Porady na temat bezpiecznego pożyczania w sieci - strona 3


Spłata karty kredytowej – ile wynosi minimalna kwota spłaty?

Jak spłacać kartę kredytową? Można zwrócić całkowitą kwotę zadłużenia lub dokonać spłaty minimalnej i resztę zadłużenia rozłożyć na raty. Spłata karty kredytowej w szczegółach!


Kredyt gotówkowy na wyciąg z konta - gdzie można go uzyskać?

Gdzie można uzyskać kredyt gotówkowy na wyciąg z konta? Zapoznaj się z naszym tekstem i sprawdź, jakie banki go udzielają. Ponadto z artykułu dowiesz się, jak można uzyskać go w prosty i szybki sposób!


Kredyt hipoteczny na rozbudowę domu - jakich dokumentów będzie wymagał bank?

Jeżeli chcesz rozbudować nieruchomość o kolejne przestrzenie mieszkalne, zastanów się nad kredytem hipotecznym. Jakie wymagania trzeba spełnić, aby uzyskać pieniądze od banku? Sprawdź!


Co to jest i na czym polega przejęcie długu?

Do przejęcia długu wymagana jest bezwzględnie zgoda dłużnika i wierzyciela. Brak zgody wierzyciela rodzi jednak pewne nieprzewidziane skutki prawne. Zobacz, co może wydarzyć się po przejęciu długu!


Dyrektywa unijna PSD2 - co to jest?

PSD2 wprowadziło wiele zmian dotyczących sektora finansowego na terenie Unii Europejskiej. Poprawa bezpieczeństwa i wygodniejsze zarządzanie finansami to tylko niektóre założenia dyrektywy. Jakie korzyści wiążą się z PSD2 i na czym polega ten akt prawny?


Karta debetowa a kredytowa – którą wybrać?

Polacy coraz częściej używają pieniędzy elektronicznych, które z roku na rok wypierają gotówkę. Za zakupy płacimy za pomocą kart kredytowych i debetowych, nie zawsze do końca zdając sobie sprawę, czym różni się ich działanie. Poznaj wady i zalety wspomnianych produktów finansowych i wybierz najlepszą opcję dla siebie!


Pieniądz elektroniczny - czym jest?

Portfel wypchany gotówką nie świadczy już o naszej zasobności. Być może w przyszłości będziemy mogli oglądać pieniądz papierowy tylko w muzeach. Czym są e-pieniądze i czy faktycznie mogłyby zupełnie zastąpić tradycyjne banknoty?


Gdzie można zgłosić nieuczciwą firmę? Skarga do UOKiK

UOKiK jest jedną z instytucji ostatniej szansy dla osób oszukanych przez przeróżne firmy. Zobacz jak napisać do niej skargę i gdzie jeszcze można szukać pomocy.


Umowa pożyczki - elementy, wzór i omówienie

Umowa pożyczki powinna zawierać kilka istotnych elementów. Strony umowy muszą pamiętać m.in.: o dacie oraz miejscu jej sporządzenia, dokładnym opisie przedmiotu czy czasie trwania umowy. Jakie punkty należy jeszcze umieścić w umowie pożyczki?


Bankomaty bez prowizji - gdzie najtaniej wypłacić pieniądze?

Jeżeli nie chcesz płacić prowizji za pobranie środków z bankomatu, przeczytaj nasz tekst. Znajdziesz w nim wszystkie informacje dotyczące tego, gdzie najtaniej wypłacić pieniądze!


Pożyczka przez internet na konto - gdzie szukać?

Pożyczki online z wypłatą na konto coraz popularniejsze. Sprawdź na jakich zasadach działają i jak o nie wnioskować. Podpowiadamy ile kosztuje ile kosztuje kredyt online na konto i jak wybrać najlepszy.


Karta kredytowa dla studenta - poznaj najlepsze oferty banków!

Jesteś studentem i planujesz uzyskać kartę kredytową w celu opłacenia pilnych wydatków? W naszym artykule znajdziesz najlepsze oferty, które cieszą się obecnie dużą popularnością na rynku!


Co to jest KNF?

W nagłówkach gazet czy w internecie można często spotkać się z informacją, że KNF wydało jakąś decyzję, albo umieściło którąś z firm na liście ostrzeżeń. Czym jednak właściwie jest KNF? Jakie ma uprawnienia i zadania?


Co warto wiedzieć o liście ostrzeżeń KNF?

Lista ostrzeżeń publicznych od KNF pomaga osobom zainteresowanym wszelkimi usługami finansowymi zorientowanie się, czy faktycznie mają do czynienia z uczciwą firmą. Obecność na liście oznacza, że wobec danej instytucji toczy się postępowanie w prokuraturze. To ważna wskazówka, ale powinniśmy po pierwsze kierować się zdrowym rozsądkiem.


Jak płacić telefonem i wypłacać pieniądze z bankomatu?

Czy telefon zastąpi gotówkę i karty płatnicze? Wszystko na to wskazuje. Banki oferują swoim klientom aplikacje mobilne, które umożliwiają płacenie telefonem. Jedną z nich jest BLIK. Czy warto płacić telefonem i czy BLIK się opłaca? Odpowiedzi na te inne pytania znajdziecie w artykule!