Alerty BIK - czy warto? Pakiety, cennik 2019

Zgubienie dowodu czy kradzież danych osobowych przez internet może mieć poważne konsekwencje. Jak wynika z raportu infoDOK w IV kwartale 2018 r. próbowano wyłudzić 1624 kredyty na łączną kwotę 51,7 mln zł. Jedną z metod ochrony przed złodziejami są Alerty BIK, czyli cykliczne powiadomienia SMS ostrzegające przed wyłudzeniem kredytu na nasze dane. Sprawdź cennik i zalety usługi alert BIK i zadbaj o bezpieczeństwo swoich finansów.

 1. Co to jest Alert BIK i czy warto z niego korzystać?
 2. BIK Alert - cena i rodzaje powiadomień.
 3. Jak aktywować Alerty BIK?
 4. Co zrobić, gdy dostaniemy Alert BIK?

Co to jest Alert BIK i czy warto z niego korzystać?

Alerty BIK to odpłatna usługa oferowana przez Biuro Informacji Kredytowej, dzięki której dostaniemy SMS lub email (zależnie od wybranej usługi) za każdym razem, gdy w BIK pojawią się zapytania na nasz temat lub ktoś będzie weryfikował nas w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor. Alerty działają 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, co daje nam szansę na szybką reakcję i udaremnienie transakcji. Usługa powiadomień BIK dostępna jest w trzech wersjach dostosowanych do potrzeb osób prywatnych i przedsiębiorców.

Dzięki powiadomieniom na bieżąco będziemy otrzymywać informacje o zmianie statusu kredytu i wystąpieniu zaległości w spłacie. Co miesiąc otrzymamy także komunikat potwierdzający, że nasze dane BIK nie uległy zmianie i nie pojawiły się nowe kredyty, o których nie mamy pojęcia. Alerty BIK można wykupić samodzielnie lub jako część pakietu usług BIK.

Wyłudzenie kredytu na nasze dane może nie tylko zniszczyć naszą historię kredytową, ale też doprowadzić do poważnych kłopotów finansowych. Chwilówka na dowód, zakupy na raty czy nawet umowa abonamentowa stanowią prawdziwą gratkę dla oszustów. Wiele osób nadal nie pamięta o regularnym sprawdzaniu informacji na swój temat w bazach danych i pobieraniu Raportu BIK. W zapewnieniu bezpieczeństwa naszych danych pomogą Alerty BIK.

BIK Alert - cena i rodzaje powiadomień

Alerty BIK możemy aktywować jako pojedynczą usługę lub w pakiecie z usługami dodatkowymi. Wykupienie Pakietu BIK pozwala na bieżąco kontrolować, czy ktoś wziął na nas kredyt i błyskawicznie reagować. Jeśli padliśmy ofiarą oszustów, będziemy mogli błyskawicznie zastrzec dokumenty i poinformować instytucje finansowe, że nie wyrażamy zgody na udzielenie kredytu lub pożyczki na nasze nazwisko. Cennik BIK bez dostępny jest w serwisie www.bik.pl.

Rodzaj Alertu Korzyści usługi Okres działania Cena
Usługa Alert BIK
 • powiadomienia o próbie uzyskania kredytu na nasze dane
 • informacja o zapytaniach do BIK,
 • powiadomienia o przesyłaniu do BIK informacji o zaległości w spłacie naszego lub poręczonego kredytu
 • informacja o zamknięciu naszego zobowiązania kredytowego
12 msc. 24 zł
Pełen Pakiet BIK
 • 6 Raportów BIK
 • Alerty BIK
 • wskaźnik BIK
 • zastrzeżenie kredytowe
 • zastrzeganie dokumentów tożsamości
12 msc. 99 zł
Alerty o kontrahencie
 • powiadomienia o wpisaniu firmy do BIG InfoMonitor
 • powiadomienie o niewywiązywaniu się przedsiębiorcy ze zobowiązań płatniczych
12 msc. 29 zł
Alerty BIK Moja Firma
 • powiadomienia o wpisaniu naszej firmy do rejestru dłużników
 • informacja o zapytaniach innych przedsiębiorców o naszą firmę
 • powiadomienie o próbie wyłudzenia kredytu na naszą firmę
 • powiadomienie o opóźnieniach w regulowaniu zobowiązań finansowych firmy
12 msc. 29 zł
Pakiet BIK dla firm
 • Alerty BIK o naszej firmie i 3 innych firmach
 • 6 Raportów BIK o naszej firmie
 • 3 Raporty BIK o innych firmach
 • Wskaźnik BIK prezentujący status naszej firmy i 3 innych firm
12 msc. 219 zł

Alerty BIK Moja Firma - powiadomienia dla działalności gospodarczych

Alerty BIK Moja Firma znacząco zmniejszają ryzyko wyłudzenia kredytu na naszą firmę. BIK poinformuje nas także wiadomością SMS i email o: opóźnieniu w spłacie kredytu firmowego i pogorszeniu historii kredytowej firmy, wpisaniu przedsiębiorstwa do rejestru dłużników oraz zapytaniach o naszą firmę wpływających do systemu. Oznaczają one, że inna firma lub osoba fizyczna sprawdzała wiarygodność płatniczą naszej firmy.

Alerty BIK pozwolą uniknąć obniżenia wiarygodności przedsiębiorstwa przez niezapłacone w terminie faktury czy kredytu dla firm zaciągane przez oszustów. Jeśli bierzemy udział w przetargu lub staramy się o kontrakt, otrzymamy też potwierdzenie, że kontrahent sprawdza naszą firmę w bazach. Pozwoli to ocenić zainteresowanie rynku i zaplanować kolejne działania przedsiębiorstwa.

Alerty BIK o Kontrahencie

Alerty BIK o Kontrahencie pozwalają na bieżąco monitorować informacje o zadłużeniu przedsiębiorców, z którymi współpracujemy. System powiadomi nas za każdym razem, gdy obserwowany kontrahent zostanie wpisany do rejestru dłużników BIG InfoMonitor lub przestanie wywiązywać się ze swoich zobowiązań płatniczych.

Będziemy informowani nie tylko o poważnych problemach firmy ale też o przeterminowanych czy niezapłaconych fakturach. Pozwoli to w porę zauważyć problemy finansowe firmy i zapobiec podjęciu współpracy z nierzetelnymi przedsiębiorcami. Monitorowanie na bieżąco sytuacji finansowej swoich kontrahentów może uchronić przed bankructwem naszą własną firmę.

Jak aktywować Alerty BIK?

Aby włączyć Alerty BIK wystarczy założyć konto w portalu BIK online i potwierdzić tożsamość. W tym celu konieczne będzie podanie numeru dowodu i PESEL. Wymagane jest także wpisanie danych kontaktowych oraz przelew identyfikacyjny na 1 zł przesłany z konta osobistego (nie może to być konto firmowe). Jeśli dane zostaną potwierdzone, otrzymamy e-mail z linkiem aktywacyjnym oraz SMS z kodem autoryzacyjnym. Po wpisaniu go do systemu mamy możliwość ustalenia hasła i aktywowania konta.

Daje nam ono dostęp do wielu produktów i usług oferowanych przez Biuro Informacji Kredytowej. Po zalogowaniu do konta wystarczy wybrać odpowiednią usługę. Alerty BIK aktywują się od razu po dokonaniu płatności. Aby aktywować Alerty o Kontrahencie również należy założyć konto w portalu BIK jako osoba inwydiwualna. Następnie można dorejestrować firmę z NIP i ma się w ten sposób dwa profile: indywidualny i firmowy. Alerty można ustawić dla dowolnych firm, które mają nadany numer NIP. Maksymalnie można obserwować 6 firm, a usługa będzie aktywna przez 12 miesięcy. Po tym czasie konieczne będzie jej odnowienie.

Co zrobić, gdy dostaniemy BIK Alert?

Biuro Informacji Kredytowej aktualizuje dane na bieżąco. Dzięki temu informacje o wszelkich nieprawidłowościach trafiają do nas niemal natychmiast. Jeśli jesteśmy w trakcie ubiegania się o pożyczkę czy kredyt, otrzymanie alertu jest potwierdzeniem, że proces wnioskowania przebiega prawidłowo i nie ma się czym martwić. Co jednak gdy zostaniemy poinformowani o próbie wyłudzenia kredytu? W tym wypadku należy jak najszybciej skontaktować się Centrum Obsługi Klienta BIK, które pomoże w wyjaśnieniu okoliczności otrzymania Alertu. Jeśli okaże się, że padliśmy ofiarą oszusta możliwe będzie przekazanie do banku czy firmy pożyczkowej informacji o kwestionowaniu zapytania oraz błyskawiczne zastrzeżenie dokumentów.

Alerty BIK chronią przed wyłudzeniami

Pomimo swojej funkcjonalności Alerty BIK nie są narzędziem niezawodnym. Firmy oferujące pożyczki bez BIK nie przesyłają zapytań do tej instytucji, dlatego system może nie wykryć oszustów. Najlepsze w tej sytuacji jest działanie kompleksowe. Poza wykupieniem powiadomień BIK, warto regularnie pobierać raport i sprawdzać siebie w bazach dłużników. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że nasze dane nie zostały wykorzystane bez naszej wiedzy. Dodatkowym rozwiązaniem będzie także założenie konta online w serwisie e-sąd. Po zalogowaniu do niego będziemy mogli sprawdzić czy toczą się przeciwko nam jakieś pozwy o zapłatę należności. Do każdego takiego pozwu musi być dołączona umowa, zawierające wszystkie okoliczności transakcji. Na podstawie tych danych mamy prawo skierować wniosek do sądu o wszczęcie postępowania karnego i przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu. Da nam to nie tylko czas na wyjaśnienie sprawy ale pozwoli też zidentyfikować przestępcę i zapobiec przyszłym oszustwom.

Darmowe pożyczki
Finbo
5000 zł / 30 dni
Netcredit
10000 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
3000 zł / 30 dni
Miloan
3000 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
3000 zł / 30 dni
Solcredit
5000 zł / 50 dni
Ofin
2000 zł / 30 dni
Ekspres Pożyczka
5000 zł / 30 dni
Feniko
1000 zł / 30 dni
OROS.pl
5000 zł / 30 dni
Crezu
5000 zł / 60 dni

Dodaj komentarz

##  ## ##  ## ##  ## ######## ######## 
###  ## ## ## ##  ## ##      ## 
#### ##  ####  ## ##  ##      ##  
## ## ##  ##  #####  ######   ##  
## ####  ##  ## ##  ##     ##   
##  ###  ##  ##  ## ##    ##   
##  ##  ##  ##  ## ######## ######## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze