Porady na temat bezpiecznego pożyczania w sieci - strona 13


Płatność kartą przez internet - czy jest bezpieczne?

Płatność kartą przez internet to wciąż rzadko wykorzystywany sposób płatności online w Polsce. Takie wnioski płyną z raportu “"Postawy Polaków wobec obrotu bezgotówkowego". Może brak popularności płatności kartą w internecie wynika z tego, że nie wiemy, jak to robić? Choć płatność kartą online wcale nie jest trudna!


Co można wrzucić w koszty firmy jednoosobowej?

Przeczytaj, jakie wydatki można wrzucić w koszty firmy jednoosobowej oraz w jaki sposób rozliczyć kredyt firmowy w kosztach. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze, które mogą się przydać na rozwój działalności gospodarczej.


Darowizna samochodu i nieruchomości - wszystko o umowie i podatku

Jeśli nie wiesz, na czym polega darowizna, przeczytaj przygotowany przez nas artykuł. Dowiesz się z niego najważniejszych informacji na temat darowizny oraz poznasz, jak samodzielnie przygotować taką umowę.


Odsetki ustawowe za opóźnienia w spłacie w 2019 roku

Jakie są konsekwencje zwłoki w spłacie długów? Jedną z nich są odsetki ustawowe za opóźnienie. Ile wynoszą i jak obliczyć odsetki ustawowe za opóźnienie? Odpowiadamy w artykule!


Pożyczka na święta – pieniądze tego samego dnia

Święta to okres zwiększonych wydatków. Jeżeli nie udało Ci się oszczędzić dostatecznie dużej ilości pieniędzy, powinieneś rozważyć zaciągnięcie pozabankowej pożyczki online. Dzięki niej, będziesz mógł spędzić Boże Narodzenie tak, jak sobie zaplanowałeś.


Wniosek o rozłożenie długu na raty - jak napisać gdzie złożyć?

Jak napisać wniosek o rozłożenie długu na raty? Zwrot pieniędzy w formie jednorazowej płatności może być problematyczny. Jeśli nie jesteś w stanie uregulować zaległości finansowych w jednej spłacie, napisz wniosek o rozłożenie długu na raty. Podpowiadamy, jak to zrobić!


ERIF - kto trafia do bazy? Jak sprawdzić siebie?

ERIF BIG to jedna z największych baz dłużników w Polsce. Każdy z nas powinien regularnie ją sprawdzać - chociażby po to, żeby uniknąć wyłudzeń pożyczek na swoje dane. Jak sprawdzić siebie w ERIF?


Więzienie za długi. Czy to możliwe?

Niektórzy dłużnicy zastanawiają się, czy grozi im więzienie za długi. Za samo zadłużenie nie można zasądzić takiej kary, ale za uchylanie się od zapłaty długów można trafić za przysłowiowe kratki. W jakich konkretnie sytuacjach? Wyjaśniamy.


Black Friday 2018 - lista sklepów i najlepsze promocje!

Black Friday to dzień, w którym można liczyć na niższe ceny produktów – zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Sprawdź gdzie kupisz najtaniej w Czarny Piątek 2018 i Cyber Monday 2018.


Pracodawca spóźnia się z wypłatą. Wezwanie do zapłaty wynagrodzenia i skarga do PIP

Spóźniona wypłata może przysporzyć sporo problemów. Jeśli pracodawca nie płaci na czas - trzeba działać! Przede wszystkim napisać wezwanie do zapłaty, a później skargę do PIP o niewypłacone wynagrodzenie. Co jeszcze może pomóc?


Pożyczka na prawo jazdy. Pożyczka bez dowodu w ofercie firm pożyczkowych!

Czy można wziąć kredyt na prawo jazdy? Może się zdarzyć, że potrzebujemy gotówki, a zgubiliśmy dowód lub czekamy na wyrobienie nowego. Jak instytucje pozabankowe zapatrują się na pożyczkę na prawo jazdy? Czy można wziąć kredyt bez dowodu osobistego? Zaraz się przekonamy!


getSCORE - system sprawdzający zdolność kredytową

getSCORE gromadzi zarówno pozytywne jak i negatywne dane dotyczące potencjalnych pożyczkobiorców. Informacje, które mogą znaleźć się w bazie to m.in.: dane klienta, informacje o decyzjach pożyczkowych czy historia regulowania zobowiązań finansowych. Jakie jeszcze dane trafiają do getSCORE? Które firmy pożyczkowe korzystają z systemu?


Jak zapłacić mandat przez internet?

Czy można zapłacić za mandat przez internet i jeśli tak, to jak to zrobić? Co grozi za brak uregulowania mandatu? Na te pytania, odpowiedź znajdziesz w tekście!


Pożyczka 100% przyznawalności

Pożyczki 100% przyznawalności są udzielane w formie pożyczek długoterminowych. Do firm pożyczkowych, które przedstawiają takie oferty zaliczyć można na przykład Autokapital.pl, Aasę dla Biznesu i Aasę. W jakich jeszcze instytucjach pożyczkobiorca może wnioskować o tego rodzaju zobowiązanie finansowe?


Dofinansowanie do pieca – na czym polega program „Czyste powietrze”?

Dofinansowanie do pieca jest jednym z głównych punktów programu „Czyste powietrze”, stawiającego za główny cel ograniczenie emisji szkodliwych zanieczyszczeń. Smog okrył polskie miasta. Jak uzyskać dofinansowanie do wymiany pieca i wpłynąć na poprawę jakości powietrza? Nasi eksperci to sprawdzili!