Porady na temat bezpiecznego pożyczania w sieci - strona 16


Mini chwilówki – najlepsze pożyczki do 500 zł

Szukasz szybkiej pożyczki do 500 zł? Rzuć okiem na nasze zestawienie mini chwilówek! W artykule znajdziesz informacje, który pożyczkodawca weryfikuje BIK i czy podczas wnioskowania trzeba przedstawiać zaświadczenie o dochodach!


Przeniesienie kredytu do innego banku - czy się opłaca?

Kredyty łączą klientów i banki na lata. Co zrobić gdy zbyt wysokie raty psują relacje? Zawsze można wziąć rozwód i przenieść kredyt do innego banku! Jak to zrobić? Zapraszamy do lektury!


Mikrofaktoring lekarstwem na przeterminowane płatności?

Mikrofaktoring pomaga uniknąć zatorów płatniczych, a z przeterminowanymi fakturami ma problem większość polskich firm. Panaceum mogą okazać się nowoczesne usługi faktoringowe. W dobie fintechu ewoluują w kierunku bardzo wygodnych i przyjaznych użytkownikowi rozwiązań, którym warto się przyjrzeć.


Pożyczka samoobsługowa - ekspresowe pieniądze w firmie Provident

Pożyczka samoobsługowa to sposób na szybkie i wygodne pożyczanie pieniędzy. Jak się okazuje, Provident proponuje nie tylko pożyczki domowe. W jego ofercie znajdziemy też szybkie pożyczki online, do kwoty 15 000 zł! Sprawdź, na czym polega pożyczka samoobsługowa?


Pożyczka dla pracujących za granicą - gdzie szukać dodatkowej gotówki?

Gdzie wziąć pożyczkę, pracując za granicą? Zazwyczaj drogę podpowiada stały adres zamieszkania. Zarówno firmy pożyczkowe, jak i banki wymagają od swoich klientów, żeby wylegitymowali się meldunkiem w kraju, w którym chcą zaciągnąć kredyt. Sprawdźcie, gdzie szukać dodatkowej gotówki za granicą i czy Polacy pracujący poza krajem mogą dostać pożyczkę w Polsce.


Powództwo o zwolnienie spod egzekucji - jak bronić swoich praw?

Powództwo o zwolnienie spod egzekucji chroni prawa osoby trzeciej, które zostały naruszone w trakcie postępowania egzekucyjnego. Nie jesteś dłużnikiem, a mimo to komornik zajął własność należącą do ciebie? Musisz złożyć wniosek o wyłączenie spod egzekucji. Na czym polega postępowanie ekscydencyjne?


Score Hunter - sprawdź, co wiesz o finansach z BIK!

Score Hunter to gra edukacyjna Biura Informacji Kredytowej, której głównym tematem jest zarządzanie finansami. Jeśli wziąłeś kredyt lub planujesz podpisać umowę z instytucją finansową, powinieneś wziąć w niej udział i skontrolować stan swojej wiedzy. Sprawdź, czy finanse nie są twoją piętą achillesową!


Brak historii kredytowej - czy istnieje możliwość zaciągnięcia pożyczki?

Z Biurem Informacji Kredytowej współpracują banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe. Historia w BIK jest przepustką do kredytu. Jednak mając 18 albo 20 lat rzadko kiedy można pochwalić się choćby jednym spłaconym kredytem. Na szczęście osoby z pustym BIK, mogą zacząć pisać swoją historię kredytową, zaczynając współpracę z sektorem pozabankowym.


Czy komornik może zająć zwrot podatku?

Urząd Skarbowy z tytułu nadpłaty podatku zwróci Polakom prawie 10 mld zł. Niestety część z tych pieniędzy może nie trafi do podatników. Czy komornik może prawo zająć zwrot podatku? Zapraszamy do lektury!


Pożyczka bez pracy - czy to możliwe?

Pożyczka bez pracy nie jest możliwa. Pożyczkodawcy wymagają stałego źródła dochodów. Wpływy muszą pochodzić z tytułu zatrudnienia lub innej działalności zarobkowej. Instytucje pozabankowe akceptują również świadczenia rodzinne i alimenty. Ale jak sobie radzić bez żadnych źródeł zasilania budżetu?


Nowe przepisy Kodeksu pracy - co przyniosą zmiany?

Nowe przepisy Kodeksu pracy, a właściwie ich propozycje, właśnie przyjęła Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy. Jakie zmiany mogą przynieść nowe zapisy? Obecne rozporządzenia są archaiczne i często surowo krytykowane, ale nowe plany rządu również nie wzbudzają wyłącznie pozytywnych emocji.


Pożyczki pod zastaw nieruchomości - prywatne i pozabankowe

Jesteś zadłużony i planujesz zaciągnąć pożyczkę pod zastaw nieruchomości? Lepiej się zastanów. W poniższym artykule dowiesz się czym jest pożyczka pod zastaw i jakie praktyki stosują nieuczciwi pożyczkodawcy.


Jak oszczędzać pieniądze? Pieniądze w skarpecie nie zapewniają zysków!

Jak oszczędzać pieniądze? Ponad połowa Polaków trzyma odłożoną gotówkę w domu. Ale tzw. pieniądze w skarpecie nie zapewniają zysków. Jak skutecznie oszczędzać pieniądze? Poznaj najlepsze sposoby oszczędzania, które przynoszą pożądane efekty i zapewniają poczucie bezpieczeństwa finansowego.


Firmy pożyczkowe w Polsce - rynek po antylichwiarskiej rewolucji

Ustawa antylichwiarska i nowelizacja ustawy o kredycie konsumenckim miały być silnym ciosem wymierzonym w firmy pożyczkowe w Polsce. Po dwóch latach od pierwszej rewolucji w przepisach widać, że rynek okrzepł i zyskał na wiarygodności. Komu zmiany wyszły na dobre?


Innovation Hub – KNF zaczyna aktywnie wspierać polski sektor fintechowy

Najnowszy program dla firm – Innovation Hub – wystartował 5 stycznia 2018 roku z inicjatywy Komisji Nadzoru Finansowego. Sprawdź, jakiego rodzaju przedsiębiorstwa mogą wziąć udział w projekcie oraz jakie wymagania należy spełnić, aby skorzystać z różnego rodzaju udogodnień.