III edycja Kongresu Bezpieczeństwa Sieci już w kwietniu
Firmy na co dzień mierzą się z wyzwaniem zapewnienia bezpieczeństwa teleinformatycznego. Jakie zagrożenia na nas czyhają? W jaki sposób zapobiegać wyciekom informacji? Czy w dobie cyfryzacji można ustrzec się przed cyberatakami? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można poznać podczas III edycji Kongresu Bezpieczeństwa Sieci. Wydarzenie odbędzie się już 10 kwietnia 2018 roku. Będzie mieć miejsce w hotelu Courtyard w Warszawie, na ulicy Żwirki i Wigury 1. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w konferencji, której jednym z patronów medialnych jest Loando.pl.
Program III edycji Kongresu Bezpieczeństwa Sieci
Dzisiaj w niemal każdej dziedzinie życia mamy do czynienia z cyfryzacją. Chociaż bez cyfryzacji nie ma rozwoju, technologia cyfrowa niesie ze sobą również ogromne zagrożenie. Technologie cyfrowe zrewolucjonizowały codzienność, a jednocześnie dały przestępcom nową sferę do ataków i nowe narzędzia do popełniania czynów zabronionych. Jak pokazują badania, obawiamy się cyberprzestępczości, a zwłaszcza włamania na konto (61,9% badanych) oraz wyłudzenia i wykorzystania danych (27,6%), które udostępniamy chociażby biorąc pożyczki online. Dlatego takie wydarzenia jak Kongres Bezpieczeństwa Sieci mają za zadanie poszerzać wiedzę dotyczącą cyberataków i sposobów ochrony przed nimi.
Już 10 kwietnia prelegenci Kongresu Bezpieczeństwa Sieci poruszą tematy:
- Cyberprzestępczości,
- Zagrożeń, które czyhają w sieci,
- Wyzwań, jakie stoją przed specjalistami od bezpieczeństwa IT,
- Sposobów, które pomagają zapobiegać wyciekom informacji i cyberatakom,
- Kierunków, w jakich mogą rozwijać się zagrożenia,
- Prawnych aspektów w temacie cyberbezpieczeństwa,
- Narzędzi, które mają pomóc zachowaniu bezpieczeństwa w sieci.
Pośród prelegentów znajdą się między m.in.: Paweł Wałuszko (Dyrektor działu Marketingu i ds. Product Management), Artur Piechocki (Radca prawny w APLaw), Maciej Kaczmarek (VAR Account Manager NETGEAR), Izabela Lewandowska-Wiśniewska (Ekspert w zakresie cyberbezpieczeństwa), Konrad Płachecki (BIK S.A.), Rafał Gołębiowski (Security Officer w BNP Paribas) oraz Artur Żebrowski (Head of IT Department, IT Manager, Amazon Polska).
Kto powinien wziąć udział w Kongresie?
Do udziału w Kongresie szczególnie zaprasza się:
- Osoby odpowiedzialne za strategię, utrzymanie bezpieczeństwa w sieci oraz podejmowanie decyzji dotyczących wyboru i zakupu określonych rozwiązań,
- Dyrektorów i specjalistów oraz managerów ds. bezpieczeństwa IT,
- Firmy korzystające z sieci i udogodnień internetowych w codziennej pracy,
- Instytucje, które nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez nowoczesnych technologii, w tym firmy działające w branży bankowej i finansowej, przemyśle, telekomunikacji, energetyce, branży usługowej i ubezpieczeniowej oraz w sektorze publicznym i administracji.
Uczestnicy Kongresu będą mieć możliwość udziału w wybranych wykładach. Otrzymają materiały konferencyjne i dostęp do materiałów pokonferencyjnych, pod warunkiem uprzedniej rejestracji. Można także uzyskać potwierdzenie udziału w wydarzeniu (podbicie delegacji, certyfikat bądź zaświadczenie).
Kongres Bezpieczeństwa Sieci – praktyczne informacje
Kongres Bezpieczeństwa w Sieci odbędzie się 10 kwietnia 2018 roku, w hotelu Courtyard w Warszawie, na ulicy Żwirki i Wigury 1. Rozpocznie się rejestracją uczestników o godzinie 9.00, natomiast o 9.30 będzie już można wysłuchać pierwszego wykładu Izabeli Lewandowskiej-Wiśniewskiej, na temat: „Cyberbezpieczeństwo – kompleksowe podejście do zarządzania”. Zakończenie konferencji planuje się na godzinę 15.20-15.30. Z kompletną agendą można zapoznać się na stronie wydarzenia www.gigacon.org.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Przedstawiciele firm, posiadających rozwiązania informatyczne dla firm z zakresu zagadnień poruszanych na Kongresie, są zobowiązani do uiszczenia opłaty w wysokości 500 zł + VAT. Wszyscy mają możliwość korzystania z przerwy kawowej, chętni mogą także zamówić lunch w cenie 120 zł + VAT.
Nadal można zgłaszać swoje propozycje wystąpień merytorycznych. W tym celu należy wysłać e-mail na adres: barbara.kupis@gigacon.org.
„Udział w Kongresie Cyberbezpieczeństwa Sieci to najlepsza okazja do poznania zagrożeń, które czyhają na nas w sieci oraz sposobów ochrony przed nimi. Tym bardziej, że wielu przedsiębiorców nadal uważa, iż cyberzagrożenia dotyczą wyłącznie sektorów rządowych. To nieprawda – cyberataki wymierzone są również w prywatne przedsiębiorstwa. One tak samo potrzebują skutecznej ochrony przed wyciekiem danych, a podczas takich wydarzeń mogą dowiedzieć się, w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo w firmie” – komentuje Maciej Suwik, ekspert Loando.pl.
Rozpoczęcie wydarzenia:
Koniec wydarzenia:
Żwirki i Wigury 1, 00-906 Warszawa
Ceny od: 0 - 0 szczegóły
Organizator: GigaCon
URL: http://gigacon.org/event/kbs_waw_18/
Status: odbywa się zgodnie z planem
Tryb: Stacjonarne
Szczegóły: http://gigacon.org/event/kbs_waw_18/