Karta kredytowa mBank

Karta kredytowa w mBanku dostępna jest w sześciuu wariantach: Podstawowym, Mastercard Me, World Mastercard, Visa Premium, World Elite Mastercard oraz World Mastercard Intesive. Porównujemy opłaty, limity kredytowe i korzyści dodatkowe dla posiadaczy tych kart. Sprawdź, która karta kredytowa mBank będzie najlepsza dla ciebie oraz jak ją zdobyć.

Opłaty za bankomaty dla posiadaczy Karta kredytowa mBank

Karta kredytowa w mBanku to sposób na zapewnienie sobie stałego dostępu do gotówki. W tej instytucji możemy znaleźć aż sześć wariantów karty kredytowej. Możemy tu znaleźć karty obsługiwane głównie przez Mastercard, ale istnieje również karta kredytowa Visa Premium. Do najpopularniejszych należy karta Podstawowa oraz Mastercard Me. Aby otrzymać kartę kredytową w mBanku, klient musi mieć ukończone 18 lat. Na otrzymanie karty mają szansę osoby charakteryzujące się odpowiednią zdolnością kredytową.

Karta kredytowa w mBanku
Dostępne rodzaje kart Podstawowa Mastercard Me Mastercard World
Oprocentowanie karty 10% 10% 10%
Limit karty 1500 - 20 000 zł 500 - 20 000 zł 3000 - 100 000 zł
Okres bezodsetkowy 54 dni 54 dni 54 dni
Wysokość spłaty minimalnej 5%, nie mniej niż 30 PLN 5%, nie mniej niż 30 PLN 5%, nie mniej niż 30 PLN
Opłata za przekroczenie limitu 1% kwoty 1% kwoty 1% kwoty
Opłata za kartę główną 70 zł rocznie lub darmowa 50 zł rocznie lub darmowa 350 zł rocznie lub darmowa
Opłata za kartę dodatkową bez opłat bez opłat bez opłat
Możliwość uniknięcia opłat za kartę 12 000 zł lub 240 transakcji bezgotówkowych rocznie 10 000 zł transakcji bezgotówkowych rocznie 18 000 zł lub 240 transakcji bezgotówkowych rocznie
Wypłaty z bankomatów 5%, min. 10zł 5%, min. 10zł 5%, min. 10zł
Opłata za przewalutowanie 2% dla waluty EUR, 3% dla walut innych niż EUR i PLN (Mastercard), 5,90% (Visa) 2% dla waluty EUR, 3% dla walut innych niż EUR i PLN 2% dla waluty EUR, 3% dla walut innych niż EUR i PLN
Wydanie karty 30 zł 10 zł 30 zł

- - -

Karta kredytowa w mBanku
Dostępne rodzaje kart Visa Premium World Mastercard Intensive World Elite Mastercard
Oprocentowanie karty 10% 10% 9,5%
Limit karty 3000 - 200 000 zł 3000 - 200 000 zł 20 000 - 500 00 zł
Okres bezodsetkowy 54 dni 54 dni 54 dni
Wysokość spłaty minimalnej 5%, nie mniej niż 30 PLN 5%, nie mniej niż 30 PLN 5%, nie mniej niż 30 PLN
Opłata za przekroczenie limitu 1% kwoty 1% kwoty 1% kwoty
Opłata za kartę główną 300 zł rocznie lub darmowa 400 zł rocznie lub darmowa 900 zł rocznie lub darmowa
Opłata za kartę dodatkową bez opłat bez opłat bez opłat
Możliwość uniknięcia opłat za kartę 18 000 zł lub 240 transakcji rocznie transakcje bezgotówkowe na kwotę 30 000 zł rocznie transakcje bezgotówkowe na kwotę 90 000 zł rocznie
Wypłaty z bankomatów 5%, min. 10zł 5%, min. 10zł 0 zł
Opłata za przewalutowanie 5,90% 0% 2% dla waluty EUR, 3% dla walut innych niż EUR i PLN
Wydanie karty 30 zł 50 zł (0zł do 15.01.2020 r.) 900 zł

Wymagania karty kredytowej

Wiek od 18 do 65
Dowód osobisty
Zaświadczenie o dochodach

Bonusy dla posiadaczy kart kredytowych

mBank oferuje swoim klientom liczne promocje oraz bonusy i dodatkowe usługi. Dzięki nim korzystanie z karty kredytowej to nie tylko dodatkowe środki dostępne za darmo i od ręki, ale też niekiedy oszczędności dzięki programom Mastercard Bezcenne Chwile i mOkazje. Najważniejsze z korzyści z posiadania karty kredytowej w mBank to:

 • Przelewy z karty kredytowej. Karty kredytowej w mBank można używać podobnie jak konta bankowego i wykonywać nią poprzez panel klienta przelewy na inne konta czy do dowolnych instytucji.
 • Spłata na raty. To usługa często oferowana przez wystawców kart kredytowych. Jeśli nie jesteś w stanie spłacić zadłużenia na karcie w bezodsetkowym czasie, to spłatę można rozłożyć na 3 do 60 wygodnych rat.
 • mOkazje - dostęp do ofert i promocji partnerów mBank, czyli przeróżnych sklepów i usługodawców. Dzięki mOkazjom można dostać zwrot części środków wydanych na zakupy.
 • Płatności przez telefon. Dodanie karty kredytowej mBanku do wirtualnego portfela na smartfonie nie stanowi żadnego problemu.
 • Program Bezcenne Chwile. Użytkownicy kart wydawanych przez Mastercard mają w mBanku dostęp do wyjątkowych wydarzeń i promocji z programu Priceless Specials.
 • Możliwość dokupienia taniego ubezpieczenia, które zabezpieczy spłatę wykorzystanego limitu kredytowego na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

Jak założyć kartę kredytową?

Założenie karty w mBanku nie należy do skomplikowanych czynności i można tego dokonać aż na trzy różne sposoby. Są to: złożenie wniosku online, w placówce banku oraz przez infolinię. We wniosku konieczne będzie podanie danych z dowodu osobistego oraz miesięcznych wydatków i dochodów.

Przyszli klienci mBanku muszą też zastanowić się nad kwotą limitu o jaki składają wniosek, oraz przygotować się na konieczność potwierdzenia w jakiś sposób swoich dochodów (poprzez choćby okazanie umowy o pracę). Stali klienci instytucji mogą uniknąć większości formalności związanych z wnioskowaniem o kartę. W takim przypadku wystarczy złożyć wniosek przez bankowość elektroniczną w swoim panelu klienta.

Różnice między kartami

mBank robi wszystko, by udostępnić swoje usługi jak najszerszemu gronu klientów, dlatego posiada zróżnicowaną ofertę kart kredytowych. Różnią się między sobą nie tylko wizualnie, ale też dostępnym limitem kredytowym, opłatami i dodatkowymi usługami. Dostępne limity to od 500 do 500 000 zł, dlatego karty kredytowe w mBank powinny zadowolić osoby o zróżnicowanych dochodach i potrzebach finansowych. Interesującą możliwością oferowaną przez mBank jest wybór instytucji płatniczej, czyli karty od Visa lub Mastercard. Obie mają nieco inne programy promocyjne i opłaty za użytkowanie karty.

Podstawowa karta kredytowa mBank - prostota w dwóch wariantach

W podstawowym wariancie karty kredytowej mBank proponuje swoim klientom możliwość samodzielnego wyboru organizacji płatniczej, czyli Visy lub Mastercard. Ta karta jest tania. Nawet jeśli zapomnimy o jej istnieniu to opłaty za użytkowanie wyniosą już od 3,5 zł miesięcznie, a można ich uniknąć już przy dokonaniu 240 transakcjach bezgotówkowych rocznie.

W ramach podstawowego limitu kredytowego otrzymujemy okres bezodsetkowy o długości 54 dni, a kartę można wygodnie dodać do Google Pay by płacić za zakupy samym telefonem komórkowym.

Mastercard Me

Mastercard Me to propozycja dla osób ceniących indywidualizm. Jej szatą graficzną może zostać dowolne zdjęcie, które nie jest chronione prawem autorskim albo jeden z projektów przygotowanych przez mBank. Ze względu na design i niskie opłaty ta karta powinna spodobać się szczególnie osobom młodym. Do całkowitej darmowości wystarczy dokonać nią transakcji na kwotę 10 tys. złotych rocznie, a wydanie karty kosztuje zaledwie 10 zł.

Wśród grafik na kartę udostępnionych za darmo przez mBank można wybierać z kategorii takich jak miasta oczami Ady Buchholc, Twój zwierzak, Twój smak, Twoja fura, Twój kraj czy Twoja ziemia.

Visa Premium

To karta z najwyższym limitem kredytowym (200 tys. złotych) od organizacji płatniczej Visa w ofercie mBanku. Opłata z wydanie karty wynosi skromne 30 zł, a by zapewnić jej bezpłatność wystarczą transakcje bezgotówkowe w kwocie 18 tys. złotych, czyli 1500 zł miesięcznie.

Jako że to karta z segmentu premium to za jej posiadanie zostaną nam udostępnione usługi typu concierge. Jest to serwis, który za darmo zapewnia dostęp do informacji o np. wydarzeniach kulturalnych i pomaga organizować rezerwacje oraz usługi takie jak naprawy domowe.

World Mastercard, World Mastercard Intensive, World Mastercard Elite

World Mastercard to seria kart kredytowych od Mastercard dostosowanych do klientów o różnym stopniu zamożności i potrzebach. Zwykła World Mastercard to limit kredytowy w wysokości do 100 tys. złotych, Intensive do 200 tys., a World Elite aż 500 tys..

Karty Mastercard w mBank uczestniczą w programie Mastercard Bezcenne Chwile, który umożliwia zbieranie przy okazji ich użytkowania zbieranie punktów Priceless Specials. Punkty można zbierać szybciej u partnerów programu, takich jak Empik, Carefour czy Circle K. Są wymienne na gotówkę, ale chyba znacznie bardziej interesujące są wyjątkowe nagrody w programie, takie jak choćby bilety na mecze Ligi Mistrzów, prywatne seanse kinowe, czy wyjazd na Festiwal filmowy w Cannes. Stąd też nazwa programu - Bezcenne Chwile.

Po zamówieniu kart World Mastercard otrzymamy aż 800 dodatkowych punktów Priceless Specials już przy pierwszych zakupach. To całkiem hojna promocja mBanku. Dokonując kartą Mastercard zakupów w nieparterskim sklepie by zebrać taką liczbę punktów należałoby wydać aż 40 tys. złotych.

World Mastercard Intensive to podobny produkt, jednak przeznaczony dla jeszcze bardziej wymagających klientów. Jej wydanie jest darmowe w ramach promocji do 15.01.2020 r., a dodatkowo przy pierwszej transakcji na konto programu Bezcenne Chwile wpłynie 1600 punktów Priceless. Ta karta na pewno spodoba się często podróżującym, gdyż przy dokonywanych nią transakcjach bank nie pobierze żadnych opłat za przewalutowanie.

Mastercard World Elite to, jak nazwa wskazuje, najbardziej prestiżowa karta w ofercie mBanku. Jej wydanie nie jest tanie - kosztuje aż 900 zł, ale użytkowanie karty może być darmowe przy dokonaniu nią transakcji na wystarczającą kwotę. W ramach karty otrzymujemy dostęp do wyjątkowych usług mBanku, czyli dostępu do 1200 saloników VIP na lotniskach całego świata, serwisu World Elite Concierge, pakietu darmowego ubezpieczenia podróżnego, ubezpieczenia utraty zakupów, ubezpieczenia utraty portfela i torebki. mBank poniesie też całkowitą odpowiedzialność w przypadku zgubienia karty i zapłaci za wszystkie transakcje dokonane nią bez użycia numeru PIN. Wypłata gotówki tą kartą z bankomatów na całym świecie jest całkowicie darmowa, co jest rzadko spotykane w przypadku kart kredytowych.

Wady i zalety oferty

Karty kredytowe w mBank powinny odpowiadać każdej osobie szukającej dodatkowych środków na bieżące wydatki. Dodatkowo przez program Priceless Specials można dzięki nim zaoszczędzić pieniądze. Zazwyczaj wystarczy płacić za zakupy kartą kredytową zamiast płatniczą by użytkowanie karty kredytowej w mBanku było całkowicie darmowe. Z drugiej strony niektóre funkcje kart są dodatkowo płatne, a nowi klienci muszą podpisać umowę o założenie karty w oddziale.

Zalety:
 • Program Mastercard Bezcenne Chwile wraz z promocyjnymi punktami za założenie karty.
 • Każdą kartę można pod pewnymi warunkami użytkować bez opłat.
 • Funkcja automatycznej spłaty zadłużenia.
 • Bank współpracuje z dwoma organizacjami płatniczymi.
 • Bezpłatne karty dodatkowe.
Wady:
 • Nowi klienci banku muszą podpisać umowę w oddziale.
 • Przelewy z karty są dodatkowo płatne.
 • Opłaty za wypłatę z bankomatów.

Podsumowanie

Karty kredytowe w mBanku dostępne są jest w sześciuu wariantach, dopasowanych do poziomu aktywności kredytowej klienta. Opłat za kartę można uniknąć dokonując transakcji bezgotówkowych na określoną kwotę. Limity kredytowe wynoszą od 1500 do 200 000 zł, a oprocentowanie kart może wynieść od 9,5 do 10 proc.

 • Karta kredytowa mBank zapewnia dostęp do ofert promocyjnych i zniżek na zakupy u partnerów banku w ramach programu “mOkazje”.
 • Użytkownicy kart wydawanych przez Mastercard mają w mBanku dostęp do wyjątkowych wydarzeń i promocji z programu Priceless Specials.
 • O wydanie karty kredytowej mBank mogą wnioskować klienci od 18 roku życia. Do złożenia wniosku wystarczy dowód osobisty i dowolny dokument potwierdzający dochody.
 • Okres bezodsetkowy wszystkich kart kredytowych mBank trwa aż 54 dni i należy do najdłuższych na rynku. W razie problemów ze spłatą, zadłużenie można rozłożyć na raty.
 • Opłaty kartę wahają się od 70 do 900 zł rocznie, koszt przewalutowania wynosi do 0 do 5,90 proc. transakcji,zależnie od wariantu karty.

Dodaj opinię o Karta kredytowa mBank

##   ## ##   ## ##   ## ##  ## ######## 
## ## ## ##   ## ##   ## ## ##    ## 
## ## ## ##   ## ##   ##  ####    ##  
## ## ## ##   ## ##   ##  ##    ##  
## ## ## ##   ## ##  ##   ##   ##   
## ## ## ##   ##  ## ##   ##   ##   
 ### ###  #######   ###    ##  ######## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Opinie o Karta kredytowa mBank

Opinia o Karta kredytowa mBank od Waldi 2021-02-11 09:44:33 #5587
karta kredytowa mBank jest karta na super zasadach.
Opinia o Karta kredytowa mBank od Olix 2021-02-10 09:55:39 #5581
mBank jest bardzo dobrym bankiem, który godnie traktuje klienta i dba o to by pełna oferta banku trzymała poziom. Nie tylko konto jest super ale rownież karta kredytowa, kredyty- wszystko!!!
Opinia o Karta kredytowa mBank od Zbyszek 2021-01-28 09:07:58 #5502
Mimo tego, że długo karty kredytowej mieć nie chciałem i wszystkie propozycje przez lata odrzucałem, teraz jak już mam kartę to się cieszę! Uważam, że mBank jest super bankiem i ma bardzo dobrą ofertę. Jestem zadowolony.
Opinia o Karta kredytowa mBank od Sowiński 2021-01-24 11:43:20 #5476
Bardzo polecam mBank! Świetny bank! Kiedy zaproponowano mi kartę kredytową (przed którą długo sie wzbraniałem) powiem szczerze- jestem na maxa z niej zadowolony. Rewelacyjna oferta!
Opinia o Karta kredytowa mBank od Zazu 2021-01-03 20:35:10 #5371
mBank totalnie jest najlpeszym bankiem w Polsce, więc wiadomo, ze i karta kredytowa to tylko w mBank.
Opinia o Karta kredytowa mBank od Paulina 2020-12-08 20:16:59 #5260
Dla mnie mBank to bank, który wyrobił sobie pozycje i chce na niej lecieć i myśli, że juz nic nie musi, a klienta może mieć w D... fakt- oferta nie jest zła, ale ciagle- inne banki sie staraja, a oni chyba juz maja troche porzyslowiowo wywalone.
Opinia o Karta kredytowa mBank od Betka 2020-11-30 22:51:26 #5197
mBank jest bankiem gigantem od lat na rynku, który ma bardzo dużo oddziałów na terenie całego kraju! Dostępność banku jest ogromna! A to dość istotne przy wyborze banku, z którym się wiążemy! mBank ma do tego rewelacyjną ofertę zaczynając od konta osobistego, przez kredyty, na karcie kredytowej kończąc! Polecam.
Opinia o Karta kredytowa mBank od Karol 2020-10-08 17:31:22 #4937
Wszytsko byłoby ok- ale wypłaty z bankomatów są PŁATNE i to nie mało!!! To mnie odstaszyło od ich oferty- bo jednak nie wszystko da się załatwić bezgotówkowo!

Zobacz także:

Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania