Porady na temat bezpiecznego pożyczania w sieci - strona 8


IKE i IKZE – jak oszczędzać na emeryturę?

IKE i IKZE – wiele osób nie zna pojęć związanych z oszczędzaniem na przyszłość. To błąd, ponieważ życie na emeryturze może okazać się bardzo trudne. Świadczenia gwarantowane przez państwo, wielokrotnie są zbyt niskie. Porównanie IKE i IKZE pozwoli nam wybrać odpowiednią metodę gromadzenia dodatkowych środków.


Jak obliczyć koszt kredytu i pożyczki? Skorzystaj z kalkulatora RRSO

Nagłe, nieprzewidziane wydatki mogą zdarzyć się każdemu. Decydując się na zaciągnięcie zobowiązania w firmie spoza sektora bankowego, warto w pierwszej kolejności skorzystać z różnego rodzaju narzędzi internetowych, z których najbardziej popularne są kalkulatory odsetek od pożyczki.


Blockchain, BitCoin i Crowdfunding - największe innowacje branży FinTech

Rozwój branży FinTech umożliwił stworzenie wielu nowoczesnych technologii finansowych, używanych obecnie przez różnego rodzaju instytucje – zarówno bankowe, jak i pozabankowe. Sprawdź, jakie innowacje wprowadził Blockchain, BitCoin oraz Crowdfunding.


Koszty utrzymania mieszkania ciągle rosną

Ile kosztuje utrzymanie mieszkania? Niestety, coraz więcej. Eksperci Open Finance wskazują, że dwie osoby potrzebują już 572 zł, aby utrzymać dach nad głową. Kwota nie jest mała i nic nie wskazuje na to, że mogłaby być niższa. Czy można przygotować budżet domowy na większe wydatki?


Karta debetowa a kredytowa – którą wybrać?

Polacy coraz częściej używają pieniędzy elektronicznych, które z roku na rok wypierają gotówkę. Za zakupy płacimy za pomocą kart kredytowych i debetowych, nie zawsze do końca zdając sobie sprawę, czym różni się ich działanie. Poznaj wady i zalety wspomnianych produktów finansowych i wybierz najlepszą opcję dla siebie!


Praca dla emeryta - trudne finanse osób starszych

Obniżenie wieku emerytalnego było jedną z najważniejszych obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Jednak z mniejszą liczbą lat pracy, wiążą się niższe świadczenia. Czy praca dla emeryta będzie teraz tematem numer jeden? Sprawdźmy, jak kształtują się finanse seniorów i czy niższy wiek emerytalny jest faktycznie powodem do radości?


Co to jest faktoring?

Jesteś przedsiębiorcą i sprzedałeś swojemu kontrahentowi towar z odroczonym terminem płatności? Niestety masz obawy, że klient nie ureguluje wierzytelności w terminie. W takim przypadku powinieneś skorzystać z faktoringu.


Opłata przygotowawcza – wszystko, co musisz wiedzieć

Opłata przygotowawcza to kwota, którą zobowiązany jest do poniesienia pożyczkobiorca firmie, za wykonanie określonych czynności. Wbrew powszechnemu przekonaniu nie jest ona stała, a zależna m.in. od kwoty pożyczki i okresu kredytowania. Gdzie zatem szukać informacji odnośnie jej wysokości?


Kredyt oddłużeniowy – pomoc dla bardzo zadłużonych

Kredyt oddłużeniowy to zazwyczaj ostatnia deska ratunku dla dłużnika. Jest to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla osób posiadających negatywną historię kredytową i niemających szans na wzięcie kredytu konsolidacyjnego. Czym się zatem kierować przy wyborze najlepszej oferty? Poznaj trzy przydatne wskazówki.


5 sposobów na Sylwestra z pożyczką

Odliczanie czas zacząć! Już tylko nieco ponad trzy tygodnie dzielą nas od najbardziej hucznej imprezy w całym roku. Będziemy witać Nowy Rok na balach, domówkach, ze znajomymi, we dwoje, w kraju i za granicą. A ty jak planujesz spędzić Sylwestra? Wykorzystaj jeden z 5 sposobów na świetną zabawę.


Cyberataki - jedno z największych zagrożeń w branży finansowej

Globalny atak cyberprzestępców z 27 czerwca, którego ofiarą padły m.in. rodzime przedsiębiorstwa, zaalarmował polski rząd. Na początku 2017 roku cyberataki uderzyły również w polskie banki. Czy instytucje finansowe zdają sobie sprawę ze skali zagrożeń?


Zawezwanie do próby ugodowej – czym jest i na czym polega?

Postępowanie zainicjowane wnioskiem o zawezwanie do próby ugodowej to ostatnia szansa na przeprowadzenie negocjacji pomiędzy wierzycielem a dłużnikiem. Czym jest i na czym polega to rozwiązanie? Sprawdź, jak wypełnić wniosek oraz dowiedz się więcej o alternatywnym sposobie rozwiązania sporu.


Big Data i chmura internetowa – szybsza analiza i gromadzenie danych

Najnowsze rozwiązania technologiczne, bezpośrednio związane z sektorem FinTech, są wykorzystywane przez większość instytucji działających w internecie. Sprawdź, jakiego rodzaju firmy używają takich metod, jak Big Data i chmura internetowa oraz na czym polegają wspomniane technologie.


Umowa pożyczki pomiędzy osobami fizycznymi - umowa ustna a umowa pisemna

Umowa pożyczki pomiędzy osobami fizycznymi może być zawarta w dwóch formach, tj. pisemnej oraz ustnej. Dowiedz się, jak przedstawia się umowa słowna w świetle prawa oraz w jakich sytuacjach lepiej udokumentować przeprowadzoną transakcję.


Wyjazd świąteczny - spędź święta tak jak lubisz dzięki pożyczce!

Marzy Ci się świąteczny wyjazd na narty lub impreza sylwestrowa w ciepłych krajach? Sprawdź najlepsze oferty chwilówek i pożyczek ratalnych oraz skorzystaj z najnowszego, świątecznego rankingu pożyczek.