Porady na temat bezpiecznego pożyczania w sieci - strona 10


Ile można wpłacić do banku bez kontroli?

Chcesz wpłacić do banku albo przelać dużą sumę pieniędzy? To wcale nie oznacza jeszcze automatycznej kontroli urzędu skarbowego. Zobacz szczegóły.


Scoring kredytowy - co warto o nim wiedzieć?

Co to właściwie jest scoring kredytowy? Okazuje się, że to zupełnie co innego, niż zdolność i historia kredytowa, choć jest z nimi powiązany. To sposób, w który banki oceniają szansę na spłatę kredytu przez danego klienta. Co jeszcze wiadomo na ten temat?


Kredyt 10 tys. – gdzie złożyć wniosek o kredyt do 10 tys. zł?

Chcesz złożyć wniosek o kredyt 10 tys.? Sprawdź, w których bankach można liczyć na taki zastrzyk gotówki i realizuj swoje plany! Kredyt do 10 tys. to znakomite wsparcie w razie nieprzewidzianych wydatków.


Kredyt bez prowizji – w którym banku?

Szukasz kredytu bez prowizji? Skorzystaj z naszego zestawienia! Podpisz umowę na kredyt gotówkowy bez prowizji i obniż koszty kredytu.


Jak zrobić przelew zagraniczny? Wszystko o SEPA i SWIFT!

Przelew SEPA wykonujemy do UE, a SWIFT do pozostałych krajów. Proste? Niekoniecznie, bo trzeba zwrócić uwagę na wiele innych szczegółów - przede wszystkim na to, jak wysłać przelew.


Revolut - jak działają darmowe przelewy walutowe?

Z ambitnie rozwijającego się startupu do finansowej rewolucji - tak wygląda proces zaistnienia Revoluta w świadomości milionów użytkowników. Darmowe przelewy walutowe cieszą się coraz większą popularnością.


Kredyt na motocykl w mbank, Getin Bank, Santaner, BNP

Kredyt na motocykl wydaje ci się lepszym pomysłem niż pożyczka na samochód? Bankowi doradcy nie tylko dobiorą odpowiedni kredyt na motor, ale pomogą też z ubezpieczeniem. Również online!


WIBOR - co to jest i dlaczego ma wpływ na koszt kredytu?

Stopy WIBOR, LIBOR i EURIBOR - dlaczego są takie ważne? Jak może zmienić się twoja rata kredytu hipotecznego w wypadku podwyższenia stopy WIBOR? Odpowiedź znajdziesz w tekście!


Płatność kartą za granicą - czy to się opłaca?

Jeżeli zastanawiasz się, jakie prowizje za płatności kartą za granicą pobierają najpopularniejsze banki w Polsce, zapoznaj się z naszym artykułem. Sprawdź, w jakiej instytucji obowiązują najmniejsze koszty związane z zagranicznymi transakcjami bezgotówkowymi.


Zwrot prowizji bankowej – jak złożyć wniosek?

Dokonałeś wcześniejszej spłaty kredytu? Możesz starać się o zwrot prowizji bankowej! Warunki zwrotu prowizji i więcej informacji na temat odzyskania kosztów kredytu prezentujemy w artykule.


Rodzaje kredytów bankowych - poznaj je wszystkie!

Podział kredytów bankowych - w jaki sposób je sklasyfikować? Poznaj swoje prawa i wybierz najlepszy dla siebie kredyt. Piszemy też o tym, czym różni się kredyt od pożyczki i czym różni się kredyt konsumpcyjny od konsumenckiego.


Umowa kredytowa - na co zwrócić uwagę?

Stresujesz się podpisaniem umowy kredytu? Już nie musisz. Z nami dowiesz się jakie elementy powinna zawierać, a jakie są niezgodne z prawem. Czy wiedziałeś, że warunki kredytu możesz zmienić nawet po podpisaniu umowy? I masz pełne prawo do zerwania kredytu, jeśli uznasz, że bank próbował cię oszukać? Kilkanaście minut czytania, a wiedza bezcenna!


Co to jest faktoring?

Jesteś przedsiębiorcą i sprzedałeś swojemu kontrahentowi towar z odroczonym terminem płatności? Niestety masz obawy, że klient nie ureguluje wierzytelności w terminie. W takim przypadku powinieneś skorzystać z faktoringu.


Sprzeciw od nakazu zapłaty - kiedy przysługuje i jak napisać?

Otrzymałeś sądowy nakaz zapłaty długu, który już spłaciłeś lub od lat jest przedawniony? Możesz wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym i zarzuty od nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym. Sprawdź jak złożyć wniosek i nie daj się nieuczciwym wierzycielom!


Linia pożyczkowa - trzy firmy z limitem odnawialnym

Zobacz, co to jest linia pożyczkowa i co to jest limit odnawialny. Czym różnią się od zwykłej pożyczki? Pomimo działania na tej samej zasadzie, Banknot, Euroloan i AxiCard to zupełnie różne produkty. Dlatego warto wiedzieć, czym te firmy się charakteryzują - porównujemy je za ciebie.