Bankomaty bez prowizji - gdzie najtaniej wypłacić pieniądze?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jakie banki nie pobierają prowizji za wypłatę gotówki zarówno ze swoich, jak i obcych bankomatów, koniecznie przeczytaj nasz artykuł! Znajdziesz w nim szczegółowe treści dotyczące darmowego pobierania środków z takich urządzeń od popularnych banków. Ponadto przeczytasz o tym, jakie w tym przypadku czynniki mają największy wpływ na wysokość dodatkowych kosztów, jak wypłacić pieniądze z bankomatu bez karty oraz co zrobić w razie awarii maszyny. Sprawdź!

Bankomaty bez prowizji - gdzie najtaniej wypłacić pieniądze?
1.
Zobacz
(2)
2.
Zobacz
(8)
3.
Zobacz
(6)
Zobacz cały Ranking kont osobistych - kwiecień 2024
 1. Darmowe wypłaty z bankomatów od popularnych banków 
 2. Od czego zależy wysokość prowizji za wypłatę gotówki z bankomatu?
 3. Wypłata z bankomatu bez karty - jak to zrobić?
 4. Jak pobrać pieniądze z bankomatu kartą zbliżeniową?
 5. Co zrobić, jeżeli bankomat nie wypłaci pieniędzy?
 6. PKO BP - bankomaty bez prowizji
 7. mBank - bankomaty bez prowizji
 8. ING Bank Śląski - bankomaty bez prowizji
 9. Santander Bank Polska - bankomaty bez prowizji
 10. Bank Pekao - bankomaty bez prowizji

Darmowe wypłaty z bankomatów od popularnych banków

Zastanawiasz się, w jakich bankomatach można wypłacić pieniądze kartą Visa lub Mastercard bez dodatkowych opłat? Koniecznie zapoznaj się z przygotowaną przez nas tabelką, w której znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące prowizji za pobranie gotówki z bankomatów od popularnych banków. Sprawdź!

Bank Złóż wniosek Nazwa konta Bankomaty, które wypłacają bez prowizji Koszty wypłat z innych bankomatów
PKO BP Złóż wniosek Konto za Zero Bankomaty PKO BP 3 proc., min. 5 zł
Bank Pekao Złóż wniosek Konto Przekorzystne Bankomaty Pekao 3 proc., min. 5 zł jeśli zapewnimy wpływy min. 500 zł i wykonasz min. 1 transakcję bezgotówkową w miesiącu.
Santander Bank Polska Złóż wniosek Konto Jakie Chcę Bankomaty Santander Bank Polska 5 zł lub 7 zł miesięcznie.
Millennium Złóż wniosek Konto 360° Bankomaty Millennium 1 zł – bankomaty Santander Bank Polska i Planet Cash, 5 zł – pozostałe bankomaty.
Alior Bank Złóż wniosek Konto Jakże Osobiste Bankomaty Alior Bank 2,5 zł. Możemy jednak uniknąć opłaty, wybierając z dodatkowych korzyści oferowanych przez bank opcję „0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów”.
Crédit Agricole Złóż wniosek Konto dla Ciebie Bankomaty Crédit Agricole 5 zł.   Jeżeli jednak każdego miesiąca na nasze konto będzie wpływać min.1 000 zł i wykonamy min. jedną płatność kartą lub BLIK, nie będziemy musieli nic płacić.
BOŚ Bank Złóż wniosek EKOkonto bez Kosztów Wszystkie bankomaty pod warunkiem, że wypłacimy min. 100 zł 2,5 zł za wypłatę poniżej 100 zł ze wszystkich bankomatów
ING Bank Śląski Złóż wniosek Konto Direct Bankomaty ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash 0 zł za pierwszą wypłatę, za każdą następną 2,5 zł
mBank Złóż wniosek eKonto osobiste Wszystkie bankomaty pod warunkiem, że wypłacimy min. 100 zł 2,5 zł za wypłatę gotówki poniżej 100 zł
T-Mobile Usługi Bankowe Złóż wniosek Konto Freemium Wszystkie bankomaty w Polsce – ale tylko 3 pierwsze wypłaty w miesiącu 6 zł – za 4. i kolejną wypłatę w miesiącu.

Więcej informacji na temat wypłat środków z bankomatów od znanych banków znajdziesz w ostatniej części naszego artykułu. Jeżeli chcesz od razu przenieść się do tych treści, kliknij TUTAJ.

Od czego zależy wysokość prowizji za wypłatę z bankomatu?

Na naszym rynku funkcjonuje blisko 23 tys. bankomatów. Najwięcej urządzeń mają banki tj. PKO Bank Polski, Bank Pekao i Santander Bank Polska oraz firmy partnerskie, do których należą: Euronet i Planet Cash współpracujące m.in. z mBankiem i ING Bankiem Śląskim.

Najważniejszym czynnikiem, który decyduje o wysokości prowizji jest to z jakiego bankomatu skorzystamy. Jeżeli będzie to maszyna od naszego banku, wtedy wypłata pieniędzy kartą debetową nie obejmie dodatkowych kosztów, w przypadku obcego bankomatu trzeba liczyć się z opłatą. Co jeszcze może mieć wpływ na prowizję? Poniżej wymieniliśmy kilka przykładów.

 • kwoty wypłaty,
 • miejsca wypłaty (w Polsce czy za granicą),
 • rodzaju konta bankowego,
 • rodzaju posiadanej karty płatniczej,
 • liczby wykonanych transakcji.

Jeżeli jeszcze nie mamy konta bankowego lub planujemy je zmienić, to podczas wyboru oferty bankowej powinniśmy sprawdzić w Tabeli Opłat i Prowizji, czy dany rachunek wiąże się z dodatkowymi kosztami w związku z wypłaceniem pieniędzy w bankomatach. Warto o tym pamiętać!

W przypadku, gdy będziemy chcieli użyć karty kredytowej w bankomacie musimy zdawać sobie sprawę, że jest to kompletnie nieopłacalne rozwiązanie. Dlaczego? Taki rodzaj kart przeznaczony jest w głównej mierze do dokonywania transakcji bezgotówkowych, z tego względu banki narzucają opłaty, które średnio wynoszą około 3-4 proc. wartości wypłacanej gotówki w bankomacie.

Wypłata z bankomatu bez karty - jak to zrobić?

Co zrobić w sytuacji, gdy zapomnimy wziąć z domu karty płatniczej, a będziemy chcieli wypłacić pieniądze z bankomatu? Wystarczy, że skorzystamy z płatności BLIK-iem, które są dostępne w aplikacjach mobilnych banków - jeśli nie mamy takiej apki na swoim telefonie, wystarczy ją ściągnąć ze sklepu Apple Store lub Google Play i zainstalować, cały proces trwa zaledwie kilka minut!

Jak wypłacić gotówkę z bankomatu poprzez BLIK?

 • Najpierw wybierz w bankomacie opcję “wypłata BLIK”,
 • wpisz kwotę, jaką kwotę chcesz pobrać,
 • zaznacz, że chcesz otrzymać potwierdzenie wypłaty z bankomatu,
 • włącz aplikację mobilną banku i podaj kod PIN,
 • kliknij przycisk „kod BLIK”, dzięki temu wygeneruje się sześciocyfrowy kod,
 • wpisz kod BLIK na klawiaturze bankomatu i kliknij przycisk „zatwierdź”,
 • ostatnim krokiem będzie zaakceptowanie wypłaty gotówki z bankomatu w telefonie.

Jak pobrać pieniądze z bankomatu kartą zbliżeniową?

Trzeba zdawać sobie sprawę, że oprócz wyżej wymienionych sposobów wypłaty pieniędzy, może jeszcze korzystać z bankomatów, które obsługują karty zbliżeniowe. To świetne rozwiązanie, które pozwala naprawdę szybko pobrać pieniądze. Jak wypłacić środki zbliżeniowo z bankomatu? To proste, wystarczy, że:

 • przyłożymy kartę płatniczą zbliżeniową do czytnika bankomatu i wprowadzimy kod PIN,
 • następnie wybierzemy kwotę i zaznaczymy, że chcemy otrzymać potwierdzenie wypłaty,
 • po wykonaniu tych czynności należy wyjąć z podajnika maszyny pieniądze. To wszystko!

Co zrobić, jeżeli bankomat nie wypłaci pieniędzy?

Czasami zdarza się, że bankomat z różnych przyczyn nie wypłaci nam pieniędzy. W tej dość niekomfortowej sytuacji niektórzy wpadają w panikę ze względu na brak uzyskanych środków, inni natomiast lekceważą takie zdarzenie i nie podejmują żadnych działań, ponieważ np. chcieli pobrać tylko 20 zł i nie widzą sensu zgłaszania tego bankowi. Oba z wymienionych zachowań są niewłaściwe! Jeśli przydarzy się nam awaria bankomatu, wtedy koniecznie należy zgłosić to instytucji, możemy zrobić to na kilka sposobów:

 • najprościej możemy złożyć reklamację poprzez rozmowę telefoniczną z konsultantem lub za pomocą bankowości mobilnej,
 • jeżeli będziemy w pobliżu oddziału banku, wtedy można się do niego wybrać i też zgłosić taką awarię,
 • ostatnim sposobem jest złożenie reklamacji listownie za pośrednictwem poczty.

