Szybkie pożyczki – czy to się opłaca?

Coraz częściej spotykamy oferty szybkich pożyczek. Co więcej, potrafimy weryfikować ich autentyczność, a to znaczy, że jesteśmy świadomymi klientami. Jednak wciąż niejednokrotnie zastanawiamy się, kiedy jest najlepszy moment na korzystanie z tego typu propozycji. Jak się okazuje, wiele zależy tutaj od naszej postawy i odpowiedniego przygotowania.

Szybkie pożyczki pozabankowe to dobra metoda radzenia sobie z niewielkimi wydatkami.

Stereotypy na temat pożyczkobiorców często są błędne

Wbrew pozorom, wciąż dość powszechnie panuje przekonanie, że klienci firm pożyczkowych niewiele wiedzą o nowoczesnych usługach finansowych. Nic bardziej mylnego! Szybkie pożyczki zdominowały sferę online i wciąż rośnie liczba pożyczkobiorców, którzy bardzo dobrze orientują się w sferze pozyskiwania pieniędzy przez sieć. To właśnie oni wyznaczają trendy w pożyczaniu i stają się głównymi adresatami ofert wielu pożyczkodawców. Można to zaobserwować w oparciu o treści zawarte na stronach konkretnych firm pożyczkowych. O tym, że klienci mają różne potrzeby, świadczy rozbudowana oferta instytucji pozabankowych. Nie bez powodu przybywa ofert pożyczek na raty, a niektóre instytucje pozabankowe wprowadzają takie, które są profilowane pod kątem osób prowadzących własną działalność gospodarczą.

Niestety wiele osób nadal uważa, że ci, którzy decydują się na szybkie chwilówki online to zmagający się z długami desperaci. Tymczasem rośnie liczba klientów świadomych tego, jak zarobić na pożyczkach. W tym przypadku wystarczy dokładna selekcja uwzględnianych w sieci ofert. Jej dokonanie jest możliwe dzięki powszechnie dostępnym w internecie narzędziom. Mowa tu m.in. o najnowszych rankingach chwilówek, które są dobrą podpowiedzią, gdy zastanawiamy się nad wyborem najlepszej dla nas propozycji. Gdy znajdziemy kilka takich, które najbardziej nas interesują, możemy je zestawiać za pomocą porównywarek pożyczek. Daje nam to wgląd w parametry konkretnych produktów, a co za tym idzie, mamy świadomość na temat tego, na co zamierzamy się zdecydować. Fakt, że jako pożyczkobiorcy dokładnie sprawdzamy wszystkie szczegóły sprawia, że przeczymy nieprzychylnym stereotypom.

Dobre rozwiązanie w kryzysowych sytuacjach

Dobrze jest wcześniej zaplanować nasze działania i dokładnie rozważyć dostępne możliwości. Niekiedy jednak spotykają nas sytuacje, których wcześniej nie byliśmy w stanie przewidzieć. Wtedy umiejętność szybkiego wyszukania właściwej dla nas oferty jest bardzo cenna. Nawet krótka wizyta na portalu pożyczkowym w celu rzucenia okiem np. na ranking pożyczek na raty może być dla nas bardzo pomocna. Zwłaszcza, że internet umożliwia dokonanie tego bardzo szybko, ponadto w oparciu o najnowsze dane.

Czasem okazuje się, że nasza pensja nie wpłynęła na czas, a musimy szybko dokonać jakiejś opłaty. Innym razem pojawia się możliwość zrobienia bardzo korzystnego zakupu, na którym od dawna nam zależy. Brzmi znajomo? Wielu z nas spotkało się z taką lub podobną sytuacją. Nie chcemy wówczas rezygnować z okazji, albo pragniemy jak najszybciej dokonać zaległej wpłaty. Jednak obawiamy się o stan naszego konta, który w danym momencie nie pozwala nam na wydanie sumy, o której myślimy. Wiele osób zadaje sobie wtedy pytanie: kredyt czy pożyczka? W tym przypadku jednak łatwo udzielić na nie odpowiedzi.

Kredyt gotówkowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które może być dla nas pomocne w wielu przypadkach. Jednak gdy w grę wchodzą jednorazowe wydatki dotyczące stosunkowo niewielkich kwot, podjęcie decyzji o tak dużym i długoterminowym zobowiązaniu wydaje się nierozsądne. Obserwując parametry takich ofert można dojść do wniosku, że w naszej sytuacji niekoniecznie będzie to najlepszy wybór. Lepiej jest pomyśleć o opcji, która nie tylko pozwoli nam na skorzystanie z mniejszej kwoty oraz krótszego okresu spłaty, ale również umożliwi nam uniknięcie wielu formalności. Na szczęście internet jest pełen takich ofert. Jeśli zależy nam na pożyczaniu w nowoczesnym stylu, powinniśmy rozważyć wzięcie szybkiej pożyczki online.

