Karta kredytowa ING Bank Śląski

ING Bank Śląski posiada w swojej ofercie cztery rodzaje kart kredytowych, których limity oscylują w granicach od 500 do 200 000 zł. Głównym warunkiem decydującym o wydaniu karty są dochody klienta. Podstawowy wariant karty Visa lub Mastercard dostępny jest już przy zarobkach na poziomie 800 zł netto miesięcznie. Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem opłat oraz korzyści dla posiadaczy kart kredytowych w Banku ING.

Opłaty za Karta kredytowa ING Bank Śląski

Karta kredytowa w banku ING to świetny sposób na zapewnienie sobie dostępu do dodatkowych środków w każdej sytuacji. Klienci ING Banku Śląskiego mogą skorzystać z 4 różnych ofert karty kredytowej. Bank proponuje karty od dwóch największych operatorów - Visa oraz Mastercard. Oprocentowanie na każdej karcie wynosi 7,2 proc.. Limit na karcie może wynieść od 500 zł do nawet 200 tys. zł w zależności od wybranej oferty. Opłaty za kartę zależą od wybranej oferty. Bank umożliwia jednak uniknięcie ponoszenia opłat, jeśli spełnimy wymagania dotyczące transakcji kartą na określoną kwotę.

Karta kredytowa w ING
Dostępne rodzaje kart Karta kredytowa Visa ING Karta kredytowa Mastercard ING Złota karta kredytowa Visa ING Platynowa karta kredytowa Mastercard ING
Oprocentowanie karty 9,75% 9,75% 9,75% 9,75%
Limit karty 500 - 20 000 zł 2000 - 20 000 zł 5000 - 50 000 zł 20 000 - 200 000 zł
Okres bezodsetkowy 52 dni 52 dni 52 dni 52 dni
Wysokość spłaty minimalnej 4% (min. 50 zł) 5% (min. 50 zł) 5% (min. 50 zł) 5% (min. 50 zł)
Opłata za przekroczenie limitu 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł
Opłata za kartę główną 0 zł / 35 zł 0 zł / 50 zł 0 zł / 100 zł 0 zł / 650 zł
Opłata za kartę dodatkową 0 zł / 25 zł 0 zł / 30 zł 0 zł / 60 zł 0 zł / 200 zł
Możliwość uniknięcia opłat za kartę brak opłat, jeśli średnia miesięczna wartość transakcji w roku wyniesie min. 200 zł brak opłat, jeśli średnia miesięczna wartość transakcji w roku wyniesie min. 500 zł brak opłat, jeśli średnia miesięczna wartość transakcji w roku wyniesie min. 1000 zł brak opłat, jeśli średnia miesięczna wartość transakcji w roku wyniesie min. 12 500 zł
Wypłaty z bankomatów 2% min. 5 zł - bankomaty ING 3% min. 9 zł - pozostałe 3% min. 9 zł 3% min. 9 zł 0 zł w Polsce i za granicą
Opłata za przewalutowanie 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł
Wydanie karty 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł

Wymagania karty kredytowej

Dowód osobisty
Zaświadczenie o dochodach

Bonusy dla posiadaczy kart kredytowych

Każda z kart kredytowych oferowanych przez ING daje klientom dostęp do wygodnych płatności zbliżeniowych w sklepach stacjonarnych, zakupów internetowych, wypłat gotówki z bankomatów oraz przelewów środków z rachunku karty na wybrane konto osobiste. Do wszystkich wariantów karty może być wydana dodatkowa karta kredytowa za 0 zł, z której mogą korzystać osoby powyżej 13 roku życia. Transakcje dokonane kartą główną i dodatkową rozliczane są w ramach tego samego limitu.

Wśród dodatkowych bonusów za założenie karty kredytowej w ING znalazły się:

 • Program Priority Pass dla posiadaczy Platynowej Karty ING,
 • Program ING Concierge zapewniający bogaty pakiet usług organizacyjnych i informacyjnych,
 • programy rabatowe w aplikacji i bankowości Moje ING dla posiadaczy kart Visa i Mastercard,
 • możliwa zmiana limitu karty oraz limitów transakcji,
 • automatyczna spłata zadłużenia na karcie bez dodatkowych opłat,
 • wygodne płatności zagraniczne bez prowizji za przewalutowanie,
 • darmowe bankomaty na całym świecie dla posiadaczy karty Platinum,
 • płatności telefonem w kraju i na świecie z Apple Pay lub Google Pay.

Jak założyć kartę kredytową?

Wszystkie karty kredytowe ING można zamówić na infolinii, w oddziale banku lub w systemie bankowości internetowej Moje ING. Ostatnie rozwiązanie jest szczególnie wygodnie dla stałych klientów banku, jednak należy pamiętać, że posiadanie konta w ING nie jest konieczne do otrzymania karty kredytowej. Najważniejsze będzie posiadanie ważnego dowodu osobistego oraz dochodów na wymaganym poziomie, potwierdzonych dokumentem wymaganym przez bank.

Standardowa karta kredytowa Visa lub MasterCard jest dostępna już przy miesięcznych zarobkach w wysokości 800 zł netto. Złota karta kredytowa jest wydawana klientom zarabiającym min. 3500 zł netto miesięcznie, a Platynowa karta kredytowa dostępna jest przy wyższych dochodach, po indywidualnej ocenie stanu majątkowego klienta. Standardowo wydanie karty kredytowej trwa do 8 dni roboczych, od momentu złożenia wniosku. Karty w wersji standardowej i Złotej są przesyłane pocztą, a karta Platynowa jest dostarczana przez kuriera.

Różnice między kartami

Karty kredytowe ING są skierowane przede wszystkim do osób aktywnie korzystających z przyznanego limitu. Zwolnienie z opłat za kartę jest możliwe przy dokonywaniu transakcji na określoną kwotę. Co ważne, średnia miesięczna kwota płatności jest obliczana w stosunku rocznym, zatem jednego miesiąca możemy wydać więcej a innego mniej - zależnie od potrzeb. Od transakcji bezgotówkowych nie zapłacimy odsetek przez 52 dni i to niezależnie od wariantu karty. Co zatem różni te cztery produkty?

Karta kredytowa Visa ING

Karta kredytowa Visa ING wydawana jest klientom zarabiającym co najmniej 800 zł netto miesięcznie. Dostępny limit uzależniony jest od wykazanej zdolności kredytowej i może wynieść od 500 do 20 000 zł. Nie musimy regulować całości zadłużenia od razu, wystarczy spłata minimalna w wysokości 4 proc. (min. 50 zł). Dla Karty kredytowej Visa dostępne są cztery cykle rozliczeniowe. Za obsługę karty nie zapłacimy ani grosza, jeśli średnia miesięczna wartość transakcji w roku wyniesie co najmniej 200 zł.

Karta kredytowa Mastercard ING

Karta kredytowa Mastercard ING wydawana jest klientom zarabiającym min. 800 zł miesięcznie netto, a dostępny limit kredytowy wynosi od 2 000 zł do 20 000 zł. Za obsługę karty kredytowej nie zostanie naliczona opłata, jeśli średnia miesięczna wartość transakcji w roku wyniesie minimum 500 zł. Dla Karty kredytowej Mastercard dostępne są dwa cykle rozliczeniowe. Prowizja za wypłatę gotówki w dowolnym bankomacie będzie nas kosztować 3 proc. (min. 9 zł), dlatego karta przeznaczona jest przede wszystkim do transakcji bezgotówkowych.

Dodatkowo posiadacze karty kredytowej Mastercard ING mogą samodzielnie ustawiać limity transakcyjne w systemie bankowości internetowej, włączać i wyłączać funkcję płatności zbliżeniowych oraz aktywować czasową blokadę karty w razie zgubienia portfela. Bezpieczeństwo karty zapewnia usługa Chargeback oraz 3D Secure.

Złota karta kredytowa Visa ING

Złota karta kredytowa Visa ING daje klientom dostęp do dodatkowej gotówki w kwocie od 5 000 zł do 50 000 zł. O podwyższenie pierwotnie ustalonego limitu można wnioskować z poziomu bankowości online w Moim ING. O wydanie złotej karty mogą wnioskować klienci wykazujący dochody na poziomie minimum 3 500 zł netto miesięcznie. Produkt pozwala korzystać z usług dodatkowych i programu rabatowego, który gwarantuje zwrot części wydatków za zakupy u partnerów Visa.

Posiadacze karty kredytowej Visa mogą korzystać z bankomatów na całym świecie oraz płacić online i telefonem z Apple Pay i Google Pay. Dla Złotej karty kredytowej Visa dostępne są dwa cykle rozliczeniowe: od 7 dnia miesiąca do 6 dnia miesiąca następnego i od 17 dnia miesiąca do 16 dnia miesiąca następnego. Bank nalicza odsetki od wszystkich transakcji gotówkowych i przelewów z rachunku karty. W przypadku dokonania spłaty tylko kwoty minimalnej zadłużenia, odsetki liczone są również od transakcji bezgotówkowych.

Platynowa karta kredytowa Mastercard ING

Platynowa karta kredytowa Mastercard ING to prestiżowa karta dla ludzi biznesu, artystów i innych osób aktywnych zawodowo. Limit karty jest indywidualnie negocjowany z każdym klientem i może sięgnąć maksymalnie 200 000 zł. Z tego względu od klientów wnioskujących o wydanie karty wymaga się dochodów na poziomie wyższym, niż przy innych kartach ING.

W tym przypadku za obsługę karty nie zapłacą klienci dokonujący płatności na średnio 12 500 zł miesięcznie. Dodatkowe prowizje nie zostaną również naliczone za wypłaty gotówki w bankomatach na całym świecie. Posiadacze Platynowej karty mogą skorzystać z bezpłatnych korzyści dodatkowych, min. Programu ING Concierge oraz Programu Priority Pass, których umożliwi dostęp do ponad 1300 ekskluzywnych saloników wypoczynkowych na lotniskach całego świata.

Wady i zalety oferty

Karty kredytowe ING to produkty zdecydowanie godne uwagi. Na uznanie zasługują wyjątkowo niskie opłaty za korzystanie z karty oraz dostęp do szeregu korzyści dodatkowych. Karty występują w czterech wariantach dostosowanych do potrzeb klientów oraz ich możliwości spłaty. Poniżej zestawienie najważniejszych zalet i wad produktu ING.

Zalety:
 • cztery warianty kart do wyboru,
 • karta dostępna przy dochodach nawet 800 zł/mies.,
 • limity kredytowe od 500 do 200 000 zł,
 • możliwość ustawienia automatycznej spłaty karty,
 • brak prowizji za przewalutowanie transakcji,
 • dostęp do bonusów i ofert promocyjnych.
Wady:
 • krótki okres bezodsetkowy,
 • wysokie opłaty za bankomaty.

Podsumowanie

ING Bank Śląski oferuje aż cztery rodzaje kart kredytowych dostosowanych do możliwości finansowych klientów. Do uzyskania podstawowej karty wystarczają zarobki w wysokości już 800 zł netto, a okres bezodsetkowy wynosi na wszystkich z nich 52 dni. Na co jeszcze możemy liczyć zakładając kartę kredytową w ING Banku Śląskim?

 • Do założenia karty kredytowej nie jest wymagane posiadanie konta w ING. To zupełnie oddzielny produkt i nie poniesiemy dodatkowych opłat za prowadzenie rachunku bankowego.
 • Najwyższy dostępny limit kredytowy wynosi aż 200 tys. złotych. Najmniejszy możliwy limit to z kolei 500 zł.
 • Użytkownicy Karty Platynowej zyskują dostęp do usług concierge oraz priority pass, czyli dostępu do saloników lotniczych na całym świecie,
 • Automatyczna spłata zadłużenia na karcie. Nie martw się o to, że zapomnisz spłacić kartę w bezodsetkowym okresie - ING dopuszcza możliwość automatycznej spłaty z konta bankowego.
 • Spłata karty na raty - bez decyzji kredytowej masz możliwość rozłożenia zadłużenia na karcie już od kwoty 300 zł.
złóż wniosek o kartę kredytową

Dodaj opinię o Karta kredytowa ING Bank Śląski

######## ######## ######  ##   ## ##  ## 
   ## ##    ##  ## ##   ## ###  ## 
  ##  ##    ##    ##   ## #### ## 
  ##  ######  ##  #### ##   ## ## ## ## 
 ##   ##    ##  ## ##   ## ## #### 
 ##   ##    ##  ## ##   ## ##  ### 
######## ######## ######  ####### ##  ## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Opinie o Karta kredytowa ING Bank Śląski

Opinia o Karta kredytowa ING Bank Śląski od Ewa 2021-01-03 21:47:08 #5375
Bardzo polecam Bank ING. Rewelacyjna oferta od konta przez karty na kredytach konczac.
Odpowiedz
Opinia o Karta kredytowa ING Bank Śląski od Cyryl 2020-11-30 22:39:07 #5195
Największym plusem jest dostępność kart kredytowych w ING! Otrzymać kartę kredytową może niemal każdy, nawet osoba zarabiająca poniżej 1000 zł miesięcznie! To ważne- bo jednak większość banków dyskredytuje takie osoby!
Odpowiedz
Opinia o Karta kredytowa ING Bank Śląski od Agnieszka 2020-01-21 20:58:48 #4316
Bardzo elastyczna oferta. Dla mnie rewelacja.
Odpowiedz

Zobacz także:

Karta kredytowa Credit Agricole
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania
Karta kredytowa Citi Handlowy
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania
Karta Kredytowa VeloBank
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania
Karta kredytowa Millennium
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania