Karta kredytowa Santander Consumer Bank

Karty kredytowe w Santander Consumer Bank - co trzeba o nich wiedzieć? Jak prezentują się w porównaniu do innych kart na rynku i czym różnią się między sobą? Zobacz opłaty, oprocentowanie i limity kredytowe na wybranych przez nas kartach Santander Consumer Bank. Na jakie promocje można liczyć w tym banku?

Opłaty za Karta kredytowa Santander Consumer Bank

Karty kredytowe w Santander Consumer Bank
Dostępne rodzaje kart TurboKARTA Comfort Comfort Plus
Oprocentowanie karty 7,2% 7,2% 7,2%
RRSO 10,13% 13,43% 11,06%
Limit karty 1000 - 10 000 zł 1000 - 10 000 zł 1000 - 10 000 zł
Okres bezodsetkowy 54 dni 54 dni 54 dni
Wysokość spłaty minimalnej 5 % 5 % 5 %
Opłata za przekroczenie limitu 30 zł 30 zł 30 zł
Opłata za kartę główną 0 zł / 6,90 zł 0 / 9,50 zł 0 / 9,50 zł
Opłata za kartę dodatkową 2 zł/mies. 2 zł/mies. 2 zł/mies.
Możliwość uniknięcia opłat za kartę Transakcje kartą o wartości powyżej 1000 zł miesięcznie Transakcje kartą o wartości powyżej 1000 zł miesięcznie Transakcje kartą o wartości powyżej 1000 zł miesięcznie
Wypłaty z bankomatów 6%, min. 10 zł 6%, min. 10 zł 6%, min. 10 zł
Opłata za przewalutowanie 1,26% za Euro, 2,52% za pozostałe waluty 1,26% za Euro, 2,52% za pozostałe waluty 1,26% za Euro, 2,52% za pozostałe waluty
Wydanie karty 0 zł 0 zł 0 zł

Wymagania karty kredytowej

Dowód osobisty
Telefon komórkowy
Konto w banku
Zaświadczenie o dochodach

Bonusy dla posiadaczy kart kredytowych

Użytkownicy wszystkich kart kredytowych w Santander Consumer Banku mogą skorzystać z promocji “Korzystaj i zyskaj 50 zł”. Udział w promocji jest możliwy po otrzymaniu zaproszenia. Aby uzyskać nagrodę 50 zł należy dokonać co najmniej 5 dowolnych transakcji kartą kredytową, na łączną kwotę min. 500 zł. Czas trwania wynosi 30 dni kalendarzowych.

Santander Consumer Bank proponuje posiadaczom kart kredytowych TurboKarta udział w promocji “Zakupy z premią”. Płacenie kartą za zakupy i usługi w restauracjach, samodzielnych myjniach samochodowych oraz na stacjach paliw, wiąże się ze zwrotem części kosztów, do 360 zł w skali roku. Promocja trwa od 1 września 2020 r. przez czas nieokreślony. Dokładne warunki promocji prezentują się następująco:

 • za płatności kartą kredytową w samodzielnych myjniach samochodowych, nie funkcjonujących na stacjach paliw uzyskamy zwrot 5% wartości transakcji,
 • płacąc TurboKARTĄ w restauracjach, pubach, kawiarniach i fast foodach otrzymamy zwrot w wysokości 3% wartości transakcji,
 • za tankowanie i zakupy na stacjach paliw otrzymamy zwrot 1% kosztów,
 • w każdym miesiącu rozliczeniowym wartość jednorazowej premii może wynieść 30 zł zwrotu, nadwyżka z jednego miesiąca rozliczeniowego zostanie przeniesiona na kolejny,
 • łączny zwrot kosztów może maksymalnie wynieść 360 zł w roku.

Jak założyć kartę kredytową?

Najprostszą drogę do uzyskania karty kredytowej posiadają aktualni klienci banku. Wystarczy zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej i złożyć wniosek online. Nowi klienci Santander Consumer Banku mogą otrzymać kartę kredytową na jeden z trzech sposobów:

 • przez infolinię,
 • wypełnienie formularza i rozmowę z doradcą,
 • osobistą wizytę w oddziale.

Konieczne będzie posiadanie dowodu osobistego i dokumentu potwierdzającego osiągane dochody. Zamawiając kartę przez telefon można ją dostać bez wychodzenia z domu. Zdalne otrzymanie karty przebiega w następujących etapach:

 1. Wypełnij formularz kontaktowy i poczekaj na telefon pracownika banku, który przedstawi Ci ofertę lub zadzwoń na infolinię pod numerem 61 885 1733.
 2. Potwierdź zawarcie umowy przez kuriera lub w wybranym oddziale banku.
 3. Karta oraz kod PIN zostaną wysłane w oddzielnych listach, ze względów bezpieczeństwa.
 4. Aktywuj kartę przez telefon, w Santander internet lub mobile.

Santander Consumer Bank umożliwia potwierdzenia dochodów na wiele sposobów. Może to być PIT, wyciąg bankowy, zaświadczenie z Urzędu Skarbowego, zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach od pracodawcy i inne. Mogą to być wszystkie wiarygodne dokumenty, stanowiące potwierdzenie osiąganego dochodu.

Różnice między kartami

Santander Consumer Bank posiada zróżnicowaną ofertę kart kredytowych. Różnią się pomiędzy sobą oprocentowaniem, opłatami za obsługę oraz dostępnymi promocjami. Oprócz prezentowanych przez nas kart TurboKARTA, Visy Comfort i Visy Comfort Plus dostępne są również Visa Media Markt, którą można dostać w sklepach Media Markt oraz Visa Castorama, którą dostaniemy w sklepie Castorama. Dedykowane karty dla poszczególnych sklepów dają możliwość zakupów na korzystne raty również w innych sklepach, które obsługują karty Visa. Wszystkie karty SCB uczestniczą w programie Visa Oferty, czyli propozycji tańszych zakupów w wybranych sklepach.

Visa TurboKARTA (RRSO 10,13%) - płać mniej za zakupy i paliwo

Ta karta spodoba się szczególnie osobom zmotoryzowanym, gdyż oferuje 5% zwrotu pieniędzy wydanych w samodzielnych myjniach samochodowych, 3% za płatności kartą w restauracjach i 1% zwrotu za zakup paliwa i innych produktów na stacjach paliw. Rocznie można uzyskać zwrot w wysokości 360 zł. Visa TurboKartę można otrzymać bez wychodzenia z domu, wystarczy dokonać wszystkich formalności przez telefon.

Visa Comfort (RRSO 13,43%) - kara dostępna od ręki w oddziale

Dla osób, którym zależy na czasie mamy dobrą informację - te karty czekają na odbiór od ręki w oddziałach Santander Consumer Bank w całej Polsce! Wystarczy przynieść ze sobą dowód osobisty i dokument potwierdzający dochody. Okres bezodsetkowy karty wynosi 54 dni. Mamy też możliwość skorzystania z planu ratalnego, czyli spłaty zakupów w kwocie od 200 zł przez 3, 6, 10, 12, 18 lub 24 miesiące.

Visa Comfort Plus (RRSO 11,06%) - stały dostęp do dodatkowych pieniędzy

Podobnie jak pozostałe karty dostępne w Santander Consumer Banku, Visa Comfort Plus może być całkowicie darmowa, jeśli tylko miesięcznie zrealizujemy płatności kartą na kwotę min. 1000 zł. Dodatkowo zyskujemy dostęp do okresu bezodsetkowego wynoszącego aż 54 dni oraz możliwości rozłożenia spłat na raty. Kartą Visa Comfort Plus możemy dokonywać płatności online, zbliżeniowo w tradycyjnych sklepach i bez problemu wypłacimy gotówkę z bankomatów. Należy jednak pamiętać, że każda wypłata z bankomatu wiąże się z naliczeniem prowizji 6% od pobranej sumy.

Wady i zalety oferty

Karty kredytowe od Santander Consumer Bank szczególnie spodobają się osobom ceniącym prostotę. Umowy o karty, warunki otrzymania oraz opłaty związane z użytkowaniem są przejrzyste i uczciwe. Bank nie zaskoczy nas nieoczekiwana prowizją za usługi. Niestety oferta rabatowa dotycząca kart innych, niż TurboKARTA jest ograniczona do jednej promocji.

Z drugiej strony propozycja zwrotu aż 30 zł miesięcznie za zakupy zrealizowane TurboKARTĄ jest bardzo atrakcyjna. Łącznie to nawet 360 zł rocznie za samo używanie karty na stacjach paliw, w restauracjach i myjniach samochodowych. Podsumowując, wady i zalety tych kart przedstawiają się następująco: Zalety:

Zalety:
 • Długi okres bezodsetkowy - aż 54 dni.
 • Możliwość otrzymania karty bez wychodzenia z domu.
 • Karta dostępna od ręki w oddziale.
 • Zwrot kosztów za zakupy TurboKARTĄ w wybranych punktach usługowo-handlowych.
Wady:
 • Niski limit kredytowy w wysokości 10 tys. złotych.
 • Brak oferty typu prestige.

Podsumowanie

Karty kredytowe od Santander Consumer Bank skierowane są do klientów, którzy cenią profesjonalną obsługę. Umowy o karty, warunki ich uzyskania oraz opłaty są przejrzyste i uczciwe. Decydując się na kartę w Santander Consumer Bank nie będziemy zaskoczeni nieoczekiwaną prowizją czy kruczkiem prawnym. Kartę kredytową można uzyskać dzwoniąc na infolinię, przez wypełnienie formularza i rozmowę z doradcą lub wizytę w oddziale.

 • Bank posiada zróżnicowaną ofertę kart kredytowych. Różnią się one pomiędzy sobą oprocentowaniem, opłatami za obsługę, dostępnymi promocjami oraz dodatkowymi korzyściami.
 • Do uzyskania karty kredytowej konieczne będzie posiadanie dowodu osobistego i dokumentu potwierdzającego osiągane dochody. Zamawiając kartę przez telefon lub przez Internet, można ją dostać bez wychodzenia z domu.
 • Santander Consumer Bank daje możliwość potwierdzenia dochodów na wiele sposobów, może to być PIT, wyciąg bankowy, zaświadczenie z Urzędu Skarbowego czy zaświadczenie od pracodawcy.
 • Santander Consumer Bank oferuje 54-dniowy okres bezodsetkowy i darmową obsługę karty po spełnieniu podstawowych warunków.
 • TurboKARTA umożliwia korzystanie z promocji “Zakupy z premią”. Płacąc kartą kredytową w restauracjach, myjniach samochodowych i na stacjach paliw, klient uzyska zwrot nawet do 360 zł w roku.
złóż wniosek o kartę kredytową

Dodaj opinię o Karta kredytowa Santander Consumer Bank

##   ## ####### ######## #######    ## 
 ##  ## ##   ##  ##  ##   ##    ## 
 ## ##  ##   ##  ##  ##   ##    ## 
  ###  ##   ##  ##  ##   ##    ## 
 ## ##  ##   ##  ##  ##   ## ##  ## 
 ##  ## ##   ##  ##  ##   ## ##  ## 
##   ## #######   ##   #######  ###### 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Opinie o Karta kredytowa Santander Consumer Bank

Opinia o Karta kredytowa Santander Consumer Bank od Sajko 2021-01-11 09:22:29 #5406
Bardzo pozotywne zaskoczenie. Mega korzystna cenowo oferta. Polecam.
Odpowiedz
Opinia o Karta kredytowa Santander Consumer Bank od {Piotr 2020-12-09 10:22:35 #5268
Pewnie większość ludzi nie zgodzi sie z tym co powiem, ale mnie bardzo cieszy, że Santander wymaga od klienta zaświadczenia o dochodach zanim mu wyda kartę kredytową! Dlaczego mnie to cieszy? Bo wiem, że nie wydaja kart niesprawdzonym ludziom. Ze bank chce zeby karty kredytowe posiadali ludzie, którzy będą w stanie je spłacać, że nie chce wydawać kart jakiś podejrzanym osobom, które pożniej nie będą w stanie ich spłacić i trzeba będzie na nich wysyłac komornika! W mojej opinii właśnie tak to sie powinno odbywać!
Odpowiedz
Opinia o Karta kredytowa Santander Consumer Bank od Travis 2020-11-20 14:55:13 #5141
Dobra i bardzo bogata oferta kart kredytowych banku sntander jest godna polecenia. dzięki tej różnorodności każdy klient banku znajdzie coś dla siebie. Visa TurboKARTA, Visa Comfort, Visa Comfort Plus- wszystkie trzy karty maja bardzo korzystna oferte, ale co najwazniejsze- jest wybor- dzieki czemu oferta dopasowana jest do naszych potrzeb, a kazda z kart dostepna jest od reki.
Odpowiedz

Zobacz także:

Karta kredytowa Citi Handlowy
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania
Karta kredytowa Pekao
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania
Karta kredytowa T-Mobile Usługi Bankowe
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania
Karta kredytowa BNP Paribas
0
Złóż wniosek
Dodaj do porównania