Porady na temat bezpiecznego pożyczania w sieci - strona 9


Co to jest kwota wolna od podatku i co się zmieni w 2019 roku?

Każda osoba zatrudniona w oparciu o umowę zlecenie/o dzieło lub o pracę musi co roku zapłacić odpowiedni podatek na rzecz państwa – jeżeli zarabia więcej, niż wynosi tzw. kwota wolna od podatku. Sprawdź, do jakiej sumy nie będziesz musiał ponosić żadnych kosztów oraz co się zmieniło w prawie podatkowym w 2019 roku.


Pożyczka od ręki – chwilówki bez formalności i dokumentów

Szukasz firmy pożyczkowej, która ekspresowo rozpatrzy wniosek pożyczkowy? Kliknij w tekst, a dowiesz się która instytucja udziela pożyczek w 15 minut oraz kto nie weryfikuje KRD!


Wypowiedzenie i cofnięcie umowy pożyczki lub kredytu

Dostałeś wypowiedzenie umowy pożyczki lub kredytu? Najwyraźniej zbagatelizowałeś terminy płatności rat! Sprawdź, jakie zasady towarzyszą wypowiedzeniu i czy można cofnąć wypowiedzenie umowy kredytowej.


Pożyczki bez dochodów przez internet – prezentujemy 25 ofert!

Aktualne oferty pożyczki bez dochodów przez internet tylko w naszym artykule! Sprawdź, gdzie weźmiesz pożyczkę bez udokumentowanych dochodów i jakie wymagania stawiają pożyczkodawcy. Zapraszamy do lektury!


Kiedy BIK aktualizuje dane?

Biuro Informacji Kredytowej obok Biur Informacji Gospodarczej to najpopularniejsza baza dłużników w Polsce. Jednak BIK gromadzi i aktualizuje również pozytywne dane. Sprawdź, co znajdziesz w raporcie BIK i kiedy spodziewać się zmiany statusu Twojej pożyczki w rejestrze.


Kiedy żyrant nie musi spłacać kredytu?

Kiedy żyrant nie musi spłacać kredytu? Poręczyciel jest dłużnikiem solidarnym. Oznacza to, że wierzyciel może żądać od niego spłaty długu, gdy pożyczkobiorca zawiedzie. W artykule odpowiadamy na pytanie, czy żyrant może się wycofać!


Płatność kartą przez internet - czy jest bezpieczne?

Płatność kartą przez internet to wciąż rzadko wykorzystywany sposób płatności online w Polsce. Takie wnioski płyną z raportu “"Postawy Polaków wobec obrotu bezgotówkowego". Może brak popularności płatności kartą w internecie wynika z tego, że nie wiemy, jak to robić? Choć płatność kartą online wcale nie jest trudna!


Co można wrzucić w koszty firmy jednoosobowej?

Przeczytaj, jakie wydatki można wrzucić w koszty firmy jednoosobowej oraz w jaki sposób rozliczyć kredyt firmowy w kosztach. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze, które mogą się przydać na rozwój działalności gospodarczej.


Darowizna samochodu i nieruchomości - wszystko o umowie i podatku

Jeśli nie wiesz, na czym polega darowizna, przeczytaj przygotowany przez nas artykuł. Dowiesz się z niego najważniejszych informacji na temat darowizny oraz poznasz, jak samodzielnie przygotować taką umowę.


Karta przedpłacona. Jak działa karta prepaid?

Wygoda, bezpieczeństwo i anonimowość. Poznaj działanie karty prepaid, najwygodniejszego portfela elektronicznego na rynku. Sprawdź zalety, wady i możliwości jakie daje to rozwiązanie.


Odsetki ustawowe za opóźnienia w spłacie w 2019 roku

Jakie są konsekwencje zwłoki w spłacie długów? Jedną z nich są odsetki ustawowe za opóźnienie. Ile wynoszą i jak obliczyć odsetki ustawowe za opóźnienie? Odpowiadamy w artykule!


Związek Banków Polskich – jak usunąć wpis z Bankowego Rejestru?

Związek Banków Polskich prowadzi bazę dłużników o nazwie Bankowy Rejestr. To czarna lista niesolidnych klientów, którzy dopuścili się zwłoki w spłacie długów. Kiedy nasze dane trafiają do rejestru Związku Banków Polskich? Jak usunąć wpis i nie widnieć na liście dłużników bankowych?


Pożyczka na święta – pieniądze tego samego dnia

Święta to okres zwiększonych wydatków. Jeżeli nie udało Ci się oszczędzić dostatecznie dużej ilości pieniędzy, powinieneś rozważyć zaciągnięcie pozabankowej pożyczki online. Dzięki niej, będziesz mógł spędzić Boże Narodzenie tak, jak sobie zaplanowałeś.


Wniosek o rozłożenie długu na raty - jak napisać gdzie złożyć?

Jak napisać wniosek o rozłożenie długu na raty? Zwrot pieniędzy w formie jednorazowej płatności może być problematyczny. Jeśli nie jesteś w stanie uregulować zaległości finansowych w jednej spłacie, napisz wniosek o rozłożenie długu na raty. Podpowiadamy, jak to zrobić!


ERIF - kto trafia do bazy? Jak sprawdzić siebie?

ERIF BIG to jedna z największych baz dłużników w Polsce. Każdy z nas powinien regularnie ją sprawdzać - chociażby po to, żeby uniknąć wyłudzeń pożyczek na swoje dane. Jak sprawdzić siebie w ERIF?