Karta kredytowa PKO

Karty kredytowe w Banku PKO dostępne są w trzech wariantach - Przejrzysta, Mastercard Platinum i VISA INFINITE. Porównujemy opłaty, limity kredytowe i korzyści dodatkowe dla posiadaczy każdego rodzaju karty. Sprawdź, która karta kredytowa PKO będzie najlepsza dla ciebie i jak złożyć wniosek o jej wydanie.

Opłaty za Karta kredytowa PKO

Karta kredytowa w banku PKO to dobry sposób na zachowanie płynności finansowej. W tym banku możemy skorzystać z trzech różnych ofert dostosowanych do potrzeb klientów. Oprocentowanie na każdej karcie kredytowej w PKO BP wynosi 10 proc. w skali roku. Limit na kartach w zależności od ich rodzaju może wynieść od 1000 zł do nawet 1 mln. zł. Za prowadzenie takiej karty kredytowej przewidziana jest opłata o 30 do 800 zł. Opłat tych możemy uniknąć po spełnieniu określonych przez PKO wymagań.

Karta kredytowa w PKO BP
Dostępne rodzaje kart Przejrzysta karta kredytowa PKO (Mastercard / VISA) Karta kredytowa PKO Mastercard Platinum Karta kredytowa PKO VISA INFINITE (Bankowość Osobista)
Oprocentowanie karty 10 proc. 10 proc. 10 proc.
Limit karty 1000 - 20 000 zł 5000 - 200 000 zł 1 000 000 zł
Okres bezodsetkowy 55 dni 55 dni 55 dni
Wysokość spłaty minimalnej 4 proc. – min. 50 zł 4 proc. – min. 50 zł 4 proc. – min. 50 zł
Opłata za przekroczenie limitu 35 zł 0 zł 0 zł
Opłata za kartę główną 0 zł / 30 zł / 60 zł 0 zł / 125 zł / 250 zł 0 zł / 400 zł / 800 zł
Opłata za kartę dodatkową - - -
Możliwość uniknięcia opłat za kartę miesięczne transakcje na kwotę min. 500 zł / 600 zł miesięczne transakcje na kwotę min. 2 500 zł / 5 000 zł miesięczne transakcje na kwotę min. 8 200 zł / 11 000 zł
Wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą: 4 proc. nie mniej niż 10 zł

w kraju - 3 proc.

za granicą - 0 proc.

w kraju - 3 proc.

za granicą - 0 proc.

Opłata za przewalutowanie 3,5 proc. 0 proc. 0 proc.
Wydanie karty 0 zł 0 zł 0 zł

Wymagania karty kredytowej

Dowód osobisty
Konto w banku
Zaświadczenie o dochodach

Bonusy dla posiadaczy kart kredytowych

Karty kredytowe PKO są wygodnym środkiem płatniczym, który daje szansę skorzystania z atrakcyjnych promocji i rabatów na zakupy. Okres bezodsetkowy pozwala korzystać z dodatkowej gotówki za darmo przez nawet 55 dni. Kontrolowanie wydatków ułatwiają natomiast darmowe powiadomienia SMS, które klienci otrzymują po każdej transakcji kartą kredytową PKO. Klienci aktywnie korzystający z karty mogą obniżyć lub całkowicie uniknąć opłaty rocznej za kartę.

Wśród dodatkowych bonusów za założenie karty kredytowej w PKO znalazły się:

 • rabaty w ekskluzywnych sklepach i punktach handlowo-usługowych w ramach Programu Przywilejów (dla posiadaczy Karty VISA INFINITE),
 • dostęp do prestiżowych saloników VIP na lotniskach (dla posiadaczy Karty VISA INFINITE),
 • pakiet ubezpieczeń podróżnych, które działają na całym świecie bez dodatkowych opłat,
 • obowiązkowe ubezpieczenie - w przypadku śmierci zadłużenie spłaci ubezpieczyciel,
 • program Mastercard Bezcenne Chwile i Visa Oferty,
 • brak prowizji za przewalutowanie transakcji,
 • usługi Concierge,
 • szybkie płatności w internecie - również z „Płacę z iPKO”,
 • możliwość wyboru szaty graficznej karty.

Jak założyć kartę kredytową?

Niezależnie od wariantu karty, decyzja o jej przyznaniu uzależniona jest od zdolności kredytowej klienta. By otrzymać Przejrzystą Kartę Kredytową PKO, wystarczy zarabiać 1000 zł netto miesięcznie. W przypadku karty PKO Mastercard Platinum wymagana jest zdolność kredytowa na min. 5000 zł, a Karta Kredytowa PKO VISA INFINITE dostępna jest wyłącznie w Bankowości Osobistej. Wniosek o wydanie karty kredytowej można złożyć przez internet w serwisie internetowym iPKO lub aplikacji IKO. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaka karta będzie dla nas najlepsza, warto zdecydować się na rozmowę z konsultantem banku PKO. 


Po wypełnieniu formularza wystarczy potwierdzić przygotowaną ofertę banku oraz adres kontaktowy. Do akceptacji umowy konieczne będzie wpisanie jednorazowego kodu, po czym zostanie nam przesłana karta kredytowa. W przypadku Karty Przejrzystej opcja szybkiej wysyłki będzie nas kosztować 50 zł. Dla karty Platinum i INFINITE usługa ta jest darmowa. Po odebraniu karty należy ją aktywować. Możemy to zrobić w oddziale, bankomacie PKO, przez Kartolinię lub iPKO.

Różnice między kartami

Dostępne w PKO trzy warianty kart kredytowych różnią się pod względem szaty graficznej, opłat, limitów kredytowych oraz dodatkowych korzyści za założenie karty. Umożliwia to dopasowanie rodzaju karty do swoich potrzeb i wysokości transakcji płatniczych w miesiącu. Okres bezodsetkowy kart kredytowych PKO wynosi 55 dni, a spłata minimalna 4 proc. (min. 50 zł). Jeśli zajdzie taka potrzeba, spłatę zadłużenia można również rozłożyć na 6, 9 lub 12 wygodnych rat. Do każdego wariantu karty głównej może być wydana karta dodatkowa, z której korzystać mogą osoby w wieku powyżej 13 lat.

PKO Karta Przejrzysta (RRSO 12,30%) z limitem do 20 000 zł

Przejrzysta Karta Kredytowa PKO VISA i Przejrzysta Karta Kredytowa PKO VISA to produkty skierowane do nieco mniej wymagających klientów. Dostępny limit kredytowy uzależniony jest od zdolności kredytowej użytkownika karty i może wynieść od 1000 do 20 000 zł. Opłata za ewentualne przekroczenie limitu wynosi 35 zł. By móc wnioskować o wydanie karty wystarczy zarabiać 1000 zł netto miesięcznie. Karta Przejrzysta umożliwia płatności w sklepach i punktach usługowych w Polsce i zagranicą oraz opłacanie miesięcznych rachunków i zobowiązań z rachunku karty. Klienci mogą wybrać jeden z kilku dostępnych wizerunków karty oraz połączyć kartę z aplikacją IKO i korzystać z płatności zbliżeniowych telefonem, kodem BLIK, Apple Pay lub Garmin Pay. Opłat za kartę można uniknąć, jeśli średnia miesięczna wartość operacji bezgotówkowych wyniesie minimum 600 zł.

PKO Karta Platinum (RRSO 9,27%) z prestiżowym ubezpieczeniem podróżnym

Karta Kredytowa PKO Mastercard Platinum zapewnia spokojne podróżowanie z prestiżowym pakietem ubezpieczeniowym. Ochrona obejmuje wyjazdy krajowe, wyjazdy zagraniczne oraz sport amatorski. Suma ubezpieczenia kosztów leczenia może sięgnąć nawet 400 000 zł, przy czym polisa obejmuje także współmałżonka, partnera i dzieci posiadacza karty. Karta PKO Platinum umożliwia też swobodnie płatności w każdej walucie oraz pozwala zbierać punkty w ramach programu Mastercard Priceless Specials. Można zyskać min. 1 punkt za każde 5 zł wydane kartą u partnera programu. Punkty wymienić można na vouchery na zakupy, bilety do kina, bilety lotnicze, wynajem samochodu, atrakcyjne formy spędzania czasu z dziećmi i rodziną, nagrody rzeczowe i wiele innych.

PKO Karta INFINITE (RRSO 8,90%) z największymi korzyściami

Karta kredytowa PKO VISA INFINITE z limitem do 1 000 000 zł zapewnia pełną swobodę finansową dla klientów korzystających z Bankowości Osobistej PKO. Posiadacze Karty Kredytowej PKO Visa Infinite mają całodobowy dostęp do usługi Concierge, zapewniającej opiekę w czasie podróży i w domu. Dodatkowym bonusem są specjalne rabaty w ekskluzywnych sklepach i punktach handlowo-usługowych w ramach Programu Przywilejów oraz Visa oferty. Posiadacze karty INFINITE mogą także korzystać z bogatego pakietu ubezpieczeń i szeregu usług dodatkowych. Jedną z nich jest dostęp do prestiżowych saloników VIP na lotniskach na całym świecie bez konieczności posiadania biletu lotniczego typu Business lub First Class i niezależnie od wybranych linii lotniczych. Usługa Priority Pass umożliwia korzystanie z tych przywilejów również osobom towarzyszącym.

Wady i zalety oferty

Karty kredytowe PKO umożliwiają płatności zbliżeniowe w sklepach i punktach usługowych w Polsce i za granicą oraz płatności online. Produkt skierowany jest głównie do osób aktywnie korzystających z limitu kredytowego, ponieważ w ten sposób można uniknąć opłat za korzystanie z karty. Poniżej zestawienie słabych i mocnych stron kart kredytowych dostępnych w Banku PKO. 

Zalety:
 • trzy warianty kart kredytowych PKO do wyboru,
 • brak opłat za kartę dla aktywnych użytkowników,
 • atrakcyjne bonusy dla posiadaczy kart kredytowych PKO,
 • bezpłatne wydanie karty dodatkowej,
 • płatności telefonem, kodem BLIK, Apple Pay lub Garmin Pay,
 • opcja opłacania rachunków i przelewów z rachunku karty na konto bankowe.
Wady:
 • opłata za przewalutowanie płatności Kartą Przejrzystą.
 • opłata 4 proc. transakcji za polecenie przelewu z rachunku karty kredytowej,
 • obowiązkowe ubezpieczenie na życia dla posiadaczy kart kredytowych PKO.

Podsumowanie

Karta kredytowa w PKO BP to wygodny sposób na to, by dodatkowe pieniądze mieć zawsze przy sobie. Aby otrzymać kartę kredytową w PKO powinniśmy mieć ukończone 18 lat. Bank wymaga jedynie posiadania regularnych wpływów na konto w wysokości min. 1 tys zł. Karta kredytowa w PKO to świetny sposób na zbudowanie pozytywnej historii kredytowej w BIK.

 • Limit karty kredytowej PKO może wynieść od 1 tys zł do nawet 1 mln. zł w zależności od zdolności kredytowej oraz wybranej karty kredytowej.
 • Oprocentowanie karty kredytowej w PKO BP wynosi 10 proc.
 • Istnieje możliwość uniknięcia opłat za kartę kredytową, jeśli z karty kredytowej zostaną wykonane miesięcznie transakcje od 500 zł do 11 tys. zł. w zależności od wybranej karty kredytowej.
 • Karta kredytowa umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych oraz za pomocą BLIK-a. Wszystkie wydatki mamy pod kontrolą - za każdym razem otrzymujemy sms z informacją o wykorzystanych środkach z karty.
 • Karta kredytowa w banku PKO BP umożliwia również otrzymanie rabatów w wielu sklepach. Aktywne korzystanie z takiej karty kredytowej zwiększa również poziom naszych oszczędności.
złóż wniosek o kartę kredytową

Dodaj opinię o Karta kredytowa PKO

 ######   ###  ######## ##  ## ##  ## 
##  ##  ## ##  ##   ## ## ## ###  ## 
##    ##  ## ##   ##  ####  #### ## 
 ###### ##   ## ##   ##  ##  ## ## ## 
   ## ######### ##   ##  ##  ## #### 
##  ## ##   ## ##   ##  ##  ##  ### 
 ###### ##   ## ########   ##  ##  ## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Opinie o Karta kredytowa PKO

Opinia o Karta kredytowa PKO od Simon 2020-12-02 12:59:35 #5209
PKO BP ma spoko ofertę kart kredytowych. Karta kredytowa PKO Visa Infinite jest super ciekawą propzycją, którą wyróżnia pakiet specjalnych usług takich jak możliwość korzystania z saloników VIP na lotniskach czy super pakiety ubezpieczeń. Jak wybieramy kartę kredytowa w PKO to bardzo polecam własnie Visa infinite!
Odpowiedz

Zobacz także:

Karta kredytowa mBank
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania
Karta kredytowa ING Bank Śląski
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania
Karta kredytowa BOŚ Bank
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania
Karta kredytowa T-Mobile Usługi Bankowe
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania