Karta kredytowa dla studenta - poznaj najlepsze oferty banków!

Jeżeli jesteś studentem i potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki na pilne potrzeby, zastanów się nad uzyskaniem karty kredytowej! W naszym artykule znajdziesz zestawienie najlepszych ofert kart z długimi okresami bezodsetkowymi. Ponadto w tekście przeczytasz o tym, jak wnioskować o kartę kredytową dla studenta, jakie czynniki wpływają na jej koszt oraz jak ją spłacać.

Karta kredytowa dla studenta - poznaj najlepsze oferty banków!
1.
Zobacz
(0)
2.
Zobacz
(1)
3.
Zobacz
(0)
Zobacz cały Ranking kart kredytowych
 1. Karta kredytowa dla studenta - 10 najlepszych ofert od popularnych banków!
 2. Karta kredytowa dla studenta - podstawowe informacje
 3. Okres bezodsetkowy na karcie kredytowej dla studenta
 4. Jakie czynniki mają wpływ na koszty karty kredytowej dla studenta?
 5. Jak wnioskować o kartę kredytową dla studenta?
 6. Jak spłacić kartę kredytową dla studenta?
 7. Karta kredytowa STUDENT w PKO BP
 8. Karta kredytowa Impresja w Millennium
 9. Karta kredytowa Visa Classic w mBanku

Karta kredytowa dla studenta - 10 najlepszych ofert od popularnych banków!

Jesteś studentem, masz stabilną sytuację finansową i wysoki scoring BIK? Zapoznaj się z przygotowanym przez nas zestawieniem z najlepszymi ofertami kart kredytowych, jakie proponują popularne banki i złóż wniosek o limit kredytowy w wybranej instytucji! Zapoznaj się ze szczegółami z tabelki!

Bank Złóż wniosek Opłata miesięczna za kartę Okres bezodsetkowy RRSO Prowizja za korzystanie z bankomatu
Millennium Złóż wniosek 0 zł, jeżeli dokonamy min. 5 transakcji bezgotówkowych miesięcznie. 54 dni 10,20 proc. 3,99 proc. min. 9,99 zł
PKO BP Złóż wniosek 0 zł 55 dni 10,48 proc. 4 proc. min.10 zł
Bank Pekao Złóż wniosek 0 zł, jeżeli wydamy kartą min. 500 zł/miesięcznie 55 dni 15,22 proc. 3 proc. min. 6 zł
ING Bank Śląski Złóż wniosek 0 zł 52 dni 10,84 proc. 2 proc. 5 zł z bankomatów ING. 3 proc. 9 zł z pozostałych bankomatów.
Citi Handlowy Złóż wniosek 0 zł 56 dni 10 proc. 3,5 proc min. 7 zł.
Santander Bank Polska Złóż wniosek 0 zł 51 dni 10,20 proc. 3,5 proc. min.10 zł
mBank Złóż wniosek 0 zł 54 dni 11.07 proc. 5 proc. min.10 zł
Getin Bank Złóż wniosek 0 zł - w przypadku rozliczenia min. pięciu transakcji bezgotówkowych w miesiącu. 52 dni 10 proc. 3,5 proc min. 7 zł
Santander Consumer Bank Złóż wniosek 0 zł, w przypadku rozliczenia transakcji na min. 1000 zł w miesiącu. 56 dni 10 proc. 4,9 proc. min. 10 zł

W dalszej części artykułu wyróżniliśmy trzy oferty kart kredytowych z powyższej tabelki i w szczegółowy sposób je omówiliśmy. Jeżeli chcesz szybko przenieść się do tych treści, kliknij TUTAJ.

Karta kredytowa dla studenta - podstawowe informacje

Karta kredytowa dla studenta jest produktem finansowym, który w zasadzie niczym nie różni się od zwykłej karty kredytowej oferowanej przez większość banków. Decydując się na takie narzędzie będziemy mieli możliwość korzystania z przyznanego odnawialnego - jego wysokość w głównej mierze jest uzależniona od zdolności kredytowej wnioskującego i może sięgnąć od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych.

Karty kredytowe są pewnego rodzaju alternatywą dla kredytów gotówkowych. W tym miejscu należy jednak podkreślić, że jeśli bank udzieli nam tego produktu finansowego, wtedy nie otrzymamy dodatkowych pieniędzy na swoje konto bankowe, środki będą znajdować się na karcie kredytowej.

Okres bezodsetkowy na karcie kredytowej dla studenta

W przypadku karty kredytowej dla studenta również występuje okres bezodsetkowy, podczas którego klient korzystający z limitu kredytowego nie będzie zobowiązany do uregulowania żadnych dodatkowych opłat. Ile trwa? Zwykle około pięćdziesięciu dni, w niektórych bankach może wynosić nawet 60 dni.

W sytuacji, gdy spłacimy zobowiązanie z karty kredytowej przed upływem okresu bezodsetkowego, wtedy nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów. Warto też wyjaśnić tę kwestię na konkretnym przykładzie - jeżeli wykorzystamy 1000 zł ramach limitu kredytowego, wtedy do końca okresu bezodsetkowego będziemy mieli czas, aby zwrócić tę kwotę, natomiast bank nie zażąda uregulowania odsetek.

To znakomite rozwiązanie, które z pewnością może pomóc studentom będącym dopiero na początku swojej drogi zawodowej i nie mającym jeszcze stabilnej sytuacji finansowej potrzebnej do spłaty odsetek narzuconych przez instytucję finansową.

Jakie czynniki mają wpływ na koszty karty kredytowej dla studenta?

Każdy student, który planuje uzyskać kartę kredytową powinien zdawać sobie sprawę, że ten produkt finansowy może wiązać się ze sporymi kosztami, ponieważ w przypadku niektórych ofert obowiązuje dość duże RRSO. Co w największym stopniu wpływa na wysokość opłat związanych z kartą kredytową? Poniżej wskazaliśmy kilka z nich, sprawdź!

Na koszty karty kredytowej mają wpływ następujące czynniki:

 • wydanie karty,
 • wydanie karty dodatkowej,
 • wydanie duplikatu karty,
 • przekroczenie limitu karty,
 • miesięczna lub roczna opłata za kartę,
 • zmianę daty cyklu rozliczeniowego,
 • opóźnienia w spłacie karty,
 • ubezpieczenie, które często jest obowiązkowe.

Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę karty kredytowej, najpierw warto porównać jej koszty z innymi propozycjami banków poprzez wykorzystanie wybranej porównywarki finansowej. Zawsze możemy też wyszukać informacje na stronach instytucji finansowych w zakładce Tabela Opłat i Prowizji produktu.

Jak wnioskować o kartę kredytową dla studenta?

Podstawowym warunkiem potrzebnym do uzyskania karty kredytowej przez studenta jest posiadanie wystarczającej zdolności kredytowej. Kolejnym ważnym czynnikiem, który w dużej mierze decyduje o tym, czy zostanie przyznany limit kredytowy od banku jest historia kredytowa - jeśli będzie pozytywna, wtedy nie powinniśmy mieć żadnych problemów z otrzymaniem karty.

Jak wnioskować o kartę kredytową? To proste, najszybszym sposobem jest skorzystanie z dostępnej oferty przyznania limitu kredytowego w banku, w którym wcześniej został założony rachunek bankowy. Decyzja o przyznaniu karty podejmowana jest na podstawie informacji, które są zawarte na koncie. Jeżeli bank uzna, że student poradzi sobie z regularną spłatą karty, wtedy nie będzie musiał przedstawiać żadnych dodatkowych dokumentów potwierdzających wysokość zarobków, wystarczy, że zaakceptuje warunki i podpisze umowę.

Co zrobić w sytuacji, gdy korzystamy z rachunku, który nie zawiera w swojej ofercie karty kredytowej dla studenta? Trzeba znaleźć banki, które proponują ofertę limitu kredytowego przewidzianą dla takiej grupy osób. W tym przypadku wnioskowanie jest nieco bardziej skomplikowanym procesem, który wymaga złożenia specjalnego wniosku i przedstawienia kilku dokumentów takich jak:

 • zaświadczenie z miejsca pracy,
 • wyciąg z rachunku bankowego,
 • deklaracji PIT za ostatni rok,
 • potwierdzenia innych źródeł dochodu np. stypendium.

Jak spłacić kartę kredytową dla studenta?

Spłata karty kredytowej przy stabilnej sytuacji finansowej nie powinna sprawić żadnego problemu. Co trzeba wiedzieć o procesie uregulowania limitu kredytowego? Podczas procesu wnioskowania o kartę kredytową należy ustalić z bankiem okres rozliczeniowy - jeden cykl rozliczeniowy trwa zwykle od 20 do 30 dni. Na spłatę zobowiązania możemy mieć nawet ponad 50 dni, na które składa się okres trwania cyklu oraz czas oczekiwania na wygenerowanie wyciągu. W tym miejscu należy podkreślić, że cykl nie zawsze musi zaczynać się i kończyć tego samego dnia.

Jak spłacić kartę kredytową? Wystarczy, że na naszym koncie sprawdzimy wyciąg i znajdziemy informacje dotyczącego tego, ile wynosi zadłużenie z karty. Zaciągnięty limit kredytowy należy spłacać poprzez wysłanie pieniędzy na wskazany przez bank rachunek. Trzeba pamiętać o terminowej spłacie, ponieważ w przeciwnym wypadku zostaniemy obciążeni dodatkowymi opłatami, które mogą w znaczący sposób obciążyć nasz domowy budżet i oszczędności.

Karta kredytowa STUDENT w PKO BP

PKO BP zawiera w swojej szerokiej ofercie produktowej kartę kredytową, która jest dedykowana studentom. To znakomita propozycja dla wszystkich młodych osób, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki na pilne potrzeby. Czy wyróżnia się karta kredytowa PKO STUDENT? Poniżej wskazaliśmy najważniejsze informacje, zapoznaj się!

 • Z karty można korzystać od 18. do 26. lub 30. roku życia,
 • limit transakcji mieści się w granicach od 450 do 1,5 tys. złotych,
 • bank przyzna kartę, jeżeli będziemy zarabiać minimum 850 złotych miesięcznie.

Karta kredytowa Impresja w Millennium

Bank Millennium proponuje znakomite rozwiązanie dla studentów! Wystarczy, że założymy Konto 360 Student dedykowane osobom od 18. do 26. roku życia - w jego ramach można liczyć na przyznanie karty kredytowej Impresja. Czym wyróżnia się karta kredytowa Millenium? Sprawdź poniżej!

 • Karta kredytowa przewidziana jest dla osób do 26 roku życia,
 • limit transakcji mieści się w granicach od 1 tys. do 100 tys. zł w zależności od dochodów,
 • uznawane są dochody pochodzące ze wszystkich źródeł, w tym umowy zlecenie czy umowy o dzieło.

Karta kredytowa Visa Classic w mBanku

mBank nie ma w swojej ofercie karty kredytowej przeznaczonej konkretnie dla studentów jednak można ubiegać się o limit kredytowy w inny sposób. Wystarczy, że student otworzy konto za 0 zł, które jest przewidziane dla osób od 18 do 24 roku życia i jeśli na tym rachunku zostaną odnotowane stałe dochody np. ze stypendium czy umowy o dzieło, to bank zaproponuje uzyskanie limitu kredytowego.

 • Karta kredytowa przewidziana jest dla osób do 24 roku życia,
 • limit transakcji mieści się w granicach od 1,5 tys. do 20 tys. zł,
 • mBank przyzna kartę, jeżeli na koncie będą pojawiały się regularne dochody.

Artykuły

Pożyczki społecznościowe - poradnik i opinie!

Kiedy brakuje nam pieniędzy, pierwszą myślą jest pożyczka...

Ustawa antylichwiarska - najważniejsze informacje

Można śmiało stwierdzić, że klientów instytucji pozabankowych...

Pożyczka dla bezrobotnych – chwilówki dla osób bez zatrudnienia

Według danych GUS z 2018 roku, bezrobocie spada, ale...

Kredyt na wesele. Ile kosztuje przyjęcie weselne?

Jeżeli planujesz wejść w związek małżeński, a nie masz...

Zakupy na raty - zasil konto ekstra gotówką na letnie wyprzedaże

W popularnej sieci odzieżowej Zara wyprzedaż letnia...

Pożyczka dla emerytów i rencistów − które firmy?

Bardzo często gdy planujemy złożyć wniosek o chwilówkę...

Poręczenie pożyczki – na czym polega oraz kiedy się opłaca?

Na rynku pożyczek pozabankowych znajdziemy nie tylko...

Kiedy ponosimy odpowiedzialność za długi partnera?

Każda para ma swój sposób na finanse. Tuż po zaręczynach...

Dodaj komentarz

##   ## ######## ####### ##   ## ###### 
 ##  ## ##    ##   ## ##   ## ##  ## 
 ## ##  ##    ##   ## ##   ## ##    
  ###  ######  ##   ## ##   ## ##    
 ## ##  ##    ## ## ## ##   ## ##    
 ##  ## ##    ##  ## ##   ## ##  ## 
##   ## ######## ##### ## #######  ###### 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze