Score Hunter - sprawdź, co wiesz o finansach z BIK!

Score Hunter jest unikalną platformą edukacyjną, wprowadzoną na koniec 2017 roku przez Biuro Informacji Kredytowej. Jej głównym adresatem są osoby, które wzięły lub zamierzają podpisać umowę na kredyt czy pożyczkę i za pomocą dodatkowych środków zrealizować swoje plany. Rejestracja jest prosta, a korzyści z zapoznania z platformą - nieocenione. Już teraz wejdź na stronę internetową scorehunter.pl i przekonaj się, jakie tematy finansowe sprawiają ci trudności.

Score Hunter pomaga poprawić stan wiedzy finansowej!

Edukacja finansowa Polaków kuleje

Wiedza finansowa nie jest mocną stroną Polaków. Dowodem na to jest “Egzamin z wiedzy finansowej”, według którego nie mamy potrzeby szukania informacji z zakresu finansów. Nasze zaciekawienie tym tematem jest sporadyczne lub wcale go nie ma, ponieważ nie widzimy celowości, by taką wiedzę posiadać[1]. Podobne wnioski możemy wyciągnąć z badania przeprowadzonego przez OECD. Sprawdzało ono poziom wiedzy i postawy finansowe mieszkańców 30 krajów - Polska zajęła ostatnie miejsce[2].

Tegoroczne badanie jest nieco bardziej optymistyczne - instytut badawczy IBRIS odnotował, że 45% ankietowanych uznaje swoją wiedzę finansową za zadowalającą[3]. Jednak czy te wyniki mają odzwierciedlenie w praktyce? Gdyby edukacja finansowa była na wysokim poziomie, zadłużenie Polaków nie rosłoby w tak zastraszającym tempie. Tylko przez rok nasze długi zwiększyły się o 10,8 mld zł. Na koniec 2017 roku 2 mln 515 tys. mieszkańców naszego kraju nie było w stanie w terminie uregulować długów[4]. Musimy lepiej zarządzać finansami, mądrzej zaciągać szybkie pożyczki przez internet i dbać o wiarygodność kredytową. BIK może nas tego nauczyć!

Nieumiejętne zarządzanie finansami może być przyczyną wielu problemów

Na czym polega gra Score Hunter?

Platforma edukacyjna Score Hunter łączy aspekt rozrywkowy i edukacyjny. W przystępny i przyjemny sposób udostępnia wiedzę na temat finansów, którą możemy wykorzystać w realnym świecie.

Czego nauczy nas Score Hunter?

Jeśli chcemy skorzystać z platformy edukacyjnej, wchodzimy na stronę internetową scorehunter.pl i włączamy się do gry. Od razu zauważymy kilka sekcji, poruszających wspomniane już tematy, w tym te związane z kradzieżą tożsamości oraz Alertami BIK.

Użytkownik Score Hunter może wykonywać zadania i quizy, a za prawidłowe odpowiedzi otrzymuje punkty. Jeśli przy tym ma dobry czas, otrzymuje punkty, które wymienia na nagrody. Wyzwania pozwalają poprawić wynik. Aby wypaść dobrze, powinniśmy najpierw skorzystać z bazy wiedzy i zapoznać się z materiałami edukacyjnymi, m.in. z artykułami i poradami ekspertów.

Score Hunter dla młodych

BIK chce zachęcić młodych ludzi do pogłębiania wiedzy finansowej i przekonać szkoły oraz uczelnie do korzystania z platformy edukacyjnej Score Hunter. Dlatego zorganizował konkurs, w którym mają szansę otrzymać cenne nagrody za pogłębianie tematów finansowych i wykonywanie zadań. Korzystanie z platformy jest możliwe zarówno na komputerze stacjonarnym, jak też na urządzeniach mobilnych. Celem jest jak najwyższa pozycja w rankingu. Zajmowane miejsce i liczbę punktów można sprawdzać na bieżąco. Młodzi ludzie powinni jak najszybciej wchodzić w tematy finansowe, aby w przyszłości wiedzieć, jak zarządzać budżetem i pracować nad historią kredytową, bo pożyczka bez BIK jest trudno dostępna.

Naukę zarządzania finansami powinniśmy zacząć jak najwcześniej

Stan wiedzy finansowej musi ulec poprawie. Nie tylko młodzi ludzie muszą zadbać o świadomość finansową. Każdy, kto nie chce zastanawiać się, jak wyjść z długów powinien zarejestrować się na portalu. Tym bardziej, że już co drugi Polak posiada kredyt. Testujemy usługi bankowe, nie stronimy od bankowości elektronicznej, składamy wnioski o pożyczki - nasze działania muszą być świadome! Łatwo jest znaleźć się w grupie zadłużonych Polaków, dużo trudniej jest ją opuścić. Zaległości finansowe względem banków i instytucji pozabankowych, nieopłacone rachunki, a prędzej czy później również spirala zadłużenia, mogą szybko doprowadzić nasz budżet do ruiny.

Czym jeszcze zajmuje się BIK?

Biuro Informacji Kredytowej to nie tylko platforma edukacyjna Score Hunter. Instytucja jest źródłem informacji kredytowej i gospodarczej. Jej główne zadanie to gromadzenie oraz udostępnianie informacji na temat realizacji zobowiązań kredytowych i finansowych klientów indywidualnych oraz podmiotów gospodarczych. Z bazy BIK mogą korzystać m.in instytucje finansowe, które chcą sprawdzić, czy klient wnioskujący o pożyczkę jest rzetelnym płatnikiem. Również osoby indywidualne mogą sprawdzić swój status w Biurze Informacji Kredytowej. Takie informacje pozwolą im ocenić własną wiarygodność finansową, kiedy zamierzają ubiegać się o kredyt. Pamiętajmy, że informacji o nieterminowych płatnościach nie można usunąć z bazy. Czyszczenie BIK jest możliwe tylko w trzech przypadkach. Jeśli nie minął okres czasu, w którym instytucja może udostępniać dane ani nie ma błędów we wprowadzonych informacjach, nie pozbędziemy się wpisów pokazujących nas w negatywnym świetle. Możemy odwołać naszą zgodę na przetwarzanie informacji o terminowo spłacanym kredycie, jednak takie działanie jest bezcelowe. Na przetwarzanie informacji o nieterminowych płatnościach nie musimy wyrażać pozwolenia.

W takim razie co daje rejestracja w BIK? Możliwość korzystania z szeregu usług i trzymanie ręki na pulsie, jeśli chodzi o naszą wiarygodność finansową. Raport BIK, Alert BIK, a także zastrzeganie dokumentów to tylko niektóre z możliwości, na jakie pozwala nam Biuro Informacji Kredytowej.

“Korzystanie z platformy Score Hunter jest bezpłatne, dlatego warto skorzystać z pomocy, jakiej udziela nam Biuro Informacji Kredytowej. Tym bardziej, że nauka przez zabawę jest najbardziej efektywnym sposobem przyswajania informacji. Wiedza, którą zdobędziemy na platformie edukacyjnej, z pewnością nam się przyda, a cenne wskazówki dotyczące dbania o historię kredytową szybko przyniosą spodziewane efekty”- komentuje Maciej Suwik, ekspert Loando.pl.


[1] Kapitalni.org, „Egzamin z wiedzy finansowej”, 2017 rok
[2] OECD/INFE International Survey of Adult Financial Literacy Competencies, 2016 r.
[3] Instytut badawczy IBRIS, badanie “Poziom edukacji finansowej Polaków 2018”
[4] Raport BIG InfoMonitor, 2017 rok

Darmowe pożyczki
Netcredit
500 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
1000 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
1000 zł / 30 dni
Solcredit
5000 zł / 50 dni
AXI Card
6000 zł / 30 dni
Ofin
2000 zł / 30 dni
Ranking pożyczek ratalnych – październik 2020

Dodaj komentarz

##  ## ##  ## ######## ##   ## ##   ## 
###  ## ## ##   ##  ##   ## ##   ## 
#### ##  ####   ##  ##   ## ##   ## 
## ## ##  ##    ##  ##   ## ##   ## 
## ####  ##    ##  ##   ## ##  ## 
##  ###  ##    ##  ##   ##  ## ##  
##  ##  ##    ##   #######   ###  

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze