Porady na temat bezpiecznego pożyczania w sieci - strona 14


Innovation Hub – KNF zaczyna aktywnie wspierać polski sektor fintechowy

Najnowszy program dla firm – Innovation Hub – wystartował 5 stycznia 2018 roku z inicjatywy Komisji Nadzoru Finansowego. Sprawdź, jakiego rodzaju przedsiębiorstwa mogą wziąć udział w projekcie oraz jakie wymagania należy spełnić, aby skorzystać z różnego rodzaju udogodnień.


Twój wniosek o pożyczkę został odrzucony? Sprawdź najczęstsze błędy pożyczkobiorców

Pożyczkodawca odrzucił twój wniosek o pożyczkę? Nic straconego. Sprawdź najczęstsze błędy popełniane przez pożyczkobiorców i dowiedz się, co było powodem odrzucenia w twoim przypadku!


Konto małżeńskie czy niezależność finansowa - budżet w związku

Konto małżeńskie w związku? Według najnowszych badań, młodzi bardziej cenią sobie niezależność finansową. Jak pogodzić wydatki będąc we dwoje? Co zrobić, aby kwestie finansowe nie były źródłem codziennych kłótni? Przekonajmy się, jak młodzi radzą sobie z tymi tematami.


Pracownicze Plany Kapitałowe – szykuje się rewolucja w emeryturach

Pracownicze Plany Kapitałowe to nowa propozycja dla przyszłych emerytów. Jakie są założenia reformy emerytalnej? Czy nowe rozwiązanie ma zapewnić bezpieczeństwo i spokój finansowy po zakończeniu aktywności zawodowej? Sprawdźmy, jak ma wyglądać nowy plan oszczędzania dla Polaków.


PZIP – oficjalny związek firm pożyczkowych

Polski Związek Firm Pożyczkowych to oficjalna instytucja, zrzeszająca najbardziej rzetelne oraz godne zaufania firmy pożyczkowe na rynku. Zobacz, jakiego rodzaju wymagania należy spełnić, aby dołączyć do organizacji.


Pożyczka pod zastaw samochodu – porównanie ofert Autokapital.pl i MotoPożyczka

Jesteś właścicielem samochodu i potrzebujesz większego zastrzyku gotówki? Najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie pożyczki pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania. Sprawdź ofertę Autokapital.pl i MotoPożyczka i wybierz najlepszą propozycję dla siebie!


Konstytucja dla Biznesu – kiedy wejdzie w życie i jakie zmiany przyniesie?

Co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone; ulga na start; działalność nierejestrowa; powołanie Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw – to tylko niektóre założenia Konstytucji Biznesu, która wejdzie w życie już 1 marca br. Co musisz wiedzieć o tym projekcie?


RODO 2018 – najważniejsze zmiany w obszarze danych osobowych

25 maja zostanie wprowadzone unijne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (tzw. RODO). Jest to ukłon w stronę wszystkich klientów instytucji finansowych – najnowszy zapis ma bowiem znacząco zwiększyć ochronę danych osobowych wszystkich osób fizycznych, które biorą udział w transakcjach.


Negocjacje z bankiem – jak uzyskać lepsze warunki kredytu hipotecznego?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, niektóre elementy umowy kredytowej mogą podlegać negocjacji. Jak skutecznie przeprowadzać negocjacje z doradcą banku, aby uzyskać lepsze warunki zobowiązania?


Poduszka finansowa – czym jest, do czego służy i jak zbudować fundusz awaryjny?

Początek roku to doskonała okazja do rozpoczęcia oszczędzania. Dlatego już teraz warto zacząć budować swoją poduszkę finansową. Sprawdź, ile powinien wynosić fundusz awaryjny i jak zacząć oszczędzać pieniądze?


Okradanie kont bankowych przez internet - czyli czym jest phishing, smishing i vishing?

Wraz z rozwojem internetu pojawia się coraz więcej zagrożeń. Oszuści, licząc na chwilę nieuwagi użytkowników, dokładają wszelkich starań, by wykraść poufne dane służące do zalogowania się do bankowości internetowej. Phishing, vishing oraz smishing – sprawdź najczęstsze metody cyberprzestępców.


Pożyczki prywatne pod weksel – czy to bezpieczne?

W ostatnich latach, prywatne pożyczki pod weksel zdecydowanie zyskały na popularności. Stanowią one niezwykle szybką formę uzyskania zobowiązania finansowego, jednak wiążą się również z pewnym ryzykiem. Zobacz, czy warto decydować się na taką formę pożyczki.


IKE i IKZE – jak oszczędzać na emeryturę?

IKE i IKZE – wiele osób nie zna pojęć związanych z oszczędzaniem na przyszłość. To błąd, ponieważ życie na emeryturze może okazać się bardzo trudne. Świadczenia gwarantowane przez państwo, wielokrotnie są zbyt niskie. Porównanie IKE i IKZE pozwoli nam wybrać odpowiednią metodę gromadzenia dodatkowych środków.


Jak obliczyć koszt kredytu i pożyczki?

Nagłe, nieprzewidziane wydatki mogą zdarzyć się każdemu. Decydując się na zaciągnięcie zobowiązania w firmie spoza sektora bankowego, warto w pierwszej kolejności skorzystać z różnego rodzaju narzędzi internetowych, z których najbardziej popularne są kalkulatory odsetek od pożyczki.


Blockchain, BitCoin i Crowdfunding - największe innowacje branży FinTech

Rozwój branży FinTech umożliwił stworzenie wielu nowoczesnych technologii finansowych, używanych obecnie przez różnego rodzaju instytucje – zarówno bankowe, jak i pozabankowe. Sprawdź, jakie innowacje wprowadził Blockchain, BitCoin oraz Crowdfunding.