Kredyt na motocykl w VeloBank, Santaner, BNP

Jeszcze przed kilkoma laty motocykle uważane były za środek transportu dla pasjonatów mocnych wrażeń, a dziś nie dziwią nikogo jako alternatywa dla samochodów. Jeśli motocykle są twoją pasją lub posiadanie tego pojazdu pomoże ci w dojeździe do pracy, zainteresuj się jak i gdzie wziąć kredyt na motor.

Sprawdź, który bank udziela kredytów na motocykl.

Jaki kredyt na motocykl? Porównanie ofert bankowych

Liczne banki odchodzą od oferowania dedykowanych produktów na konkretne cele takie jak właśnie pojazd. Zamiast tego konsultanci oferują kredyty gotówkowe na dowolny cel w kwotach wystarczających, aby kupić dobry motor czy samochód. Brzmi dobrze, szczególnie że dzięki temu nie musimy udokumentowywać zakupu i liczyć oprocentowania w zależności od wieku pojazdu?

Niestety, brak zabezpieczenia w postaci nabywanego przez nas pojazdu odbija się na znacznie większym RRSO. Dlatego warto skorzystać z naszego porównania i wybrać kredyt na motocykl spośród listy banków oferujących dedykowany produkt. Pod względem rzeczywistej stopy będzie on znacznie bardziej korzystny.

Bank Weź kredyt Wkład własny OC i AC Kwota Okres RRSO*
Velo Bank Weź kredyt 10% ✔️ do 150 000 zł do 144 msc. 16,35%
BNP Paribas Weź kredyt 20% ✔️ do 500 000 zł do 120 msc. 12,94%**
Santander Consumer Bank Weź kredyt 20% brak pułapu do 96 msc. 12,21%

* przy kwocie 70 000 zł, nowym pojeździe oraz okresie spłaty rozłożonym na 60 miesięcy

** przy kwocie 34500 zł, pojeździe używanym oraz okresie spłaty rozłożonym na 52 miesiące

Kredyt na motor nazywany jest... samochodowym

Nieco zamieszania wywołać może w osobach interesujących się kredytem na motor kwestia nazewnictwa tego typu wsparcia finansowego. O ile oferty różnego rodzaju kredytów i pożyczek na samochód wręcz wyskakują spośród ofert i promocji, dedykowany kredyt na pojazd inny niż auto nie jest już taką oczywistością.

Mimo to niektóre banki przygotowują dedykowane kredyty na motocykle (ale też quad, skuter czy motorower). Większość z nich funkcjonuje jednak jako kredyty… samochodowe. Na całe szczęście jest to kwestia wyłącznie nazewnicza. Przy udzielaniu wsparcia finansowego na zakup pojazdu większość banków nie będzie interesowała się czy jest to jednoślad, czy czterokołowiec.

Jak wziąć kredyt na motor? Dokładnie tak samo jak w przypadku samochodu czy dowolnej innej pożyczki w instytucji bankowej - po wybraniu odpowiedniej oferty bank sprawdza naszą zdolność kredytową i po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku możemy zająć się wyborem najlepszego motocykla. Do jakiego banku udać się, aby uzyskać najatrakcyjniejsze warunki finansowania?

Firmy zamiast kredytu na motor pomyśleć mogą o leasingu

Dotychczasowe porady dotyczyły klientów indywidualnych, jednak przyszli posiadacze motocykli znajdują się również wśród właścicieli firm. Motor jest nie tylko dobrym reprezentantem dynamicznej i drapieżnej marki, ale zwyczajnie sensownym pomysłem na firmowy pojazd. Jego utrzymanie generuje często mniejsze koszty niż w przypadku samochodu, a swoje robi również mniejsza powierzchnia, którą zajmuje.

Podobnie jak w przypadku kredytu samochodowego, i w przypadku leasingu kupno motocykla nie różni się dla banków od nabycia pojazdu czterokołowego. Może być to doskonała opcja, szczególnie zważywszy na fakt, że przedsiębiorcy wrzucić mogą raty za leasingowany pojazd w koszty firmy. Dzięki temu koszt pożyczki jest mniejszy, a oszczędności na ratach wykorzystać można do rozwoju firmy.

Pamiętaj o ubezpieczeniu motocykla 

Brak ubezpieczenia pojazdu wydawać może się pestką, jednak dwutygodniowe opóźnienie w wykupieniu czy odnowieniu polisy OC zakończyć może się naprawdę wysoką karą, sięgającą dwukrotności pensji minimalnej. Dlatego o ubezpieczeniu motocykla warto pomyśleć już w chwili wnioskowania o kredyt na motor. Na całe szczęście banki oferują atrakcyjne zniżki i w tym temacie.

W BNP Paribas w składkę skredytować można w ramach każdego kredytu samochodowego, w tym tego na motocykl. mBank współpracujący z AXA Ubezpieczenia oferuje przy okazji 15% zniżki przy zakupie ubezpieczenia OC lub OC i AC przez internet. Oznacza to, że nabyty motor z łatwością i bez zbędnych formalności ubezpieczymy w tym samym miejscu, gdzie dostaliśmy pieniądze na jego nabycie.

Dodaj komentarz

 ######   ###  ##   ## ##   ## ##   ## 
##  ##  ## ##  ##   ## ##   ## ###  ### 
##     ##  ## ##   ## ##   ## #### #### 
##  #### ##   ## ##   ## ##   ## ## ### ## 
##  ## ######### ##   ## ##   ## ##   ## 
##  ## ##   ## ##   ## ##   ## ##   ## 
 ######  ##   ## #######  ####### ##   ## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze

Karolina 2024-04-15 13:51:58 #6950
Co należy wziąć pod uwagę przed złożeniem wniosku o pożyczkę w Szybkiej Gotówce?
Odpowiedz