Pożyczka może być szansą na rozwój biznesu

Rynek usług pozabankowych stale się rozrasta. Obecnie firmy pożyczkowe oferują świadczenia finansowe nie tylko dla klientów indywidualnych, ale również dla przedsiębiorców.

Dodatkowa gotówka w postaci pożyczki wesprze rozwój firmy.

Czym są pożyczki dla firm?

Pożyczki dla działalności gospodarczych oferuje coraz większa liczba instytucji pozabankowych. W odróżnieniu od kredytów bankowych, pozabankowe pożyczki dla firm nie wymagają spełniania szeregu formalności i dostarczania dokumentów, które ciężko zdobyć. W pożyczkach online wniosek jest krótki, a konieczne do spełnienia warunki nie przyprawiają o ból głowy. Osoby prowadzące własną działalność i tak nie mają łatwego życia. Instytucje pozabankowe nie chcą im dokładać dodatkowych problemów, dlatego ułatwiają proces pożyczkowy. Co istotne, pieniądze można spożytkować na dowolne cele związane z prowadzeniem działalności. Najważniejszym z nich jest rozwój działalności.

Pożyczka pomoże rozwinąć biznes

Rozwój biznesu jest najważniejszym celem, dla którego decydujemy się brać pożyczkę na firmę. Niezależnie od tego czy jesteśmy na początku, czy na jednym z dalszych etapów prowadzenia działalności, nigdy nie pogardzimy dodatkową gotówką. Nie można jej jednak spożytkować bez namysłu. Musimy mieć plan rozwoju biznesu, aby krok po kroku realizować postawione cele i stale monitorować nasze postępy. Planowanie pozwoli zadecydować o najważniejszych dla naszej firmy kwestiach, a pieniądze umożliwią realizację wszystkich zamysłów. Dodatkowo warto być dobrze poinformowanym pożyczkobiorcą - jako świadomi klienci na pewno szybciej znajdziemy korzystne i bezpieczne oferty. Gotówkę z chwilówki przez internet możemy przeznaczyć na zatrudnienie dodatkowych osób, zakup niezbędnego sprzętu, wynajęcie nowego biura czy dobudowanie hal magazynowych. Decyzja należy do nas, trzeba tylko pamiętać, aby wszystkie wybory były przemyślane. W przeciwnym razie mogą nas dotknąć kłopotliwe konsekwencje.

Dlaczego obawiamy się wziąć pożyczkę?

Przed wzięciem pożyczki, która będzie szansą na rozwój biznesu, często hamują nas obawy związane z konsekwencjami opóźnienia w płatnościach. Oczywiście wydaje nam się, że będziemy o czasie regulować raty. Szczególnie, że terminowe spłaty przynoszą oszczędności. Najgorszym zagrożeniem jest spirala zadłużenia, która nie pozwala wydostać się z kłopotów finansowych. Wręcz przeciwnie, stale je potęguje, powodując, że nie widzimy drogi wyjścia z problemów, w jakich się znaleźliśmy. Dlatego pamiętajmy - sposobem na uniknięcie spirali zadłużenia jest przede wszystkim oszacowanie możliwości naszego budżetu przed wyborem pożyczki. Często nie bierzemy pożyczki również z obawy przed wysokimi opłatami czy dodatkowymi odsetkami, jakie pożyczkodawca narzuci na nas od razu, kiedy miniemy się z terminem spłaty. Bardziej kłopotliwy byłby jednak dla nas wpis do rejestru dłużników, dlatego zawsze zapożyczajmy się na kwoty, jakie jesteśmy w stanie spłacić. Lepiej jest realizować cele biznesowe powoli, aniżeli potem mieć niepotrzebne trudności z płynnością finansową.

Pożyczki dla doświadczonych przedsiębiorców wesprą ich plany biznesowe

Jeśli już jakiś czas działamy na rynku, doskonale wiemy, czego nam trzeba. Nasze zamiary zazwyczaj chcemy realizować przy wsparciu większych kwot, takich jak udziela nam np. Fundusz Mikro. Pożyczkodawcy mają atrakcyjne oferty dla przedsiębiorców. Fundusz Mikro np. gwarantuje im dogodne pożyczki PROFI, które są doskonałym rozwiązaniem, kiedy chcemy rozwinąć swoją działalność. Nawet 200 000 zł z powodzeniem wystarczy na sfinansowanie potrzeb inwestycyjnych, a dzięki długiemu okresowi kredytowania nie będziemy musieli się obawiać problemów z płatnościami. Aby gotówka faktycznie została spożytkowana z rozmysłem, powinniśmy wcześniej przeanalizować rynek i zapytać samych siebie – do czego dążymy? Dzięki temu staniemy się konkurencyjną na rynku firmą i zyskamy klientów, od których istnienia zależy nasza działalność.

Początkujące firmy również mogą liczyć na pomoc

Nie tylko przedsiębiorcy z kilku- czy kilkunastomiesięczną historią prowadzenia działalności mogą liczyć na pożyczkę. Komu przyda się wsparcie finansowe dla firm? Również startujące działalności otrzymają wsparcie finansowe, jeśli skorzystają z usług odpowiedniej firmy. To m.in. Aasa dla biznesu, oferująca nawet 10 000 zł dla osób, które dopiero założyły własną działalność. Zobowiązanie można spłacać przez 24 miesiące, a do jego zaciągnięcia wystarczy sam dowód osobisty. Dzięki pożyczkom, młodzi przedsiębiorcy mają szanse na rozwój biznesu. Kiedy firma dopiero stawia pierwsze kroki, dodatkowa gotówka pozwoli jej z impetem wejść na rynek. Zyski, które zacznie czerpać, pozwolą na terminowe spłacanie rat, bez obaw o zadłużenie i opóźnienie w płatnościach. Wystarczy dobrać kwotę, która pozwoli na zrealizować pierwsze cele biznesowe, zadecydować o okresie kredytowania, wypełnić formularz, sprawdzić umowę pożyczki, a po jej akceptacji - zaczekać na pieniądze. Trzeba przy tym pamiętać, że nie tylko pieniądze są ważne. Owszem, to one decydują o naszym „być albo nie być”, ale równie istotna jest dbałość o pracowników - nawet, kiedy na początku nie ma ich zbyt wielu. Ponadto powinniśmy nieustannie się rozwijać i wzbogacać naszą wiedzę. To ona pozwoli nam właściwie pokierować firmą.

Już dzisiaj aplikuj o pożyczkę

Pożyczka może, ale nie musi być szansą na rozwój biznesu. Wszystko zależy od nas, a dokładniej od podjętych przez nas decyzji. Najważniejszą jest zrobienie pierwszego kroku, czyli zgoda na skorzystanie z oferty jednego z pożyczkodawców. Ale to nie koniec. Musimy znaleźć wiarygodną firmę, posługując się rankingami chwilówek, a następnie ocenić swoje możliwości finansowe. W przeciwnym razie bardzo szybko zaczniemy zmagać się z problemami nieterminowych pożyczkobiorców. Następnym krokiem jest rozsądne zaprojektowanie budżetu przy uwzględnieniu dodatkowych pieniędzy. Trzymając się planów, będziemy wręcz skazani na sukces. Kto może aplikować o pożyczkę dla firm? Każdy przedsiębiorca, dlatego warto skorzystać z tej szansy.

Darmowe pożyczki
Netcredit
500 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
1000 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
1000 zł / 30 dni
Solcredit
5000 zł / 50 dni
AXI Card
6000 zł / 30 dni
Ofin
2000 zł / 30 dni
Firmy pożyczkowe

Dodaj komentarz

######## #### ##   ## ####### ######## 
##    ## ###  ### ##   ## ##   ## 
##    ## #### #### ##   ## ##   ## 
######  ## ## ### ## ##   ## ######## 
##    ## ##   ## ##   ## ##    
##    ## ##   ## ##   ## ##    
##    #### ##   ## ####### ##    

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze

loen 2017-02-01 19:47:58 #521
Przed moja firmą była niepowtarzalna szansa na rozwój- ale jak to zwykle w zciu bywa żeby wyjąć trzeba wlozyc tak i w moim przypadku zwiazane bylo do z inwestycja- kasa oczywiscie byla mi potrzebna na juz! i wlasnie dzieki firmie pozyczkowej wszystko sie udalo- rozwiazania dla firm sa naprawde niejednokrotnie duzym wsparciem i ratunkiem. sam polecam bo pozyczka szybko mi sie zwrocila!