Aktualności dotyczące branży pożyczek online oraz fintech - strona 3


Giełda długów a kwestia ochrony danych osobowych dłużników

Nieuregulowanie należności w określonym terminie może skutkować sprzedażą wierzytelności na giełdzie długów. Czy takie działanie może odbyć się bez zgody dłużnika?


Pieniądze pożyczamy nawet jak nas na to nie stać

Badania Profi Credit wykazują, że pieniądze z pożyczek najczęściej przeznaczamy na sprzęt AGD. Na równi z nim finansowane są telefony komórkowe. Co z samochodami? 22 proc. ankietowanych wskazało, że to cel ich pożyczki. Jak często pożyczamy i czy analizujemy wcześniej budżet domowy?


Wydatki Polaków w 2018 roku według Barometru Provident

Jak pokazuje Barometr Provident, ponad 50 proc. Polaków wraz z początkiem roku planuje duże wydatki i w związku z tym zaczyna oszczędzać. Jednocześnie aż 40 proc. nie analizuje swojej sytuacji finansowej i nie oszczędza. Jakich wniosków dostarczyła nam również najnowsza edycja Barometru Provident?


Jakość życia w Polsce - badanie „How’s Life 2017” OECD

Organizacja OECD przygotowała raport „How’s Life”, który zestawia najbogatsze państwa na świecie pod względem zarobków, bezpieczeństwa, wykształcenia oraz poczucia satysfakcji. Czy jakość życia w Polsce jest na wysokim poziomie? Zapraszamy do lektury!


Polacy nie zwracają uwagi na okres ważności swojego dowodu osobistego. Konsekwencje mogą być dotkliwe.

Aż 870 tys. Polaków, którym skończył się okres ważności dowodu osobistego, nie odebrało nowego dokumentu! Sprawdź, co zrobić, gdy twój dowód stał się nieaktualny.


Pierwszy telewizyjny spot reklamowy Karta Trzynastka – już do 3000 zł na karcie pożyczkowej!

Karta Trzynastka wyemitowała pierwszy telewizyjny spot reklamowy! Obejrzyj reklamę i zapoznaj się z atrakcyjną ofertą firmy.


Frank szwajcarski najtańszy od czarnego czwartku. Prognozy kursu franka, a perspektywy złotego

Rok 2018 przyniósł bardzo korzystne zmiany dla frankowiczów. Obniżony został kurs waluty helweckiej do symbolicznego poziomu, niższego niż przed tzw. czarnym czwartkiem i obecnie wynosi 3,55 zł. Czy jest to dobra okazja na przewalutowanie kredytu?


Wywiad z Mario Eduardo Zamarripa Gonzalez, Dyrektorem ds. Zrównoważonego Rozwoju Grupy ERGO Hestia

Kongres Consumer Finance to coroczne spotkanie przedstawicieli sektora consumer finance. W tym roku miało miejsce 7 i 8 grudnia. W warszawskim Centrum Giełdowym stawili się miłośnicy finansów i technologii. Ważnym uczestnikiem wydarzenia był Mario Eduardo Zamarripa Gonzalez, który dokonał charakterystyki biznesu odpowiedzialnie zrównoważonego oraz wskazał, które pokolenie najmocniej odczuje jego działanie.


XIII Kongres Consumer Finance już za nami!

Początek grudnia przyniósł nam XIII Kongres Consumer Finance. Spotkanie zgromadziło w warszawskim Centrum Giełdowym przedstawicieli rynku consumer finance, którzy opowiedzieli o problemach rynku i perspektywach jego rozwoju. Prelekcje przedstawicieli rynku finansowego wzbogaciły nas o cenną wiedzę.


Wywiad z Adamem Kuszykiem, CEO Capital Service S.A.

Kongres Consumer Finance to coroczne spotkanie przedstawicieli sektora consumer finance. W tym roku miało miejsce 7 i 8 grudnia. W warszawskim Centrum Giełdowym stawili się miłośnicy finansów i technologii. Ważnym uczestnikiem wydarzenia był Adam Kuszyk, który podzielił się wiedzą dotyczącą rynku consumer finance oraz możliwościami jego rozwoju.


Warsaw Startups and Fintech Day już za nami!

Warsaw Startups and Fintech Day już za nami! Tegoroczna, a zarazem pierwsza konferencja miała miejsce 28 listopada 2017 r. w siedzibie firmy Oracle. Sprawdź relację z wydarzenia.


Wywiad ze Szczepanem Bentynem, CEO Pracowni Nowych Technologii

Dnia 28 listopada odbyła się pierwsza edycja Warsaw Startups and Fintech Day. Jednym z gości był Szczepan Bentyn, CEO Pracowni Nowych Technologii sp. z o.o. oraz twórca BentynCoin. Jeśli przeczytasz poniższy tekst dowiesz się, jak zdaniem eksperta efektywnie wprowadzić markę na giełdę oraz czy telefon komórkowy jest w stanie wygenerować kryptowalutę.


Wywiad z Lechem Wilczyńskim, CEO InPay S. A.

W czasie tegorocznego Warsaw Start Ups and Fintech Day rozmawialiśmy z wieloma przedstawicielami branży rodzimej branży FinTech. Jednym z nich był Lech Wilczyński z firmy InPay S. A, który przedstawił swoją opinię na temat możliwości rozwoju polskiego sektora blockchain.


Wywiad z Tomaszem Smusem, Founder w GetTheCoin

Tomasz Smus to specjalista w dziedzinie innowacyjnych projektów związanych z nowymi technologiami i finansami. Postanowił stworzyć platformę wymiany wiedzy i doświadczeń na ten temat. Tak powstała konferencja Warsaw Startups and Fintech Day.


Wywiad z Bartłomiejem Wołoszynem, Senior Territory Account Manager w Oracle

Warsaw Startups and Fintech Day odbyło się 28 listopada w siedzibie firmy Oracle. Przedstawicieli firmy, był jednym z prelegentów. Bartłomiej Wołoszyn opowiedział o działalności Oracle i zdradził kilka szczegółów nowej usługi opartej o blockchain.