Karta kredytowa Plus Bank

Dokonaliśmy analizy oferty kart kredytowych od Plus Banku. Na co można liczyć posiadając kredytówkę w tej instytucji? Zobacz jakie opłaty oraz limity kredytowe obowiązują na kartach Mastercard Classic oraz Gold.

Opłaty za Karta kredytowa Plus Bank

Karty Plus Banku nie są szczególnie zróżnicowanymi produktami. Najważniejszą różnicę stanowi limit transakcyjny, który jest wyższy na karcie Gold, oraz kryterium darmowości karty, które wynosi od 500 do 1000 zł transakcji miesięcznie. Na uwagę zasługują brak opłat za przelew z karty, brak dodatkowych opłat za przewalutowanie oraz stosunkowo niskie oprocentowanie kredytu. Zobacz czym różnią się karty Mastercard Classic oraz Gold:

Karta kredytowa w Toyota Bank
Dostępne rodzaje kart Mastercard Classic Mastercard Gold
Oprocentowanie karty 7,2% 7,2%
Limit karty od 800 do 50 000 zł od 800 do 50 000 zł
Okres bezodsetkowy 52 dni 52 dni
Wysokość spłaty minimalnej 5 % 5 %
Opłata za przekroczenie limitu 50 zł 60 zł
Opłata za kartę główną 0 z / 8 zł miesięcznie 0 zł / 12 zł miesięcznie
Opłata za kartę dodatkową - -
Możliwość uniknięcia opłat za kartę transakcje bezgotówkowe na kwotę 500 zł miesięcznie transakcje bezgotówkowe na kwotę 1000 zł miesięcznie
Wypłaty z bankomatów 3%, min. 9 zł 3%, min. 9 zł
Opłata za przewalutowanie bez opłat za płatności za granicą bez opłat za płatności za granicą
Wydanie karty 0 zł 0 zł

Wymagania karty kredytowej

Dowód osobisty
Telefon komórkowy
Zaświadczenie o dochodach

Bonusy dla posiadaczy kart kredytowych

Plus Bank nie oferuje obecnie bonusów za założenie karty kredytowej. W przeszłości korzystając z karty można było uzyskać obniżenie rachunków za usługi Cyfrowego Polsatu i Plusa (operatora komórkowego). Aktywne korzystanie z produktów Plus Banku mogło oznaczać nawet kilkadziesiąt złotych mniej za rachunki miesięcznie! Promocja jest co jakiś czas wznawiana, dlatego zawsze warto zapytać konsultanta banku o dodatkowe korzyści. Obecnie korzyści z posiadania karty kredytowej w tej instytucji przedstawiają się następująco:

 • 0 zł za aktywne korzystanie z karty. Wystarczy miesięcznie dokonać transakcji bezgotówkowych na kwotę 500 zł (Mastercard Classic) lub 1000 zł (Mastercard Gold), by korzystać z karty bez opłat.
 • Możliwość zastrzeżenia karty przez 24 godziny na dobę i 365 dni w roku. W momencie zgłoszenia utraty karty bank przejmuje całkowitą odpowiedzialność za dalsze dokonane nią transakcje.
 • Awaryjna wymiana karty. W razie utraty karty podczas podróży zagranicznej zostanie ona błyskawicznie wysłana na wskazany adres. Opłat za awaryjne wydanie karty można uniknąć dzięki ubezpieczeniu do karty od Warta.
 • Minimalna spłata zadłużenia wynosi zaledwie 5% i nie obowiązuje w jego przypadku żadna kwota minimalna.
 • Możliwość rozłożenia konkretnych transakcji na raty. To usługa Plan Spłat - wygodna rata.
 • Okres bezodsetkowy wynoszący aż 52 dni pozwoli na wygodną spłatę karty bez dodatkowych opłat..

Jak założyć kartę kredytową?

Plus Bank oferuje naprawdę dużo sposobów na złożenie wniosku o kartę kredytową. Dotychczasowi klienci mogą aplikować przez bankowość elektroniczną lub aplikację mobilną plusbank24. Nowi klienci mogą skontaktować się z bankiem telefonicznie, podać swój numer telefonu i poczekać na telefon, albo odwiedzić najbliższą placówkę banku. Konieczne będzie podanie źródła i wysokości dochodu, wysokości miesięcznych zobowiązań. Zastanów się o jaki limit chcesz wnioskować i wyraź wymagane zgody (np. o sprawdzenie informacji w Biurze Informacji Kredytowej). Po wypełnieniu wniosku online lub z konsultantem możesz zostać poproszony o dostarczenie dokumentów dochodowych w postaci umowy zatrudnienia.

Po zawarciu umowy i otrzymaniu numeru PIN pocztą należy jeszcze aktywować kartę. Całość operacji powinna zająć zaledwie kilka minut. Najłatwiej jest to zrobić przez stronę internetową plusbank24.pl lub aplikację mobilną plusbank24. Wystarczy zalogować się do systemu, wybrać zakładkę karty kredytowe i kliknąć aktywuj obok danej karty oraz potwierdzić operację kodem sms.

Różnice między kartami

Plus Bank oferuje kartę kredytową w dwóch wariantach. Są to Mastercard Gold oraz Mastercard Classic. Występują pomiędzy nimi niewielkie różnice. Kartę wybierzemy podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem banku, ale wersja Gold jest dostępna jedynie po spełnieniu odpowiednich warunków dochodowych. To nie dziwi, bo pomimo, że umożliwia ona operacje na wyższe kwoty, to opłaty związane z jej użytkowaniem również są wyższe.

Mastercard Classic - klasyczna karta kredytowa

Mastercard Classic w Plus Banku to propozycja dla osób szukających karty kredytowej bez zbędnych udziwnień. Jest wydawana na atrakcyjnych warunkach. Oprocentowanie wynosi 10 %, okres bezodsetkowy to 52 dni, a minimalna spłata zadłużenia to zaledwie 5% - bez kwoty spłaty minimalnej.

Opłata za tę kartę wynosi 8 zł miesięcznie, ale można jej w łatwy sposób uniknąć. Wystarczy dokonywać nią transakcji na łączną kwotę 500 zł miesięcznie. Ograniczeniem karty Classic są limity transakcyjne. Wynoszą 3000 zł dla transakcji gotówkowych oraz 10 000 zł dla transakcji bezgotówkowych.

Mastercard Gold - karta kredytowa dla wymagających

Mastercard Gold jest kartą odpowiednią dla osób chcących korzystać z karty nieco intensywniej, niż w przypadku karty Classic. Za kartę Gold obowiązuje bowiem opłata w wysokości 12 zł miesięcznie, której można uniknąć dokonując miesięcznie transakcji bezgotówkowych na kwotę 1000 zł. W zamian otrzymujemy dostęp do wyższego limitu transakcji. Wynosi on 5000 zł dla transakcji gotówkowych, a limit transakcji bezgotówkowych można wykorzystać aż do kwoty dostępnego limitu kredytowego.

Oprócz tego, praktycznego powodu, Mastercard Gold lepiej prezentuje się w portfelu. Złote wzornictwo karty przykuwa uwagę i świadczy o wysokim statusie posiadacza. Podobnie jak w przypadku karty Classic okres bezodsetkowy karty Gold wynosi 52 dni, a maksymalny limit kredytowy wynosi do 50 tys. złotych.

Wady i zalety oferty

Karty kredytowe Plus Bank na pewno spodobają się osobom lubiącym jasne zasady. Oferta tego banku nie jest skomplikowana, a do całkowitej darmowości kart wystarczy spełnić niewielkie warunki. Największą wadą, w porównaniu do oferty innych banków, jest brak szczególnych bonusów i promocji. Nie otrzymamy tu cashback czy bonusów za założenie karty.

Zalety:
 • Niskie kryterium darmowości karty - już od 500 zł transakcji miesięcznie.
 • Plan spłaty konkretnych transakcji na raty.
 • Bez opłat za przelew w PLN z rachunku karty.
 • Minimalna spłata to tylko 5% zadłużenia - bez kwoty minimalnej.
 • Wygodna aplikacja mobilna plusbank24.
 • Możliwość przypisania karty do Google Pay - płatność telefonem w sklepie.
Wady:
 • Brak bonusów za założenie i użytkowanie karty.
 • Tylko dwie karty kredytowe do wyboru.
 • Brak dodatkowych usług takich jak concierge, czy ubezpieczenia na życie.

Podsumowanie

W ofercie Plus Banku funkcjonują dwie karty kredytowe: Mastercard Classic oraz Mastercard Gold. Ich użytkowanie jest całkowicie darmowe po spełnieniu prostych warunków i unikania wypłat gotówki z bankomatów. Zobacz dlaczego warto rozważyć założenie którejś z nich:

 • Okres bezodsetkowy wynosi 52 dni, co pozwala na wygodną spłatę dokonanych transakcji bez ponoszenia opłat za uzyskany kapitał.
 • Przelewy dokonane z rachunku karty kredytowej są w Plusie całkowicie darmowe.
 • Każdą pojedynczą transakcję można na kartach Classic oraz Gold rozłożyć na raty. Korzystaj ze swojego limitu kredytowego tak, jak uważasz to za stosowne.
 • Dostęp do systemów bankowości elektronicznej i mobilnej. Zarządzaj swoją kartą z komputera lub telefonu przez zaledwie kilka kliknięć.
 • Minimalna spłata zadłużenia wynosi zaledwie 5 proc. jego kwoty. Bez minimalnej kwoty spłaty.
złóż wniosek o kartę kredytową

Dodaj opinię o Karta kredytowa Plus Bank

######## ######## ######## ##   ## ######## 
##   ## ##     ##  ##   ## ##   ## 
##   ## ##     ##  ##   ## ##   ## 
######## ######   ##  ##   ## ##   ## 
##   ## ##     ##  ##   ## ##   ## 
##   ## ##     ##  ##   ## ##   ## 
######## ########  ##   ####### ######## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Opinie o Karta kredytowa Plus Bank

Opinia o Karta kredytowa Plus Bank od Majki 2020-10-08 15:09:54 #4935
Oferta dość licha. Nie wiem kto się decyduje na kate w plusie jak na rynku jest tyle dobrych ofert.
Odpowiedz

Zobacz także:

Karta kredytowa Alior Bank
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania
Karta kredytowa BNP Paribas
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania
Karta kredytowa Credit Agricole
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania
Karta kredytowa Santander Consumer Bank
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania