Najlepsze konto dla dziecka. Ranking 2020

Od ilu lat można mieć konto w banku? Czy poniżej 13 lat można założyć konto dla dziecka? W Polsce prawo do samodzielnego dysponowania kontem w banku mają osoby powyżej 13 roku życia. Poniżej tego wieku otworzymy ograniczoną wersję konto dla dziecka. Sprawdź ranking kont dla dzieci i wprowadź dziecko w świat finansów!

Ocena
(4)
Maksymalna kwota
15000 zł
Maksymalny czas
36 miesięcy
Ocena
(4)
Maksymalna kwota
20000 zł
Maksymalny czas
48 miesięcy
Ocena
(4.9)
Maksymalna kwota
15000 zł
Maksymalny czas
50 miesięcy
Ocena
(4.9)
Maksymalna kwota
6000 zł
Maksymalny czas
36 miesięcy
Ocena
(5)
Maksymalna kwota
60000 zł
Maksymalny czas
60 miesięcy
Zobacz cały Ranking pożyczek ratalnych - sierpień 2020

Ranking kont dla dzieci – gdzie założyć najlepsze konto dla dziecka?

Konto dla dziecka poniżej 13 lat otworzymy w czterech bankach. Choć oferta nie jest rozbudowana, nasze dziecko może posiadać własny rachunek bankowy. PKO BP, Santander Bank Polska, Bank Millennium oraz Alior Bank umożliwiają założenie konta dla dziecka, na którym można gromadzić i pomnażać oszczędności.

Prawo do pełnego dysponowania kontem i używania karty płatniczej dla dziecka mają osoby powyżej 13 roku życia. Banki proponują bardzo atrakcyjne warunki konta dla młodych, dlatego nastoletnich użytkowników rachunków nie brakuje!

Sprawdzamy, jakie warunki gwarantuje Konto dla dziecka PKO BP i konto dla dziecka w pozostałych bankach.

Konto bankowe Załóż konto Wiek Prowadzenie konta Polecenie przelewu int. Oprocentowanie
Konto dla dziecka PKO BP Załóż konto 0 – 13 lat 0 zł 0 zł
 • saldo do 2 500 zł – 2,5%
 • nadwyżka powyżej 2 500 zł – 0,5%
Konto dla dziecka Santander Bank Polska Załóż konto 0 – 12 lat 0 zł
 • saldo do 3 000 zł – 2,5%
 • nadwyżka powyżej 3 500 zł – 0%
Konto dla dziecka Bank Millennium Załóż konto 0 – 12 lat 0 zł 0%
Konto dla dziecka Alior Bank Załóż konto 0 – 12 lat 0 zł 0%

W dniu 13 urodzin bank przekształca rachunek dla dziecka w konto dla młodych. Dziecko, które ukończyło 13 rok życia, można również ustanowić pełnomocnikiem do karty. Syn lub córka będą mogli korzystać ze środków z konta rodziców, do ustalonego przez nich limitu. Alternatywnym rozwiązaniem jest karta przedpłacona. Po jej zasileniu, dziecko używa karty do płatności w sklepie, internecie, a nawet do wypłaty z bankomatu. Kartę przedpłaconą można znaleźć w ofercie wielu banków.

Konto dla dziecka PKO BP

PKO Konto Dziecka nie pobiera opłat za prowadzenie konta ani złożenie polecenia przelewu internetowego i standardowego. Dziecko zarządza swoim kontem za pośrednictwem aplikacji mobilnej i serwisu internetowego PKO Junior. Może:

 • inicjować przelewy,
 • prowadzić wirtualną skarbonkę,
 • stworzyć i realizować plan oszczędzania,
 • zdobywać wirtualne odznaki,
 • korzystać z kalkulatora finansowego.

Rodzic dysponuje specjalną Aplikacją Junior, która daje stały dostęp do konta dla dziecka i pozwala:

 • nadzorować finanse dziecka,
 • akceptować lub odrzucać zainicjowane przelewy bankowe,
 • włączać i wyłączać dodatkowe funkcje konta bankowego,
 • wyznaczać zadania i przyznawać wirtualne odznaki za ich poprawne wykonanie.

Warto dodać, że bank PKO BP przygotował wiele ciekawych materiałów edukacyjnych i gier do nauki oszczędzania i nie tylko.

Konto dla dziecka Santander Bank Polska

Konto dla dziecka Santander Bank Polska jest bezwarunkowo darmowe. Bank nie pobiera opłat za prowadzenie konta bankowego, nawet kiedy saldo konta jest zerowe.

Rachunek bankowy dla dziecka w Santander umożliwia odkładanie oszczędności i gwarantuje ich atrakcyjne oprocentowanie. Dziecko nie może korzystać z karty płatniczej ani wykonywać przelewów internetowych. Dostęp do tych funkcjonalności otrzyma po ukończeniu 13 roku życia. Do tego czasu młody klient może (w obecności rodzica!) w dowolnej placówce banku wpłacać i wypłacać gotówkę oraz wykonywać przelewy. Prowizja za każdą przeprowadzoną operację wynosi 5 zł.

Santander Bank Polska przygotował specjalny serwis Finansiaki.pl, który wspiera rodziców i szkoły w przekazywaniu podstawowej wiedzy na temat finansów.

Konto dla dziecka Millennium

Konto dla dziecka Millennium to kolejna oferta konta dla najmłodszych. Konto 3600 Junior do 12 roku życia jest zwolnione z opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku. Bank nie wymaga regularnych wpłat ani utrzymywania minimalnego salda konta. Zaletą konta dla dziecka w Banku Millennium jest również brak prowizji za wpłatę i wypłatę gotówki w oddziale. Kiedy dziecko skończy 13 lat, będzie mogło samodzielnie zarządzać pieniędzmi i zyska pełny dostęp do bankowości elektronicznej oraz karty płatniczej.

Jeśli rodzice mają konto osobiste w banku Millennium, mogą kontrolować rachunek dziecka z poziomu bankowości elektronicznej. Bez konta mają podgląd na finanse pociechy wyłącznie w oddziale banku.

Konto dla dziecka Alior Bank

Propozycją konta dla dziecka jest również rachunek w Alior Banku. Prowadzenie konta jest bezpłatne. Kiedy dziecko skończy 13 lat, bank może wydać kartę do konta. Do 18 roku życia korzystanie z karty będzie bezpłatne.

Konto dla dziecka w Alior Banku tak samo jak w pozostałych bankach służy głównie do gromadzenia oszczędności. Dziecko pod opieką rodziców może wpłacać i wypłacać gotówkę w oddziale. Prowizja za każdorazową operację wynosi 8 zł.

Konto bankowe czy konto oszczędnościowe dla dziecka?

Konto dla dziecka ma ograniczone funkcjonalności z racji wieku jego właściciela. Nie daje możliwości operowania kartą płatniczą ani bezpośredniego dostępu do bankowości internetowej. Podstawowym celem rachunku dla dziecka jest gromadzenie środków i nauka oszczędzania.

Alternatywą dla konta bankowego dla dziecka jest konto oszczędnościowe. Jest przeznaczone dla dzieci w przedziale wieku od 0 do 18 lat. Konto oszczędnościowe jest sposobem na zabezpieczenie przyszłości finansowej pociechy. Rodzice, którzy regularnie wpłacają nawet niewielkie kwoty, w końcu odłożą większy kapitał na studia czy pierwsze mieszkanie dziecka. Od 13 roku życia młody człowiek może samodzielnie zarządzać kontem. Konto oszczędnościowe dla dziecka jest bez wątpienia dobrym posunięciem!

Jak założyć konto dla dziecka?

Procedura zakładania konta dla dziecka zależy od tego, czy rodzic ma konto w danym banku, czy nie. Jeśli tak, wystarczy że zaloguje się do swojej bankowości elektronicznej i tam złoży wniosek o rachunek dla dziecka.

Jeżeli rodzic nie ma konta w banku, w którym chce założyć rachunek dla dziecka, musi złożyć wniosek na stronie internetowej i podpisać umowę za pośrednictwem kuriera. W przypadku osoby małoletniej wystarczy podpis rodzica lub opiekuna prawnego. Santander Bank Polska daje też możliwość weryfikacji danych i zawarcia umowy w trakcie rozmowy wideo. Innym sposobem jest otwarcie konta telefonicznie lub w oddziale banku. Jakie dokumenty są niezbędne?

Dokumenty potrzebne do założenia konta:

 • akt urodzenia/legitymacja szkolna/dowód osobisty/paszport dziecka,
 • dowód osobisty rodzica.

Jedynie konto dla dziecka PKO BP narzuca konieczność posiadania konta w banku przez rodzica. Pozostałe banki nie stawiają takiego wymogu, ale trzeba liczyć się z tym, że obsługa konta dziecka będzie możliwa wyłącznie w oddziale banku. Dlatego warto sprawdzić ranking konto bankowych i otworzyć konto w jednym z banków, które oferują rachunek bankowy dla dziecka. Dzięki temu konto dziecka zyska więcej funkcjonalności.

Dodaj komentarz

##   ## ##  ##    ## ##   ## ##   ## 
 ##  ##  ## ##    ## ##   ## ##   ## 
 ## ##   ####     ## ##   ## ##   ## 
  ###    ##     ## ##   ## ##   ## 
 ## ##   ##  ##  ## ##   ## ##   ## 
 ##  ##   ##  ##  ## ##   ## ##   ## 
##   ##  ##   ######  #######  ####### 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze