Karta kredytowa mBank

Karta kredytowa w mBanku dostępna jest w sześciuu wariantach: Podstawowym, Mastercard Me, World Mastercard, Visa Premium, World Elite Mastercard oraz World Mastercard Intesive. Porównujemy opłaty, limity kredytowe i korzyści dodatkowe dla posiadaczy tych kart. Sprawdź, która karta kredytowa mBank będzie najlepsza dla ciebie oraz jak ją zdobyć.

Opłaty za Karta kredytowa mBank

Karta kredytowa w mBanku to sposób na zapewnienie sobie stałego dostępu do gotówki. W tej instytucji możemy znaleźć aż sześć wariantów karty kredytowej. Możemy tu znaleźć karty obsługiwane głównie przez Mastercard, ale istnieje również karta kredytowa Visa Premium. Do najpopularniejszych należy karta Podstawowa oraz Mastercard Me. Aby otrzymać kartę kredytową w mBanku, klient musi mieć ukończone 18 lat. Na otrzymanie karty mają szansę osoby charakteryzujące się odpowiednią zdolnością kredytową.

Karta kredytowa w mBanku
Dostępne rodzaje kart Podstawowa Mastercard Me Mastercard World
Oprocentowanie karty 7,2% 7,2% 7,2%
Limit karty 1500 - 20 000 zł 500 - 20 000 zł 3000 - 100 000 zł
Okres bezodsetkowy 54 dni 54 dni 54 dni
Wysokość spłaty minimalnej 5%, nie mniej niż 30 PLN 5%, nie mniej niż 30 PLN 5%, nie mniej niż 30 PLN
Opłata za przekroczenie limitu 1% kwoty 1% kwoty 1% kwoty
Opłata za kartę główną 0 / 70 zł/rok 0 / 50 zł/rok 0 / 350 zł/rok
Opłata za kartę dodatkową bez opłat bez opłat bez opłat
Możliwość uniknięcia opłat za kartę 12 000 zł lub 240 transakcji bezgotówkowych rocznie 10 000 zł transakcji bezgotówkowych rocznie 18 000 zł lub 240 transakcji bezgotówkowych rocznie
Wypłaty z bankomatów 5%, min. 10zł 5%, min. 10zł 5%, min. 10zł
Opłata za przewalutowanie 2% dla waluty EUR, 3% (Mastercard), 5,90% (Visa) 3% 3%
Wydanie karty 30 zł 10 zł 30 zł

- - -

Karta kredytowa w mBanku
Dostępne rodzaje kart Visa Premium World Mastercard Intensive World Elite Mastercard
Oprocentowanie karty 7,2% 7,2% 7,2%
Limit karty 3000 - 200 000 zł 3000 - 200 000 zł 20 000 - 500 00 zł
Okres bezodsetkowy 54 dni 54 dni 54 dni
Wysokość spłaty minimalnej 5%, nie mniej niż 30 PLN 5%, nie mniej niż 30 PLN 5%, nie mniej niż 30 PLN
Opłata za przekroczenie limitu 1% kwoty 1% kwoty 1% kwoty
Opłata za kartę główną 0 / 300 zł/rok 0 / 400 zł/rok 0 / 900 zł/rok
Opłata za kartę dodatkową bez opłat bez opłat bez opłat
Możliwość uniknięcia opłat za kartę 24 000 zł lub 240 transakcji bezgotówkowych rocznie transakcje bezgotówkowe na kwotę 30 000 zł rocznie transakcje bezgotówkowe na kwotę 90 000 zł rocznie
Wypłaty z bankomatów 5%, min. 10zł 5%, min. 10zł 0 zł
Opłata za przewalutowanie 5,90% 0% 0%
Wydanie karty 30 zł 50 zł 900 zł

Wymagania karty kredytowej

Wiek od 18 do 65
Dowód osobisty
Zaświadczenie o dochodach

Bonusy dla posiadaczy kart kredytowych

mBank oferuje swoim klientom liczne promocje oraz bonusy i dodatkowe usługi. Dzięki nim korzystanie z karty kredytowej to nie tylko dodatkowe środki dostępne za darmo i od ręki, ale też niekiedy oszczędności dzięki programom Mastercard Bezcenne Chwile i mOkazje. Najważniejsze z korzyści z posiadania karty kredytowej w mBank to:

 • Przelewy z karty kredytowej. W mBank karty kredytowej można używać podobnie jak konta bankowego. Przy pomocy panelu klienta możemy wykonywać przelewy na inne konta czy do dowolnych instytucji.
 • Spłata na raty. To usługa często oferowana przez wystawców kart kredytowych. Jeśli nie jesteś w stanie spłacić zadłużenia na karcie w bezodsetkowym czasie, to spłatę można rozłożyć na 3 do 60 wygodnych rat.
 • mOkazje - dostęp do ofert i promocji partnerów mBank, czyli przeróżnych sklepów i usługodawców. Dzięki mOkazjom można dostać zwrot części środków wydanych na zakupy.
 • Płatności przez telefon z Apple Pay lub Google Pay oraz zegarkiem Garmin Pay lub FitBay Pay. Dodanie karty kredytowej mBanku do wirtualnego portfela na smartfonie nie stanowi żadnego problemu.
 • Program Bezcenne Chwile. Użytkownicy kart wydawanych przez Mastercard mają w mBanku dostęp do wyjątkowych wydarzeń i promocji z programu Mastercard Bezcenne Chwile.
 • Możliwość dokupienia taniego ubezpieczenia, które zabezpieczy spłatę wykorzystanego limitu kredytowego na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

Jak założyć kartę kredytową?

Założenie karty w mBanku nie należy do skomplikowanych czynności i można to zrobić na trzy różne sposoby. Są to: złożenie wniosku online, w placówce banku oraz przez infolinię. We wniosku konieczne będzie podanie danych z dowodu osobistego oraz miesięcznych wydatków i dochodów.

Przyszli klienci mBanku muszą też zastanowić się nad kwotą limitu o jaki składają wniosek oraz przygotować się na konieczność potwierdzenia swoich dochodów (np. przez okazanie umowy o pracę). Stali klienci instytucji mogą uniknąć większości formalności związanych z wnioskowaniem o kartę. W takim przypadku wystarczy złożyć wniosek przez bankowość elektroniczną w swoim panelu klienta.

Różnice między kartami

mBank robi wszystko, by udostępnić swoje usługi jak najszerszemu gronu klientów, dlatego posiada zróżnicowaną ofertę kart kredytowych. Różnią się między sobą nie tylko wizualnie, ale też dostępnym limitem kredytowym, opłatami i dodatkowymi usługami. Dostępne limity to od 500 do 500 000 zł, dlatego karty kredytowe w mBank powinny zadowolić osoby o zróżnicowanych dochodach i potrzebach finansowych. Interesującą możliwością oferowaną przez mBank jest wybór operatora karty płatniczej, czyli karty od Visa lub Mastercard. Obie mają nieco inne programy promocyjne i opłaty za użytkowanie karty.

Podstawowa karta kredytowa mBank - prostota w dwóch wariantach

W podstawowym wariancie karty kredytowej mBank proponuje swoim klientom możliwość samodzielnego wyboru organizacji płatniczej, czyli Visa lub Mastercard. Jest to najtańsza karta z oferty mBanku. W prosty sposób można uniknąć opłat związanych z obsługą karty, dokonując przynajmniej 240 transakcji bezgotówkowych rocznie lub przeprowadzając transakcje na łączną kwotę 12 tys. złotych.

W ramach podstawowego limitu kredytowego otrzymujemy okres bezodsetkowy o długości 54 dni. Kartę można dodać do Google Pay lub Apple Pay, by płacić wygodnie za zakupy, samym telefonem komórkowym.

Mastercard Me

Mastercard Me to propozycja dla osób ceniących indywidualizm. Jej szatą graficzną może zostać dowolne zdjęcie, które nie jest chronione prawem autorskim albo jeden z projektów przygotowanych przez mBank. Ze względu na design i niskie opłaty ta karta powinna spodobać się szczególnie osobom młodym. Do całkowitej darmowości wystarczy dokonać nią transakcji na kwotę 10 tys. złotych w skali roku, a wydanie karty kosztuje zaledwie 10 zł.

Wśród grafik na kartę udostępnionych za darmo przez mBank można wybierać z kategorii takich jak Twoje miejsce oczami Ady Buchholc, Twój zwierzak, Twój smak, Twoja fura, Twój kraj czy Twoja ziemia.

Visa Premium

To karta z najwyższym limitem kredytowym (200 tys. złotych) od Visa w ofercie mBanku. Opłata za wydanie karty wynosi jedynie 30 zł, a obsługa karty może być darmowa, jeśli tylko zrealizujemy transakcje bezgotówkowe w kwocie 18 tys. złotych w przeciągu roku, czyli 1500 zł miesięcznie.

Jako że to karta z segmentu premium, to za jej posiadanie zostaną nam udostępnione prestiżowe usługi np. concierge. Jest to serwis, który za darmo zapewnia dostęp do informacji m.in. o wydarzeniach kulturalnych i pomaga organizować rezerwacje oraz usługi, takie jak naprawy domowe.

World Mastercard, World Mastercard Intensive, World Mastercard Elite

World Mastercard to seria kart kredytowych od Mastercard dostosowanych do klientów o różnym stopniu zamożności i potrzeb. Karta World Mastercard to limit kredytowy w wysokości do 100 tys. złotych, Intensive do 200 tys., a World Elite aż 500 tys..

Karty Mastercard w mBank uczestniczą w programie Mastercard Bezcenne Chwile, który umożliwia zbieranie punktów Priceless Specials przy okazji ich użytkowania. Punkty można zbierać u partnerów programu, takich jak Empik, Carrefour czy Circle K. Zebrane w ten sposób punkty można wymienić na wyjątkowe nagrody, takie jak choćby bilety na mecze Ligi Mistrzów, prywatne seanse kinowe, czy wyjazd na Festiwal filmowy w Cannes. Stąd też nazwa programu - Bezcenne Chwile.

Po zamówieniu kart World Mastercard otrzymamy aż 1200 dodatkowych punktów Priceless Specials już przy pierwszych zakupach. To całkiem hojna promocja mBanku. Dokonując zakupów kartą Mastercard w nieparterskim sklepie, by zebrać taką liczbę punktów należałoby wydać aż 60 tys. złotych.

World Mastercard Intensive to podobny produkt, jednak przeznaczony dla jeszcze bardziej wymagających klientów. Dodatkowo przy pierwszej transakcji na konto programu Bezcenne Chwile wpłynie 2400 punktów Priceless. Ta karta na pewno spodoba się często podróżującym, gdyż przy dokonywanych nią transakcjach bank nie pobierze żadnych opłat za przewalutowanie.

Mastercard World Elite to, jak nazwa wskazuje, najbardziej prestiżowa karta w ofercie mBanku. Jej wydanie nie jest tanie - kosztuje aż 900 zł, ale użytkowanie karty może być darmowe przy dokonaniu nią transakcji na wystarczającą kwotę. W ramach karty otrzymujemy dostęp do wyjątkowych usług mBanku, czyli dostępu do 1200 saloników VIP na lotniskach całego świata, serwisu World Elite Concierge, pakietu darmowego ubezpieczenia podróżnego, ubezpieczenia utraty zakupów, ubezpieczenia utraty portfela i torebki. mBank poniesie też całkowitą odpowiedzialność w przypadku zgubienia karty i zapłaci za wszystkie transakcje dokonane nią bez użycia numeru PIN. Wypłata gotówki tą kartą z bankomatów na całym świecie jest całkowicie darmowa, co jest rzadko spotykane w przypadku kart kredytowych.

Wady i zalety oferty

Karty kredytowe w mBank powinny odpowiadać każdej osobie szukającej dodatkowych środków na bieżące wydatki. Dodatkowo przez program Priceless Specials można dzięki nim zaoszczędzić pieniądze i wygrać ciekawe nagrody. Zazwyczaj wystarczy płacić za zakupy kartą kredytową zamiast płatniczą, by użytkowanie karty kredytowej w mBanku było całkowicie darmowe. Z drugiej strony niektóre funkcje kart są dodatkowo płatne, a nowi klienci muszą podpisać umowę o założenie karty w oddziale.

Zalety:
 • Program Mastercard Bezcenne Chwile wraz z promocyjnymi punktami za założenie karty.
 • Każdą kartę można pod pewnymi warunkami użytkować bez opłat.
 • Funkcja automatycznej spłaty zadłużenia.
 • Bank współpracuje z dwoma organizacjami płatniczymi.
 • Bezpłatne karty dodatkowe.
Wady:
 • Nowi klienci banku muszą podpisać umowę w oddziale.
 • Przelewy z karty są dodatkowo płatne.
 • Opłaty za wypłatę z bankomatów.

Podsumowanie

Karty kredytowe w mBanku dostępne są w sześciu wariantach, dopasowanych do profilu klienta, jego aktywności finansowej i celu użytkowania. Opłat za kartę można uniknąć dokonując transakcji bezgotówkowych na określoną kwotę. Limity kredytowe wynoszą od 1500 do 500 000 zł, z RRSO 8,04%.

 • Karta kredytowa mBank zapewnia dostęp do ofert promocyjnych i zniżek na zakupy u partnerów banku w ramach programu “mOkazje”.
 • Użytkownicy kart wydawanych przez Mastercard mają w mBanku dostęp do wyjątkowych wydarzeń i promocji z programu Priceless Specials.
 • O wydanie karty kredytowej mBank mogą wnioskować klienci od 18 roku życia. Do złożenia wniosku wystarczy dowód osobisty i dowolny dokument potwierdzający dochody.
 • Okres bezodsetkowy wszystkich kart kredytowych mBank trwa aż 54 dni i należy do jednego z najdłuższych na rynku. W razie problemów ze spłatą, zadłużenie można rozłożyć na raty.
 • Opłaty za kartę wahają się od 70 do 900 zł rocznie, koszt przewalutowania wynosi do 0 do 5,90 proc. transakcji, zależnie od wariantu karty.
złóż wniosek o kartę kredytową

Dodaj opinię o Karta kredytowa mBank

 ######   ###   ######  ####### ##  ## 
##  ##  ## ##  ##  ## ##   ## ##  ## 
##     ##  ## ##    ##   ## ## ##  
##  #### ##   ## ##    ##   ## #####  
##  ## ######### ##    ##   ## ## ##  
##  ## ##   ## ##  ## ##   ## ##  ## 
 ######  ##   ## ######  ####### ##  ## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Opinie o Karta kredytowa mBank

Opinia o Karta kredytowa mBank od Baśka 2021-03-04 08:15:45 #5692
Na serio super bank, który można śmiało polecać. Fajna oferta konta i przypisanych do nich kart kredytowych! Oczywiście dostępne kwoty kredytowania zależne są od naszej zdolności kredytowej, ale zdecydowanie bardzo polecam!
Odpowiedz
Opinia o Karta kredytowa mBank od Waldi 2021-02-11 09:44:33 #5587
karta kredytowa mBank jest karta na super zasadach.
Odpowiedz
Opinia o Karta kredytowa mBank od Olix 2021-02-10 09:55:39 #5581
mBank jest bardzo dobrym bankiem, który godnie traktuje klienta i dba o to by pełna oferta banku trzymała poziom. Nie tylko konto jest super ale rownież karta kredytowa, kredyty- wszystko!!!
Odpowiedz
Opinia o Karta kredytowa mBank od Zbyszek 2021-01-28 09:07:58 #5502
Mimo tego, że długo karty kredytowej mieć nie chciałem i wszystkie propozycje przez lata odrzucałem, teraz jak już mam kartę to się cieszę! Uważam, że mBank jest super bankiem i ma bardzo dobrą ofertę. Jestem zadowolony.
Odpowiedz
Opinia o Karta kredytowa mBank od Sowiński 2021-01-24 11:43:20 #5476
Bardzo polecam mBank! Świetny bank! Kiedy zaproponowano mi kartę kredytową (przed którą długo sie wzbraniałem) powiem szczerze- jestem na maxa z niej zadowolony. Rewelacyjna oferta!
Odpowiedz
Opinia o Karta kredytowa mBank od Zazu 2021-01-03 20:35:10 #5371
mBank totalnie jest najlpeszym bankiem w Polsce, więc wiadomo, ze i karta kredytowa to tylko w mBank.
Odpowiedz
Opinia o Karta kredytowa mBank od Paulina 2020-12-08 20:16:59 #5260
Dla mnie mBank to bank, który wyrobił sobie pozycje i chce na niej lecieć i myśli, że juz nic nie musi, a klienta może mieć w D... fakt- oferta nie jest zła, ale ciagle- inne banki sie staraja, a oni chyba juz maja troche porzyslowiowo wywalone.
Odpowiedz
Opinia o Karta kredytowa mBank od Betka 2020-11-30 22:51:26 #5197
mBank jest bankiem gigantem od lat na rynku, który ma bardzo dużo oddziałów na terenie całego kraju! Dostępność banku jest ogromna! A to dość istotne przy wyborze banku, z którym się wiążemy! mBank ma do tego rewelacyjną ofertę zaczynając od konta osobistego, przez kredyty, na karcie kredytowej kończąc! Polecam.
Odpowiedz
Opinia o Karta kredytowa mBank od Karol 2020-10-08 17:31:22 #4937
Wszytsko byłoby ok- ale wypłaty z bankomatów są PŁATNE i to nie mało!!! To mnie odstaszyło od ich oferty- bo jednak nie wszystko da się załatwić bezgotówkowo!
Odpowiedz

Zobacz także:

Karta kredytowa ING Bank Śląski
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania
Karta kredytowa T-Mobile Usługi Bankowe
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania
Karta Kredytowa VeloBank
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania
Karta kredytowa Credit Agricole
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania