Porady na temat bezpiecznego pożyczania w sieci - strona 11


Scoring BIK – jak poprawić ocenę punktową?

Twój wniosek o kredyt został odrzucony mimo, że sporo zarabiasz? To spotyka wielu z nas. Powodem może być niski scoring BIK czyli punktowa ocena naszej wiarygodności kredytowej. Scoring wyliczany jest przez algorytm, który bierze pod uwagę naszą historię kredytową, czynniki osobowe i wiele innych aspektów. Już teraz dowiedz się jak poprawić swoją ocenę w BIK i stać się idealnym kredytobiorcą w oczach banku.


KRD: jak sprawdzić siebie w Krajowym Rejestrze Długów?

Zgubiłeś dowód i chcesz mieć pewność, że nikt nie wziął pożyczki na twoje dane? A może starasz się kredyt w banku i chcesz mieć pewność, że twoja historia kredytowa jest idealna? Sprawdź się w KRD i dowiedz się wszystkiego! Omawiamy kto, jak i dlaczego może wpisać dłużnika do KRD oraz jakie są tego konsekwencje.


Jak sprawdzić zdolność kredytową i jak ją obliczyć?

Starasz się o kredyt ale nie wiesz jak sprawdzić swoją zdolność kredytową? Z nami dowiesz się jak wyliczają ją banki i co ma na nią wpływ. Sprawdź 10 sprawdzonych sposobów jak zwiększyć swoją zdolność kredytową.


Historia kredytowa - jak ją zbudować?

Wnioskujesz o kredyt? Bank z pewnością sprawdzi twoją historię kredytową i na jej podstawie zdecyduje, czy jesteś wiarygodnym klientem. Budowanie pozytywnej historii BIK jest proste, ale wymaga przemyślanego działania. Sprawdź jak robić to efektywnie.


Pożyczki do domu bez BIK i KRD - najlepsze oferty!

Z myślą o wygodzie klienta, niektóre firmy pożyczkowe oferują pożyczki z obsługą domową. Dzięki takiemu rozwiązaniu pożyczkobiorca otrzyma należność bezpośrednio do ręki. Sprawdź nasze zestawienie wybranych instytucji pozabankowych – Provident, Optima, Home Kredyt oraz Bocian Pożyczki.


Pożyczka bez przelewu weryfikacyjnego - najlepsze i najtańsze oferty!

Na ryku pożyczek pozabankowych jest coraz więcej firm, które pozwalają weryfikować klienta inną drogą, niż standardowy przelew z konta bankowego. Sprawdź alternatywne metody weryfikacji! Prezentujemy 5 ofert pożyczek bez przelewu weryfikacyjnego!


Wezwanie do zapłaty. Jak je skutecznie napisać?

Jak odzyskać pieniądze od dłużnika, który nie chce wywiązać się ze zobowiązania? Na początek należy wysłać mu wezwanie do zapłaty. Jak je skutecznie napisać? Szczegóły znajdziesz w tekście!


Pożyczka 10000 zł - poznaj najlepsze oferty i sprawdź, jak ją uzyskać

Pożyczka ratalna do 10 tys. zł, z minimum formalności, bez zaświadczeń i najlepiej bez BIK? Tak, takie oferty istnieją, a my zebraliśmy je w jednym miejscu.


RRSO - co to jest?

Jak znaleźć naprawdę korzystną pożyczkę? Sprawdź Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania! Może ona wynieść nawet 0 proc. Co składa się na wskaźnik RRSO oraz jak wpływa na niego wartość pieniądza w czasie i okres kredytowania dowiesz się w trakcie lektury tekstu.


Jak sprawdzić status w Bazie dłużników BIG InfoMonitor

Banki i instytucje pozabankowe przed przyznaniem nam wsparcia finansowego sprawdzają nasze dane w rejestrach dłużników. Teraz taką możliwość mają także konsumenci. Warto z niej korzystać.


Pożyczki społecznościowe - poradnik i opinie!

Pożyczka prywatna udzielana jest nie przez firmę ale przez prywatnego inwestora. Takie pożyczki społecznościowe są popularne za granicą ale w Polsce nadal brak regulacji prawnych. Nie zmienia to faktu, że tylko tu znajdziemy pożyczki bez weryfikacji baz i dochodów. Wystarczy zastaw samochodu, nieruchomości czy ziemi. Jak wnioskować o pożyczki prywatne i czy to lepsze od pożyczki online?


Prolongata czyli przedłużenie spłaty kredytu i pożyczki - sposoby, koszty, wady

Wziąłeś kredyt ale termin spłaty okazał się za krótki? Nie panikuj, nie tylko ciebie to spotkało. Większość instytucji finansowych pozwala na wydłużenie okresu kredytowania i uniknięcie wpisu do rejestru dłużników. W artykule znajdziesz wszystkie dostępne metody odroczenia spłaty oraz koszty z nimi związane. Czy prolongata kredytu się opłaca? Sprawdź!


Ustawa antylichwiarska - najważniejsze informacje

W mediach od czasu do czasu pojawiają się komentarze dotyczące zmian w zakresie tzw. ustawy antylichwiarskiej. Według nich nowe przepisy mają wpłynąć na branżę pożyczkową oraz proces udzielania tego typu wsparcia finansowego. Jednak nie każdy wie, czym jest ten akt prawny i jakie ma on znaczenie dla pożyczkobiorców.


Konsolidacja chwilówek - najlepsze pożyczki konsolidacyjne

Masz kilka pożyczek chwilówek i nie wiesz jak je spłacić w terminie? Rozwiązaniem może być kredyt konsolidacyjny lub pożyczka konsolidacyjna na spłatę chwilówek w firmie pozabankowej. Połącz długi w jeden i spłacaj w wygodnych ratach. Z nami dowiesz się jak wyjść z długów!


Refinansowanie pożyczki – co się zmieniło?

Masz problem ze spłatą pożyczki? Nie zwlekaj z uregulowaniem zadłużenia! Sposobem na rozwiązanie twoich problemów może być pożyczka refinansująca. Kto udziela tego typy chwilówek? Sprawdź!