Revolut - jak działają darmowe przelewy walutowe?

O Revolucie jest ostatnio głośno. Nie bez przyczyny - ten fintech z Wielkiej Brytanii oferuje przewalutowanie całkowicie za darmo, zostawiając w tyle konkurencję w postaci kantorów i banków. Do tego jest bardzo prosty w obsłudze i oferuje szereg innych usług. Zobacz, na czym właściwie polega Revolut.

Sprawdź jak działa karta Revolut
 1. W jaki sposób działa Revolut i karta do niego?
 2. Po co zakładać Revolut? Czy to się opłaca?
 3. Jaka jest historia tej firmy, ilu ma użytkowników.
 4. Jakie waluty obsługuje Revolut
 5. Jakie inne produkty i usługi oferuje ta firma
 6. Do jakich kwot Revolut jest darmowy. Czy są jakieś limity?

Jak działa Revolut? 

Revolut umożliwia przewalutowanie po międzybankowym kursie wymiany, czyli bez prowizji do 20 000 zł miesięcznie. Powyżej tej kwoty obowiązuje marża 0,5 proc.. To dużo mniej, niż w zwyczajnych bankach, gdzie za taką usługę przyjdzie nam zapłacić około 3 proc. marży. Oszczędność 3 proc. kwoty za zakupy online, czy podczas wakacji tłumaczy pozytywnie opinie o Revolut i jego popularność. Krótko mówiąc, Revolut pozwala płacić kartą na całym świecie bez opłat za przewalutowanie.

Revolut to aplikacja wraz z kartą, które można traktować jako bank, pomimo, że firma nie posiada fizycznych oddziałów. Wszystko załatwimy w niej online. Konto w tym start-upie szczególnie przyda się osobom które pracują za granicą, podróżują albo często przewalutowują pieniądze. To również dobry pomysł, jeśli ktoś jest zainteresowany kryptowalutami, np bitcoinem.

Do weryfikacji tożsamości Revolut wymaga zrobienia sobie zdjęcia wraz z dokumentem tożsamości ważnym przez co najmniej następne 3 miesiące.

revolut ma funkcje klasycznej karty płatniczej 

Dotychczas aby uniknąć słonych opłat bankowych za przewalutowanie, czy wydanie i obsługę kart walutowej klienci musieli kierować się do kantorów internetowych, jednak karta taka jak Revolut to znacznie wygodniejsza i jeszcze tańsza opcja.

Karta Revolut działa tak, jak karta płatnicza. Działa w niej zarówno funkcja zbliżeniowa jak i pasek magnetyczny. Aby jej używać, najpierw trzeba zasilić konto środkami poprzez przelew, lub podpięcie do konta polskiej karty. Przekazujemy na swoje konto środki i przewalutowujemy je na pożądaną walutę. Pamiętajmy, aby przelewać pieniądze w tej samej walucie, w której jest dane konto Revolut - inaczej bank pobierze prowizję za przewalutowanie. Od tego momentu karta sama rozpoznaje w jakiej walucie płacimy i użyje tych środków. Jeśli środki w danej walucie się skończą to karta automatycznie pobierze pieniądze z subkonta walutowego z najwyższą kwotą i również je przewalutuje za darmo.

Karty revolut można też używać do obsługi popularnych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Etherum czy Litecoin.

Historia firmy. Co wiadomo o revolucie?

Revolut to fintechowy start-up założony w czerwcu 2015 roku przez Nikołaja Stronskiego i Włada Jacenkę w Londynie. Pomysł na biznes podobno wymyślili podczas podróży, gdzie musieli płacić za przewalutowanie. W grudniu 2018 roku Revolutowi udało się uzyskać europejską licencję bankową dzięki Bankowi Litwy, czyli w kraju bardzo przyjaznym fintechom. Od tego czasu Revolut działa na takich samych zasadach jak każdy inny bank w UE i karta do konta działa tak samo jak karta debetowa, a nie karta przedpłacona. Oznacza to, że środki zdeponowane w Revolucie są objęte gwarancją do 100 tys. euro i może on udzielać pożyczek online. Revolut wciąż nie posiada jednak licencji inwestycyjnej.

Od wiosny 2017 roku Revolut obsługuje transakcje w złotówkach. Polska była pierwszym krajem na świecie, w którym ten fintech, czyli firma oferująca nowoczesne usługi finansowe, uruchomił usługi lokalne, takie jak karty, numery kont i dział pomocy. W Polsce ma już 400 tys. użytkowników, a w całej Europie ponad 4 miliony. To jednak nie koniec ambicji Revolut. Założyciele firmy deklarują, że chcą w ciągu kilku lat mieć setki milionów użytkowników.

Waluty dostępne w Revolucie

W dni powszednie przewalutowanie w Revolut jest darmowe do kwoty 20 tys. złotych. Łącznie jest dostępnych 29 walut: USD, GBP, EUR, PLN, CHF, DKK, NOK, SEK, RON, SGD, HKD, AUD, NZD, TRY, ILS, AED, CAD, HUF, JPY, MAD, CZK, QAR, THB, ZAR, MXN, RUB, SAR, HRK, BGN.

W weekendy do przewalutowania Revolut nalicza marżę 0,5 proc dla popularnych walut ( USD, GBP, EUR, AUD, CAD, NZD, CHF, JPY, SEK, HKD, NOK, SGD, DKK, PLN i CZK) i 1 proc. dla pozostałych walut. Wyjątkiem są Bat Tajlandzki i Ukraińska Hrywna, gdzie marża wynosi 1 proc. również w dni powszednie i kolejne 1 proc. w weekendy.

Funkcje usługi revolut

Revolut oferuje znacznie więcej, niż tylko kartę do darmowego przewalutowania. Kartę Revolut można dodać do Google Pay, Apple Pay czy PayPal, tak samo jak zwyczajną kartę bankową. Za darmo wykonasz zagraniczne przelewy walutowe (pod warunkiem, że bank odbiorcy nie nalicza za nie opłat - czyli np. w strefie SEPA). Inne usługi Revolut to:

 • Podróżne ubezpieczenie medyczne, stomatologiczne, od opóźnionych lotów i zagubionego bagażu - w wersji premium za darmo, w wersji darmowej - za 1 GBP dziennie podczas wyjazdu.
 • Automatyczne powiadomienie o transakcjach kartą.
 • Wirtualne karty - można je wykorzystać np. do płacenia za zakupy w internecie i w dowolnym momencie zamknąć.
 • Vault, czyli sejf. Pomaga oszczędzać przez odkładanie końcówki każdej transakcji kartą lub płatności cykliczne.
 • Kontrola budżetu. Revolut automatycznie przyporządkowuje zakupy dokonane kartą do odpowiednich kategorii.
 • Kryptowaluty. Pieniądze z konta można wymieniać na 5 kryptowalut, czyli Bitcoin, Litecoin, Etherum, Bitcoin Cash i XRP.
 • Ubezpieczenie telefonu od uszkodzeń takich jak pęknięty ekran za 1 GBP tygodniowo.

Limity konta i karty

W Revolut wszystko jest darmo - jednak do pewnej kwoty. Wypłaty z bankomatów są darmowe do limitu 800 zł lub 200 euro i usd. Po przekroczeniu tych kwot naliczana jest opłata w wysokości 2 proc. prowizji od wypłaty.

Bezpłatny limit przewalutowania to 20 000 zł, ale nie obowiązuje on jeśli posiadamy konto Premium (29,99 zł/m) lub Metal (49,99 zł/m). Po jego wykorzystaniu Revolut dolicza sobie 0,5 proc. marży od transakcji (oprócz tajlandzkiego Bata i ukraińskiej Hrywny, przy których opłata ta wzrasta do 1 proc.).

Limit płatności za pomocą polecenia zapłaty wynosi 5000 euro. Dzienny limit transakcji w GBP to 100 tys. dziennie i 250 tys. tygodniowo. Nie można też wykonać więcej przelewów w GBP, niż 15 dziennie i 80 tygodniowo. Jeśli przekroczymy ten limit to Revolut przekaże obsługę podmiotom zewnętrznym, co może wydłużyć czas transakcji.

Darmowe pożyczki
LendOn
3000 zł / 45 dni
Extraportfel
2900 zł / 45 dni
Netcredit
3000 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
3000 zł / 40 dni
Kuki.pl
5000 zł / 30 dni
Solcredit
5000 zł / 50 dni
Ale gotówka
2000 zł / 30 dni
Wandoo
2500 zł / 30 dni
Finbo
3000 zł / 30 dni
Tani Kredyt
3100 zł / 30 dni
Halopożyczka
2000 zł / 30 dni
Miloan
2500 zł / 30 dni
Zylion
1500 zł / 30 dni
Via SMS
1500 zł / 30 dni
Szybka Gotówka
2000 zł / 30 dni
Ofin
2000 zł / 30 dni
Filarum
1000 zł / 30 dni
Alfa Kredyt
2000 zł / 30 dni

Dodaj komentarz

######## #### ##   ## #### ######## 
##   ## ##  ##  ##  ## ##   ## 
##   ## ##  ## ##  ## ##   ## 
########  ##   ###   ## ######## 
##  ##  ##  ## ##  ## ##  ##  
##  ##  ##  ##  ##  ## ##  ## 
##   ## #### ##   ## #### ##   ## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola