Porady na temat bezpiecznego pożyczania w sieci - strona 18


5 sposobów na Sylwestra z pożyczką

Odliczanie czas zacząć! Już tylko nieco ponad trzy tygodnie dzielą nas od najbardziej hucznej imprezy w całym roku. Będziemy witać Nowy Rok na balach, domówkach, ze znajomymi, we dwoje, w kraju i za granicą. A ty jak planujesz spędzić Sylwestra? Wykorzystaj jeden z 5 sposobów na świetną zabawę.


Zawezwanie do próby ugodowej – czym jest i na czym polega?

Postępowanie zainicjowane wnioskiem o zawezwanie do próby ugodowej to ostatnia szansa na przeprowadzenie negocjacji pomiędzy wierzycielem a dłużnikiem. Czym jest i na czym polega to rozwiązanie? Sprawdź, jak wypełnić wniosek oraz dowiedz się więcej o alternatywnym sposobie rozwiązania sporu.


Big Data i chmura internetowa – szybsza analiza i gromadzenie danych

Najnowsze rozwiązania technologiczne, bezpośrednio związane z sektorem FinTech, są wykorzystywane przez większość instytucji działających w internecie. Sprawdź, jakiego rodzaju firmy używają takich metod, jak Big Data i chmura internetowa oraz na czym polegają wspomniane technologie.


Wyjazd świąteczny - spędź święta tak jak lubisz dzięki pożyczce!

Marzy Ci się świąteczny wyjazd na narty lub impreza sylwestrowa w ciepłych krajach? Sprawdź najlepsze oferty chwilówek i pożyczek ratalnych oraz skorzystaj z najnowszego, świątecznego rankingu pożyczek.


Czek GIRO – pożyczka z wypłatą na poczcie. Oferta Ratka.pl, SMS Kredyt, TakTo, Aasa Polska

Pożyczka online bez konta bankowego? Rozwiązanie, jakim jest czek GIRO pozwala na wypłatę gotówki w dowolnej placówce Poczty Polskiej. Sprawdź, jakie firmy pożyczkowe oferują taką możliwość i wybierz najatrakcyjniejszą propozycję dla siebie.


Firma wiarygodna finansowo - jak pożyczkodawcy zdobywają certyfikaty?

Firma Kantar TNS każdego roku przeprowadza badania reputacji sektora finansowego. Tegoroczne wyniki wskazują, że rośnie zaufanie Polaków do instytucji pozabankowych. Nie bez znaczenia są certyfikaty, które wskazują firmy wiarygodne finansowo. Jakie są kryteria ich przyznawania?


Piramidy finansowe – mały problem czy realne zagrożenie?

Pierwszym twórcą piramidy finansowej był Charles Ponzi, który w 1920 r. dokonał głośnego oszustwa finansowego. Mimo upływu wielu lat, to wciąż powszechny problem. Sprawdź zatem, jak działa piramida finansowa i jak ją rozpoznać.


Kontomatik – najszybszy sposób weryfikacji danych klienta

Coraz więcej firm pożyczkowych rezygnuje z konieczności wykonywania przelewu weryfikacyjnego w celu potwierdzenia tożsamości klienta. Sprawdź, jak działa jedna z najbardziej nowoczesnych usług finansowych – Kontomatik.


Ubezpieczenie kredytu gotówkowego – co musisz o tym wiedzieć?

Ubezpieczenie coraz częściej staje się nieodłącznym elementem w procesie pożyczania. Czy rezygnacja z ubezpieczenia kredytu gotówkowego jest możliwa oraz na co warto zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy? Poznaj wady i zalety rozwiązania.


Odpowiedzialność dzieci za długi rodziców - kto spłaci zobowiązanie?

Pożyczki pozabankowe pozwalają realizować plany zakupowe. Niestety, nie każdy podejmuje racjonalne decyzje, dlatego czasami mogą stać się przyczyną problemów finansowych. Kiedy pożyczkę biorą rodzice, dzieci często chcą pomóc im w jej spłacie. Czy są do tego prawnie zobowiązane?


Ustawa o kredycie konsumenckim 2017 - co się zmieniło?

Potrzeba zmian w Ustawie o kredycie konsumenckim była niepodważalna. Niezbędne było przede wszystkim sprecyzowanie niektórych zapisów prawnych oraz dokładne określenie dodatkowych kosztów zobowiązania. Sprawdź, co się zmieniło i na jakich warunkach będziesz mógł wziąć kredyt lub pożyczkę.


Pożyczki na telefon - jak wygląda telefoniczny proces zaciągania pożyczki?

Pożyczki na telefon stanowią duże udogodnienia dla osób, które nie mają stałego dostępu do internetu i komputera. Sprawdź, jak łatwe jest otrzymanie zobowiązania drogą telefoniczną oraz jak wygląda procedura ubiegania się o taką pożyczkę.


Co może windykator? Prawa dłużnika

Niespłacony dług to niekomfortowa sytuacja. Według ERIF z tym problemem boryka się więcej niż 1,5 miliona krajan. Często pierwszym krokiem w ściąganiu należności jest zatrudnienie firmy windykacyjnej. Sprawdź, jakie są uprawnienia windykatora.


Kredyt kupiecki w przedsiębiorstwie - wady i zalety odroczonego terminu płatności

Kredyt kupiecki to popularna forma finansowania w polskich przedsiębiorstwach. Polega na odroczeniu zapłaty za towar lub usługę. Co ciekawe jest zupełnie darmowy, często wiąże się też z dodatkowymi rabatami.


Pożyczka bez zdolności kredytowej - czym jest?

Nie każdy może liczyć na pozytywną ocenę kredytową. Powodem mogą być chociażby brak aktywności kredytowej, zadłużenie lub nieregularne wpływy z pracy zarobkowej. Czy mimo niesprzyjającej sytuacji finansowej mamy szansę na pożyczkę pozabankową?