Porady na temat bezpiecznego pożyczania w sieci - strona 10


Konstytucja dla Biznesu – kiedy wejdzie w życie i jakie zmiany przyniesie?

Co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone; ulga na start; działalność nierejestrowa; powołanie Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw – to tylko niektóre założenia Konstytucji Biznesu, która wejdzie w życie już 1 marca br. Co musisz wiedzieć o tym projekcie?


RODO 2018 – najważniejsze zmiany w obszarze danych osobowych

25 maja zostanie wprowadzone unijne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (tzw. RODO). Jest to ukłon w stronę wszystkich klientów instytucji finansowych – najnowszy zapis ma bowiem znacząco zwiększyć ochronę danych osobowych wszystkich osób fizycznych, które biorą udział w transakcjach.


Negocjacje z bankiem – jak uzyskać lepsze warunki kredytu hipotecznego?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, niektóre elementy umowy kredytowej mogą podlegać negocjacji. Jak skutecznie przeprowadzać negocjacje z doradcą banku, aby uzyskać lepsze warunki zobowiązania?


Poduszka finansowa – czym jest, do czego służy i jak zbudować fundusz awaryjny?

Początek roku to doskonała okazja do rozpoczęcia oszczędzania. Dlatego już teraz warto zacząć budować swoją poduszkę finansową. Sprawdź, ile powinien wynosić fundusz awaryjny i jak zacząć oszczędzać pieniądze?


Okradanie kont bankowych przez internet - czyli czym jest phishing, smishing i vishing?

Wraz z rozwojem internetu pojawia się coraz więcej zagrożeń. Oszuści, licząc na chwilę nieuwagi użytkowników, dokładają wszelkich starań, by wykraść poufne dane służące do zalogowania się do bankowości internetowej. Phishing, vishing oraz smishing – sprawdź najczęstsze metody cyberprzestępców.


Pożyczki prywatne pod weksel – czy to bezpieczne?

W ostatnich latach, prywatne pożyczki pod weksel zdecydowanie zyskały na popularności. Stanowią one niezwykle szybką formę uzyskania zobowiązania finansowego, jednak wiążą się również z pewnym ryzykiem. Zobacz, czy warto decydować się na taką formę pożyczki.


IKE i IKZE – jak oszczędzać na emeryturę?

IKE i IKZE – wiele osób nie zna pojęć związanych z oszczędzaniem na przyszłość. To błąd, ponieważ życie na emeryturze może okazać się bardzo trudne. Świadczenia gwarantowane przez państwo, wielokrotnie są zbyt niskie. Porównanie IKE i IKZE pozwoli nam wybrać odpowiednią metodę gromadzenia dodatkowych środków.


Jak obliczyć koszt kredytu i pożyczki?

Nagłe, nieprzewidziane wydatki mogą zdarzyć się każdemu. Decydując się na zaciągnięcie zobowiązania w firmie spoza sektora bankowego, warto w pierwszej kolejności skorzystać z różnego rodzaju narzędzi internetowych, z których najbardziej popularne są kalkulatory odsetek od pożyczki.


Blockchain, BitCoin i Crowdfunding - największe innowacje branży FinTech

Rozwój branży FinTech umożliwił stworzenie wielu nowoczesnych technologii finansowych, używanych obecnie przez różnego rodzaju instytucje – zarówno bankowe, jak i pozabankowe. Sprawdź, jakie innowacje wprowadził Blockchain, BitCoin oraz Crowdfunding.


Koszty utrzymania mieszkania ciągle rosną

Ile kosztuje utrzymanie mieszkania? Niestety, coraz więcej. Eksperci Open Finance wskazują, że dwie osoby potrzebują już 572 zł, aby utrzymać dach nad głową. Kwota nie jest mała i nic nie wskazuje na to, że mogłaby być niższa. Czy można przygotować budżet domowy na większe wydatki?


Karta debetowa a kredytowa – którą wybrać?

Polacy coraz częściej używają pieniędzy elektronicznych, które z roku na rok wypierają gotówkę. Za zakupy płacimy za pomocą kart kredytowych i debetowych, nie zawsze do końca zdając sobie sprawę, czym różni się ich działanie. Poznaj wady i zalety wspomnianych produktów finansowych i wybierz najlepszą opcję dla siebie!


Praca dla emeryta - trudne finanse osób starszych

Obniżenie wieku emerytalnego było jedną z najważniejszych obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Jednak z mniejszą liczbą lat pracy, wiążą się niższe świadczenia. Czy praca dla emeryta będzie teraz tematem numer jeden? Sprawdźmy, jak kształtują się finanse seniorów i czy niższy wiek emerytalny jest faktycznie powodem do radości?


Opłata przygotowawcza – wszystko, co musisz wiedzieć

Opłata przygotowawcza to kwota, którą zobowiązany jest do poniesienia pożyczkobiorca firmie, za wykonanie określonych czynności. Wbrew powszechnemu przekonaniu nie jest ona stała, a zależna m.in. od kwoty pożyczki i okresu kredytowania. Gdzie zatem szukać informacji odnośnie jej wysokości?


Kredyt oddłużeniowy – pomoc dla bardzo zadłużonych

Kredyt oddłużeniowy to zazwyczaj ostatnia deska ratunku dla dłużnika. Jest to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla osób posiadających negatywną historię kredytową i niemających szans na wzięcie kredytu konsolidacyjnego. Czym się zatem kierować przy wyborze najlepszej oferty? Poznaj trzy przydatne wskazówki.


5 sposobów na Sylwestra z pożyczką

Odliczanie czas zacząć! Już tylko nieco ponad trzy tygodnie dzielą nas od najbardziej hucznej imprezy w całym roku. Będziemy witać Nowy Rok na balach, domówkach, ze znajomymi, we dwoje, w kraju i za granicą. A ty jak planujesz spędzić Sylwestra? Wykorzystaj jeden z 5 sposobów na świetną zabawę.