Credit Check - baza dla pożyczkodawców

Pożyczkodawcom zależy na dostępie do rzetelnej wiedzy na temat swoich klientów. Dzięki temu łatwiej mogą uniknąć udzielenia pożyczki osobom, które nie będą ich spłacać. Teraz firmy pożyczkowe mogą korzystać nie tylko z informacji zgromadzonych w bazach dłużników. Do ich dyspozycji oddano także rejestr Credit Check.

Credit Check - baza dla pożyczkodawców
Logo Credit Check - bazy dla pożyczkodawców

Przed udzieleniem kredytu lub pożyczki, instytucje finansowe kontrolują informacje na nasz temat. Główne bazy dłużników – Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor, KRD i ERIF są stałym źródłem wiedzy dla pożyczkodawców. Coraz chętniej z dostępu do bazy korzystają także klienci – weryfikacja baz dłużników pozwala im utrzymywać kontrolę nad finansami. Do tradycyjnych baz dłużników dołączyło niedawno narzędzie Credit Check, ułatwiające weryfikację klientów firm pożyczkowych.

Czym jest baza CreditCheck?

Credit Check to rozwiązanie technologiczne umożliwiające poufną wymianę informacji między firmami pożyczkowymi. Nie jest to nowa baza, raczej usprawnienie przepływu informacji przy zachowaniu całkowitej poufności danych. Dla firm pożyczkowych to duże udogodnienie – Credit Check umożliwia otrzymanie informacji na temat 2,3 milionów klientów, z okresu nawet do 3 lat wstecz. Nowa technologia jest oparta na kilku filarach. Po pierwsze korzysta z bazy Krajowego Biura Gospodarczego, gromadzącego informacje – zarówno pozytywne, jak i negatywne – w jednym rejestrze. Ważne miejsce zajmuje także moduł pożyczkowy – to informacje na temat ilości i wartości pożyczek, a także opóźnień w spłacie krótszych niż 60 dni. Ostatni filar to moduł antyfraudowy – sprawdzający wszystkie wnioski o pożyczkę pod kątem próby oszustwa. Credit Check to rozwiązanie wprowadzonę przez Deltavista, w Polsce patronuje mu Związek Firm Pożyczkowych.

Credit Check pomocą dla firm i klientów

Credit Check znacznie ułatwia obieg informacji między firmami pożyczkowymi. Rozwiązanie ma na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Pożyczkodawcom nowa funkcja gwarantuje obniżenie kosztów pożyczek i ochronę przed nieuczciwymi klientami. Szybszy obieg informacji jest wygodą także dla klientów – w sytuacjach, kiedy nie mogą sobie pozwolić na kolejną pożyczkę lub kredyt, dostarczenie informacji z Credit Check może ich uchronić przed spiralą zadłużenia. Poza tym dopływ informacji z Credit Check oznacza także udogodnienia w procesie weryfikacji. Analiza wniosków pożyczkowych i obliczanie zdolności kredytowej są przeprowadzane po prostu szybciej, dzięki czemu osoby, które zwróciły się o wsparcie finansowe, będą krócej na nie czekać. Podsumowując – baza Credit Check jest wygodą zarówno dla pożyczkodawców, jak i ich klientów.

Otrzymanie pożyczki coraz trudniejsze

Zgodnie z danymi przytaczanymi przez Związek Firm Pożyczkowych, otrzymanie wsparcia finansowego z instytucji pozabankowej staje się coraz trudniejsze. W I kwartale 2016 roku odrzuconych zostało aż 7 na 10 wniosków pożyczkowych. Najważniejszymi powodami pozostają brak zdolności kredytowej albo zła historia kredytowa. Według prognoz, liczba odrzuconych wniosków może się zwiększać ze względu na pojawienie się rozwiązania Credit Check. Jednocześnie jednak wykorzystanie bazy z pewnością wpłynie na wzrost bezpieczeństwa udzielanych pożyczek. Pożyczkodawcy zyskają pewność, że udzielają wsparcia finansowego wiarygodnym klientom. Klienci z kolei zdołają uniknąć zaciągania zobowiązań, których nie są w stanie spłacić. Pojawienie się bazy Credit Check jest naturalną konsekwencją rozrostu branży instytucji pozabankowych działających online. Szybkość udzielania wsparcia finansowego musi iść w parze z szybkością przepływu informacji, a co za tym idzie zarządzania ryzykiem. Po stronie pożyczkodawcy leży ocena ryzyka związana z udzieleniem pożyczki, klienci natomiast powinni zebrać jak najwięcej informacji o pożyczkodawcy, z którego usług zamierzają skorzystać. Łatwiej wtedy uniknąć zagrożeń związanych z chwilówkami. Regularna weryfikacja baz dłużników to większa świadomość finansowa po stronie firm i klientów. Jeśli jesteśmy klientami, powinniśmy regularnie sprawdzać informacje na nasz temat zgromadzone w bazach dłużników. Choć Credit Check jest usługą skierowaną do firm pożyczkowych, jej rozwój leży także w interesie pożyczkodawców. Dostęp firm pożyczkowych do danych na nasz temat to pewność, że nie zostaną na nas nałożone zobowiązania finansowe, których nie będziemy w stanie spłacić. Pojawienie się Credit Check w świecie szybkich pożyczek to dobry trend, pośrednio stanowiący wsparcie dla bezpiecznego pożyczania.

Darmowe pożyczki
LendOn
3000 zł / 45 dni
Extraportfel
2900 zł / 45 dni
Netcredit
3000 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
3000 zł / 30 dni
Kuki.pl
5000 zł / 30 dni
Finbo
3000 zł / 30 dni
Ale gotówka
2000 zł / 30 dni
Tani Kredyt
3100 zł / 30 dni
Halopożyczka
2000 zł / 30 dni
Wandoo
2500 zł / 30 dni

Dodaj komentarz

##   ## #### ######## ##   ## ##   ## 
###  ### ##   ##  ##   ## ##   ## 
#### #### ##   ##  ##   ## ##   ## 
## ### ## ##   ##  ##   ## ##   ## 
##   ## ##   ##  ##   ## ##  ## 
##   ## ##   ##  ##   ##  ## ##  
##   ## ####  ##   #######   ###  

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze