Pożyczka na świadczenia rodzinne i alimenty

Trudna sytuacja finansowa to problem niejednej polskiej rodziny. Co wtedy zrobić? Na banki raczej nie liczmy - żaden z nich nie może potraktować alimentów jako źródła dochodu, taki klient po prostu nie jest wiarygodny. Zarówno, jeśli alimenty otrzymywane są na dziecko, jak i na męża czy żonę. Na szczęście na rynku finansowym działają także firmy pożyczkowe. Czy możemy z nich skorzystać, mając jedynie świadczenia rodzinne bądź alimentacyjne?

Czy otrzymam pożyczkę na zasiłek 500+?

Pożyczka pozabankowa na świadczenia rodzinne

Świadczenia rodzinne to zasiłek rodzinny oraz dodatki do tego zasiłku, jak również świadczenia opiekuńcze i rodzicielskie, zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka, a także zasiłek dla opiekuna. Przyznanie zasiłku zależy od spełnienia kryteriów dochodowych. Jeśli okaże się, że mamy do niego prawa, stawiamy sobie kolejne pytanie – mianowicie, czy możemy również korzystać z szerokiej oferty instytucji pozabankowych? Pożyczka na zasiłek 500+ jest możliwa, ponieważ według usługodawcy, takie świadczenia stanowią pewien rodzaj dochodu. Co więcej, nie każdy z nich uznaje za konieczne dostarczenie potwierdzenia otrzymywanych wpływów. W sektorze pożyczkowym działa wiele firm, które udzielają chwilówek, nie wymagając zaświadczeń bądź nie pytając o źródło otrzymywanych na konto przychodów. Nie ma pewności, że pożyczkę otrzymamy, ale też nie trzeba z góry zakładać, iż nie zostanie nam przyznana.

Na decyzję o przyznaniu nam pożyczki wpływa wiele czynników.

Każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie, ponieważ nie można mierzyć wszystkich jedną miarą. Dlatego śmiało wypełnijmy formularz i przekonajmy się, czy dostaniemy pożyczkę otrzymując zasiłek rodzinny. Aplikować możemy w takich firmach jak Alfa Kredyt, Credit czy Ekspres Kasa. Wymienione instytucje pożyczkowe to tylko niektóre spośród tych, które udzielają wsparcia finansowego, nie wymagając żadnych zaświadczeń o dochodach.

Pożyczka na alimenty

Możliwe są nie tylko pożyczki na świadczenia rodzinne, lecz również – pożyczki na alimenty. Instytucje pozabankowe zdają sobie sprawę z problemów finansowych swoich klientów. Dobrze wiedzą, że banki z góry przekreślają osoby, które nie posiadają stałego dochodu. Pożyczkodawcy postanawiają wyjść naprzeciw potrzebom takich osób i zagwarantować im środki, jakich potrzebują. Są znane z tego, że mają mniejsze wymagania wobec klientów oraz udzielają szybkie pożyczki przez internet. Takie firmy to m.in. Wonga, Via SMS PL oraz Vivus. Te firmy przyznają pożyczki na własną odpowiedzialność. Dlatego samodzielnie weryfikują swoich klientów i oceniają ryzyko finansowe potencjalnych pożyczkobiorców, którzy składają u nich wnioski. Tego typu zobowiązania są najlepszym rozwiązaniem dla ludzi pobierających alimenty, ponieważ zaciągamy je na 30, maksymalnie 60 dni. Zobowiązanie szybko spłacamy i nie obciąża ono naszego budżetu zbyt długo. Pamiętajmy jednak, że chociaż pożyczki są dla każdego, to nigdy nie można dopuścić do powstania opóźnień w płatnościach, które grożą konsekwencjami.

Terminowa spłata pożyczki jest kluczowa

Otrzymując umowę pożyczki, dostajemy również harmonogram spłaty, który poinformuje nas, kiedy należy dokonać płatności. Kiedy decydujemy się wziąć pożyczkę na świadczenia rodzinne i alimenty, zwykle wybieramy wspomniane już chwilówki. Opiewają na niższe kwoty, dlatego są dużo łatwiejsze do spłaty, szczególnie darmowe pożyczki. Choć zwalniają nas z dodatkowych opłat, zaciągniętą kwotę musimy zwrócić zgodnie z określonymi terminami. Tylko wtedy w przyszłości będziemy mogli liczyć na lepszą bądź jakąkolwiek ofertę.

Rozsądne planowanie sprawi, że terminowa spłata nie będzie dla nas problemem.

Aby spłacić należności bez opóźnień, musimy starannie zaplanować wszystkie wydatki i zrezygnować z kosztów, które mogą poczekać. Trzeba też pożyczać dokładnie tyle, ile potrzebujemy, a później rzetelnie realizować kolejne spłaty, a wszystko pójdzie po naszej myśli. Umiejętnego zarządzania finansami zawsze można się nauczyć, trzeba tylko tego chcieć i odpowiedzialnie podejść do kwestii budżetu.

Alimenty a komornik

Jeśli mimo usilnych starań nie uda nam się zwrócić zobowiązania o czasie, pożyczkodawca może próbować w inny sposób wyegzekwować należne mu pieniądze. Rozpoczyna od monitów, a kiedy klient w żaden sposób nie reaguje na upomnienia, przychodzi czas na postępowanie komornicze. Co może zabrać nam komornik? Na szczęście dla osób znajdujących się w i tak trudnej sytuacji finansowej, nie jest uprawniony do egzekwowania długu z alimentów ani innych pobieranych świadczeń rodzinnych. Mówi o tym art. 833 & 6 Kodeksu postępowania cywilnego. Komornik nie może także pozbawić nas pieniędzy uzyskanych z zasiłku 500+. Ma prawo zająć nieruchomości i ruchomości, wynagrodzenie za pracę, środki znajdujące się na rachunku bankowym oraz inne wierzytelności i prawa majątkowe, szczegółowo opisane w przepisach prawa, jednak świadczenia są z tego wyłączone. Komornik działa na podstawie wniosku, który złożył wierzyciel oraz tytułu wykonawczego, jaki wydał sąd. Jeśli wskazane w dokumentach źródła okażą się niewystarczające, nie może samodzielnie decydować, jakie dodatkowe środki zająć. Nie należy to do jego uprawnień.

W jaki sposób starać się o pożyczkę na świadczenia rodzinne i alimenty?

W celu otrzymania pożyczki na świadczenia rodzinne i alimenty, musimy znaleźć wiarygodnego pożyczkodawcę. Postępowanie zawsze jest takie samo, bez względu na to, czy to pożyczka dla emerytów i rencistów, czy pożyczka dla studentów. Najważniejszym krokiem jest dokładna selekcja ofert i sprawdzanie poszczególnych propozycji, przede wszystkim mając na względzie koszty pożyczek oraz termin, w jakim będziemy musieli je spłacić. Kiedy będziemy mieć pewność co do konkretnej opcji, musimy złożyć wniosek, wpisując podstawowe dane, takie jak imię, nazwisko, numer konta bankowego, telefonu komórkowego oraz numer PESEL. Po uzupełnieniu niezbędnych informacji, przesyłamy aplikację i weryfikujemy swoje dane, a następnie czekamy na odpowiedź.

 Rankingi pożyczek pomagają w doborze oferty

Pamiętajmy, że w poszukiwaniu odpowiednich ofert pożyczek pomogą nam rankingi chwilówek. Sprawdzimy w nich, które instytucje pozabankowe gwarantują nam najlepsze warunki, a następnie zweryfikujemy, czy możliwe jest wzięcie pożyczki na otrzymywane świadczenia rodzinne. Jeśli zaś będziemy mieć taką możliwość, postarajmy się znaleźć zatrudnienie. Pożyczki na umowę zlecenie czy o dzieło są możliwe do dostania, natomiast z umową o pracę możemy liczyć na lepsze warunki pożyczki, a posiadanie takiej umowy zagwarantuje nam bezpieczeństwo finansowe. Świadomość, że co miesiąc otrzymamy wypłatę, daje poczucie spokoju. Jeśli jednak aktualnie nie mamy takiej możliwości, pożyczka na świadczenia może być idealnym sposobem na wsparcie naszego budżetu.

Darmowe pożyczki
Ekspres Pożyczka
5000 zł / 30 dni
Netcredit
10000 zł / 30 dni
Feniko
1000 zł / 30 dni
OROS.pl
5000 zł / 30 dni
Miloan
3000 zł / 30 dni
Finbo
5000 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
3000 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
3000 zł / 30 dni
Crezu
5000 zł / 60 dni
Ofin
2000 zł / 30 dni
Solcredit
5000 zł / 50 dni

Dodaj komentarz

##   ##  ###  ##  ## #### ######## 
##   ##  ## ##  ###  ## ## ##   ## 
##   ## ##  ## #### ## ## ##   ## 
######### ##   ## ## ## ## ## ######## 
##   ## ######### ## #### ## ##   ## 
##   ## ##   ## ##  ### ## ##   ## 
##   ## ##   ## ##  ## #### ######## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze

Włodek 2017-05-15 16:12:10 #771
Alimenty maja to do siebie, ze trzeba je placic co miesiac- pozyczke tez trzeba splacac wiec jesli w danym miesiacu nie mamy kasy na alimenty to szansa, ze w przyszlym miesiacu bedzie sie mialo i na alimenty i na splate pozyczki sa marne. Takie to oto moje zdanie. Pozyczki sa swietnym rozwiazaniem jesli mamy niespodziewane wydatki typu remont albo okazje typu wakacje last minute- ale wiemy, ze bedziemy mieli kase na ich splate.
Odpowiedz