Porady na temat bezpiecznego pożyczania w sieci - strona 13


Licytacje komornicze - kiedy komornik może sprzedać Wasze mienie?

W sytuacji braku środków na spłatę długów komornik może zająć nasz telewizor, samochód, a nawet mieszkanie. Ruchomości i nieruchomości trafiają potem na aukcję komorniczą, gdzie idą pod młotek. Kiedy należy zacząć obawiać się takiego scenariusza i jak jemu zapobiec?


Zostałem oszukany przez chwilówkę, czyli gdzie zgłosić nieuczciwą firmę

Pożyczkobiorcy mają wiele możliwości “walki” z nieuczciwymi pożyczkodawcami. Oszukani klienci każde wykroczenie ze strony firm pożyczkowych mogą zgłosić odpowiednim instytucjom, które pomogą dochodzić ich praw. Przed zaciągnięciem zobowiązania warto zatem dowiedzieć się więcej o możliwych metodach walki z nierzetelnymi pożyczkodawcami.


FinTech – historia i charakterystyka

Ludziom, którzy na co dzień nie interesują się rynkiem finansowym, pojęcie FinTech prawdopodobnie niewiele mówi. Warto jednak zapoznać się z tym terminem, gdyż znaczna część społeczeństwa ma do czynienia z firmami fintechowymi codziennie, nawet jeśli nie jest tego świadoma.


Czy firmy pożyczkowe to parabanki? 8 mitów dotyczących sektora pożyczkowego

O firmach pożyczkowych słyszy się wiele złego. Najczęściej takie opinie mijają się z prawdą i nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Warto zapoznać się z mitami dotyczącymi pożyczek online, aby być pewnym i świadomym swojego wyboru.


Jakie są sposoby zabezpieczenia pożyczki?

Pożyczkodawcy chętnie zabezpieczają należność. Dzięki takiemu rozwiązaniu mają pewność, że pożyczka zostanie zwrócona. Zabezpieczenie może nastąpić na kilka sposobów, m.in. poprzez hipotekę, zastaw, poręczenie oraz weksel.


Pożyczka pracownicza – kto może z niej skorzystać?

Każdemu z nas mogą przytrafić się nagłe wydatki. Kiedy nie jesteśmy w stanie im sprostać, zazwyczaj decydujemy się na skorzystanie z pożyczki. W takiej sytuacji to nasz pracodawca może się okazać dla nas najlepszym wsparciem finansowym.


Karta kredytowa - czym jest i jak działa?

Karta kredytowa to popularny produkt bankowy w Stanach Zjednoczonych, jednak Polacy podchodzą do niej z większym dystansem. Uważamy, że koszty związane z kartą kredytową przewyższają korzyści. Warto pamiętać, że mamy też dostęp do produktów, które mogą ją zastąpić. Korzystną alternatywą może okazać się pożyczka odnawialna.


Wcześniejsza spłata pożyczki - jakie przyniesie korzyści?

Gdy korzystamy z usług instytucji finansowych, bardzo często zastanawiamy się, czy można wcześniej spłacić pożyczkę lub kredyt. Taka opcja jest zagwarantowana prawnie i w wielu przypadkach będzie dla nas opłacalna.


Sekurytyzacja – wszystko, co warto wiedzieć

Mianem sekurytyzacji określamy proces emisji papierów wartościowych w oparciu o aktywa. Do przeprowadzenia procesu niezbędny jest organizator, inwestor oraz aktywa. Dowiedz się więcej o historii oraz korzyściach płynących z procesu sekurytyzacji.


Bezpiecznie podczas wakacji, czyli jak chronić dane osobowe na wczasach

Okres wakacyjny, kojarzony głównie z przyjemnościami jest również ulubionym czasem dla oszustów. W tym terminie powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Sprawdź, jakie sytuacje mogą okazać się dla ciebie niebezpieczne.


Pożyczka do 25 000 zł – porównanie ofert Profi Credit i Optima

Firmy pożyczkowe wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientów. Pożyczkodawcy oferują coraz wyższe kwoty pożyczek, które pozwalają na realizację nawet najbardziej kosztownych planów. Dzięki wysokim kwotom pożyczek remont czy zakup samochodu nie będzie już problemem dla domowego budżetu,


Mikropożyczka − pożyczka dla małych i średnich przedsiębiorstw

Coraz częściej słyszymy o mikropożyczkach, które możemy otrzymać zarówno na bieżące potrzeby firmy, jak i jej start. Jak się okazuje, zawsze towarzyszy temu weryfikacja, która pozwoli określić naszą zdolność spłaty.


Kiedy pożyczka pozabankowa ulega przedawnieniu?

Jedną z konsekwencji niespłacania pożyczek w terminie, jest narastające zadłużenie. Po kilku latach nasze zaległości mogą ulec przedawnieniu. Jednak musimy liczyć się z tym, że może nas czekać postępowanie windykacyjne.


Zestawienie pożyczek odnawialnych - Karta Trzynastka, Banknot, Euroloan

Pożyczkodawcy starają się dopasować do zróżnicowanych potrzeb swoich klientów. Dlatego oferują im nie tylko pożyczki krótko- i długoterminowe, ale również – pożyczki odnawialne.


Tygodniowa czy miesięczna spłata rat pożyczki? Pożyczki od Provident i Ferratum Bank

Pożyczki na raty niekoniecznie muszą wiązać się z miesięczną spłatą. Niektóre firmy proponują również tygodniowe płatności. Które rozwiązanie przyniesie więcej korzyści dla naszego budżetu?