Karta kredytowa Santander Consumer Bank

Karty kredytowe w Santander Consumer Bank - co trzeba o nich wiedzieć? Jak prezentują się w porównaniu do innych kart na rynku i czym różnią się między sobą? Zobacz opłaty, oprocentowanie i limity kredytowe na wybranych przez nas kartach Santander Consumer Bank. Na jakie promocje można liczyć w tym banku?

Opłaty za bankomaty dla posiadaczy Karta kredytowa Santander Consumer Bank

Karty kredytowe w Santander Consumer Bank
Dostępne rodzaje kart TurboKARTA Comfort Comfort Plus
Oprocentowanie karty 10% 10% 10%
Limit karty 5000 - 10 000 zł 5000 - 10 000 zł 5000 - 10 000 zł
Okres bezodsetkowy 54 dni 54 dni 54 dni
Wysokość spłaty minimalnej 5 % 5 % 5 %
Opłata za przekroczenie limitu 30 zł 30 zł 30 zł
Opłata za kartę główną 0 zł / 4,90 zł 7,40 zł 7,40 zł
Opłata za kartę dodatkową 2 zł miesięcznie 2 zł miesięcznie 2 zł miesięcznie
Możliwość uniknięcia opłat za kartę Transakcje kartą o wartości 1000 zł miesięcznie Zaproszenie do promocji Zaproszenie do promocji
Wypłaty z bankomatów 6%, min. 10 zł 6%, min. 10 zł 6%, min. 10 zł
Opłata za przewalutowanie 1,26% za euro, 2,52% za pozostałe waluty 1,26% za euro, 2,52% za pozostałe waluty 1,26% za euro, 2,52% za pozostałe waluty
Wydanie karty 0 zł 0 zł 0 zł

Wymagania karty kredytowej

Dowód osobisty
Telefon komórkowy
Konto w banku
Zaświadczenie o dochodach

Bonusy dla posiadaczy kart kredytowych

Santander Consumer Bank oferuje posiadaczom kart kredytowych liczne bonusy i promocje. Warunkiem by z nich skorzystać jest jednak zaproszenie ze strony pracownika banku. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by spróbować o nie zapytać konsultanta. Dostępne promocje to:

 • Miesiąc z kartą. Za każdą transakcję otrzymamy 1 zł zwrotu. Maksymalna kwota zwrotu wynosi 50 zł miesięcznie.
 • Aktywni nie płacą. Wystarczy dokonać 3 transakcji na kwotę co najmniej 10 zł każda, by dostać nagrodę o wartości równowartości opłaty miesięcznej za kartę.
 • Ratoobniżacz. Skierowana do korzystających z Planu Spłat Ratalnych. Każda transakcja kartą w wysokości min. 10 zł obniża kwotę raty o 1zł do wartości aż 10% lub 100 zł.
 • W pozytywnym nastroju. Po dokonaniu co najmniej 5 transakcji kartą o łącznej wartości 500 zł otrzymamy zwrot pieniędzy w wysokości 50 zł.
 • Karta do zadań specjalnych. 5% lub do 100 zł zwrotu za zakupy w supermarketach, sklepach spożywczych, sklepach z artykułami dziecięcymi i w internecie. Warunkiem jest, by łączna wartość zakupów wyniosła minimum 500 zł.
 • Korzystaj i zyskaj przez cały rok. Dokonuj miesięcznie transakcji kartą w wysokości minimum 100 zł by otrzymać zwrot pieniędzy za jej obsługę.
 • Prowizja bardzo zwrotna. W ramach tej promocji dostaniemy zwrot prowizji za pierwszą operację gotówkową (np. wypłatę gotówki z bankomatu) w kwocie do 50 zł.

Jak założyć kartę kredytową?

Kartę kredytową w Santander Consumer Bank można dostać na jeden z trzeb sposobów:

 • przez infolinię,
 • wypełnienie formularza i rozmowę z doradcą,
 • wizytę w oddziale.

Konieczne będzie posiadanie dowodu osobistego i dokumentu potwierdzającego osiągane dochody. Zamawiając kartę przez telefon można ją dostać bez wychodzenia z domu. Zdalne otrzymanie karty przebiega w następujących etapach:

 1. Zamówienie rozmowy przez wniosek lub bezpośredni telefon do banku.
 2. Potwierdzenie zawarcia umowy przez kuriera lub internet.
 3. Otrzymanie karty pocztą wraz z numerem PIN.
 4. Aktywacja karty przez telefon.

Santander Consumer Bank umożliwia potwierdzenia dochodów na wiele sposobów. Może to być PIT, wyciąg bankowy, zaświadczenie z US, zaświadczenie od pracodawcy i inne - słowem, wszystkie wiarygodne dokumenty stanowiące potwierdzenie osiąganego dochodu.

Różnice między kartami

Ten bank posiada zróżnicowaną ofertę kart kredytowych. Różnią się pomiędzy sobą oprocentowaniem, opłatami za obsługę, dostępnymi promocjami, a nawet sposobem wnioskowania. Oprócz prezentowanych przez nas TurboKARTY, Visy Comfort i Visy Comfort Plus dostępne są Visa Media Markt, którą można dostać w sklepach Media Markt oraz Visa Castorama, którą dostaniemy w sklepie Castorama. Dedykowane karty dla poszczególnych sklepów to propozycja zakupów na korzystne raty również w innych sklepach, które obsługują karty Visa. Wszystkie karty SCB uczestniczą w programie Visa Oferty, czyli propozycji tańszych zakupów w wybranych sklepach.

Visa TurboKARTA (RRSO 13,63%) - płać mniej za zakupy i paliwo

Ta karta spodoba się szczególnie osobom zmotoryzowanym, gdyż oferuje 3% zwrotu pieniędzy wydanych na paliwo i 1% zwrotu za zakupy w kwocie do 30 zł miesięcznie. Ponadto użytkownicy karty otrzymują za darmo pakiet car assistance. Dodatkowo obsługa tej karty jest darmowa, o ile dokonamy nią transakcji na łączną kwotę co najmniej 1000 zł miesięcznie. Tę kartę można dostać bez wychodzenia z domu, wystarczy dokonać wszystkich formalności przez telefon.

Visa Comfort (RRSO 24,49%) - kara dostępna od ręki w oddziale

Dla osób, którym zależy na czasie mamy dobrą informację - te karty czekają na odbiór od ręki w oddziałach Santander Consumer Bank w całej Polsce! Wystarczy przynieść ze sobą dowód osobisty i dokument potwierdzający dochody. Okres bezodsetkowy karty wynosi 54 dni. Mamy też możliwość skorzystania z planu ratalnego, czyli spłaty zakupów w kwocie od 200 zł przez 3, 6, 10, 12, 18 lub 24 miesiące.

Visa Comfort Plus (RRSO 31,69%) - stały dostęp do dodatkowych pieniędzy

Jedyną stałą opłatą, którą poniesiemy jako posiadacze tej karty jest opłata za obsługę, która wynosi 7,90 zł miesięcznie. W zamian zyskujemy dostęp do okresu bezodsetkowogo wynoszącego aż 54 dni, możliwości rozłożenia spłat na raty, a także możliwości dokupienia pakietu ubezpieczenia na życie. Jego zakres zależy od aktywności zawodowej ubezpieczonego. Tak jak wszystkimi kartami SCB, Visą Comfort Plus zapłacimy bez problemu zbliżeniowo, online i w tradycyjnych sklepach.

Wady i zalety oferty

Karty kredytowe od Santander Consumer Bank szczególnie spodobają się osobom ceniącym prostotę. Umowy o karty i ich warunki oraz opłaty są przejrzyste i uczciwe, nie będziemy tu zaskoczeni nieoczekiwaną prowizją, czy innym kruczkiem umownym. Nieco brakuje dedykowanych promocji dla kart - największa kwota, jaką można dostać miesiecznie jako promocyjny zwrot za zakupy to 100 zł.

Z drugiej strony propozycja zwrotu aż 30 zł miesięcznie za paliwo jest bardzo atrakcyjna. Łącznie to nawet 360 zł rocznie za samo używanie karty na stacjach paliw. Podsumowując, wady i zalety tych kart przedstawiają się następująco:

Zalety:
 • Długi okres bezodsetkowy - aż 54 dni.
 • Możliwość otrzymania karty bez wychodzenia z domu.
 • Karta dostępna od ręki w oddziale.
 • 3% zwrotu za paliwo i 1% zwrotu za zakupy.
 • Promocje dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów.
Wady:
 • Karty Visa Comfort są obowiązkowo płatne, choć promocyjnie można tego uniknąć.
 • Niski limit kredytowy w wysokości 10 tys. złotych.
 • Brak oferty typu prestige.

Podsumowanie

Santander Consumer Bank oferuje swoim klientom liczne rozwiązania finansowe. Wśród nich warto wyróżnić karty płatnicze w kilku dostępnych wersjach. Zasady ubiegania się o nie są przejrzyste, a warunki korzystania z usług banku uczciwe. Kartę kredytową Santander Consumer Bank otrzymamy wnioskując o nią online, telefonicznie lub w oddziale banku. 

 • Klienci Santander Consumer Bank mogą liczyć na indywidualną ofertę oraz liczne rabaty czy promocje.
 • Bank umożliwia klientom ubezpieczenie zdrowia, życia, kredytów czy trzech dostępnych kart kredytowych.
 • W Santander Consumer Bank swoje dochody potwierdzimy za pomocą PIT, wyciągu bankowego, zaświadczenia z Urzędu Skarbowego czy zaświadczenia od pracodawcy.
 • Oferta Santander Consumer Bank jest bardzo bogata. Klienci mogą sięgnąć po kredyty gotówkowe, samochodowe, lokaty, ubezpieczenia, a także skorzystać z możliwości dokonania zakupów na raty.
 • Bank zwraca opłatę za korzystanie z karty, jeśli dokonamy nią miesięcznie płatności na kwotę minimum 100 zł. Płacąc kartą możemy otrzymać także zwrot pieniędzy za paliwo czy inne zakupy.

Dodaj opinię o Karta kredytowa Santander Consumer Bank

 ####### ##   ## ######## ##   ##    ## 
##   ## ##   ## ##   ## ##   ##    ## 
##   ## ##   ## ##   ## ##   ##    ## 
##   ## ##   ## ##   ## ##   ##    ## 
## ## ## ##   ## ##   ## ##   ## ##  ## 
##  ## ##   ## ##   ## ##   ## ##  ## 
 ##### ## ####### ########  #######  ###### 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Opinie o Karta kredytowa Santander Consumer Bank

Opinia o Karta kredytowa Santander Consumer Bank od Sajko 2021-01-11 09:22:29 #5406
Bardzo pozotywne zaskoczenie. Mega korzystna cenowo oferta. Polecam.
Opinia o Karta kredytowa Santander Consumer Bank od {Piotr 2020-12-09 10:22:35 #5268
Pewnie większość ludzi nie zgodzi sie z tym co powiem, ale mnie bardzo cieszy, że Santander wymaga od klienta zaświadczenia o dochodach zanim mu wyda kartę kredytową! Dlaczego mnie to cieszy? Bo wiem, że nie wydaja kart niesprawdzonym ludziom. Ze bank chce zeby karty kredytowe posiadali ludzie, którzy będą w stanie je spłacać, że nie chce wydawać kart jakiś podejrzanym osobom, które pożniej nie będą w stanie ich spłacić i trzeba będzie na nich wysyłac komornika! W mojej opinii właśnie tak to sie powinno odbywać!
Opinia o Karta kredytowa Santander Consumer Bank od Travis 2020-11-20 14:55:13 #5141
Dobra i bardzo bogata oferta kart kredytowych banku sntander jest godna polecenia. dzięki tej różnorodności każdy klient banku znajdzie coś dla siebie. Visa TurboKARTA, Visa Comfort, Visa Comfort Plus- wszystkie trzy karty maja bardzo korzystna oferte, ale co najwazniejsze- jest wybor- dzieki czemu oferta dopasowana jest do naszych potrzeb, a kazda z kart dostepna jest od reki.

Zobacz także:

Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania