Bankowość elektroniczna – co nam daje

Dzięki bankowości elektronicznej klient może mieć stały dostęp do swojego konta oraz szybko i bez wychodzenia z domu przeprowadzać niezbędne operacje. Razem z e-bankingiem zyskaliśmy wiele nowych rozwiązań w obszarze usług finansowych. Czy są one jednak bezpieczne dla naszych funduszy?

Ocena
(4)
Kwota / Okres
1000 zł / 24 mies.
Koszt
1 911,34 zł
Ocena
(2)
Kwota / Okres
1000 zł / 1 mies.
Koszt
99,90 zł
Ocena
(11)
Kwota / Okres
500 zł / 3 mies.
Koszt
97,87 zł
Ocena
(3)
Kwota / Okres
1000 zł / 6 mies.
Koszt
317,25 zł
Ocena
(8)
Kwota / Okres
1000 zł / 3 mies.
Koszt
221,14 zł
Zobacz cały Ranking kredytów gotówkowych - styczeń 2021

Dlaczego bankowość elektroniczna jest tak popularna?

Bez bankowości elektronicznej wielu z nas nie wyobraża już sobie sprawnego funkcjonowania. Era wizyt w banku tylko po to, by wykonać proste operacje, bezpowrotnie minęła. Nic w tym dziwnego – dostęp do konta przez sieć to ogromne ułatwienie i oszczędność czasu zarówno dla klientów, jak i dla pracowników instytucji finansowych. Bankowość elektroniczna jest także rozwiązaniem ekonomicznym – pozwala na częściową redukcję kosztów, które do tej pory przeznaczane były na indywidualną obsługę klienta. Wygodną bankowość elektroniczną proponuje swoim klientom już każdy polski bank, gdyż przedstawiciele instytucji finansowych doskonale zdają sobie sprawę, że coraz bardziej cenimy swój czas.

Bankowość elektroniczna sprzyja także naszemu poczuciu bezpieczeństwa – dzięki niej na bieżąco możemy planować swoje wydatki i nadzorować stan konta. To jednak nie koniec - banki nieustannie rozwijają swoją ofertę, dopasowując jej produkty do oczekiwań różnych klientów. Osoby szczególnie zainteresowane efektywnym zarządzaniem finansami mogą korzystać z takich narzędzi jak kalkulator wydatków. Dzięki niemu łatwiej określimy, ile i na co najczęściej wydajemy, a co za tym idzie – będziemy w stanie sprawniej planować nasze wydatki, a nawet oszczędzać.

E-bankowość niezbędna również w branży pożyczkowej

Bankowość elektroniczna oprócz swoich podstawowych funkcji pełni również inne ważne zadania, które mogą być dla nas ważne, jeśli będziemy chcieli na przykład zaciągnąć pozabankową pożyczkę ratalną lub chwilówkę przez internet. Dzięki temu, że posiadamy internetowy dostęp do konta, pożyczkodawca w szybki i łatwy sposób może zweryfikować naszą tożsamość. Bankowość elektroniczna jest szczególnie ważna przy przelewie weryfikacyjnym, który ma za zadanie sprawdzić, czy osoba ubiegająca się o pożyczkę i wypełniająca wniosek jest tą samą, której dane znalazły się w aplikacji pożyczkowej. Na pewnym etapie starania się o wsparcie finansowe zostaniemy zatem poproszeni przez firmę pożyczkową o wykonanie przelewu na symboliczną sumę – dane znajdujące się na rachunku potwierdzą nasze personalia.

Kiedy przejdziemy już przez proces weryfikacji i otrzymamy pozytywną decyzję w sprawie pożyczki, wtedy również niezbędna okaże się bankowość elektroniczna. Większość firm pożyczkowych rezygnuje z możliwości wypłacania pożyczek na poczcie lub w placówkach instytucji finansowych, ponieważ coraz mniej osób korzysta z tej opcji. Z tego powodu pożyczkodawcy zamiast tradycyjnej formy wypłaty stawiają raczej na przelew internetowy na nasze konto bankowe – dzięki temu szybkie pożyczki są naprawdę szybkie. To ułatwienie głównie dla pożyczkobiorców, gdyż pożyczkę otrzymujemy w ekspresowym tempie i natychmiast możemy cieszyć się pożyczoną sumą. Ponadto wiele pożyczkodawców oferuje swoim klientom bardzo nowoczesne usługi finansowe, takie jak przelewy BlueCash, które pozwalają na wykonywanie operacji bankowych 24 godziny na dobę. Przy realizacji usługi nie są zatem ważne dni i godziny pracy banków. Dzięki takim rozwiązaniom pożyczkę otrzymamy przelewem nawet w weekend. Natomiast jeśli pomimo dużej liczby dostępnych opcji mamy wątpliwości w kwestii odpowiedniej dla nas pożyczki, to na pewno pomogą nam przygotowane przez ekspertów rankingi chwilówek. Tego typu zestawienia ułatwią nam wybór odpowiedniej pożyczki.

Mobilna bankowość udogodnieniem dla klientów

Pomimo tego, że bankowość elektroniczna już znacznie poprawiła standard naszego życia, banki wciąż starają się ją ulepszać. Dowodem na to jest pojawienie się bankowości mobilnej, która stanowi odmianę bankowości internetowej. Bankowość mobilna pozwala na swobodny dostęp do konta za pomocą urządzeń takich jak smartfony i tablety. Tutaj również postawiono na wygodę użytkowników, ponieważ nie tylko nie ogranicza nas czas i miejsce, lecz także urządzenie. Klienci mogą skorzystać z szerokiej gamy usług powiązanych z ich kontem osobistym bez konieczności używania komputera. Przy pomocy telefonu komórkowego możemy wykonać wszystkie operacje związane z kontem bankowym. Łatwo sprawdzimy saldo czy historię płatności, ale możemy także wykonywać przelewy, zakładać lokaty a nawet wnioskować o kredyt. Niewiele nas zatem ogranicza – wystarczy dostęp do sieci.

Aby pożyczać w nowoczesnym stylu, stworzone zostały nie tylko mobilne aplikacje bankowe, lecz także pozabankowe, które ułatwią nam zaciągnięcie pożyczki. Internetowe pożyczki pozabankowe to bardzo szybki sposób na uzyskanie zewnętrznego dofinansowania, a mobilna aplikacja jeszcze bardziej ten proces usprawnia. W firmach pożyczkowych nikt nie będzie od nas wymagał licznych dokumentów. Instytucje pozabankowe nie stawiają przed swoimi klientami zbyt wielu wymagań, dlatego tym bardziej warto sprawdzić ich oferty, jeśli potrzebujemy dodatkowych pieniędzy, a nie chcemy decydować się na kredyt. Dodatkowa możliwość wnioskowania o pożyczkę przez telefon komórkowy sprawi, że pożyczka pozabankowa będzie naprawdę wygodnym wyborem. Sprawdź już teraz, jak pożyczać przez telefon.

Bezpieczeństwo aplikacji bankowych

Korzystanie z konta bankowego za pomocą telefonu umożliwiają aplikacje mobilne, które pobierzemy zupełnie za darmo, co jest wielkim plusem. Każdy bank posiada swoją własną aplikację, która obsługuje właściwe mu produkty. Aplikacje mobilne przestały być już tylko wygodnym dodatkiem w relacjach klient-bank – obecnie stają się coraz ważniejszym ich elementem. Wielu użytkowników niestety wciąż obawia się o bezpieczeństwo swoich finansów podczas korzystania z tak nowoczesnych środków. Czy mobilne aplikacje bankowe są bezpieczne? Oczywiście. Obawy użytkowników są bezpodstawne, ponieważ banki nigdy nie proponują swoim klientom niesprawdzonych, a tym bardziej niosących ze sobą ryzyko usług. Mobilne aplikacje bankowe strzeżone są hasłami bezpieczeństwa, podobnie jak bankowość elektroniczna. Jeśli tylko ustawimy odpowiednie hasła, a nasz telefon nie znajdzie się w niepowołanych rękach, to na pewno nasze finanse pozostaną bezpieczne.

Darmowe pożyczki
Netcredit
500 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
600 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
600 zł / 30 dni
Solcredit
5000 zł / 50 dni
Ofin
2000 zł / 30 dni

Dodaj komentarz

######## #######  ###### #### ######## 
  ##  ##   ## ##  ## ##   ##  
  ##  ##   ## ##    ##   ##  
  ##  ##   ## ######  ##   ##  
  ##  ##   ##    ## ##   ##  
  ##  ##   ## ##  ## ##   ##  
  ##   #######  ###### ####  ##  

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze