Aktualności dotyczące branży pożyczek online oraz fintech - strona 2


Tomasz Kaźmierski - nowy Wiceprezes w spółce Aforti Finance

Od początku lipca 2018 roku funkcję Wiceprezesa w spółce Aforti Finance pełni Tomasz Kaźmierski. W głównej mierze zajmuje się on rozwojem sektora sprzedaży, jak również zarządzaniem oraz planowaniem rozwoju działalności operacyjnej firmy na terenie Polski i innych krajów.


Loando jedzie na Złombol!

Loando jedzie w Złombolu! To rajd charytatywny, który polega na zbiórce pieniędzy dla dzieci z domów dziecka, a także pokonaniu trasy z Katowic do Grecji samochodem z czasów komunizmu. Loando włącza się w akcję.


Grupa LOANDO nawiązuje współpracę z firmą Kontomatik

Grupa LOANDO nawiązuje współpracę z Kontomatik - jednym z ważniejszych dostawców API bankowego. O podjęciu współpracy zdecydowała dbałość o bezpieczeństwo oraz jakość dostarczanych usług.


Drugi turniej Ratka.pl Cup już za nami!

Ratka Cup 2018 przyciągnęła na olsztyńską plażę nad jeziorem Ukiel wielu miłośników piłki nożnej plażowej. Wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli o wygraną, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Tym razem została nim sekcja dziewczyn ze Stomilu Olsztyn.


Czy przez sztuczną inteligencję będzie mniej pracowników?

Sztuczna Inteligencja niedługo zastąpi ludzkie działanie. Sprzyja ona rozwojowi sektora fintech, poprawia komunikację, a także automatyzację wielu procesów. 50 proc. osób zapytanych o wpływ AI na otoczenie odpowiedziało, że ma pewne obawy. Czego one dotyczą?


Nawyki turystów, czyli podróżowanie na przestrzeni lat

Jak zmieniły się nawyki turystów na przestrzeni ostatnich lat? Planujemy wycieczki inaczej niż nasi rodzice i dziadkowie. Współczesne podróżowanie jest wygodniejsze dzięki kilku czynnikom.


Polacy sceptycznie podchodzą do otwartej bankowości

Dyrektywa unijna PSD2 to ukłon w stronę banków oraz firm pożyczkowych. Wprowadzony w styczniu dokument gwarantuje szybką weryfikację danych pożyczkobiorcy oraz dotarcie do niego z najlepszą ofertą usług. Mimo tak wielu korzyści wciąż pozostają obawy o to, kto będzie odpowiedzialny za przetwarzanie naszych danych.


Targi Fintech – II edycja już za nami!

14 czerwca odbyła się już druga edycja Targów Fintech. Spotkanie zgromadziło ponad 200 uczestników chętnych debatować o dalszych kierunkach rozwoju technologii finansowych. Sprawdź, jakie tematy poruszono.


Miejsce Loando na Mapie Polskiego Fintechu

Podczas gali Cashless Fintech Evening przedstawiona została Mapa Polskiego Fintechu. Kompleksowe branżowe opracowanie obejmuje wszystkie firmy, które tworzą sektor fintech w kraju. Obecnością w takim gronie wyróżniono również porównywarkę Loando.pl.


Raport KPF: Województwo mazowieckie najbardziej zadłużone

Raport Giełdy wierzytelności KPF pokazuje, jak dalece postępujące jest zadłużenie zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorstw. Średnia wartość długu przypadająca na jednego dłużnika wynosi 24,45 tys. zł. Jakie czynniki mają na to wpływ?


Roadmapa dla FinTech - usprawnienia dla sektora na lata 2018-2019

Cyberbezpieczeństwo w sieci jest bardzo istotne. Dzięki wprowadzeniu w życie planu EBA kontrolowanego przez Europejski Urząd Nadzoru Bankowego, możemy liczyć na bezpieczne transakcje gotówkowe oraz wymianę doświadczeń poprzez program FinTech Knowledge Hub.


Polska na czele krajów z rozwiniętą bankowością internetową

Jak Polska radzi sobie we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań w bankowości? Według Deloitte jesteśmy w czołówce państw, jeżeli chodzi o inwestycje w internetową infrastrukturę w instytucjach finansowych. Poznajcie wyniki badania przeprowadzonego na 38 krajach.


Badanie Płatności w Polsce 2018 - 9 na 10 firm nie otrzymuje pieniędzy na czas

Jak wynika z badania „Płatności w Polsce 2018” co czwarta firma nad Wisłą odnotowuje zaległości powyżej 60 dni w otrzymywaniu zapłaty za świadczone usługi. Opóźnienia w płatnościach są najczęstsze w branży budowlanej i transportowej.


Sytuacja finansowa Polaków - tak dobrze jeszcze nie było

Początek 2018 roku przyniósł w polskich gospodarstwach domowych powiew optymizmu, jakiego jeszcze nie było. Przynajmniej nie w trakcie dwóch ostatnich dekad. Wskazuje na to koniunktura konsumencka na niespotykanym dotąd poziomie. Przekonajcie się, jak wyglądają wyniki raportu GUS na temat nastrojów i sytuacji finansowej Polaków.


Bezpieczne pożyczanie na Święta Wielkanocne - zasady bezpiecznego pożyczania od Loando.pl i POLOżyczki!

Zdarza się, że organizując święta musimy sięgnąć po pożyczkę. Ważne, aby pożyczyć bezpiecznie i ze sprawdzonego miejsca. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy Loando.pl i POLOżyczka opracowały 5 zasad bezpiecznego pożyczania pieniędzy. Sprawdź je!