Ranking kont walutowych 2020

Planujesz założyć konto walutowe, ale nie wiesz, na jaką ofertę banku się zdecydować? Koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem, w którym przygotowaliśmy zestawienie najlepszych rachunków walutowych, jakie są obecnie dostępne na naszym rynku! Ponadto w tekście znajdziesz informacje o tym, czym cechuje się konto walutowe, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze oraz jakie niesie za sobą korzyści.

 1. Najlepsze konta walutowe - zestawienie 10 ofert!
 2. Czym cechuje się konto walutowe?
 3. Na jakie czynniki zwrócić uwagę przy wyborze rachunku walutowego?
 4. Konto walutowe - dodatkowe produkty i usługi, z których warto skorzystać!
 5. Założenie konta walutowego - korzyści
 6. Konto walutowe w PKO BP
 7. Konto walutowe w mBanku
 8. Konto walutowe ING Banku Śląskim
 9. Konto walutowe w Alior Banku
 10. Konto walutowe w Millennium

Najlepsze konta walutowe - porównanie ofert banków

Banki, które cieszą się największym zainteresowaniem na naszym rynku zawierają w swoich ofertach świetne oferty z kontami walutowymi dostosowanymi do nawet najbardziej wymagających klientów. Przeanalizuj nasze zestawienie, w którym wskazaliśmy najlepsze rachunki walutowe i ich cechy. Sprawdź, który z nich sprosta twoim oczekiwaniom!

Bank Załóż konto Prowadzenie konta walutowego Koszty korzystania z karty Przelew europejski SEPA Przelew walutowy SWIFT Bankomaty za granicą
mBank Załóż konto 0 zł 30 zł rok 5 zł od 25 do 200 zł 0 zł
Alior Bank Załóż konto 0 zł 0 zł lub 15 zł 0 lub 5 zł 0 lub 30 zł 0 zł za pierwszą wypłatę, 9 zł za każdą kolejną.
ING Bank Śląski Załóż konto 0 zł 0 zł lub 7 zł 40 zł 0 zł 3% kwoty wypłaty - karta Mastercard w EUR, od 0 zł do 5 zł dla wypłat w EUR w krajach SEPA.
PKO BP Załóż konto 0 zł 0 zł lub 8 zł 8 zł 0 zł lub 25 zł od 0 zł do 3%, min. 10 zł (w zależności od posiadanego konta osobistego).
Bank Pekao Załóż konto 0 zł 0 zł lub 3 zł 9,9 zł od 30 do 250 zł 4%, min. 2,90 EUR, 4%, min. 4,30 USD.
Santander Consumer Bank Załóż konto 0 zł lub 8 zł 0 zł/3 zł/5 zł miesięcznie 8 zł od 20 do 200 zł 2,5 EUR/USD /GBP
Nest Bank Załóż konto 0 zł 0 zł lub 5 EUR/6 USD/4 GBP 0 zł 3 EUR/4 USD/2,5 GBP 0 zł
T-Mobile Usługi Bankowe Załóż konto 0 zł 0zł 0 zł 30 zł 0 zł
Getin Bank Załóż konto 0 zł 0 zł 0 zł od 30 do 250 zł 0 zł - wypłata EUR w strefie EOG, 4,5%, min. 10 zł/2 EUR/USD/GBP/CHF.
Millennium Załóż konto 1 EUR/1 GBP/2 USD/ 2 CHF 1 EUR 0 zł od 20 do 125 zł 1,5 EUR - w EUR na terenie państw EOG, 2 EUR - pozostałe wypłaty.

Zachęcamy również do przeczytania szczegółowych treści na temat pięciu najpopularniejszych kont walutowych, wszelkie informacje dotyczące tych rachunków znajdziesz w końcowej części naszego artykułu. Sprawdź!

Czym jest konto walutowe i jak działa?

Podstawową różnicą między kontem walutowym i tradycyjnym jest to, że pierwszy z nich może być prowadzone tylko w obcej walucie tj. euro, dolar, funt brytyjski czy frank szwajcarski. W kwestii funkcjonalności taki rachunek jest podobny do zwykłego konta bankowego, można z niego dokonywać wpłat i wypłat pieniędzy, zlecać przelewy, a nawet zakładać różne lokaty bankowe. Ponadto po jego założeniu otrzymamy kartę płatnicza, której zastosowanie jest takie samo, jak w przypadku rachunków osobistych.

Konto walutowe w głównej mierze jest przeznaczone dla osób, które zarabiają za granicą lub otrzymują rentę w obcej walucie. Posiadając taki rachunek nie będziemy musieli martwić o zmniejszenie wysokości środków z powodu obowiązujących kursów czy prowizji pobieranych przy tradycyjnych kontach “złotówkowych”.

Warto również wspomnieć o tym, że jeśli często wyjeżdżamy do różnych państw zagranicznych i będziemy w nich korzystać z karty płatniczej przypisanej do konta walutowego, wtedy nie zostaniemy obciążeni dodatkowymi kosztami przez bank np. podczas wypłaty gotówki z bankomatu - to bardzo ważne, ponieważ w ten sposób możemy zaoszczędzić trochę środków!

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru konta walutowego?

Każdy z nas podczas przeglądania ofert z kontami walutowymi może mieć trudności z wybraniem tej, która będzie najlepsza. Dzieje się tak, ponieważ propozycje banków są podobne do siebie i zawierają wiele interesujących korzyści. Jak wybrnąć z tej niekomfortowej sytuacji? Poniżej wskazaliśmy najważniejsze czynniki, na które trzeba zwrócić uwagę zanim założymy taki rachunek. Zapoznaj się!

Oto najistotniejsze czynniki podczas wyboru konta walutowego:

 • koszty związane z otwarciem i prowadzeniem konta walutowego,
 • opłaty za korzystanie z karty płatniczej przypisanej do rachunku walutowego,
 • wypłaty pieniędzy z bankomatów za granicą,
 • wpłaty i wypłaty gotówki w obcej walucie,
 • koszty za przelewy zagraniczne - SEPA i SWIFT,
 • oprocentowanie rachunku walutowego.

Jeżeli dokładnie przeanalizujemy wymienione czynniki przynajmniej w kilku ofertach nie powinniśmy mieć żadnych problemów z podjęciem właściwej decyzji w kwestii wyboru najlepszego konta walutowego!

Dodatkowe produkty i usługi powiązane z rachunkiem walutowym. Co trzeba o nich wiedzieć?

Podczas wybierania konta walutowego warto również zwrócić uwagę na dodatkowe produkty i usługi finansowe, jakie mogą zostać powiązane z tym rodzajem rachunku.

Dlaczego? Jeżeli się na nie zdecydujemy, wtedy będziemy mogli przykładowo powiększać środki znajdujące się na rachunku poprzez lokatę lub konto z opcją oszczędnościową. Poniżej pokrótce scharakteryzowaliśmy te rozwiązania.

Lokaty walutowe - w większości banków są objęte oprocentowaniem w wysokości od 0,1 proc. do 0,8 proc. w skali roku i można z nich korzystać przez okres 3, 6 lub nawet 12 miesięcy. Trzeba pamiętać, że odzyskanie pieniędzy przez upływem lokaty może wiązać się z utratą naliczonych odsetek.

Walutowe konto oszczędnościowe - decydując się na taką usługę będziemy mogli dokonać zarówno wpłaty, jak i wypłaty środków bez utraty naliczonych odsetek. W tym przypadku oprocentowanie zwykle wynosi od około 0,1 proc. do 0,3 proc. w skali roku.

Dlaczego warto otworzyć konto walutowe?

Założenie konta walutowego niesie za sobą naprawdę mnóstwo korzyści! Decydując się na taki rachunek przede wszystkim unikniemy dodatkowych kosztów, które wynikają z ciągle zmieniających się kursów i różnych prowizji. Dużym atutem tego produktu bankowego jest również to, że korzystanie z karty płatniczej powiązanej z rachunkiem walutowym zwykle nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Ponadto konto walutowe to niezwykle komfortowe rozwiązanie w sytuacji, gdy będziemy chcieli odbierać pełne środki w obcej walucie od członka rodziny, który znajduje się za granicą w celach zarobkowych. Oprócz tego taki rodzaj rachunku daje też możliwość przelewów zagranicznych bez dodatkowych kosztów czy gromadzenia pieniędzy np. w euro, które można wymienić w najkorzystniejszym czasie.

Mimo, iż w dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na bardziej nowoczesne rozwiązania tj. Revolut, który pozwala na bezproblemowe płacenie kartą za granicą w 130 walutach bez ponoszenia kosztów przewalutowywania, to nadal propozycje kont walutowych od banków cieszą się naprawdę dużą popularnością!

Konto walutowe w PKO BP

Każdy, kto założył już wcześniej tradycyjny rachunek w PKO BP powinien zdawać sobie sprawę, że można go podłączyć do konta walutowego. Jeżeli się na to zdecydujemy nasza karta płatnicza automatycznie stanie się również kartą walutową, która będzie rozpoznawać, w jakiej walucie płacimy i pobierać pieniądze z właściwego konta. Jakie jeszcze cechy zawiera konto walutowe od tego banku?

 • dostępność walut: EUR, USD, GBP, CHF, SEK, NOK, DKK, CZK, HUF, HRK,
 • spread dla 4 głównych walut: ok. 0,7% w Kantorze PKO BP,
 • oprocentowanie większości rachunku walutowego wynosi 0 zł,
 • brak opłat za wydanie karty płatniczej wielowalutowej,
 • konto osobiste w PKO BP nie jest wymagane.

Konto walutowe w mBanku

Rachunek walutowy w mBanku można założyć w szybki i prosty sposób za pośrednictwem strony internetowej - cały proces nie zajmie nam wiele czasu! Dużym atutem tego banku jest to, że gwarantuje korzystanie z takiego rachunku również poprzez funkcjonalną aplikację mobilną. Ponadto mBank zapewnia:

 • dostępność walut: EUR, USD, GBP, CHF, DKK, JPY, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF,
 • spread dla 4 głównych walut: około 0,9% w mKantor,
 • oprocentowanie rachunku walutowego w EUR wynosi tylko 0,1 proc,
 • brak opłat za wydanie karty płatniczej wielowalutowej,
 • konto osobiste w mBank nie jest wymagane.

Konto walutowe w ING Banku Śląskim

W ING Banku Śląskim konto walutowe również możemy podpiąć do istniejącego już konta osobistego i korzystać z karty wielowalutowej. Ponadto taki rodzaj rachunku można założyć z poziomu bankowości internetowej. Co jeszcze trzeba wiedzieć o rachunku walutowym od tej instytucji finansowej?

 • dostępność 3 walut: EUR, USD, GBP,
 • spread dla 4 głównych walut – ok. 0,85% w kantorze wymiany walut w Moim ING,
 • oprocentowanie rachunku walutowego wynosi 0 zł,
 • brak opłat za wydanie karty płatniczej wielowalutowej,
 • konieczność posiadania konta osobistego w ING Banku Śląskim.

Konto walutowe w Alior Banku

Alior Bank daje możliwość swoim klientom założenia konta walutowego zarówno w ramach oferty bankowej, jak i osobnego Kantoru Walutowego, który jest propozycją dla wymagających klientów. Ten rachunek gwarantuje dostęp do dużej ilości walut i jest darmowy. Poniżej znajdziesz najważniejsze cechy tej oferty!

 • dostępność walut:EUR, USD, GBP, CHF, AUD, CAD, JPY, NOK, RUB, SEK, CZK, DKK, HUF.
 • spread dla EUR, USD, GBP i CHF, wynosi 0,66%,
 • środki zgromadzone na koncie nie są objęte oprocentowaniem,
 • brak opłat za wydanie karty płatniczej wielowalutowej,
 • konto osobiste w Alior Banku nie jest wymagane.

Konto walutowe w Millennium

Podobnie, jak w przypadku wyżej omówionych ofert, w Millennium również znajduje się interesująca propozycja konta walutowego, która zawiera wiele atutów. Taki rachunek możemy założyć tylko i wyłącznie z poziomu bankowości internetowej. Oferta przewidziana jest w głównej mierze do osób, które będą korzystać z waluty euro. Więcej informacji wskazaliśmy poniżej!

 • dostępność walut: EUR, USD, GBP, CHF,
 • spread dla czterech głównych walut – 6,16%,
 • oprocentowanie rachunku walutowego wynosi 0 zł,
 • brak opłat za wydanie karty płatniczej wielowalutowej,
 • konieczność posiadania konta osobistego w Millennium.

Artykuły

Pożyczki społecznościowe - poradnik i opinie!

Kiedy brakuje nam pieniędzy, pierwszą myślą jest pożyczka...

Ustawa antylichwiarska - najważniejsze informacje

Można śmiało stwierdzić, że klientów instytucji pozabankowych...

Pożyczka dla bezrobotnych – chwilówki dla osób bez zatrudnienia

Według danych GUS z 2018 roku, bezrobocie spada, ale...

Kredyt na wesele. Ile kosztuje przyjęcie weselne?

Jeżeli planujesz wejść w związek małżeński, a nie masz...

Zakupy na raty - zasil konto ekstra gotówką na letnie wyprzedaże

W popularnej sieci odzieżowej Zara wyprzedaż letnia...

Pożyczki od 18 lat – sprawdź ofertę VIA SMS PL, Szybka Gotówka i Wonga

Pieniądze szczęścia nie dają, ale pozwalają zrealizować...

Pożyczka dla emerytów i rencistów − które firmy?

Bardzo często gdy planujemy złożyć wniosek o chwilówkę...

Mobilne aplikacje bankowe i pozabankowe

Wyobraźmy sobie życie bez telefonu komórkowego. Na...

Dodaj komentarz

########   ###  ##   ## ####### ######## 
##   ##  ## ##  ##   ## ##   ## ##    
##   ## ##  ## ##   ## ##   ## ##    
######## ##   ## ######### ##   ## ######  
##   ## ######### ##   ## ##   ## ##    
##   ## ##   ## ##   ## ##   ## ##    
######## ##   ## ##   ## ####### ##    

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze