Karta kredytowa PKO

Karty kredytowe w Banku PKO dostępne są w trzech wariantach - Przejrzysta, Mastercard Platinum i VISA INFINITE. Porównujemy opłaty, limity kredytowe i korzyści dodatkowe dla posiadaczy każdego rodzaju karty. Sprawdź, która karta kredytowa PKO będzie najlepsza dla ciebie i jak złożyć wniosek o jej wydanie.

Opłaty za bankomaty dla posiadaczy Karta kredytowa PKO

Karta kredytowa w banku PKO to dobry sposób na zachowanie płynności finansowej. W tym banku możemy skorzystać z trzech różnych ofert dostosowanych do potrzeb klientów. Oprocentowanie na każdej karcie kredytowej w PKO BP wynosi 10 proc. w skali roku. Limit na kartach w zależności od ich rodzaju może wynieść od 1000 zł do nawet 1 mln. zł. Za prowadzenie takiej karty kredytowej przewidziana jest opłata o 30 do 800 zł. Opłat tych możemy uniknąć po spełnieniu określonych przez PKO wymagań.

Karta kredytowa w PKO BP
Dostępne rodzaje kart Przejrzysta karta kredytowa PKO (Mastercard / VISA) Karta kredytowa PKO Mastercard Platinum Karta kredytowa PKO VISA INFINITE (Bankowość Osobista)
Oprocentowanie karty 10 proc. 10 proc. 10 proc.
Limit karty 1000 - 20 000 zł 5000 - 200 000 zł 1 000 000 zł
Okres bezodsetkowy 55 dni 55 dni 55 dni
Wysokość spłaty minimalnej 4 proc. – min. 50 zł 4 proc. – min. 50 zł 4 proc. – min. 50 zł
Opłata za przekroczenie limitu 35 zł 0 zł 0 zł
Opłata za kartę główną 0 zł / 30 zł / 60 zł 0 zł / 125 zł / 250 zł 0 zł / 400 zł / 800 zł
Opłata za kartę dodatkową - - -
Możliwość uniknięcia opłat za kartę miesięczne transakcje na kwotę min. 500 zł / 600 zł miesięczne transakcje na kwotę min. 2 500 zł / 5 000 zł miesięczne transakcje na kwotę min. 8 200 zł / 11 000 zł
Wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą: 4 proc. nie mniej niż 10 zł

w kraju - 3 proc.

za granicą - 0 proc.

w kraju - 3 proc.

za granicą - 0 proc.

Opłata za przewalutowanie 3,5 proc. 0 proc. 0 proc.
Wydanie karty 0 zł 0 zł 0 zł

Wymagania karty kredytowej

Dowód osobisty
Konto w banku
Zaświadczenie o dochodach

Bonusy dla posiadaczy kart kredytowych

Karty kredytowe PKO są wygodnym środkiem płatniczym, który daje szansę skorzystania z atrakcyjnych promocji i rabatów na zakupy. Okres bezodsetkowy pozwala korzystać z dodatkowej gotówki za darmo przez nawet 55 dni. Kontrolowanie wydatków ułatwiają natomiast darmowe powiadomienia SMS, które klienci otrzymują po każdej transakcji kartą kredytową PKO. Klienci aktywnie korzystający z karty mogą obniżyć lub całkowicie uniknąć opłaty rocznej za kartę. Wśród dodatkowych bonusów za założenie karty kredytowej w PKO znalazły się:

 • nagrody w programie Mastercard Priceless Specials - punkty za zakupy u partnerów programu (m.in. Black Red White, Circle K, Cinema City, Carrefour, Douglas, Empik, iSpot, RTV Euro AGD), które można wymieniać na m.in. vouchery na zakupy, bilety lotnicze czy wynajem auta,
 • rabaty w ekskluzywnych sklepach i punktach handlowo-usługowych w ramach Programu Przywilejów oraz Visa oferty (dla posiadaczy Karty VISA INFINITE),
 • dostęp do prestiżowych saloników VIP na lotniskach (dla posiadaczy Karty VISA INFINITE),
 • pakiet ubezpieczeń podróżnych, które działają na całym świecie bez dodatkowych opłat,
 • brak prowizji za przewalutowanie transakcji,
 • usługi Concierge,
 • szybkie płatności w internecie - również z „Płacę z IPKO”,
 • możliwość wyboru szaty graficznej karty.

Jak założyć kartę kredytową?

Niezależnie od wariantu karty, decyzja o jej przyznaniu uzależniona jest od zdolności kredytowej klienta. By otrzymać Przejrzystą Kartę Kredytową PKO, wystarczy zarabiać 1000 zł netto miesięcznie. W przypadku karty PKO Mastercard Platinum wymagana jest zdolność kredytowa na min. 5000 zł, a Karta Kredytowa PKO VISA INFINITE dostępna jest wyłącznie w Bankowości Osobistej. Wniosek o wydanie karty kredytowej można złożyć przez internet w serwisie internetowym iPKO lub aplikacji IKO. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaka karta będzie dla nas najlepsza, warto zdecydować się na rozmowę z konsultantem banku PKO. 


Po wypełnieniu formularza wystarczy potwierdzić przygotowaną ofertę banku oraz adres kontaktowy. Do akceptacji umowy konieczne będzie wpisanie jednorazowego kodu, po czym zostanie nam przesłana karta kredytowa. W przypadku Karty Przejrzystej opcja szybkiej wysyłki będzie nas kosztować 50 zł. Dla karty Platinum i INFINITE usługa ta jest darmowa. Po odebraniu karty należy ją aktywować. Możemy to zrobić w oddziale, bankomacie PKO, przez Kartolinię lub iPKO.

Różnice między kartami

Dostępne w PKO trzy warianty kart kredytowych różnią się pod względem szaty graficznej, opłat, limitów kredytowych oraz dodatkowych korzyści za założenie karty. Umożliwia to dopasowanie rodzaju karty do swoich potrzeb i wysokości transakcji płatniczych w miesiącu. Okres bezodsetkowy kart kredytowych PKO wynosi 55 dni, a spłata minimalna 4 proc. (min. 50 zł). Jeśli zajdzie taka potrzeba, spłatę zadłużenia można również rozłożyć na 6, 9 lub 12 wygodnych rat. Do każdego wariantu karty głównej może być wydana karta dodatkowa, z której korzystać mogą osoby w wieku powyżej 13 lat.

PKO Karta Przejrzysta (RRSO 15,39 proc.) z limitem do 20 000 zł

Przejrzysta Karta Kredytowa PKO VISA i Przejrzysta Karta Kredytowa PKO VISA to produkty skierowane do nieco mniej wymagających klientów. Dostępny limit kredytowy uzależniony jest od zdolności kredytowej użytkownika karty i może wynieść od 1000 do 20 000 zł. Opłata za ewentualne przekroczenie limitu wynosi 35 zł. By móc wnioskować o wydanie karty wystarczy zarabiać 1000 zł netto miesięcznie. Karta Przejrzysta umożliwia płatności w sklepach i punktach usługowych w Polsce i zagranicą oraz opłacanie miesięcznych rachunków i zobowiązań z rachunku karty. Klienci mogą wybrać jeden z kilku dostępnych wizerunków karty oraz połączyć kartę z aplikacją IKO i korzystać z płatności zbliżeniowych telefonem, kodem BLIK, Apple Pay lub Garmin Pay. Opłat za kartę można uniknąć, jeśli średnia miesięczna wartość operacji bezgotówkowych wyniesie minimum 600 zł.

PKO Karta Platinum (RRSO 12,30 proc.) z prestiżowym ubezpieczeniem podróżnym

Karta Kredytowa PKO Mastercard Platinum zapewnia spokojne podróżowanie z prestiżowym pakietem ubezpieczeniowym. Ochrona obejmuje wyjazdy krajowe, wyjazdy zagraniczne oraz sport amatorski. Suma ubezpieczenia kosztów leczenia może sięgnąć nawet 400 000 zł, przy czym polisa obejmuje także współmałżonka, partnera i dzieci posiadacza karty. Karta PKO Platinum umożliwia też swobodnie płatności w każdej walucie oraz pozwala zbierać punkty w ramach programu Mastercard Priceless Specials. Można zyskać min. 1 punkt za każde 5 zł wydane kartą u partnera programu. Punkty wymienić można na vouchery na zakupy, bilety do kina, bilety lotnicze, wynajem samochodu, atrakcyjne formy spędzania czasu z dziećmi i rodziną, nagrody rzeczowe i wiele innych.

PKO Karta INFINITE (RRSO 12,06 proc.) z największymi korzyściami

Karta kredytowa PKO VISA INFINITE z limitem do 1 000 000 zł zapewnia pełną swobodę finansową dla klientów korzystających z Bankowości Osobistej PKO. Posiadacze Karty Kredytowej PKO Visa Infinite mają całodobowy dostęp do usługi Concierge, zapewniającej opiekę w czasie podróży i w domu. Dodatkowym bonusem są specjalne rabaty w ekskluzywnych sklepach i punktach handlowo-usługowych w ramach Programu Przywilejów oraz Visa oferty. Posiadacze karty INFINITE mogą także korzystać z bogatego pakietu ubezpieczeń i szeregu usług dodatkowych. Jedną z nich jest dostęp do prestiżowych saloników VIP na lotniskach na całym świecie bez konieczności posiadania biletu lotniczego typu Business lub First Class i niezależnie od wybranych linii lotniczych. Usługa Priority Pass umożliwia korzystanie z tych przywilejów również osobom towarzyszącym.

Wady i zalety oferty

Karty kredytowe PKO umożliwiają płatności zbliżeniowe w sklepach i punktach usługowych w Polsce i za granicą oraz płatności online. Produkt skierowany jest głównie do osób aktywnie korzystających z limitu kredytowego, ponieważ w ten sposób można uniknąć opłat za korzystanie z karty. Poniżej zestawienie słabych i mocnych stron kart kredytowych dostępnych w Banku PKO. 

Zalety:
 • trzy warianty kart kredytowych PKO do wyboru,
 • brak opłat za kartę dla aktywnych użytkowników,
 • atrakcyjne bonusy dla posiadaczy kart kredytowych PKO,
 • bezpłatne wydanie karty dodatkowej,
 • płatności telefonem, kodem BLIK, Apple Pay lub Garmin Pay,
 • opcja opłacania rachunków i przelewów z rachunku karty na konto bankowe.
Wady:
 • opłata za przewalutowanie płatności Kartą Przejrzystą.
 • opłata 4 proc. transakcji za polecenie przelewu z rachunku karty kredytowej,
 • obowiązkowe ubezpieczenie na życia dla posiadaczy kart kredytowych PKO.

Podsumowanie

Karta kredytowa w PKO BP to wygodny sposób na to, by dodatkowe pieniądze mieć zawsze przy sobie. Aby otrzymać kartę kredytową w PKO powinniśmy mieć ukończone 18 lat. Bank wymaga jedynie posiadania regularnych wpływów na konto w wysokości min. 1 tys zł. Karta kredytowa w PKO to świetny sposób na zbudowanie pozytywnej historii kredytowej w BIK.

 • Limit karty kredytowej PKO może wynieść od 1 tys zł do nawet 1 mln. zł w zależności od zdolności kredytowej oraz wybranej karty kredytowej.
 • Oprocentowanie karty kredytowej w PKO BP wynosi 10 proc.
 • Istnieje możliwość uniknięcia opłat za kartę kredytową, jeśli z karty kredytowej zostaną wykonane miesięcznie transakcje od 500 zł do 11 tys. zł. w zależności od wybranej karty kredytowej.
 • Karta kredytowa umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych oraz za pomocą BLIK-a. Wszystkie wydatki mamy pod kontrolą - za każdym razem otrzymujemy sms z informacją o wykorzystanych środkach z karty.
 • Karta kredytowa w banku PKO BP umożliwia również otrzymanie rabatów w wielu sklepach. Aktywne korzystanie z takiej karty kredytowej zwiększa również poziom naszych oszczędności.

Dodaj opinię o Karta kredytowa PKO

######## ######## ##   ## #### ##   ## 
##   ## ##    ##  ##  ## ###  ### 
##   ## ##     ## ##  ## #### #### 
######## ######   ###   ## ## ### ## 
##   ## ##     ## ##  ## ##   ## 
##   ## ##    ##  ##  ## ##   ## 
######## ######## ##   ## #### ##   ## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Opinie o Karta kredytowa PKO

Opinia o Karta kredytowa PKO od Simon 2020-12-02 12:59:35 #5209
PKO BP ma spoko ofertę kart kredytowych. Karta kredytowa PKO Visa Infinite jest super ciekawą propzycją, którą wyróżnia pakiet specjalnych usług takich jak możliwość korzystania z saloników VIP na lotniskach czy super pakiety ubezpieczeń. Jak wybieramy kartę kredytowa w PKO to bardzo polecam własnie Visa infinite!

Zobacz także:

Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania