Nowoczesne usługi finansowe

Sektor bankowy wprowadza na rynek coraz nowocześniejsze usługi finansowe. Jak potwierdzają badania Związku Banków Polskich, z bankowości elektronicznej korzysta już 33 mln Polaków, a z mobilnych aplikacji bankowych 5 mln. Liczby te ciągle rosną, ponieważ entuzjastów nowoczesnych środków jest coraz więcej.

Wśród nowoczesnych usług finansowych warto wymienić BlueCash, BitcoinWalle i Blockchain.

Przelewy BlueCash – na czym polegają?

Każdemu z nas zdarzyło się zapomnieć o wykonaniu ważnego przelewu. Jak na złość, przypomina nam się o tym późnym wieczorem, podczas weekendu lub świąt – czyli wtedy, gdy banki nie obsługują już ani przelewów wychodzących, ani przychodzących. Jeśli nasz odbiorca posiada konto bankowe w tej samej instytucji finansowej, co my, dzięki bankowości elektronicznej szybko uporamy się z problemem. Natomiast jeżeli tak nie jest, to wtedy opóźnimy się z wpłatą środków. Pojawiają się jednak usługi, dzięki którym szybko rozwiążemy ten problem. Mowa tu o szybkich przelewach BlueCash obsługiwanych przez banki – tę innowację ma w swoich ofertach już wiele instytucji finansowych. To system, który otwarty jest dla każdego banku 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Ekspresowe działanie BlueCash

Jak działa BlueCash? Przelew międzybankowy rozbity zostaje na dwa przelewy wewnątrzbankowe – wykorzystuje się tu konta bankowe Blue Media, które pełnią rolę pośrednika transakcji. Z perspektywy klienta banku nic się nie zmienia i wykonuje on jeden przelew. Aby korzystać z wygodnej usługi, nie trzeba dysponować specjalistycznym oprogramowaniem. Jedynym wymogiem jest, aby banki, między którymi chcemy dokonać transakcji obsługiwały ten typ przelewu – tak jak wspomnieliśmy wcześniej, prawie wszystkie instytucje finansowe posiadają w swojej ofercie to nowoczesne rozwiązanie. Aby wykonać przelew BlueCash, wystarczy wejść na stronę https://bluecash.pl/, wypełnić formularz, zatwierdzić transakcję, a pieniądze znajdą się na koncie odbiorcy w przeciągu kilku minut.

BlueCash w sektorze pozabankowym

Przelewy BlueCash to technologia, która przyda nam się nie tylko przy wykonywaniu szybkich przelewów międzybankowych. Wykorzystuje się ją również w sektorze pozabankowym, gdzie firmy pożyczkowe stawiają przede wszystkim na szybkość w udzielaniu zobowiązań. Pozabankowe pożyczki ratalne lub chwilówki przez internet dostarczane są na nasze konto głównie w formie przelewu. Choć firmy pożyczkowe często podkreślają, że w ich placówce otrzymamy pożyczkę już w 15 minut, to wiele jednak zależy od czasu, w którym staramy się o zobowiązanie oraz od godzin pracy naszego banku. Jeśli złożymy wniosek o pożyczkę w sobotę, to choć otrzymamy natychmiastową decyzję o przyznaniu gotówki, pieniądze wpłyną na nasze konto dopiero w poniedziałek. W takiej sytuacji niebagatelne znaczenie ma czy wybrany przez nas pożyczkodawca korzysta z kont Blue Media. Usługę BlueCash możemy znaleźć w ofercie firmy Ratka.pl i Vivus – to pożyczkodawcy, którzy stawiają na pożyczanie w nowoczesnym stylu.

Sektor pozabankowy otwarty na nowe technologie

To, czy środki znalazły się na naszym koncie błyskawicznie – tak jak obiecuje nam Blue Media, sprawdzimy najszybciej dzięki mobilnej aplikacji naszego banku, którą może zainstalować każdy. Nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo mobilnych aplikacji bankowych – ich użytkownik jest w pełni chroniony. BlueCash to rozwiązanie, dzięki któremu pożyczka internetowa znajdzie się na naszym koncie bankowym w ekspresowym tempie. Jak widzimy, nie tylko sektor bankowy staje się sferą otwartą na potrzeby klientów. Marzenia konsumentów od lat spełnia również branża pożyczek pozabankowych, która także wdraża coraz to nowsze rozwiązania finansowe – wśród nich wymienić można na przykład mobilne aplikacje, dzięki którym możliwe jest zaciąganie pożyczek przez telefon. Wybór interesującego nas zobowiązania ułatwią profesjonalne rankingi pożyczek na raty, które pomogą wybrać nam najbardziej korzystną ofertę.

Bitcoin – nowoczesna waluta internetu

Bitcoin to prawdziwa innowacja. Specjaliści z branży finansowej twierdzą, że może ona odnieść sukces na miarę wiadomości e-mail. Warto zauważyć, że nad usługą nie sprawują kontroli ani banki, ani urzędy. Jest to waluta działająca bez centralnej instytucji emisyjnej. Dostęp do niej mamy wszędzie tam, gdzie połączyć możemy się z siecią online lub komórkową. Za jej pomocą dokonywać możemy przelewów do dowolnego miejsca na świecie i nie zostaniemy obciążeni dodatkowymi kosztami, takimi jak prowizje. Przesyłanie waluty Bitcoin odbywa się bez pośrednictwa banków i nie podlega żadnym limitom. To wirtualne pieniądze, których nie da się dotknąć, zobaczyć, dodrukować, skonfiskować czy sfałszować – pozostają one zamknięte w bezpiecznej sieci internetowej.

Gdzie przechowywać Bitcoin?

Aby nasze Bitcoiny były bezpieczne, twórcy internetowej waluty pomyśleli o odpowiednich aplikacjach, które będą spełniały rolę portfela. Od nas zależy, na którą z nich się zdecydujemy. Niebagatelne znaczenie ma fakt, na jakim urządzeniu chcemy korzystać z Bitcoin. Jeśli będzie to komputer, to należy wybrać oprogramowanie, które jest do niego najbardziej przystosowane. Jeśli natomiast wygodniej będzie wykonywać nam wymiany Bitcoin na naszych smartfonach lub tabletach, wtedy musimy pobrać aplikacje mobilne. BitcoinWallet zapisać możemy również na urządzeniu USB – z jednej strony mamy do niego dostęp na każdym komputerze, ale z drugiej jego mobilność jest bardzo ograniczona, ponieważ nie zapłacimy za jego pomocą np. w restauracji.

Czym jest technologia Blockchain

Blockchain to technologia, której zadaniem jest przechowywanie i przesyłanie informacji o transakcjach zawartych w internecie – np. handlowych lub sprzedaży walut. Jak działa to rozwiązanie? Dane zapisywane w internecie ułożone są w postaci następujących po sobie bloków. Jeden blok zawiera informacje o liczbie transakcji i w momencie, gdy zostanie on przepełniony ilością danych, tworzy się kolejny blok, a po nim następny i następny – tak powstaje łańcuch bloków, czyli „blockchain”. Bloki pojawiają się średnio co 10 minut – możemy więc wyobrazić sobie jak wiele informacji mieści się w pojedynczym bloku.

Księga rachunkowa Blockchain

Głównym zadaniem technologii Blockchain jest tworzenie księgi rachunkowej transakcji. Księga ta występuje w postaci cyfrowej i rozproszonej po całej sieci, w takich samych kopiach. Dostęp do takiej rachunkowości mają wszyscy, lecz jest ona bardzo dokładnie zabezpieczona przed narzędziami kryptograficznymi. Każdy użytkownik ma wgląd tylko we własne działania. Dzięki temu różne transakcje są publiczne, ale prawa dostępu ma dany użytkownik – może on przeglądać i weryfikować całą historię działalności w technologii Blockchain. Transakcje mogą być przeprowadzane bez udziału innych instytucji – jedynymi podmiotami, które mają do nich wgląd są strony transakcji. Zapewne niedługo łańcuch bloków wykorzystany będzie również w bankowości. Jednym z zastosowań tej technologii są kryptowaluty, np. wspomniana wcześniej bitcoin.

Darmowe pożyczki
LendOn
3000 zł / 45 dni
Extraportfel
2900 zł / 45 dni
Netcredit
3000 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
3000 zł / 30 dni
Kuki.pl
5000 zł / 30 dni
Finbo
3000 zł / 30 dni
Ale gotówka
2000 zł / 30 dni
Tani Kredyt
3100 zł / 30 dni
Halopożyczka
2000 zł / 30 dni
Wandoo
2500 zł / 30 dni
Miloan
3000 zł / 30 dni
Szybka Gotówka
6000 zł / 30 dni
Via SMS
1500 zł / 30 dni
Zylion
1500 zł / 30 dni
Filarum
1000 zł / 30 dni
Alfa Kredyt
2000 zł / 30 dni
Wonga
1500 zł / 60 dni
Smart Pożyczka
3000 zł / 30 dni
Credilo
1200 zł / 30 dni

Dodaj komentarz

##   ## #### ##   ## #### ##   ## 
 ##  ##  ## ##   ## ## ## ## ## 
 ## ##  ## ##   ## ## ## ## ## 
  ###   ## ######### ## ## ## ## 
 ## ##  ## ##   ## ## ## ## ## 
 ##  ##  ## ##   ## ## ## ## ## 
##   ## #### ##   ## #### ### ### 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze