Ranking kont walutowych 2020

Planujesz założyć konto walutowe, ale nie wiesz, na jaką ofertę banku się zdecydować? Koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem, w którym przygotowaliśmy zestawienie najlepszych rachunków walutowych, jakie są obecnie dostępne na naszym rynku! Ponadto w tekście znajdziesz informacje o tym, czym cechuje się konto walutowe, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze oraz jakie niesie za sobą korzyści.

Ranking kont walutowych 2020
1.
Zobacz
(2)
2.
Zobacz
(8)
3.
Zobacz
(6)
Zobacz cały Ranking kont osobistych - maj 2024
 1. Najlepsze konta walutowe - zestawienie 10 ofert!
 2. Czym cechuje się konto walutowe?
 3. Na jakie czynniki zwrócić uwagę przy wyborze rachunku walutowego?
 4. Konto walutowe - dodatkowe produkty i usługi, z których warto skorzystać!
 5. Założenie konta walutowego - korzyści
 6. Konto walutowe w PKO BP
 7. Konto walutowe w mBanku
 8. Konto walutowe ING Banku Śląskim
 9. Konto walutowe w Alior Banku
 10. Konto walutowe w Millennium

Najlepsze konta walutowe - porównanie ofert banków

Banki, które cieszą się największym zainteresowaniem na naszym rynku zawierają w swoich ofertach świetne oferty z kontami walutowymi dostosowanymi do nawet najbardziej wymagających klientów. Przeanalizuj nasze zestawienie, w którym wskazaliśmy najlepsze rachunki walutowe i ich cechy. Sprawdź, który z nich sprosta twoim oczekiwaniom!

Bank Załóż konto Prowadzenie konta walutowego Koszty korzystania z karty Przelew europejski SEPA Przelew walutowy SWIFT Bankomaty za granicą
mBank Załóż konto 0 zł 30 zł rok 5 zł od 25 do 200 zł 0 zł
Alior Bank Załóż konto 0 zł 0 zł lub 15 zł 0 lub 5 zł 0 lub 30 zł 0 zł za pierwszą wypłatę, 9 zł za każdą kolejną.
ING Bank Śląski Załóż konto 0 zł 0 zł lub 7 zł 40 zł 0 zł 3% kwoty wypłaty - karta Mastercard w EUR, od 0 zł do 5 zł dla wypłat w EUR w krajach SEPA.
PKO BP Załóż konto 0 zł 0 zł lub 8 zł 8 zł 0 zł lub 25 zł od 0 zł do 3%, min. 10 zł (w zależności od posiadanego konta osobistego).
Bank Pekao Załóż konto 0 zł 0 zł lub 3 zł 9,9 zł od 30 do 250 zł 4%, min. 2,90 EUR, 4%, min. 4,30 USD.
Santander Consumer Bank Załóż konto 0 zł lub 8 zł 0 zł/3 zł/5 zł miesięcznie 8 zł od 20 do 200 zł 2,5 EUR/USD /GBP
Nest Bank Załóż konto 0 zł 0 zł lub 5 EUR/6 USD/4 GBP 0 zł 3 EUR/4 USD/2,5 GBP 0 zł
T-Mobile Usługi Bankowe Załóż konto 0 zł 0zł 0 zł 30 zł 0 zł
Getin Bank Załóż konto 0 zł 0 zł 0 zł od 30 do 250 zł 0 zł - wypłata EUR w strefie EOG, 4,5%, min. 10 zł/2 EUR/USD/GBP/CHF.
Millennium Załóż konto 1 EUR/1 GBP/2 USD/ 2 CHF 1 EUR 0 zł od 20 do 125 zł 1,5 EUR - w EUR na terenie państw EOG, 2 EUR - pozostałe wypłaty.

Zachęcamy również do przeczytania szczegółowych treści na temat pięciu najpopularniejszych kont walutowych, wszelkie informacje dotyczące tych rachunków znajdziesz w końcowej części naszego artykułu. Sprawdź!

Czym jest konto walutowe i jak działa?

Podstawową różnicą między kontem walutowym i tradycyjnym jest to, że pierwszy z nich może być prowadzone tylko w obcej walucie tj. euro, dolar, funt brytyjski czy frank szwajcarski. W kwestii funkcjonalności taki rachunek jest podobny do zwykłego konta bankowego, można z niego dokonywać wpłat i wypłat pieniędzy, zlecać przelewy, a nawet zakładać różne lokaty bankowe. Ponadto po jego założeniu otrzymamy kartę płatnicza, której zastosowanie jest takie samo, jak w przypadku rachunków osobistych.

Konto walutowe w głównej mierze jest przeznaczone dla osób, które zarabiają za granicą lub otrzymują rentę w obcej walucie. Posiadając taki rachunek nie będziemy musieli martwić o zmniejszenie wysokości środków z powodu obowiązujących kursów czy prowizji pobieranych przy tradycyjnych kontach “złotówkowych”.

Warto również wspomnieć o tym, że jeśli często wyjeżdżamy do różnych państw zagranicznych i będziemy w nich korzystać z karty płatniczej przypisanej do konta walutowego, wtedy nie zostaniemy obciążeni dodatkowymi kosztami przez bank np. podczas wypłaty gotówki z bankomatu - to bardzo ważne, ponieważ w ten sposób możemy zaoszczędzić trochę środków!

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru konta walutowego?

Każdy z nas podczas przeglądania ofert z kontami walutowymi może mieć trudności z wybraniem tej, która będzie najlepsza. Dzieje się tak, ponieważ propozycje banków są podobne do siebie i zawierają wiele interesujących korzyści. Jak wybrnąć z tej niekomfortowej sytuacji? Poniżej wskazaliśmy najważniejsze czynniki, na które trzeba zwrócić uwagę zanim założymy taki rachunek. Zapoznaj się!

Oto najistotniejsze czynniki podczas wyboru konta walutowego:

 • koszty związane z otwarciem i prowadzeniem konta walutowego,
 • opłaty za korzystanie z karty płatniczej przypisanej do rachunku walutowego,
 • wypłaty pieniędzy z bankomatów za granicą,
 • wpłaty i wypłaty gotówki w obcej walucie,
 • koszty za przelewy zagraniczne - SEPA i SWIFT,
 • oprocentowanie rachunku walutowego.

Jeżeli dokładnie przeanalizujemy wymienione czynniki przynajmniej w kilku ofertach nie powinniśmy mieć żadnych problemów z podjęciem właściwej decyzji w kwestii wyboru najlepszego konta walutowego!

Dodatkowe produkty i usługi powiązane z rachunkiem walutowym. Co trzeba o nich wiedzieć?

Podczas wybierania konta walutowego warto również zwrócić uwagę na dodatkowe produkty i usługi finansowe, jakie mogą zostać powiązane z tym rodzajem rachunku.

Dlaczego? Jeżeli się na nie zdecydujemy, wtedy będziemy mogli przykładowo powiększać środki znajdujące się na rachunku poprzez lokatę lub konto z opcją oszczędnościową. Poniżej pokrótce scharakteryzowaliśmy te rozwiązania.

Lokaty walutowe - w większości banków są objęte oprocentowaniem w wysokości od 0,1 proc. do 0,8 proc. w skali roku i można z nich korzystać przez okres 3, 6 lub nawet 12 miesięcy. Trzeba pamiętać, że odzyskanie pieniędzy przez upływem lokaty może wiązać się z utratą naliczonych odsetek.

Walutowe konto oszczędnościowe - decydując się na taką usługę będziemy mogli dokonać zarówno wpłaty, jak i wypłaty środków bez utraty naliczonych odsetek. W tym przypadku oprocentowanie zwykle wynosi od około 0,1 proc. do 0,3 proc. w skali roku.

Dlaczego warto otworzyć konto walutowe?

Założenie konta walutowego niesie za sobą naprawdę mnóstwo korzyści! Decydując się na taki rachunek przede wszystkim unikniemy dodatkowych kosztów, które wynikają z ciągle zmieniających się kursów i różnych prowizji. Dużym atutem tego produktu bankowego jest również to, że korzystanie z karty płatniczej powiązanej z rachunkiem walutowym zwykle nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Ponadto konto walutowe to niezwykle komfortowe rozwiązanie w sytuacji, gdy będziemy chcieli odbierać pełne środki w obcej walucie od członka rodziny, który znajduje się za granicą w celach zarobkowych. Oprócz tego taki rodzaj rachunku daje też możliwość przelewów zagranicznych bez dodatkowych kosztów czy gromadzenia pieniędzy np. w euro, które można wymienić w najkorzystniejszym czasie.

Mimo, iż w dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na bardziej nowoczesne rozwiązania tj. Revolut, który pozwala na bezproblemowe płacenie kartą za granicą w 130 walutach bez ponoszenia kosztów przewalutowywania, to nadal propozycje kont walutowych od banków cieszą się naprawdę dużą popularnością!

Konto walutowe w PKO BP

Każdy, kto założył już wcześniej tradycyjny rachunek w PKO BP powinien zdawać sobie sprawę, że można go podłączyć do konta walutowego. Jeżeli się na to zdecydujemy nasza karta płatnicza automatycznie stanie się również kartą walutową, która będzie rozpoznawać, w jakiej walucie płacimy i pobierać pieniądze z właściwego konta. Jakie jeszcze cechy zawiera konto walutowe od tego banku?

 • dostępność walut: EUR, USD, GBP, CHF, SEK, NOK, DKK, CZK, HUF, HRK,
 • spread dla 4 głównych walut: ok. 0,7% w Kantorze PKO BP,
 • oprocentowanie większości rachunku walutowego wynosi 0 zł,
 • brak opłat za wydanie karty płatniczej wielowalutowej,
 • konto osobiste w PKO BP nie jest wymagane.

Konto walutowe w mBanku

Rachunek walutowy w mBanku można założyć w szybki i prosty sposób za pośrednictwem strony internetowej - cały proces nie zajmie nam wiele czasu! Dużym atutem tego banku jest to, że gwarantuje korzystanie z takiego rachunku również poprzez funkcjonalną aplikację mobilną. Ponadto mBank zapewnia:

 • dostępność walut: EUR, USD, GBP, CHF, DKK, JPY, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF,
 • spread dla 4 głównych walut: około 0,9% w mKantor,
 • oprocentowanie rachunku walutowego w EUR wynosi tylko 0,1 proc,
 • brak opłat za wydanie karty płatniczej wielowalutowej,
 • konto osobiste w mBank nie jest wymagane.

Konto walutowe w ING Banku Śląskim

W ING Banku Śląskim konto walutowe również możemy podpiąć do istniejącego już konta osobistego i korzystać z karty wielowalutowej. Ponadto taki rodzaj rachunku można założyć z poziomu bankowości internetowej. Co jeszcze trzeba wiedzieć o rachunku walutowym od tej instytucji finansowej?

 • dostępność 3 walut: EUR, USD, GBP,
 • spread dla 4 głównych walut – ok. 0,85% w kantorze wymiany walut w Moim ING,
 • oprocentowanie rachunku walutowego wynosi 0 zł,
 • brak opłat za wydanie karty płatniczej wielowalutowej,
 • konieczność posiadania konta osobistego w ING Banku Śląskim.

Konto walutowe w Alior Banku

Alior Bank daje możliwość swoim klientom założenia konta walutowego zarówno w ramach oferty bankowej, jak i osobnego Kantoru Walutowego, który jest propozycją dla wymagających klientów. Ten rachunek gwarantuje dostęp do dużej ilości walut i jest darmowy. Poniżej znajdziesz najważniejsze cechy tej oferty!

 • dostępność walut:EUR, USD, GBP, CHF, AUD, CAD, JPY, NOK, RUB, SEK, CZK, DKK, HUF.
 • spread dla EUR, USD, GBP i CHF, wynosi 0,66%,
 • środki zgromadzone na koncie nie są objęte oprocentowaniem,
 • brak opłat za wydanie karty płatniczej wielowalutowej,
 • konto osobiste w Alior Banku nie jest wymagane.

Konto walutowe w Millennium

Podobnie, jak w przypadku wyżej omówionych ofert, w Millennium również znajduje się interesująca propozycja konta walutowego, która zawiera wiele atutów. Taki rachunek możemy założyć tylko i wyłącznie z poziomu bankowości internetowej. Oferta przewidziana jest w głównej mierze do osób, które będą korzystać z waluty euro. Więcej informacji wskazaliśmy poniżej!

 • dostępność walut: EUR, USD, GBP, CHF,
 • spread dla czterech głównych walut – 6,16%,
 • oprocentowanie rachunku walutowego wynosi 0 zł,
 • brak opłat za wydanie karty płatniczej wielowalutowej,
 • konieczność posiadania konta osobistego w Millennium.

Artykuły

Pożyczki społecznościowe - poradnik i opinie!

Kiedy brakuje nam pieniędzy, pierwszą myślą jest pożyczka...

Ustawa antylichwiarska - najważniejsze informacje

Można śmiało stwierdzić, że klientów instytucji pozabankowych...

Pożyczka dla bezrobotnych – chwilówki dla osób bez zatrudnienia

Według danych GUS z 2018 roku, bezrobocie spada, ale...

Kredyt na wesele. Ile kosztuje przyjęcie weselne?

Jeżeli planujesz wejść w związek małżeński, a nie masz...

Zakupy na raty - zasil konto ekstra gotówką na letnie wyprzedaże

W popularnej sieci odzieżowej Zara wyprzedaż letnia...

Pożyczka dla emerytów i rencistów − które firmy?

Bardzo często gdy planujemy złożyć wniosek o chwilówkę...

Poręczenie pożyczki – na czym polega oraz kiedy się opłaca?

Na rynku pożyczek pozabankowych znajdziemy nie tylko...

Kiedy ponosimy odpowiedzialność za długi partnera?

Każda para ma swój sposób na finanse. Tuż po zaręczynach...

Dodaj komentarz

######## ##  ## ######   ###  ##   ## 
##   ## ## ## ##  ##  ## ##  ##  ## 
##   ##  ####  ##    ##  ##  ## ##  
########   ##  ##    ##   ##  ###  
##  ##   ##  ##    #########  ## ##  
##  ##   ##  ##  ## ##   ## ##  ## 
##   ##  ##   ###### ##   ## ##   ## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze