Porady na temat bezpiecznego pożyczania w sieci


Nowe pożyczki pozabankowe - zestawienie mało znanych chwilówek

Czy jesteś na bieżąco z nowościami pożyczkowymi? Sprawdź mało znane chwilówki oraz pożyczki ratalne i wybierz ofertę idealną dla siebie!


Co to jest leasing? Rodzaje leasingu

Co to jest leasing? Chociaż z tym pojęciem najczęściej kojarzy nam się leasing samochodu, przedmiotów leasingu jest znacznie więcej. Co można wziąć w leasing? Czy możliwy jest leasing dla osoby prywatnej? Sprawdźmy, na czym polega leasing i jakie są rodzaje leasingu


Rejestry dłużników - jak sprawdzić dłużnika za darmo?

Bazy dłużników to miejsce, do którego nikt nie chce trafić. Kiedy tak się jednak stanie, zastanawiamy się, jak usunąć wpis z KRD lub z innego rejestru. Bazy dłużników przydają się też, kiedy nie wiemy, jak sprawdzić dłużnika lub siebie.


Jak zrobić przelew przez internet? Dane potrzebne do przelewu

Jak zrobić przelew przez internet? Poznaj różnice między przelewem internetowym a przelewem tradycyjnym. Przelewy online ułatwiają nasze życie! Wystarczy mieć dane do przelewu i dostęp do sieci. Przekonaj się, jak prosto możesz płacić rachunki przez internet, również spłacać pożyczki online.


Oszczędzanie energii – 5 sposobów jak płacić mniej za prąd

Chcesz oszczędzać energię, ale nie wiesz, jak to zrobić? Prąd ciągle drożeje, a zużycie prądu w domu trudno ograniczyć. Pralka, lodówka, komputer, telefon, ogrzewanie – jak płacić mniej za prąd? Poznaj 5 sposobów na oszczędzanie energii i ciesz się mniejszymi rachunkami za prąd!


Pożyczki pozabankowe - produkty pozabankowego sektora finansowego

Gdy brakuje gotówki konieczne może być skorzystanie z ofert instytucji finansowych. Osoby bez wystarczająco dobrej zdolności kredytowej zazwyczaj nie mają szans na kredyt. Najlepszym wyjściem będą wtedy pożyczki pozabankowe - szybkie i bez formalności. Poznaj wszystkie produkty pozabankowego sektora finansowego.


Umowa pożyczki - elementy, wzór i omówienie

Umowa pożyczki powinna zawierać kilka istotnych elementów. Strony umowy muszą pamiętać m.in.: o dacie oraz miejscu jej sporządzenia, dokładnym opisie przedmiotu czy czasie trwania umowy. Jakie punkty należy jeszcze umieścić w umowie pożyczki?


Przelew weryfikacyjny - czym jest i dlaczego się go stosuje?

Przelew weryfikacyjny, którego wymagają pozabankowe firmy pożyczkowe może ochronić nas przed kradzieżą danych i atakami oszustów. Jak?


Pożyczka bez odsetek. Poznaj najlepszych 5 ofert!

Pożyczka bez odsetek jest najtańszym możliwym produktem finansowym, bo oddajemy tyle ile pożyczyliśmy. W artykule znajdziesz oferty 5 najlepszych gratisowych pożyczek! Czy pożyczka z oprocentowaniem 0 proc. ma jakieś wady? Odpowiedź znajdziesz w tekście!


Blokada środków na rachunku bankowym - kto może tego dokonać?

Bank nie ma prawa zablokować wszelkich środków na rachunku bankowym klienta. Placówka bankowa musi pozostawić dłużnikowi kwotę wolną od zajęcia. Blokada nie może też objąć na przykład świadczeń rodzinnych czy alimentacyjnych. Czego jeszcze bank nie ma prawa zablokować?


Ustawa o komornikach. Od stycznia 2019 zmiany w prawie komorniczym

Nowa ustawa o komornikach i ustawa o kosztach komorniczych to dokumenty, które zastąpią ustawę o komornikach sądowych i egzekucji. Wniosą istotne zmiany i dla dłużników, i dla komorników. Jakie? Odpowiedź w tekście.


Przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza, a dziedziczenie długów

W 2015 roku zasady dziedziczenia zmieniły się z korzyścią dla spadkobierców. Nawet bez złożenia oświadczenia, przyjmujemy spadek z dobrodziejstwem inwentarza. Sprawdź, jak sporządzić spis inwentarza, koniecznego do zapewnienia ochrony przed dziedziczeniem długów ponad wartość spadku!


Czy żona odpowiada za długi męża po jego śmierci

Pytanie: „Czy żona odpowiada za długi męża po jego śmierci?” na pewno nie jest pierwszym, które zadajemy po ślubie. Ale jest tematem, z którym musimy się zapoznać! Co dzieje się z długami po śmierci? Jak nie spłacać zobowiązań finansowych małżonka? Rozwiązaniem jest zrzeczenie się dziedziczenia!


Przelew na złe konto - jak odzyskać pieniądze?

Pomyłka w przelewie może zdarzyć się każdemu. Jeszcze na początku 2018 r. dochodzenie swoich praw w razie pomyłki było trudne, jednak od 27 kwietnia nadawcy błędnych przelewów mają nieco łatwiej. A to za nowelizacji ustawy o usługach płatniczych, podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę.


Przedawnienie długu. Po ilu latach przedawnia się dług?

Czy mamy możliwość nie płacenia starych długów? Tak! Sprawdź kiedy następuje przedawnienia długu, na czym polega i czy aby na pewno uchroni nas przed komornikiem. Odpowiedź na te i inne pytania w tekście.