Porady na temat bezpiecznego pożyczania w sieci - strona 11


Bankowość elektroniczna – co nam daje

Bankowość elektroniczna to wszystkie platformy służące realizacji usług bankowych. Dzięki e-bankingowi obsługujemy swoje konta w dowolnym miejscu i czasie. Jakie jeszcze udogodnienia przygotował dla nas sektor bankowy?


Mobilne aplikacje bankowe i pozabankowe

Technologie mobilne stały się nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Każdego dnia dotykamy telefonu średnio 2617 razy na dobę! Czy używamy go również do zarządzania naszymi finansami?


Pożyczka odnawialna – kiedy warto z niej skorzystać?

Wielu z nas słyszało o tzw. kredytach odnawialnych. Jest o nich głośno w mediach, instytucje finansowe wspominają o nich w reklamach. Jednak nie każdy z nas wie, że istnieją również pożyczki odnawialne. To bardzo atrakcyjna opcja, którą odnajdziemy także w ofertach firm pożyczkowych.


Pożyczki do domu - nowy wymiar pożyczania

Pożyczki przez internet wydają się najłatwiejszym sposobem na zdobycie dodatkowych środków. Niektórzy wolą jednak tradycyjne metody i wybierają pożyczki do domu.


Poręczenie pożyczki – na czym polega oraz kiedy się opłaca?

Pożyczka z poręczycielem to jedna z niestandardowych form pożyczek pozabankowych. Dowiedz się, na czym polega. Może okaże się, że to oferta dla ciebie?


Pożyczki pod zastaw − czy warto je brać?

Gdy myślimy o pożyczce pod zastaw, pojawiają się pewne wątpliwości. Wynikają one z tego, że często niewiele wiemy o tego typu pożyczkach. Jednak nie powinno nas to zniechęcać. Przeciwnie - warto sprawdzić, jakie są rodzaje pożyczek pod zastaw i jak wyglądają procedury pozyskiwania pieniędzy w tym przypadku. W ten sposób łatwiej nam będzie podjąć właściwą decyzję.


Niestandardowe rodzaje pożyczek

Pożyczki pozabankowe pozwalają uzyskać dodatkowe środki, kiedy nie jesteśmy w stanie sfinansować wszystkich wydatków z naszego budżetu. Jeśli chwilówki nie spełniają naszych potrzeb, powinniśmy zapoznać się z niestandardowymi rodzajami pożyczek.


KNF zablokuje nielegalne strony firm finansowych

6 kwietnia 2017 roku okazał się ważnym dniem dla sektora finansowego. KNF przygotowała projekt nowelizacji ustawy o nadzorze tego rynku.


Kiedy ponosimy odpowiedzialność za długi partnera?

Małżeństwo oznacza między innymi ponoszenie wspólnej odpowiedzialności, szczególnie za podejmowane decyzje finansowe. Nasi eksperci wyjaśnią, kiedy jesteśmy zobowiązani odpowiadać za długi partnera.


Moneyman pionierem FinTechowych rozwiązań na kolejnym kontynencie

Moneyman jako pierwsza firma wprowadziła nowoczesne technologie do oferowanych rozwiązań finansowych. Boris Batine, opowiedział nam o początkach działalności Moneymana i zmianach, jakie na przestrzeni lat dokonały się w sektorze FinTech.


Refinansowanie pożyczki – co się zmieniło?

Ustawa antylichwarska miała za zadanie ograniczyć koszty pożyczek. Z tego powodu niektóre usługi proponowane przez pożyczkodawców przestały być opłacalne.


Pożyczka przy zadłużeniu − jakie warunki trzeba spełniać?

Długi są problemem wielu osób, jednak trudno rozmawiać o nich swobodnie. Próbując pozbyć się finansowych zaległości, bardzo często rozważamy zaciągnięcie pożyczki dla zadłużonych.


Jak wyjść z długów?

Czy wyjście z długów jest możliwe? Lepiej nie doprowadzić do niespłaconych wierzytelności. Kiedy jednak dopuścimy do zadłużeń, musimy wiedzieć, w jaki sposób wyplątać się z problemów finansowych.


Jak usunąć dane z BIK?

Obecność w rejestrze BIK spędza sen z powiek wielu osobom. Często zastanawiamy się, jak usunąć nasze dane z tej bazy. Jak się okazuje, zazwyczaj nie zależy to od nas.


Kto może korzystać z zasobów BIK?

Biuro Informacji Kredytowej gromadzi dane użyteczne nie tylko dla instytucji finansowych, lecz także dla klientów. Dowiedzmy się, kto dokładnie może korzystać z tej bazy.