Rozsądni mogą zyskać najwięcej

Gdy myślimy o skorzystaniu z takiej opcji, oczywiście powinniśmy podejść do tego poważnie. Nieprzemyślane decyzje mogą doprowadzić do kłopotów, zwłaszcza gdy chodzi o finanse. Właśnie z tego powodu pożyczkobiorcami powinny być osoby, które mają pojęcie o zarządzaniu budżetem i gospodarowaniu swoimi środkami. Dopiero jeśli potrafimy spojrzeć na naszą sytuację finansową w szerszym kontekście, możemy rozważyć wzięcie na siebie odpowiednio dobranego zobowiązania. Aby pożyczyć rozsądnie, powinniśmy przeanalizować obecny stan naszych finansów i przewidzieć, jak może się on zmienić na przestrzeni najbliższych kilku miesięcy. Jeśli planujemy większą pożyczkę, warto jest rozważyć poszukiwanie nawet niewielkich oszczędności. Możemy je uzyskać np. rezygnując z wyjścia do kina lub kupienia sobie jakiegoś drobiazgu. Wbrew pozorom nawet niewielkie kwoty, którymi dobrze zagospodarujemy, mogą być pomocne przy spłacaniu naszych zobowiązań.

Gdy podpisujemy umowę z pożyczkodawcą, powinniśmy pamiętać o tym, że zobowiązujemy się w tym momencie, do dotrzymania jej warunków. Jednym z nich jest terminowy zwrot pożyczki. Niedotrzymanie terminu wiąże się z dodatkowymi kosztami, których zapewne chcielibyśmy uniknąć. Ponadto jeśli decydujemy się na tzw. pierwszą darmową pożyczkę, oddanie całości na czas zwalnia nas z nadprogramowych opłat. Terminowość to bardzo pozytywna cecha. Pozwala nam ona na zachowanie płynności finansowej a co za tym idzie, na budowanie pozytywnej historii klienta. To zaś otwiera nam możliwość wzięcia kolejnych zobowiązań finansowych. Oczywiście w momencie, gdy są nam one naprawdę potrzebne. Jeśli dobierzemy je rozsądnie, podołamy ich spłaceniu, a co za tym idzie, uregulujemy nasze finanse bez obawy o powstawanie długów.

Darmowe pożyczki
Netcredit
2000 zł / 30 dni
Extraportfel
1500 zł / 30 dni
Ale gotówka
2000 zł / 30 dni
MoneyMan
1000 zł / 61 dni
Pożyczka Plus
2000 zł / 45 dni
LendOn
1500 zł / 30 dni
Szybka Gotówka
300 zł / 30 dni
Polożyczka
1000 zł / 30 dni
Filarum
1000 zł / 30 dni
Wonga
1500 zł / 60 dni
Halopożyczka
2000 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
1000 zł / 30 dni
Vivus
3000 zł / 30 dni
Wandoo
1500 zł / 30 dni

Dodaj komentarz

##   ## ########    ##  ###  ######## 
## ## ## ##       ##  ## ##   ##  
## ## ## ##       ## ##  ##   ##  
## ## ## ######     ## ##   ##  ##  
## ## ## ##    ##  ## #########  ##  
## ## ## ##    ##  ## ##   ##  ##  
 ### ### ######## ###### ##   ##  ##  

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

PAPUGGGA 2017-02-13 13:29:38 #564
Hahaha. Nie opłaca się dlatego rynek pożyczek jest coraz większy:) No oczywiście, że się opłaca bo szybkie pożyczki to świetne rozwiazanie i coraz wiecej osob sie do nich przekonuje! I BARDZO DOBRZE- bo rynek sam weryfikuje co sie opłaca a co nie! Gdyby sie to nie opłacało to korzystał by z nich promil ludzi- a opłaty byłyby strasznie wysokie- a tak? opłaty sa coraz nizsze, coraz wiecej osob coraz czesciej z nich korzysta. Polecam!
Krystian Zieliński, Gdańsk 2017-02-10 13:55:05 #561
Czy to się opłaca? Jakby się nie opłacało to rynek pożyczek tak szybko by się nie rozwijał! Najlepsze jest to, że to uczciwy deal- i jedna i druga strona jest zadowolona: pożyczkodawca syty i pożyczkobiorca cały! Super rozwiązanie!!!