Pożyczka bez zdolności kredytowej - czym jest?

Utrzymanie pozytywnej zdolności kredytowej wcale nie jest proste. Nasze zdolności do spłaty zobowiązania finansowego mogą być negatywnie oceniane z wielu powodów. Do najczęstszych przyczyn należy nieodpowiedzialne podchodzenie do kredytów, brak stałego zatrudnienia oraz znikoma aktywność kredytowa. Jednak nie każda instytucja pozabankowa od razu przekreśli nasze szanse na wsparcie budżetu. W wielu przypadkach możemy otrzymać pożyczkę bez zdolności kredytowej.

Nawet bez zdolności kredytowej można uzyskać pożyczkę pozabankową

Co to jest zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa jest najważniejszym pojęciem w tematyce pożyczek online bez pozytywnej oceny wiarygodności klienta. Jest to zdolność do spłaty zaciągniętego zobowiązania, wraz z naliczonymi odsetkami oraz w terminie, który został określony w umowie. Na zdolność kredytową wpływają czynniki ilościowe i jakościowe. Analiza ilościowa bada sytuację finansową potencjalnego pożyczkobiorcy. Bierze pod uwagę m.in. miesięczne dochody, wydatki i zobowiązania, które aktualnie reguluje klient. Z kolei rolą analizy jakościowej jest zweryfikowanie danych, które mogą poświadczać o skłonnościach do spłaty wierzytelności bądź ich braku. Pożyczkodawca patrzy przede wszystkim na wiek i stan cywilny klienta, liczbę osób zamieszkujących gospodarstwo domowe, jego wykształcenie oraz historię kredytową.

Jak obliczyć zdolność kredytową samodzielnie? Możemy skorzystać z kalkulatorów udostępnianych przez wiele serwisów finansowych. Dzięki temu sprawdzimy, jak widzą nas potencjalni pożyczkodawcy. Instytucje udzielające wsparcia finansowego podczas wyliczenia zdolności kredytowej mogą sprawdzić rejestr Biura Informacji Kredytowej. BIK pozwala im zweryfikować, jak dotychczas radziliśmy sobie ze zobowiązaniami finansowymi.

Gdzie pożyczyć pieniądze bez zdolności kredytowej i jak znaleźć odpowiedniego pożyczkodawcę? To proste - można skorzystać z rankingów pożyczkowych. LUB - jeśli cenisz wygodę i lubisz mieć wszystko podane na tacy, możesz kliknąć w powyższy link i znaleźć wiele ciekawych ofert.

Czy Polacy są zadłużeni?

Wiadomości na temat zadłużenia Polaków mogą nieco studzić nasze pragnienie wzięcia pożyczki pozabankowej bez zdolności kredytowej. Chociaż chęci do zaciągania pożyczek nam nie brakuje - Polska jest jednym z krajów o najwyższym poziomie ukredytowienia mieszkańców[1], to z drugiej strony - rośnie również nasze zadłużenie. Wraz z końcem 2016 roku Polacy mieli do zwrócenia aż 32,5 mld złotych, chociaż liczba dłużników wzrosła tylko o 2 procent. Pośród przyczyn takiego stanu rzeczy wymienia się utratę pracy, nieregularne dochody, a nawet przyzwyczajenie do obecnego poziomu życia i trudności z cięciem kosztów w przypadku problemów z finansami. Ulegamy modom, cieszymy się zakupami przez internet i nie zauważamy, kiedy saldo naszego konta zbliża się do zera[2].

Przez nieprzemyślane wydatki możemy wpaść długi

Wielu rodzinom pomógł program 500 plus. Świadczenia rodzinne mogą zwiększyć nasze szanse na pożyczkę, ponieważ są pewnym rodzajem dochodu. Nie każdy może jednak liczyć na takie wsparcie. Czy zatem mimo niesprzyjającej sytuacji finansowej można wziąć pożyczkę?

Sprawdzanie baz dłużników a pożyczka

Przede wszystkim nie powinniśmy się łudzić, że trudna sytuacja finansowa nie wyjdzie na jaw. Pożyczkodawcy mają obowiązek kontrolować klientów. Sprawdzają ich status w Krajowym Rejestrze Długów albo ERIF Biurze Informacji Gospodarczej S.A. Co prawda nie każdy z nich wybiera bazę BIK, o której powinniśmy wiedzieć, że gromadzi zarówno pozytywne, jak i negatywne informacje, ale z każdego rejestru będzie mógł poznać prawdę o niewiarygodnych finansowo pożyczkobiorcach. Na pożyczki bez BIK możemy liczyć m.in. w firmie Cashper oraz Super Credit. Jeśli ich warunki nam odpowiadają, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy podpisali umowę.

Nie wszystkie firmy pożyczkowe mierzą klientów jedną miarą. Wiele instytucji pozabankowych chce pomóc osobom znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji finansowej, udzielając chociażby pożyczek dla zadłużonych. Z jakich ofert możemy skorzystać, aby podreperować stan naszego budżetu z pomocą pożyczki bez zdolności kredytowej przez internet?

Gwarant na problemy z zadłużeniem

Jeżeli na kondycję naszej zdolności kredytowej negatywnie wpłynęło zadłużenie, pomocne mogą się okazać pożyczki z gwarantem. Gwarant jest osobą, która własnym podpisem poświadcza spłatę pożyczki za pożyczkobiorcę. Może do tego dojść, jeżeli ten nie byłby w stanie spełnić swojego zobowiązania wobec instytucji finansowej. Żyrant powinien dokładnie przemyśleć swoją zgodę na taką prośbę. Czasami wystarczy jeden nieszczęśliwy wypadek, aby pozostać z czyimś niespłaconym zadłużeniem. W większości przypadków jest to jednak tylko poręczenie, że moglibyśmy uiścić raty. Tak naprawdę nigdy do tego nie dojdzie, ponieważ pożyczkobiorca samodzielnie ureguluje dług.

Poręczyciel pożyczki jest zabezpieczeniem dla pożyczkodawcy

Z taką ofertą wychodzi do nas Rapida Money. Proponuje pożyczki pozabankowe bez zdolności kredytowej online. Nie odrzuci naszego wniosku, jeżeli znajdziemy gwaranta, który zechce poświadczyć nasze zobowiązanie. Poręczyciel musi wykazywać zdolność do spłaty długu i posiadać własną nieruchomość. Wówczas będziemy mogli uzyskać pożyczkę nawet do 25 000 zł.

Pożyczka pod zastaw

Przez wzgląd na brak zdolności kredytowej albo jej słabą ocenę, możemy też pomyśleć nad innym niestandardowym rodzajem pożyczek, a mianowicie nad pożyczką pod zastaw. Jeżeli posiadamy samochód osobowy, nie potrzebujemy pozytywnej zdolności kredytowej. Pożyczka pod przewłaszczenie pojazdu pozwala uzyskać wysokie kwoty, przy jednoczesnym korzystaniu ze swojego auta.

Firmą udzielającą takich zobowiązań jest Autokapital.pl. Maksymalna kwota pożyczki wynosi nawet 100 000 zł, na 12-, 24-, 36- albo 48-miesięczny okres kredytowania. Wypełnienie wniosku nie zajmuje więcej niż trzy minuty, a na wypłatę pożyczki możemy liczyć nawet w ciągu 24 godzin od podpisania umowy. Nie musimy okazywać zaświadczeń o dochodach, nasze auto jest wystarczającym zabezpieczeniem. Takie pożyczki to doskonałe rozwiązanie, jeśli potrzebujemy gotówki na nieprzewidziane wydatki, a nasza zdolność kredytowa nie jest w najlepszej kondycji.

Rejestr BIK bez wpływu na ocenę klienta?

Jednak nie w każdym przypadku będzie nam potrzebny gwarant albo zastaw w postaci samochodu. LendOn oferuje pożyczki dla zadłużonych, również dla klientów w stanie upadłości. Należy spełnić pozostałe warunki, czyli:

 • Mieć polskie obywatelstwo,
 • Być w wieku od 23 do 65 lat,
 • Posiadać konto osobiste w polskim banku,
 • Mieć aktywny numer telefonu komórkowego.

LendOn nie przekreśla klienta ze względu na jego sytuację finansową. Dokładnie rozpatruje każdy wniosek, dając możliwość uzyskania potrzebnej pożyczki gotówkowej. Jeżeli rozsądnie spożytkujemy otrzymane pieniądze i w terminie uregulujemy zobowiązanie, przy następnej pożyczce będziemy mogli liczyć na jeszcze korzystniejsze warunki oraz atrakcyjne rabaty.

W jaki sposób oszacować swoje zdolności finansowe?

Mimo, iż wielu pożyczkodawców chce nam pomóc nawet, kiedy nasza zdolność kredytowa głośno krzyczy, że nie powinniśmy brać pożyczki, nie zawsze należy się decydować na ten krok. Na początek lepiej nauczyć się szacować nasze możliwości finansowe i dbać o rodzinny budżet. W tym celu powinniśmy:

 • Dokładnie rozpisać swoje miesięczne wydatki. Staranna lista pozwoli nam wywnioskować, na jakie potrzeby przeznaczamy najwięcej środków i zminimalizować chociaż część z nich,
 • Od razu po wypłacie regulować wszystkie zobowiązania. Dzięki temu będziemy wiedzieć, ile pieniędzy pozostaje nam na bieżące potrzeby,
 • W każdym miesiącu powinniśmy wpłacić chociaż drobną sumę na rachunek oszczędnościowy. Możemy też uruchomić funkcję automatycznego oszczędzania na naszym rachunku bankowym, pozwalając sobie na oszczędzanie bez wysiłku,
 • Ograniczać drobne przyjemności, na które tak naprawdę przeznaczamy sporą część wypłaty. Raz na jakiś czas możemy pozwolić sobie na odrobinę zapomnienia, ale najpierw zawsze uregulujmy ważne opłaty.

Dzięki codziennej trosce o finanse nie będziemy musieli szukać pomocy dla zadłużonych i przeszukiwać ofert chwilówek online bez zdolności kredytowej. Skorzystamy za to z rankingów pożyczek, a pieniądze z nich uzyskane będziemy mogli przeznaczyć na realizację marzeń i planów.


[1] Grupa Kruk, badanie “Postawy finansowe Europejczyków”, 2016 rok
[2] Dane Krajowego Rejestru Długów, 2016 rok

Darmowe pożyczki
Netcredit
500 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
600 zł / 30 dni
AXI Card
6000 zł / 30 dni
Solcredit
5000 zł / 50 dni
Ofin
2000 zł / 30 dni
Visset
1000 zł / 30 dni

Dodaj komentarz

##   ## ##   ## ########  ###  ######## 
##   ## ##   ##  ##   ## ##   ##  
##   ## ##   ##  ##   ##  ##   ##  
######### ##   ##  ##  ##   ##  ##  
##   ## ##   ##  ##  #########  ##  
##   ## ##   ##  ##  ##   ##  ##  
##   ## #######   ##  ##   ##  ##  

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze