Porady na temat bezpiecznego pożyczania w sieci - strona 8


Pierwsze konto bankowe – konto dla młodych od 13 roku życia

Chcesz otworzyć swoje pierwsze konto bankowe? Sprawdzamy oferty konta dla młodych i wspólnie rozważamy, gdzie założyć pierwsze konto bankowe!


Odfrankowienie kredytu - czy to możliwe?

Jeżeli masz kredyt we frankach, koniecznie przeczytaj nasz tekst, w którym omówiliśmy, na czym polega odfrankowienie zobowiązania finansowego i wskazaliśmy, kto może z niego skorzystać.


Kiedy przelew? Sesje elixir - wychodzące i przychodzące

Przelew między bankami może trwać nawet trzy dni, jeśli zapomnimy o tym, że sesje Elixir działają tylko w dni robocze. Czy wobec tego możliwy jest przelew w weekend? Tak, jeśli jest to przelew wewnętrzny lub płatny transfer międzybankowy.


Czy możliwe jest umorzenie kredytu po śmierci kredytobiorcy?

Umorzenie kredytu? Przykro nam, ale zależy to wyłącznie od dobrej woli banku. Na szczęście nie oznacza to jeszcze, że ktokolwiek zostanie zmuszony do spłaty kredytu po bliskiej osobie.


Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt gotówkowy?

Zobacz dlaczego ktoś dostanie a kto inny nie dostanie kredytu gotówkowego. Dzięki algorytmom bankowym obecnie każdy potencjalny kredytobiorca jest traktowany przez bank sprawiedliwe. Jak to jednak ze sprawiedliwością bywa, jest ona czasem ślepa…


Czym jest promesa kredytowa?

Sprzedawca nieruchomości chce przed sprzedażą zobaczyć promesę od banku? Zobacz co to właściwie jest. Okazuje się, że wystawienie promesy jest zazwyczaj darmowe i nie jest szczególnie skomplikowane.


Dyspozycja na wypadek śmierci – jak złożyć?

Postępowanie spadkowe może trwać latami. Rozwiązaniem jest dyspozycja na wypadek śmierci. Kto może złożyć taką dyspozycję? Jakie są zasady składania zapisu na wypadek śmierci? Sprawdź szczegóły!


Czy można dostać kredyt hipoteczny z umową na czas określony

Hossa na rynku kredytów hipotecznych trwa w najlepsze. Zaciągamy ich obecnie więcej niż kiedykolwiek, więc banki mogą potencjalnie stawiać swoim klientom coraz bardziej wyśrubowane warunki. Czy na takim rynku umowa o pracę na czas określony nie będzie przeszkodą w uzyskaniu kredytu hipotecznego?


Upadłość konsumencka i jej konsekwencje

Chcesz zacząć nowe życie bez długów? Ogłoszenie upadłości konsumenckiej umożliwi umorzenie części lub całości zadłużenia i da szansę na nowy start. Sprawdź kiedy i jak można ogłosić upadłość konsumencką.


Kredyt hipoteczny a zmiana pracy. Wszystko co musisz wiedzieć!

Czy zmiana pracy przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny, jest dobrym pomysłem? Czy warto warto zmieniać pracodawcę w okresie kredytowania? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym tekście. Sprawdź!


Przelew na telefon - jak to działa?

BLIK ma szansę zrewolucjonizować to, w jaki sposób przekazujemy sobie pieniądze. Wystarczy, że nadawca i odbiorca przelewu mają konto w odpowiednich bankach i aplikację do przelewów na telefon by wygodnie i niemal natychmiastowo przesyłać sobie pieniądze!


Wcześniejsza spłata kredytu - co kredytobiorcom daje wyrok TSUE?

Osoby, które wcześniej spłaciły swój kredyt mogą liczyć na nieoczekiwany zastrzyk gotówki. Okazuje się, że banki muszą zwrócić prowizję w kwocie proporcjonalnej do pozostałego czasu spłaty kredytu! Zobacz, jak ubiegać się o zwrot.


Czym jest monit i jakie są jego koszty?

Od kilku do kilkunastu monitów za które zapłaci dłużnik, mogą zwiększyć jego zadłużenie o kilkaset czy kilka tysięcy złoty. Płatne wezwania do spłaty zaległych długów stresują setki dłużników. Sprawdź, co należy o nich wiedzieć.


Ile może zabrać komornik - kwota wolna od zajęcia komorniczego na 2020 rok

Komornik zajął twoje konto? Sprawdź, czy nie zablokował też ustawowej kwoty wolnej od egzekucji. Omawiamy ile komornik może zabrać z miesięcznego wynagrodzenia, a jakich dochodów nie ma prawa zająć.


Zablokowane konto przez komornika - jak je odblokować?

Zajęcie konta przez komornika odbiera ci szansę na korzystanie z własnych pieniędzy. Na jak długo komornik może zablokować konto? Aż do spłaty całego zadłużenia. Są jednak sytuacje, w których możesz złożyć wniosek o odblokowanie konta przed spłatą długu.