Porady na temat bezpiecznego pożyczania w sieci - strona 19


Banki a parabanki – czym się od siebie różnią?

Według badań, wielu Polaków nie zauważa różnic pomiędzy bankami a parabankami. Różnice jednak są i wcale nie należą do małych. Zanim zdecydujemy się skorzystać z usług wybranej instytucji, warto poznać dokładne znaczenie tych pojęć.


Stopy procentowe NBP ważne dla klientów instytucji finansowych

Koszty kredytów i pożyczek nie zależą jedynie od wysokości kwoty, jaką zamierza podjąć klient. Duże znaczenie mają również stopy procentowe NBP.


Licytacje komornicze - kiedy komornik może sprzedać Wasze mienie?

W sytuacji braku środków na spłatę długów komornik może zająć nasz telewizor, samochód, a nawet mieszkanie. Ruchomości i nieruchomości trafiają potem na aukcję komorniczą, gdzie idą pod młotek. Kiedy należy zacząć obawiać się takiego scenariusza i jak jemu zapobiec?


Zostałem oszukany przez chwilówkę, czyli gdzie zgłosić nieuczciwą firmę

Pożyczkobiorcy mają wiele możliwości “walki” z nieuczciwymi pożyczkodawcami. Oszukani klienci każde wykroczenie ze strony firm pożyczkowych mogą zgłosić odpowiednim instytucjom, które pomogą dochodzić ich praw. Przed zaciągnięciem zobowiązania warto zatem dowiedzieć się więcej o możliwych metodach walki z nierzetelnymi pożyczkodawcami.


FinTech – historia i charakterystyka

Ludziom, którzy na co dzień nie interesują się rynkiem finansowym, pojęcie FinTech prawdopodobnie niewiele mówi. Warto jednak zapoznać się z tym terminem, gdyż znaczna część społeczeństwa ma do czynienia z firmami fintechowymi codziennie, nawet jeśli nie jest tego świadoma.


Czy firmy pożyczkowe to parabanki? 8 mitów dotyczących sektora pożyczkowego

O firmach pożyczkowych słyszy się wiele złego. Najczęściej takie opinie mijają się z prawdą i nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Warto zapoznać się z mitami dotyczącymi pożyczek online, aby być pewnym i świadomym swojego wyboru.


Jakie są sposoby zabezpieczenia pożyczki?

Pożyczkodawcy chętnie zabezpieczają należność. Dzięki takiemu rozwiązaniu mają pewność, że pożyczka zostanie zwrócona. Zabezpieczenie może nastąpić na kilka sposobów, m.in. poprzez hipotekę, zastaw, poręczenie oraz weksel.


Pożyczka pracownicza – kto może z niej skorzystać?

Każdemu z nas mogą przytrafić się nagłe wydatki. Kiedy nie jesteśmy w stanie im sprostać, zazwyczaj decydujemy się na skorzystanie z pożyczki. W takiej sytuacji to nasz pracodawca może się okazać dla nas najlepszym wsparciem finansowym.


Sekurytyzacja – wszystko, co warto wiedzieć

Mianem sekurytyzacji określamy proces emisji papierów wartościowych w oparciu o aktywa. Do przeprowadzenia procesu niezbędny jest organizator, inwestor oraz aktywa. Dowiedz się więcej o historii oraz korzyściach płynących z procesu sekurytyzacji.


Pożyczka do 25 000 zł – porównanie ofert Profi Credit i Optima

Firmy pożyczkowe wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientów. Pożyczkodawcy oferują coraz wyższe kwoty pożyczek, które pozwalają na realizację nawet najbardziej kosztownych planów. Dzięki wysokim kwotom pożyczek remont czy zakup samochodu nie będzie już problemem dla domowego budżetu,


Mikropożyczka − pożyczka dla małych i średnich przedsiębiorstw

Coraz częściej słyszymy o mikropożyczkach, które możemy otrzymać zarówno na bieżące potrzeby firmy, jak i jej start. Jak się okazuje, zawsze towarzyszy temu weryfikacja, która pozwoli określić naszą zdolność spłaty.


Zestawienie pożyczek odnawialnych - Karta Trzynastka, Banknot, Euroloan

Pożyczkodawcy starają się dopasować do zróżnicowanych potrzeb swoich klientów. Dlatego oferują im nie tylko pożyczki krótko- i długoterminowe, ale również – pożyczki odnawialne.


Nowoczesne metody weryfikacji - pożyczaj bez przelewania grosza w Ferratum Bank, Kredito24 i SuperGrosz

Rynek pozabankowy oferuje swoim klientom coraz więcej udogodnień. Jednym z nich jest sposób weryfikacji danych osobowych. Jak pożyczać bez przelewania jednego grosza?


Maksymalna kwota pierwszej pożyczki - sprawdź oferty Kredito24, Szybka Gotówka i Solven

Nie każdy pożyczkodawca udziela nowym klientom maksymalnej kwoty pożyczki. Gdzie możemy liczyć na tak atrakcyjną ofertę?


Pierwsza pożyczka za darmo – na podstawie ofert Filarum, Miloan i Net Credit

Pożyczanie jest dzisiaj bardzo proste i korzystne. Powodem tego są darmowe pożyczki – znajdziemy je w ofercie Filarum, Miloan oraz Net Credit.