Maksymalna kwota pierwszej pożyczki - sprawdź oferty Kredito24, Szybka Gotówka i Solven

Zarządzanie budżetem domowym nie jest prostym zadaniem. Zdarza się, że mimo usilnych starań nie jesteśmy w stanie sprostać wszystkim wydatkom. Singlom szczególnie trudno jest utrzymać w ryzach swoje finanse - według badań Mojego ING tylko 59 proc. z nich jest w stanie określić swoich stałych, comiesięcznych wydatków. Dlatego często potrzebujemy dodatkowych środków - ale czy możemy liczyć na maksymalną kwotę zobowiązania już przy pierwszej pożyczce?

Maksymalna kwota pierwszej pożyczki - to możliwe

Na co Polacy pożyczają pieniądze?

Pożyczki pozabankowe cieszą się rosnącą popularnością. Przyczyną jest bez wątpienia wygodny dostęp do gotówki i szybkość udzielania dodatkowych środków. Nowoczesne technologie w finansach osobistych zrewolucjonizowały świat pożyczek i dały dostęp do innowacyjnych narzędzi, dzięki którym starania o pieniądze są proste, a zarazem bezpieczne. Coraz chętniej pożyczamy, a uzyskaną w ten sposó gotówkę zazwyczaj przeznaczamy na:

 • remont albo odświeżenie mieszkania (37 proc. ankietowanych)
 • zakup auta lub roweru (27 proc. respondentów)
 • niespodziewane naprawy i wymianę sprzętu domowego (23 proc. uczestników badania)
 • kupno gadżetów elektronicznych (21 proc. badanych)
 • wydatki sezonowe, np. pożyczka na wyprawkę szkolną (12 proc. ankietowanych)
 • cele zdrowotne (11 proc. respondentów)[1].

Potrzeb jest wiele, dlatego sprawdźmy, czy i w których firmach możliwe są starania o maksymalną kwotę pożyczki w przypadku nowych klientów.

Czy możemy starać się o maksymalną pożyczkę jako nowi klienci?

Niejednokrotnie wydajemy więcej, niż mamy, dlatego chcielibyśmy otrzymać maksymalną kwotę pożyczki już przy pierwszej umowie. Chociaż średnia wartość pożyczki cały czas rośnie (w I półroczu 2016 roku odnotowano jej wzrost do kwoty 1449 zł, czyli o 26,7 proc. więcej niż w I półroczu 2015 roku[2]), to tylko nieliczne firmy dają nowym klientom możliwość zapożyczenia się na najwyższą sumę. Taka opcja bez wątpienia przyciąga pożyczkobiorców, dla których pożyczki online są swoistą alternatywą kredytów. Starania o kredyty są zdecydowanie trudniejsze, choćby dlatego, że wartości. Z tego względu, wiążą się ze znacznie większą ilością formalności.

Nowi pożyczkobiorcy mogą liczyć na dobre oferty

W przypadku pożyczek aż 88 proc. zobowiązań w firmach pozabankowych dotyczy kwot między 200 zł a 4 tys. zł[3]. Gdzie w takim razie możemy liczyć na najbardziej dogodną ofertę w temacie wysokości pożyczki? Porównajmy oferty szybkich i opłacalnych pożyczek z maksymalną kwotą dostępną za pierwszym razem. 

Kredito24, Szybka Gotówka i Solven - skorzystaj z atrakcyjnej oferty

Maksymalnej kwoty pożyczki przy pierwszej umowie udzielą nam firmy Kredito24, Szybka Gotówka oraz Solven. Pożyczanie w nowoczesnym stylu pozwala w kilkanaście minut otrzymać potrzebną kwotę. Szybka Gotówka przewiduje dla nowych klientów najwyższą kwotę rzędu 6000 zł (minimalna kwota pożyczki to 100 zł). Jeśli spłacimy ją w ciągu 30 dni, nie zostaną na nas nałożone żadne dodatkowe opłaty. Co więcej, jeśli zdecydujemy się w dalszym ciągu korzystać z jej oferty, będziemy mogli liczyć na dłuższy okres kredytowania, wynoszący nawet 65 dni. Solven udziela pożyczek w wysokości od 100 do 5000 zł na 30 dni, z kolei Kredito24 proponuje zobowiązania finansowe na kwotę od 300 do 3000 zł.

Uzyskane pieniądze możemy przeznaczyć na dowolne cele. Pożyczka na wakacje to świetny wybór, tym bardziej, że sezon urlopowy właśnie się rozpoczyna. Pamiętajmy tylko, żeby później pytanie: “Gdzie dostanę maksymalną kwotę pożyczki za pierwszym razem” nie przerodziło w poszukiwanie sposobów na wyjście z długu.

Maksymalna kwota pożyczki nie zawsze dostępna - dlaczego?

Możliwość zadłużenia jest jednym z powodów, dla którego pożyczkodawcy nie chcą przy pierwszej umowie udzielać nam maksymalnych kwot. Boją się, że nie oddamy w terminie płatności, a odzyskiwanie długu wcale nie jest prostym zadaniem. Co więcej, Polacy niekoniecznie dobrze radzą sobie ze spłatą należności i jedyne co ich czeka, to mierzenie się z konsekwencjami nieterminowych płatności. Zgodnie z danymi ERIF Biura Informacji Gospodarczej z pierwszego kwartału 2017 roku, zobowiązania finansowe niespłacone wedle ustalonego kalendarza wynoszą już 23,6 mld zł. Z kolei co dziesiąty ankietowany Polak stara się o dodatkowe środki w celu spłacenia wcześniejszego zobowiązania[4].

Pożyczkodawcy chcą zyskać pewność wobec wiarygodności klienta, zarówno z troski o jego płynność finansową, jak też o dobro własnego biznesu. Niespłacone zobowiązanie zamraża ich kapitał. Dlatego chociaż weryfikują pożyczkobiorców w bazach dłużników, to wolą też samodzielnie sprawdzić ich zdolność do spłaty zobowiązania. Dlatego maksymalną kwotę pożyczki proponują dopiero przy drugiej, trzeciej, czwartej, a czasami nawet przy piątej pożyczce.

W jaki sposób otworzyć sobie drogę do większych zobowiązań?

Maksymalne kwoty pożyczki nie zawsze są dla nas dostępne za pierwszym razem. Jednak istnieje możliwość otrzymania dostępu do interesujących nas środków. Jak wiadomo, branie i terminowe spłacanie pożyczki u tego samego pożyczkodawcy, buduje naszą wiarygodność finansową. Konsekwentnie korzystając z usług tej samej instytucji pozabankowej, z czasem zyskamy dostęp do najwyższych sum. Ważne, żeby postępować przy tym rozsądnie.

Większe zobowiązania nie są jedyną zaletą dłuższej współpracy z pożyczkodawcą. Instytucje pozabankowe często proponują stałym klientom uczestnictwo w programach lojalnościowych. Jeśli nie dopuszczamy do pojawienia się opóźnień w spłatach, przy następnej umowie będziemy mogli liczyć na znacznie korzystniejsze warunki pożyczki. Możemy też uzyskać dostęp do platform edukacyjnych, które wzbogacą naszą wiedzę i pozwolą w bardziej świadomy sposób zarządzać budżetem domowym.

Kto otrzyma pożyczkę w maksymalnej kwocie już za pierwszym razem?

Kredito24, Szybka Gotówka ani Solven nie stawiają wygórowanych wymogów wobec swoich klientów. Jeśli chcemy podpisać umowę pożyczki, musimy mieć telefon komórkowy, dowód osobisty, konto bankowe oraz stałe zatrudnienie. Warunkiem koniecznym jest także ukończenie 18 roku życia i brak wpisów w rejestrach dłużników. Musimy wypełnić wniosek, dokonać weryfikacji wprowadzonych danych i poczekać na odpowiedź. Po pozytywnym rozpatrzeniu naszej aplikacji, będziemy mogli czekać na pieniądze.

Warunki otrzymania pożyczki są bardzo proste

Pamiętajmy tylko, że tak naprawdę zaciągnięcie pożyczki to najprostszy z kroków. Dużo trudniejsza może okazać się jej spłata, a to ona decyduje o budowaniu pozytywnej historii kredytowej.

Dbajmy o wiedzę o finansach

Chociaż Kredito24 i Solven proponują najwyższej kwoty przy pierwszej umowie, sugerują, aby zastanowić się nad tą decyzją. Umowę pożyczki na dodatkowe środki powinniśmy podpisywać z głową, tzn. dokładnie przemyśleć, czy faktycznie stać nas na zobowiązanie o maksymalnej wartości? Powinniśmy zsumować nasze comiesięczne wydatki, włączając w to drobne przyjemności, których nie potrafimy sobie odmówić. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jaką gotówką faktycznie dysponujemy po odjęciu wszystkich pozostałych zobowiązań finansowych.

Musimy podejmować rozsądne decyzje pożyczkowe, tym bardziej, że jak pokazują badania - nasza wiedza o finansach nie jest zadowalająca. Sami oceniamy ją bardzo słabo - 19 proc. ankietowanych Polaków uznaje, że poziom ich wiedzy w tej dziedzinie jest znikomy lub mały. Tylko 7 proc. ocenia go jako bardzo dobry, a 24 proc. jako dobry. Z drugiej strony uważamy, że zarządzanie domowym budżetem jest niezwykle istotną dla nas kwestią (opinia 69 proc. respondentów). Dlatego zaciągajmy szybkie pożyczki przez internet, rozsądnie decydując o ich wysokości i wspomagając swoje wybory rankingami pożyczek, a na pewno podejmiemy odpowiednie decyzje.


[1] [4] Badanie Ipsos dla Wonga, 2016-2017 rok
[2] [3]  Dane Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych (KPF), 2016 rok

Darmowe pożyczki
Netcredit
500 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
1000 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
1000 zł / 30 dni
Solcredit
5000 zł / 50 dni
AXI Card
6000 zł / 30 dni
Ofin
2000 zł / 30 dni

Dodaj komentarz

######## ######## ##   ## ####### ######## 
   ## ##    ##   ## ##   ## ##    
  ##  ##    ##   ## ##   ## ##    
  ##  ######  ######### ##   ## ######  
 ##   ##    ##   ## ##   ## ##    
 ##   ##    ##   ## ##   ## ##    
######## ######## ##   ## ####### ##    

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze

Beata 2017-06-09 15:10:01 #916
Bardzo polecam oferte Szybka Gotówka. Do 6000 zl za free przy pierwszej pozyczce. Firma uczciwa i czesto organizuja super konkursy!
warszawiak 2017-06-08 13:39:56 #909
Pożyczka w szybka gotówka i kredito24 jest super i polecam jedna i druga firme- jest szybko i bezproblemowo, ale solven to jakas pomyłka!