warunki na obu z nich są takie same, ale różnią się między sobą programami lojalnościowymi wydawców kart.

Dostępne rodzaje kart BPS VISA Credit</th MasterCard Credit VISA Credit Gold World Mastercard
Oprocentowanie karty 7,2% 7,2% 7,2% 7,2%
Limit karty 1000 - 50 000 zł 1000 - 50 000 zł 5000 - 100 000 zł 2500 - 100 000 zł
Okres bezodsetkowy 51 dni 51 dni 56 dni 56 dni
Wysokość spłaty minimalnej 5% min. 100 zł 5% min. 100 zł 5% min. 100 zł 5% min. 100 zł
Opłata za przekroczenie limitu 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł
Opłata za kartę główną (rocznie) 75 zł 75 zł 250 zł 250 zł
Opłata za kartę dodatkową (rocznie) 35 zł 35 zł 75 zł 75 zł
Możliwość uniknięcia opłat za kartę Suma transakcji za poprzedni rok musi wynieść 35 000 zł Suma transakcji za poprzedni rok musi wynieść 35 000 zł Suma transakcji za poprzedni rok musi wynieść 60 000 zł Suma transakcji za poprzedni rok musi wynieść 60 000 zł
Wypłaty z bankomatów 5% min. 10 zł 5% min. 10 zł 5% min. 10 zł 5% min. 10 zł
Opłata za przewalutowanie 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł
Wydanie karty 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł

Wymagania karty kredytowej

Dowód osobisty
Zaświadczenie o dochodach

Bonusy dla posiadaczy kart kredytowych

Karty kredytowej w BPS to nie tylko darmowy limit kredytowy,, ale też szereg innych korzyści. Posiadając kartę MasterCard World zyskujemy dostęp do programu Bezcenne Chwile, natomiast posiadacze VISA mogą korzystać ze zniżek u partnerów tego operatora płatności. Co jeszcze zyskują posiadacze kart od BPS?

 • Bezpłatne ubezpieczenie karty od Grupy Concordia. Bezpieczna karta zabezpiecza przed nieuprawnionym użyciem karty, rabunkiem gotówki a także zakupione kartą towary oraz mienie.
 • Samodzielne ustalenie limitów transakcyjnych. Za pomocą internetowego serwisu kartowego można dokonywać wszelkich operacji związanych z kartą.
 • Posiadacze VISA Credit Gold oprócz zwykłego pakietu ubezpieczeń dostają również darmowe ubezpieczenie pomocy medycznej, home assistance, pomocy w podróży samochodem oraz koszty leczenia i assistance assistance podczas podróży zagranicznej.
 • Możliwość dokonywania przelewów z karty. Korzystaj z karty kredytowej tak, jak ze zwyczajnego konta bankowego i opłać np. rachunki.
 • Dodatkowa karta kredytowa dla osób powyżej 13 roku życia. Za niewielką opłatą możesz przekazać kartę podłączoną do twojego rachunku bliskiej osobie.
 • Transakcje w internecie są bezpieczne dzięki 3D secure. Nie musisz obawiać się wykradzenia danych karty kredytowej.
 • Wszyscy posiadacze kart VISA w BPS zyskują dostęp do promocji Podróżuj z VISA i płać mniej na lotniskach. Wystarczy ściągnąć na telefon aplikację Airport Companion i zarejestrować kartę, by korzystać z rabatów na lotniskach całego świata.

Jak założyć kartę kredytową?

Otrzymanie karty kredytowej w BPS nie jest trudne. Wystarczy wypełnić odpowiedni wniosek i poczekać na decyzję banku. Wniosek jest dostępny na stronie internetowej BPS, ale można go też wypełnić razem z konsultantem przez telefon lub w placówce. Z instytucją można skontaktować się przez 24 godziny na infolinii. Oprócz tej formy kontaktu do dyspozycji klientów chcących uzyskać więcej informacji o kartach kredytowych dostępne są faks oraz email.

Do wniosku należy niekiedy dołączyć dokument potwierdzający wysokość oraz źródło otrzymywanych dochodów. Konieczne będzie też okazanie dokumentów potwierdzających naszą tożsamość. Zazwyczaj będzie to po prostu dowód osobisty, ale bank akceptuje też inne dokumenty, takie jak paszport i kartę pobytu. Karta jest wysyłana do użytkownika pocztą. Po jej otrzymaniu należy ją aktywować. Można to zrobić przez infolinię, przez internet oraz w placówce.

Różnice między kartami

W BPS mamy możliwość wyboru spośród czterech kart kredytowych. VISA Credit i Mastercard Credit różnią się między sobą właściwie tylko operatorem usług płatniczych. VISA Gold oraz World Mastercard, to karty prestiżowe, przeznaczone dla bardziej zamożnych użytkowników, gdyż by spełnić kryterium ich darmowości konieczne są roczne wydatki na kwotę co najmniej 25 000 zł. Posiadają bardzo zbliżone warunki, ale do VISY otrzymamy znacznie rozszerzony pakiet darmowego ubezpieczenia, a World Mastercard umożliwia uczestnictwo w programie Mastercard Priceless Specials.

VISA Credit oraz Mastercard Credit w banku BPS

Po stronie BPS pomiędzy tymi kartami nie ma większej różnicy - obie obowiązuje 51 dniowy okres bezodsetkowy, oraz limit kredytowy od 1000 do 20 000 złotych. Są oprocentowane na 10%, a w planie spłat ratalnych praktyczna rata na nieco mniejsze 9,50%. Karta VISA charakteryzuje się RRSO na poziomie 15,53%, a Mastercard 14,96%. Te wyliczenia zakładają wliczenie w koszt kredytu opłaty rocznej za kartę, której można łatwo uniknąć dokonując rocznie transakcji na kwotę 12 000 zł.

Na obu kartach otrzymamy taki sam, darmowy pakiet ubezpieczenia Bezpieczna Karta od Grupy Concordia, który zabezpiecza transakcje dokonane kartą, a nawet ubezpieczenie zakupionego nią towaru, oraz pobranej nią gotówki.

World Mastercard oraz VISA Credit Gold w banku BPS

World Mastercard oraz VISA Credit Gold to bardziej prestiżowe warianty kart od BPS. Charakteryzują się takim samym maksymalnym limitem kredytowym, który wynosi aż 100 000 złotych oraz bezodsetkowym okresem spłaty, który sięga 56 dni. Kryteria dochodowe są jednak nieco inne, bo minimalny limit na Mastercard wynosi 2500 zł, podczas gdy na VISA to 5000 zł. Oprocentowanie obu kart wynosi 7,2%. RRSO dla World Mastercard wynosi 17,37%, a dla VISA Credit Gold 10,52%. Wyliczenia RRSO uwzględniają opłatę roczną za kartę, więc można je w prosty sposób obniżyć. 

Razem z VISA Gold otrzymamy rozszerzone w stosunku do kart podstawowych darmowe ubezpieczenie, które obejmuje pomoc medyczną na terenie RP, pomoc medyczną w domu, pomoc w podróży samochodem (Car Assistance oraz Concierge), a także koszty leczenia i Assistance podczas podróży zagranicznej. Z kolei World Mastercard umożliwia korzystanie z Priceless Specials, czyli bezcennych chwil. To program umożliwiający zbieranie punktów za zakupy wymiennych na bilety na wyjątkowe wydarzenia, takie jak koncerty czy mecze piłki nożnej.

Wady i zalety oferty

Karty kredytowe od BPS charakteryzują się przede wszystkim przejrzystymi warunkami użytkowania. BPS to bank o spółdzielczej charakterystyce, działa więc w sposób etyczny i nie stosuje nieuczciwych praktyk w pogoni za zyskiem. Dlatego jeśli będziemy pamiętali o spłacaniu karty w terminie, nie będziemy jej używali do transakcji gotówkowych i spełnimy kryteria darmowości karty to w BPS będziemy mogli cieszyć się darmową kartą kredytową.

Zalety:
 • Program Mastercard Bezcenne Chwile.
 • Dwóch wydawców kart do wyboru.
 • Możliwość przelewu z rachunku karty.
 • Darmowe ubezpieczenie do karty od Grupy Concordia.
 • Okres bezodsetkowy wynosi 51 lub 56 dni.
Wady:
 • Konieczność osobistego podpisu umowy.
 • Niekiedy wymagane są dokumenty dochodowe.

Podsumowanie

W BPS dostępne są cztery karty kredytowe. Są to VISA Credit, VISA Credit Gold, oraz MasterCard Credit i World Mastercard. Jako ich użytkownicy otrzymujemy dostęp do limitów kredytowych na kwoty od 1000 do 100 000 złotych. Okres bezodsetkowy wynosi od 51 do 56 dni. Co wyróżnia karty od BPS na tle konkurencji?

 • Bezpłatny Pakiet Bezpieczna Karta od Grupy Concordia. W razie rabunku bądź kradzieży dóbr zakupionych kartą od BPS otrzymasz zwrot poniesionych strat.
 • Karta World Mastercard umożliwia uczestnictwo w programie Priceless Specials, czyli okazji uczestniczenia w wyjątkowych wydarzeniach w zamian za zakupy kartą.
 • Transakcje w internecie są zabezpieczone dzięki usłudze 3D secure. Dzięki temu nie występuje ryzyko kradzieży danych z karty.
 • Okres bezodsetkowy dwóch z czterech kart w BPS wynosi aż 56 dni. Stanowi tym samym jeden z dłuższych okresów bezodsetkowych na rynku.
 • Opłaty za kartę są pobierane w systemie rocznym i wynoszą od 75 do 250 zł. Można ich jednak łatwo uniknąć wykonując operacje kartą na określoną kwotę pieniędzy.
złóż wniosek o kartę kredytową

Dodaj opinię o Karta kredytowa BPS

######## ######## ##  ## ####### ######## 
##   ## ##    ##  ## ##   ## ##   ## 
##   ## ##    ## ##  ##   ## ##   ## 
##   ## ######  #####  ##   ## ##   ## 
##   ## ##    ## ##  ##   ## ##   ## 
##   ## ##    ##  ## ##   ## ##   ## 
######## ######## ##  ## ####### ######## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Opinie o Karta kredytowa BPS

Opinia o Karta kredytowa BPS od Waldi 2020-12-02 15:41:49 #5210
Bank daje wybór, przy wyborze nalezy spojrzec na okres bezodsetkowy-bo w zaleznosci od karty wynosi od 51 do 56 dni. 51 to jeden z najnizszych!
Odpowiedz
Opinia o Karta kredytowa BPS od Wojtek 2020-11-30 22:55:11 #5198
To co jest w Banku BPS super to to, że bank daje nam wybór! Mamy do wyboru kilka kart, dwóch wydawców w kilku wariantach. Do tego możemy wybrać okres bezodsetkowy- dłuższy 56 dniowy lub krótszy 51 dniowy! No i możemy brac udział w programie Bezcenne Chwile. Karta daje nam bardzo dużo benefitów. Warto!
Odpowiedz

Zobacz także:

Karta kredytowa PKO
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania
Karta Kredytowa VeloBank
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania
Karta kredytowa Pekao
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania
Karta kredytowa BNP Paribas
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania