Porady na temat bezpiecznego pożyczania w sieci - strona 10


Co to jest faktoring?

Jesteś przedsiębiorcą i sprzedałeś swojemu kontrahentowi towar z odroczonym terminem płatności? Niestety masz obawy, że klient nie ureguluje wierzytelności w terminie. W takim przypadku powinieneś skorzystać z faktoringu.


Opłata przygotowawcza – wszystko, co musisz wiedzieć

Opłata przygotowawcza to kwota, którą zobowiązany jest do poniesienia pożyczkobiorca firmie, za wykonanie określonych czynności. Wbrew powszechnemu przekonaniu nie jest ona stała, a zależna m.in. od kwoty pożyczki i okresu kredytowania. Gdzie zatem szukać informacji odnośnie jej wysokości?


Kredyt oddłużeniowy – pomoc dla bardzo zadłużonych

Kredyt oddłużeniowy to zazwyczaj ostatnia deska ratunku dla dłużnika. Jest to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla osób posiadających negatywną historię kredytową i niemających szans na wzięcie kredytu konsolidacyjnego. Czym się zatem kierować przy wyborze najlepszej oferty? Poznaj trzy przydatne wskazówki.


5 sposobów na Sylwestra z pożyczką

Odliczanie czas zacząć! Już tylko nieco ponad trzy tygodnie dzielą nas od najbardziej hucznej imprezy w całym roku. Będziemy witać Nowy Rok na balach, domówkach, ze znajomymi, we dwoje, w kraju i za granicą. A ty jak planujesz spędzić Sylwestra? Wykorzystaj jeden z 5 sposobów na świetną zabawę.


Cyberataki - jedno z największych zagrożeń w branży finansowej

Globalny atak cyberprzestępców z 27 czerwca, którego ofiarą padły m.in. rodzime przedsiębiorstwa, zaalarmował polski rząd. Na początku 2017 roku cyberataki uderzyły również w polskie banki. Czy instytucje finansowe zdają sobie sprawę ze skali zagrożeń?


Zawezwanie do próby ugodowej – czym jest i na czym polega?

Postępowanie zainicjowane wnioskiem o zawezwanie do próby ugodowej to ostatnia szansa na przeprowadzenie negocjacji pomiędzy wierzycielem a dłużnikiem. Czym jest i na czym polega to rozwiązanie? Sprawdź, jak wypełnić wniosek oraz dowiedz się więcej o alternatywnym sposobie rozwiązania sporu.


Big Data i chmura internetowa – szybsza analiza i gromadzenie danych

Najnowsze rozwiązania technologiczne, bezpośrednio związane z sektorem FinTech, są wykorzystywane przez większość instytucji działających w internecie. Sprawdź, jakiego rodzaju firmy używają takich metod, jak Big Data i chmura internetowa oraz na czym polegają wspomniane technologie.


Umowa pożyczki pomiędzy osobami fizycznymi - umowa ustna a umowa pisemna

Umowa pożyczki pomiędzy osobami fizycznymi może być zawarta w dwóch formach, tj. pisemnej oraz ustnej. Dowiedz się, jak przedstawia się umowa słowna w świetle prawa oraz w jakich sytuacjach lepiej udokumentować przeprowadzoną transakcję.


Wyjazd świąteczny - spędź święta tak jak lubisz dzięki pożyczce!

Marzy Ci się świąteczny wyjazd na narty lub impreza sylwestrowa w ciepłych krajach? Sprawdź najlepsze oferty chwilówek i pożyczek ratalnych oraz skorzystaj z najnowszego, świątecznego rankingu pożyczek.


Czek GIRO – pożyczka z wypłatą na poczcie. Oferta Ratka.pl, SMS Kredyt, TakTo, Aasa Polska

Pożyczka online bez konta bankowego? Rozwiązanie, jakim jest czek GIRO pozwala na wypłatę gotówki w dowolnej placówce Poczty Polskiej. Sprawdź, jakie firmy pożyczkowe oferują taką możliwość i wybierz najatrakcyjniejszą propozycję dla siebie.


Firma wiarygodna finansowo - jak pożyczkodawcy zdobywają certyfikaty?

Firma Kantar TNS każdego roku przeprowadza badania reputacji sektora finansowego. Tegoroczne wyniki wskazują, że rośnie zaufanie Polaków do instytucji pozabankowych. Nie bez znaczenia są certyfikaty, które wskazują firmy wiarygodne finansowo. Jakie są kryteria ich przyznawania?


Piramidy finansowe – mały problem czy realne zagrożenie?

Pierwszym twórcą piramidy finansowej był Charles Ponzi, który w 1920 r. dokonał głośnego oszustwa finansowego. Mimo upływu wielu lat, to wciąż powszechny problem. Sprawdź zatem, jak działa piramida finansowa i jak ją rozpoznać.


Kontomatik – najszybszy sposób weryfikacji danych klienta

Coraz więcej firm pożyczkowych rezygnuje z konieczności wykonywania przelewu weryfikacyjnego w celu potwierdzenia tożsamości klienta. Sprawdź, jak działa jedna z najbardziej nowoczesnych usług finansowych – Kontomatik.


Ubezpieczenie kredytu gotówkowego – co musisz o tym wiedzieć?

Ubezpieczenie coraz częściej staje się nieodłącznym elementem w procesie pożyczania. Czy rezygnacja z ubezpieczenia kredytu gotówkowego jest możliwa oraz na co warto zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy? Poznaj wady i zalety rozwiązania.


Pieniądz elektroniczny - czy zdoła wyprzeć gotówkę?

Portfel wypchany gotówką nie świadczy już o naszej zasobności. Być może w przyszłości będziemy mogli oglądać pieniądz papierowy tylko w muzeach. Czym są e-pieniądze i czy faktycznie mogłyby zupełnie zastąpić tradycyjne banknoty?