Jakie informacje będzie trzeba podać w reklamacji? Wystarczy, że podamy:

 • numer bankomatu lub adres, przy którym znajduje się maszyna,
 • datę i godzinę dokonania transakcji,
 • treść komunikatu, który pojawił się na ekranie bankomatu w momencie awarii.

PKO BP - bankomaty bez prowizji

PKO Bank Polski gwarantuje wszystkim klientom bezpłatną wypłatę pieniędzy z bankomatów oznaczonych ich logiem. W przypadku innych maszyn musimy przygotować się na uregulowanie prowizji w wysokości 3 proc., czyli nie mniej niż 5 zł - taka sama kwota obowiązuje na poczcie. Jeżeli planujemy wyjechać za granicę, wtedy musimy przygotować się na dodatkowe koszty w wysokości przynajmniej 6 proc.

mBank - bankomaty bez prowizji

mBank daje możliwość darmowego korzystania z bankomatów własnych i maszyn, które należą do firm partnerskich tj. Euronet i Planet Cash. W tym miejscu należy podkreślić, że przy wypłacaniu większych kwot może zostać naliczona prowizja w wysokości przynajmniej 1 zł - ta opłata będzie wyższa w obcych bankomatach. Za granicą będzie to koszt około 10 zł.

ING Bank Śląski - bankomaty bez prowizji

ING Bank Śląski nie pobiera dodatkowych opłat za wypłatę gotówki z jego bankomatów oraz maszyn sieci Planet Cash. Ponadto ING zapewnia klientom jedną darmową wypłatę w miesiącu z innych maszyn, każda kolejna będzie już wynosiła 5 zł. Jeśli jednak zdecydujemy się na usługę BLIK, wtedy zapłacimy tylko 2,5 zł.

Santander Bank Polska - bankomaty bez prowizji

W bankomatach Santander Bank Polska pobierzemy pieniądze bez żadnych kosztów dodatkowych. Co ciekawe, korzystając z innych maszyn również nie będziemy musieli uregulować żadnej prowizji, wystarczy, że wypłacimy pieniądze za pomocą BLIK-a, w przeciwnym wypadku trzeba liczyć się z prowizją w wysokości przynajmniej 5 zł od każdej transakcji.

Bank Pekao - bankomaty bez prowizji

Bank Pekao gwarantuje jedynie darmową wypłatę środków z bankomatów, które są oznaczone jego logiem. W przypadku innych bankomatów musimy przygotować się na zapłacenie prowizji w wysokości 2,3% wartości transakcji, czyli minimum 5 zł. Warto wiedzieć, że możemy też uzyskać dwie pierwsze wypłaty w miesiącu za 0 zł z obcych maszyn, ale pod warunkiem, że na konto wpłynie minimum 500 zł i wykonamy przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową.

Artykuły

Pożyczki społecznościowe - poradnik i opinie!

Kiedy brakuje nam pieniędzy, pierwszą myślą jest pożyczka...

Ustawa antylichwiarska - najważniejsze informacje

Można śmiało stwierdzić, że klientów instytucji pozabankowych...

Pożyczka dla bezrobotnych – chwilówki dla osób bez zatrudnienia

Według danych GUS z 2018 roku, bezrobocie spada, ale...

Kredyt na wesele. Ile kosztuje przyjęcie weselne?

Jeżeli planujesz wejść w związek małżeński, a nie masz...

Zakupy na raty - zasil konto ekstra gotówką na letnie wyprzedaże

W popularnej sieci odzieżowej Zara wyprzedaż letnia...

Pożyczka dla emerytów i rencistów − które firmy?

Bardzo często gdy planujemy złożyć wniosek o chwilówkę...

Poręczenie pożyczki – na czym polega oraz kiedy się opłaca?

Na rynku pożyczek pozabankowych znajdziemy nie tylko...

Kiedy ponosimy odpowiedzialność za długi partnera?

Każda para ma swój sposób na finanse. Tuż po zaręczynach...

Dodaj komentarz

##   ## #######  ###### #### ######## 
###  ### ##   ## ##  ## ## ##   ## 
#### #### ##   ## ##    ## ##   ## 
## ### ## ##   ## ######  ## ######## 
##   ## ##   ##    ## ## ##    
##   ## ##   ## ##  ## ## ##    
##   ## #######  ###### #### ##    

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze