Jak sprawdzić status w Bazie dłużników BIG InfoMonitor

Jeśli w przeszłości zdarzały nam się opóźnienia w spłacie lub nie uregulowaliśmy któregoś z naszych zobowiązań, możemy mieć problem z uzyskaniem wsparcia finansowego od banków i instytucji pozabankowych. Zanim pożyczkodawca przyzna nam pożyczkę, sprawdzi nasze dane w rejestrach dłużników. Także i my możemy uzyskać dostęp do naszej historii finansowej.

Jak sprawdzić status w Bazie dłużników BIG InfoMonitor
logo bazy dłużników BIG Infomonitor.

Zamierzasz złożyć wniosek o pożyczkę? Bierz pod uwagę, że pożyczkodawca sprawdzi dane na twój temat w rejestrach dłużników. Obecnie także i konsumenci mogą uzyskać dostęp do baz, a tym samym podejmować bardziej odpowiedzialne decyzje finansowe w przyszłości. Kontrola naszych danych w rejestrach dłużników to doskonały wstęp do odpowiedzialnego pożyczania.

Rejestr Dłużników BIG – ułatwiony dostęp do informacji

BIG InfoMonitor zajmuje się gromadzeniem i przechowywaniem informacji o zadłużeniach osób i firm. Instytucja umożliwia wymianę danych między sektorem bankowym i innymi sektorami gospodarki. Częścią BIG InfoMonitor jest Rejestr Dłużników BIG, z którego mogą korzystać banki i instytucje pozabankowe, a także ich klienci. Dostęp do informacji zawartych w bazie oznacza dla nas liczne korzyści. Jeśli znajdziemy w rejestrze wpis na nasz temat, możemy szybko zareagować i wyjaśnić sprawę z wierzycielem. Rejestr pozwala także sprawdzić uczciwość firmy, z której usług chcemy skorzystać. Z kolei jeśli zdecydujemy się wpisać kogoś do rejestru, możemy być pewni, że zmobilizuje to dłużnika do zwrotu należności.

Dlaczego warto sprawdzić siebie w Rejestrze Dłużników BIG?

Wiedza o historii naszego zadłużenia to podstawa w zarządzaniu finansami. Jeśli widniejemy w rejestrze jako dłużnicy, możemy mieć problem z otrzymaniem kredytu, pożyczki czy nawet telefonu komórkowego. Dla wielu instytucji po prostu przestaniemy być wiarygodnymi partnerami. Jeśli w przeszłości zaciągaliśmy kredyty lub pożyczki, warto sprawdzić, czy nie zalegamy z żadnymi płatnościami. Zakładając konto na stronie bazy dowiemy się, czy rejestr zawiera obciążające nas wpisy i kto jest ich autorem. Dzięki tej wiedzy możemy szybko zareagować i spłacić nasze długi, a co za tym idzie – wyczyścić naszą historię w Rejestrze Dłużników. Rejestr Dłużników BIG to wygodne narzędzie dla banków i firm pożyczkowych, a także dla osób korzystających z ich usług. Dzięki bazie instytucje udzielające wsparcia finansowego mogą uniknąć nieuczciwych klientów. Z kolei pożyczkobiorcy dzięki dostępowi do bazy mogą poczuć się pewniej. Zanim złożą wniosek o pożyczkę, będą świadomi swoich ewentualnych zadłużeń, a tym samym mają szansę podjąć mądrzejsze decyzje finansowe. Ponieważ firmy pożyczkowe sprawdzają dane na temat swoich klientów, także i my pamiętajmy o środkach ostrożności i uważajmy na zagrożenia związane z chwilówkami.

Jak sprawdzić siebie w Rejestrze Dłużników BIG?

Aby poznać dane na nasz temat na w Rejestrze Dłużników BIG, wystarczy na stronie infomonitor.pl założyć konto i wypełnić odpowiedni formularz. Wymagana będzie weryfikacja tożsamości – możemy ją przeprowadzić przesyłając skan dowodu osobistego. Po dokonaniu weryfikacji będziemy mogli pobrać raport, który przybliży nam naszą sytuację finansową. Raz na 6 miesięcy raport można pobrać bezpłatnie. Jeśli chcemy mieć dostęp do naszych informacji częściej, za pobranie raportu będziemy każdorazowo płacić 6,50 zł.

Jestem w BIG – co teraz?

Jeśli okazało się, że mamy niespłacone zobowiązania, jako dłużnicy powinniśmy je jak najszybciej uregulować. Mamy wtedy szansę uniknąć przykrych konsekwencji – wpisy w rejestrze BIG mogą być przechowywane nawet 10 lat. Po spłaceniu zobowiązania działania leżą po stronie wierzyciela – jeśli uregulujemy należność, autor wpisu ma 14 dni na usunięcie go z bazy. Obowiązek usunięcia wpisu określa odpowiednie prawo – w stosunku do wierzyciela, który tego nie zrobi, można zastosować karę pieniężną wysokości 30 000 złotych. Rejestr Dłużników BIG to tylko jedna z baz gromadzących informacje na temat spłaty zadłużeń. Aby mieć kompleksową wiedzę o naszej sytuacji finansowej, warto sprawdzić nasze dane także w innych rejestrach – takich jak ERIF, KRD i BIK.

Dodaj komentarz

 ######  ####### ######## ##   ## ####### 
##  ## ##   ## ##   ## ##   ## ##   ## 
##    ##   ## ##   ## ##   ## ##   ## 
##    ##   ## ######## ##   ## ##   ## 
##    ##   ## ##  ##  ##   ## ## ## ## 
##  ## ##   ## ##  ## ##   ## ##  ## 
 ######  ####### ##   ## #######  ##### ## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola