Porady na temat bezpiecznego pożyczania w sieci - strona 11


Pożyczka bez odsetek. Poznaj najlepszych 5 ofert!

Pożyczka bez odsetek jest najtańszym możliwym produktem finansowym, bo oddajemy tyle ile pożyczyliśmy. W artykule znajdziesz oferty 5 najlepszych gratisowych pożyczek! Czy pożyczka z oprocentowaniem 0 proc. ma jakieś wady? Odpowiedź znajdziesz w tekście!


Blokada środków na rachunku bankowym - kto może tego dokonać?

Bank nie ma prawa zablokować wszelkich środków na rachunku bankowym klienta. Placówka bankowa musi pozostawić dłużnikowi kwotę wolną od zajęcia. Blokada nie może też objąć na przykład świadczeń rodzinnych czy alimentacyjnych. Czego jeszcze bank nie ma prawa zablokować?


Ustawa o komornikach. Od stycznia 2019 zmiany w prawie komorniczym

Nowa ustawa o komornikach i ustawa o kosztach komorniczych to dokumenty, które zastąpią ustawę o komornikach sądowych i egzekucji. Wniosą istotne zmiany i dla dłużników, i dla komorników. Jakie? Odpowiedź w tekście.


Przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza, a dziedziczenie długów

W 2015 roku zasady dziedziczenia zmieniły się z korzyścią dla spadkobierców. Nawet bez złożenia oświadczenia, przyjmujemy spadek z dobrodziejstwem inwentarza. Sprawdź, jak sporządzić spis inwentarza, koniecznego do zapewnienia ochrony przed dziedziczeniem długów ponad wartość spadku!


Czy żona odpowiada za długi męża po jego śmierci

Pytanie: „Czy żona odpowiada za długi męża po jego śmierci?” na pewno nie jest pierwszym, które zadajemy po ślubie. Ale jest tematem, z którym musimy się zapoznać! Co dzieje się z długami po śmierci? Jak nie spłacać zobowiązań finansowych małżonka? Rozwiązaniem jest zrzeczenie się dziedziczenia!


Przelew na złe konto - jak odzyskać pieniądze?

Pomyłka w przelewie może zdarzyć się każdemu. Jeszcze na początku 2018 r. dochodzenie swoich praw w razie pomyłki było trudne, jednak od 27 kwietnia nadawcy błędnych przelewów mają nieco łatwiej. A to za nowelizacji ustawy o usługach płatniczych, podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę.


Przedawnienie długu. Po ilu latach przedawnia się dług?

Czy mamy możliwość nie płacenia starych długów? Tak! Sprawdź kiedy następuje przedawnienia długu, na czym polega i czy aby na pewno uchroni nas przed komornikiem. Odpowiedź na te i inne pytania w tekście.


Jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot czarterowy?

Sezon urlopowy w pełni. Chcąc oszczędzić na kosztach podróży, często wybieramy loty czarterowe. Samoloty nie zawsze wylatują o czasie – opóźnień na lotniskach nie da się uniknąć. Ale można starać się o odszkodowanie za opóźniony lot czarterowy. W jaki sposób złożyć wniosek o odszkodowanie za opóźniony lot?


Jak płacić telefonem za pomocą BLIK?

Czy telefon zastąpi gotówkę i karty płatnicze? Wszystko na to wskazuje. Banki oferują swoim klientom aplikacje mobilne, które umożliwiają płacenie telefonem. Jedną z nich jest BLIK. Czy warto płacić telefonem i czy BLIK się opłaca? Odpowiedzi na te inne pytania znajdziecie w artykule!


Gdzie pożyczyć pieniądze bez zdolności kredytowej?

Potrzebujesz pożyczki ale nie masz zdolności kredytowej? Podpowiadamy dla jakich firm nie ma ona znaczenia. Sprawdź nasze zestawienie najlepszych pożyczek bez zdolności kredytowej!


Umorzenie odsetek. Jak napisać podanie o umorzenie odsetek?

Czym jest umorzenie odsetek? To próba dogadania się z wierzycielem i prośba o zlikwidowanie kosztów pożyczki lub kosztów zobowiązań niespłaconych terminie. Żeby otrzymać umorzenie odsetek, trzeba napisać specjalny wniosek. Jak to zrobić?


Pożyczki pozabankowe na 12 miesięcy – oferty pożyczek na rok

Pożyczki pozabankowe na 12 miesięcy są bardzo atrakcyjne. Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać zastrzyk gotówki i nie martwić się o finanse? Pożyczka na rok jest łatwo dostępna, a klienci nie muszą spełniać wygórowanych wymogów. Porównaj oferty pożyczek pozabankowych!


Wkład własny - co to jest? Poznaj oferty pożyczek na wkład własny!

Wkład własny i zdolność kredytowa. Bez tych dwóch elementów ciężko jest wziąć kredyt na mieszkanie. Obecnie wkład własny musi wynosić nawet 20 proc. wartości nieruchomości. Nie każdy posiada takie środki. Skąd wziąć pieniądze na wkład własny?


Co to jest użyczenie i czym różni się od pożyczki?

Użyczenie to nie to samo co pożyczka, chociaż często używamy tych nazw wymiennie. Przekazanie znajomemu swojego samochodu na pewien czas i nie oczekiwanie za to zapłaty to właśnie użyczenie. Ten rodzaj umowy obowiązują inne zasady. Co warto wiedzieć?


Jak pożyczyć pieniądze? Trzy sposoby na mądre pożyczanie!

Nie zawsze pożyczanie pieniędzy od bliskich jest najlepszym rozwiązaniem. Dobra oferta pożyczkowa może dać nam zastrzyk gotówki bez rodzinnych nieporozumień. Sprawdź, jaki sposób pożyczania jest dla ciebie!