25 maja - Kongres Sektora Pożyczkowego

Kongres Sektora Pożyczkowego to organizowane nieprzerwanie od 2012 wydarzenie w pełni poświęcone pozabankowemu sektorowi pożyczkowemu. Wydarzenie skupia środowiska kadry zarządzającej firm pożyczkowych, banków, firm doradztwa i pośrednictwa finansowego oraz dostawców produktów i usług, związanych z produktami kredytu konsumenckiego. Formuła Kongresu opiera się na otwartej dyskusji o stanie i perspektywach rozwoju firm pożyczkowych i obecnych praktykach biznesowych sektora pozabankowego. To także omówienie polskich i europejskich regulacji prawnych dotyczących sektora oraz dyskusja o najświeższych innowacjach i sposobach na usprawnienie procesów biznesowych.

25 maja - Kongres Sektora Pożyczkowego

Prelegenci oraz tematyka Kongresu

Tegoroczną edycję Kongresu Sektora Pożyczkowego otworzy przemówienie prezesa zarządu KPF, Andrzeja Rotera. Następnie uczestnicy przejdą do czterech bloków tematycznych, w ramach których prelegenci wygłoszą prezentacje. Pierwszy z czterech, dotyczyć będzie rynku pożyczkowego w Polsce i perspektyw jego rozwoju. Wśród prelegentów tej części Kongresu znajdują się m.in: prof. Dariusz Filar (ekonomista, Uniwersytet Gdański), dr Mirosław A. Bieszki (doradca ekonomiczny) oraz Sławomir Grzelczak (Wiceprezes Zarządu, BIK S.A.). Drugi blok tematyczny to zmiany regulacyjne dla sektora instytucji pożyczkowych – ujęcie polskie i europejskie. Następnie odbędzie się dyskusja na temat oceny zdolności kredytowej w sektorze instytucji pożyczkowych. Z prezentacjami zapoznają gości Artur Mojecki (dyrektor generalny Finalyse Polska) oraz Mateusz Pikosz (ekspert Finalyse Polska). Ostatni z bloków dotyczyć będzie oceny wizerunku instytucji pożyczkowych i rekomendacji na rzecz jego wzmocnienia. W dyskusji głos zabiorą: Dorota Karczewska (wiceprezes, UOKiK), Andrzej Roter (prezes zarządu KPF), przedstawiciel Federacji Konsumentów, przedstawiciel Rzecznika Finansowego, Jarosław Ryba (prezes zarządu, ZFP) oraz Monika Zakrzewska (prezes Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego).

„Kongres Sektora Pożyczkowego to szansa nie tylko na zdobycie dodatkowej wiedzy na temat usprawniania sektora pożyczek, ale też możliwość nawiązania kontaktu z przedstawicielami innych instytucji finansowych. Wydarzenia poświęcone tematyce stricte pożyczkowej są potrzebne, chociażby ze względu na rosnące zainteresowanie i potrzeby konsumentów, którym sprostanie jest niejednokrotnie sporym wyzwaniem. ”- komentuje Maciej Suwik, ekspert Loando.pl.

Rozpoczęcie wydarzenia:

Koniec wydarzenia:

Hotel Marriott

Al. Jerozolimskie 65/79, 00-697 Warszawa

Ceny od: 690 PLN

Organizator: Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych

URL:

Status: odbywa się zgodnie z planem

Tryb: Stacjonarne

Szczegóły: