Pożyczki do domu - nowy wymiar pożyczania

Dostęp do internetu jest dzisiaj czymś powszechnym. Młodzi ludzie nie wyobrażają sobie życia bez korzystania z sieci. Oglądanie filmów, słuchanie muzyki, kupowanie, a nawet - pożyczanie – to tylko niektóre aktywności, które można podejmować dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Jednak nie wszyscy gonią za nowinkami i w wielu sprawach stawiają na tradycję – także jeśli chodzi o pożyczanie. Polski sektor pozabankowy przeżywa prawdziwy rozkwit - suma udzielonych pożyczek już w roku 2015 wyniosła 5,2 mld zł, co było liczbą dwukrotnie większą niż w roku 2010. Czy pożyczki domowe mają w tym swój udział?

Wielu z nas wciąż ceni pożyczki do domu

Pożyczki z dostawą do domu jako odpowiedź na potrzeby rynku

W latach 90-tych Polacy mogli korzystać wyłącznie z usług bankowych. Niestety tradycyjne instytucje finansowe szybko skreślały klienta, który nie potrafił sprostać stawianym przez nie wymogom. Dokumenty potwierdzające zatrudnienie i dochody, a oprócz tego długie kolejki także nie zachęcały do aplikowania o dodatkowe środki. Ludzie potrzebowali nie tylko pieniędzy, lecz także łatwiejszego sposobu na ich uzyskanie. Dlatego w 1997 roku rynek usług finansowych wzbogacił się o nowy produkt, a mianowicie - pożyczki z obsługą domową. Dawały szansę na uzyskanie pieniędzy osobom, których bank nie przewidział w swojej ofercie. Pierwszą marką, którą zaczęła działać w ten sposób był Provident. Dzisiaj jest liderem na rynku pożyczek gotówkowych, a dzięki rozbudowanej sieci Doradców Klienta, swoje usługi świadczy na terenie całego kraju. Niedługo po Providencie na rynek weszły Bocian Pożyczki, które również zdobywają coraz większe rzesze klientów.

Charakterystyka pożyczki do domu

Pożyczki do domu są jednym z niestandardowych rodzajów pożyczek. Ich podstawowym wyróżnikiem jest dostarczenie pieniędzy do rąk własnych klienta, bezpośrednio do jego domu. Co za tym idzie, nie jest potrzebny rachunek bankowy ani dostęp do sieci. Chociaż w dzisiejszych czasach większość z nas ma konto dostępne online oraz internet (nie tylko w domu, lecz także w telefonie) wiele osób nadal korzysta z bardziej „tradycyjnych” sposobów na zdobycie dodatkowych pieniędzy.

Jeśli zdecydujemy się na pożyczkę domową, doradca przyniesie nam pieniądze w dniu ustalonym przez obie strony. Nie zapomnijmy o wyznaczonej dacie. Cierpliwie czekajmy na konsultanta, który przekaże nam dokładnie odliczoną kwotę. Powinien pojawić się punktualnie, nie zakłócając naszych planów.

Koszty pożyczki w domu klienta

Biorąc pożyczki najbardziej obawiamy się związanych z nimi opłat. Dzięki ustawie antylichwiarskiej wiele zyskaliśmy. Nowelizacja znacznie obniżyła koszty produktów finansowych oferowanych przez instytucje pozabankowe. Pożyczkodawcy muszą trzymać się ściśle ustalonych wytycznych, dlatego opłaty związane z pożyczkami nie są już tak wysokie, jak przed 11 marca 2016 roku. Zawsze jednak należy dokładnie je sprawdzić, tym bardziej, że pożyczki domowe są droższe. Na większe opłaty wpływa konieczność wizyty w domu klienta. Wysokość kosztów zależy od konkretnej oferty – poszukajmy takiej, która zbytnio nie obciąży naszych finansów.

Będąc świadomym kosztów, weźmiemy zobowiązania dopasowane do możliwości naszego budżetu. A to najważniejsza zasada pożyczania, która pozwala uniknąć spirali zadłużenia, monitów, spotkań z windykatorem i komornikiem.

Kto może ubiegać się o pożyczkę z obsługą domową?

O pożyczkę z obsługą domową może starać się każdy, kto potrzebuje wsparcia finansów, ale nie chce korzystać z szeroko dostępnych pożyczek internetowych. Pożyczka z obsługą domową oznacza gotówkę dostarczoną do rąk własnych, bez skomplikowanych procedur czy konieczności poręczenia pożyczki. Instytucje pozabankowe wymagają od klientów ukończenia 18-go roku życia, posiadania dowodu osobistego, adresu zameldowania oraz stałego źródła dochodu. Są to warunki charakterystyczne dla sektora pozabankowego. Formalności jest znacznie mniej niż w przypadku kredytów udzielanych przez banki, dlatego sprawniej otrzymujemy pieniądze. Co więcej, nie musimy dostarczać wielu zaświadczeń, które wcale nie gwarantują uzyskania pozytywnej decyzji.

Pamiętajmy, aby umowę pożyczki podpisywać z głową nawet jeśli spełniamy warunki, przede wszystkim dokładnie zapoznać się z dokumentem. Dzięki temu pożyczanie będzie w pełni świadome, a my będziemy orientować się w kosztach i pozostałych istotnych kwestiach.

W jaki sposób starać się o pożyczkę do domu klienta?

O pożyczkę do domu klienta staramy się w podobny sposób, jak o chwilówki przez internet. Jednak nie wypełniamy formularza przez stronę internetową pożyczkodawcy, ale podajemy wszystkie niezbędne dane w trakcie rozmowy telefonicznej. Warto mieć pod ręką dokumenty konieczne do uzyskania pożyczki – wtedy szybciej dopełnimy formalności aplikacyjnych. W celu nawiązania kontaktu musimy przesłać SMS-a bądź zadzwonić. Możemy też zdecydować się na zapytanie online – pożyczkodawca w niedługim czasie oddzwoni, żeby sprawdzić, czy spełniamy warunki i uzgodnić szczegóły pożyczki. Celem następnego telefonu będzie ustalenie terminu wizyty. Zapiszmy datę w kalendarzu, aby nie okazało się, że zapomnieliśmy o tak ważnym spotkaniu.

Zalety pożyczki z dostawą do domu

Niestandardowe pożyczki mają wiele zalet, dzięki którym stają się niezwykle atrakcyjnym produktem finansowym dla klienta. Tak jak pożyczki pod zastaw pozwalają starać się o znacznie wyższą kwotę, tak pożyczki z dostawą do domu przede wszystkim są sposobem na otrzymanie gotówki do ręki, bez fatygowania się gdziekolwiek. Praktycznie od razu możemy dysponować otrzymaną kwotą, nie czekając na przelew. Jeśli wybierzemy wiarygodnego pożyczkodawcę, będziemy pewni, że umowę zawieramy na jasnych oraz uczciwych dla każdej ze stron zasadach.

Pożyczka internetowa, a pożyczka domowa

Na rynku pożyczek pozabankowym funkcjonują trzy główne modele biznesowe:

 • pożyczki domowe
 • pożyczki udzielane w oddziale
 • pożyczki internetowe.

Chociaż pożyczki domowe nadal mają swoich zwolenników, to nie można zaprzeczyć, że coraz bardziej tracą swoją popularność na rzecz pożyczek online. Według badań przychody Providenta charakteryzuje ujemna dynamika. International Personal Finance wskazuje, że wartość pożyczek z obsługą domową w Europie spadła o 7%[1]. Staranie się o pożyczki online jest proste i szybkie, a pieniądze zamiast do ręki - otrzymujemy na konto. W zależności od oferty, mogą trafić na nasz rachunek nawet w 15 minut.

Powinniśmy samodzielnie dokonać wyboru, biorąc pod uwagę, że każdy produkt finansowy wiąże się z bardziej i mniej pozytywnymi stronami. Z tego powodu powinniśmy zastanowić się, na czym najbardziej nam zależy i porównać oferty pożyczek, aby podjąć słuszne decyzje.

Rozsądne pożyczanie gwarancją dobrej kondycji budżetu domowego

Mądre dobranie rodzaju pożyczki pozwala na odpowiedzialne zarządzanie domowym budżetem. Nie musimy korzystać z jednego typu zobowiązań – rynek pozabankowy cały czas się rozwija. Możemy przebierać między pożyczkami internetowymi, domowymi, pod zastaw czy pożyczkami odnawialnymi – w zależności od naszych potrzeb i oczekiwań.

Niezależnie od formy zobowiązania, zawsze warto kierować się podpowiedziami ekspertów. Najlepszą wskazówką będą dla nas rankingi pożyczek online oraz zestawienia pożyczek wskazujące, z jakich propozycji powinniśmy skorzystać. Tylko w takiej sytuacji nasz budżet zyska, a nie – niepotrzebnie ucierpi, przysparzając nam dodatkowych problemów.


1 Badanie NWAI Dom Maklerski, 2016 rok

Darmowe pożyczki
Netcredit
500 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
600 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
600 zł / 30 dni
Solcredit
5000 zł / 50 dni
AXI Card
6000 zł / 30 dni
Ofin
2000 zł / 30 dni

Dodaj komentarz

######## ##   ## ##   ## ######## ######## 
   ## ##   ## ## ## ## ##      ## 
  ##  ##   ## ## ## ## ##      ##  
  ##  ##   ## ## ## ## ######   ##  
 ##   ##   ## ## ## ## ##     ##   
 ##   ##   ## ## ## ## ##    ##   
######## #######  ### ### ######## ######## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze

Filip 2017-04-25 20:02:24 #731
Ok. Rozumiem, że czasami nie, z powodów dla mnie niezrozumialych lub nieznanych, ktoś może nie chcieć mieć "wpłaty na konto" dlatego decyduje się na pożyczkę do reki czyli pozyczkę do domu, ok? Fajnie, że są takie rozwiązania, fajnie, że są łatwo dostępne, szkoda, że są zdecydowanie drozsze od tych standardowych pozyczek online.
Helka 2017-04-19 21:11:41 #713
Największym minusem pożyczek domowych jest- KOSZT OBSŁUGI DOMOWEJ! Poza ty wsyztsko super.