Nawyki turystów, czyli podróżowanie na przestrzeni lat

Dziś wyjazd na wakacje jest o wiele prostszy niż dawniej. Bilety kupujemy online, podobnie dokonujemy rezerwacji noclegu. Zapominamy o gotówce płacąc coraz częściej kartą czy telefonem. Wyjazd za granicę możemy sfinansować biorąc pożyczkę, a nie odkładając kilkanaście miesięcy do skarbonki

Trendy w podróżowaniu się zmieniąją

Dokąd i za co na wakacje?

Kiedyś wakacje były marzeniem, wyjeżdżało się więc rzadko. Dziś wakacje dostępne są dla każdego. Nawet mając mały zasób pieniędzy możemy pozwolić sobie na wyjazd dzięki atrakcyjnym ofertom biur podróży i tanim lotom. Nie jeździmy już tylko nad polskie morze, ale latamy w kraje egzotyczne. Dzięki Google Maps możemy zapoznać się z terenem jeszcze przed wyjazdem, a tradycyjne mapy zastąpić GPS. Pieniądze na wyjazd najczęściej odkładamy.

Ilość, jaka jest nam potrzebna, uzależniona jest od celu i czasu trwania naszej podróży. W zrealizowaniu wymarzonego wyjazdu pomagają nam chwilówki. Dzięki nim możemy w każdej chwili wykupić lot bez wcześniejszego odkładania pieniędzy. Dodatkowa gotówka pojawi się na naszym koncie w kilkanaście minut.

Turysta z przeszłości vs współczesna turystyka

Zmiany widać nie tylko w wyborze kierunku wyjazdu, ale także w sposobie kupowania biletów. Nie jest tajemnicą, że kiedyś turyści musieli kupować lot u agenta czy w biurze podróży. Udogodnieniem była możliwość rezerwacji biletu przez telefon. Dziś bilety zarówno lotnicze, jak i na różnego rodzaju wydarzenia możemy zakupić przez internet. Niektóre linie lotnicze dopuszczają też wirtualne karty pokładowe, które przechowujemy w pamięci naszych mobilnych urządzeń.

Kilkanaście lat temu bilety miały formę bloczków z kuponami, na których znajdowały się szczegóły podróży. Rezerwacja noclegu leżała po stronie biura podróży. Dziś miejsce w hotelu, hostelu czy prywatnej kwaterze możemy zarezerwować przez internet. Doskonale sprawdza się również platforma couchsurfingowa, dzięki której za darmo przenocujemy u osób na całym świecie. Bardzo często możemy też liczyć w takich miejscach na darmowy posiłek.

Nawyki turystów - infografika

Smaczne i pożywne jedzenie zjemy również w lokalnych restauracjach czy pubach. W ich wyborze pomogą opinie znajomych, ale także internet. Znajdziemy w nim portale, które zestawiają opinie klientów różnych miejsc gastronomicznych. Sugerując się doświadczeniem innych, łatwiej będzie nam wybrać odpowiedni lokal dla siebie. Za wszystkie udogodnienia na wakacjach musimy zapłacić.

Kiedyś stosowaliśmy w tym celu gotówkę wymienianą na odpowiednią walutę w kantorach. Dziś możemy zdać się na nowoczesne usługi finansowe - np. bankowość elektroniczną. Polska jest jednym z najbardziej rozwiniętych pod tym względem krajów. Niewiele osób posługuje się dziś papierowym pieniądzem. Podczas wyjazdu przydatne będą: karta płatnicza czy kredytowa. Z kartą VISA zapłacimy już w 220 krajach. Pamiętajmy jednak o prowizjach za wypłatę gotówki w bankomatach, a także czasem niekorzystnym dla nas przewalutowaniu. Dużą popularnością cieszy się płatność telefonem. Dzięki mobilnym aplikacjom bankowym łatwiej będzie nam kontrolować stan naszego konta, a w razie konieczności zablokować je.

Wyjazd wakacyjny to czas radości nie tylko dla dzieci, ale i osób dorosłych. Dzięki takim udogodnieniom jak płatności mobilne możemy zapewnić sobie wygodę, a najmłodszym pociechom liczne atrakcje. Pamiętajmy jednak, aby zadbać o bezpieczeństwo transakcji, których dokonujemy. - komentuje Maciej Suwik, ekspert Loando.pl.
Darmowe pożyczki
Ekspres Pożyczka
5000 zł / 30 dni
Netcredit
10000 zł / 30 dni
Feniko
1000 zł / 30 dni
OROS.pl
5000 zł / 30 dni
Miloan
3000 zł / 30 dni
Finbo
5000 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
3000 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
3000 zł / 30 dni
Crezu
5000 zł / 60 dni
Ofin
2000 zł / 30 dni

Dodaj komentarz

##  ## ####### ######## ##   ## ######## 
##  ## ##   ##   ## ##   ## ##   ## 
## ##  ##   ##   ##  ##   ## ##   ## 
#####  ##   ##  ##  ##   ## ######## 
## ##  ##   ##  ##   ##   ## ##    
##  ## ##   ## ##   ##   ## ##    
##  ## ####### ######## ####### ##    

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze