Porady na temat bezpiecznego pożyczania w sieci - strona 9


Pożyczki pod zastaw − czy warto je brać?

Gdy myślimy o pożyczce pod zastaw, pojawiają się pewne wątpliwości. Wynikają one z tego, że często niewiele wiemy o tego typu pożyczkach. Jednak nie powinno nas to zniechęcać. Przeciwnie - warto sprawdzić, jakie są rodzaje pożyczek pod zastaw i jak wyglądają procedury pozyskiwania pieniędzy w tym przypadku. W ten sposób łatwiej nam będzie podjąć właściwą decyzję.


Niestandardowe rodzaje pożyczek

Pożyczki pozabankowe pozwalają uzyskać dodatkowe środki, kiedy nie jesteśmy w stanie sfinansować wszystkich wydatków z naszego budżetu. Jeśli chwilówki nie spełniają naszych potrzeb, powinniśmy zapoznać się z niestandardowymi rodzajami pożyczek.


KNF zablokuje nielegalne strony firm finansowych

6 kwietnia 2017 roku okazał się ważnym dniem dla sektora finansowego. KNF przygotowała projekt nowelizacji ustawy o nadzorze tego rynku.


Kiedy ponosimy odpowiedzialność za długi partnera?

Małżeństwo oznacza między innymi ponoszenie wspólnej odpowiedzialności, szczególnie za podejmowane decyzje finansowe. Nasi eksperci wyjaśnią, kiedy jesteśmy zobowiązani odpowiadać za długi partnera.


Moneyman pionierem FinTechowych rozwiązań na kolejnym kontynencie

Moneyman jako pierwsza firma wprowadziła nowoczesne technologie do oferowanych rozwiązań finansowych. Boris Batine, opowiedział nam o początkach działalności Moneymana i zmianach, jakie na przestrzeni lat dokonały się w sektorze FinTech.


Refinansowanie pożyczki – co się zmieniło?

Ustawa antylichwarska miała za zadanie ograniczyć koszty pożyczek. Z tego powodu niektóre usługi proponowane przez pożyczkodawców przestały być opłacalne.


Pożyczka przy zadłużeniu − jakie warunki trzeba spełniać?

Długi są problemem wielu osób, jednak trudno rozmawiać o nich swobodnie. Próbując pozbyć się finansowych zaległości, bardzo często rozważamy zaciągnięcie pożyczki dla zadłużonych.


Jak wyjść z długów?

Czy wyjście z długów jest możliwe? Lepiej nie doprowadzić do niespłaconych wierzytelności. Kiedy jednak dopuścimy do zadłużeń, musimy wiedzieć, w jaki sposób wyplątać się z problemów finansowych.


Jak usunąć dane z BIK?

Obecność w rejestrze BIK spędza sen z powiek wielu osobom. Często zastanawiamy się, jak usunąć nasze dane z tej bazy. Jak się okazuje, zazwyczaj nie zależy to od nas.


Kto może korzystać z zasobów BIK?

Biuro Informacji Kredytowej gromadzi dane użyteczne nie tylko dla instytucji finansowych, lecz także dla klientów. Dowiedzmy się, kto dokładnie może korzystać z tej bazy.


Za jaką kwotę wpiszą mnie do BIK?

Niejednokrotnie, gdy wybieramy pożyczkę pozabankową, natrafiamy na skrót BIK. Nie każdy z nas wie, czym jest Biuro Informacji Kredytowej. Jak się okazuje, nie należy uznawać tego za rejestr dłużników. Trafiają tam dane na temat wszystkich zaciągniętych przez nas zobowiązań finansowych oraz ich spłacania.


Oferty last minute – czy warto z nich korzystać?

Podróże kształcą i pozwalają zobaczyć nowe, nieznane dotąd miejsca. Dlatego tak wielu ludzi uwielbia wyjazdy, szczególnie, kiedy nie wiążą się z dużymi wydatkami. Na niedrogie wojaże pozwalają oferty last minute.


Czy tanie podróżowanie jest możliwe?

Wakacje często wiążą się z dużymi kosztami. Jeśli nie chcemy obciążyć swojego budżetu nadmiernymi wydatkami, konieczne jest wcześniejsze zaplanowanie szczegółów naszej podróży. Nic więc dziwnego, że poszukujemy możliwości korzystania z tanich przejazdów i noclegów.


Wakacje na raty − czy to dobra decyzja?

Każdy z nas marzy o urlopie. Przez cały rok ciężko pracujemy, żeby przynajmniej na kilka dni móc zapomnieć o nadmiarze obowiązków. Jednak, żeby w pełni cieszyć się niezakłóconym relaksem, musimy zadbać o nasze finanse. Gdy szukamy korzystnego rozwiązania, warto pomyśleć o wakacjach na raty


Wymarzone wakacje - jak się do nich przygotować?

Planowanie wakacji może być przyjemnością. Warunkiem jest posiadanie odpowiednich środków finansowych. Kiedy nasz budżet jest zbyt mały, możemy wspomóc go szybką pożyczką.