Porady na temat bezpiecznego pożyczania w sieci - strona 5


Aplikacja mobilna od PKO BP i Inteligo - IKO

Zobacz jak przedstawia się aplikacja mobilna IKO od PKO BP. Czy coś ją wyróżnia w porównaniu do innych bankowych aplikacji mobilnych?


Bankowość mobilna - poznaj najlepsze aplikacje popularnych banków!

Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie czynności można wykonać dzięki bankowości mobilnej, jak z niej korzystać oraz poznasz najlepsze funkcje aplikacji od popularnych banków!


Usługi finansowe - czym są i jakie są ich rodzaje?

Choć pojęcie usług finansowych kojarzone jest najczęściej z bankami, to w rzeczywistości obejmuje ono wiele innych produktów dostępnych na rynku, oferowanych także przez instytucje pozabankowe. Dowiedz się, czym one są oraz poznaj ich rodzaje. Dzięki temu możesz zwiększyć swoją świadomość konsumencką.


Zabezpieczenia biometryczne - płatności za pomocą odcisku palca coraz bliżej

Biometryka to technologia pozwalająca na zabezpieczenie swoich danych - także tych związanych z finansami. Cyberprzestępcy nie próżnują, a banki szukają nowych sposobów na ochronę swoich klientów. Zabezpieczenia biometryczne są jedną z najskuteczniejszych obecnie metod.


Skradziony dowód osobisty - jak zabezpieczyć swoje dane?

Tylko w kilku pierwszych miesiącach 2019 r. zarejestrowano ponad 34 000 skradzionych dowodów osobistych. Kradzież tożsamości to duży problem obecnych czasów - wyłudzone dane dają duże pole do popisu przestępcom, co może nieść poważne konsekwencje dla poszkodowanego. Jak zablokować skradziony dowód osobisty i gdzie to zgłosić? Sprawdź, co musisz zrobić, aby ochronić swoje dane.


RODO 2020 – najważniejsze zmiany w obszarze danych osobowych

25 maja zostanie wprowadzone unijne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (tzw. RODO). Jest to ukłon w stronę wszystkich klientów instytucji finansowych – najnowszy zapis ma bowiem znacząco zwiększyć ochronę danych osobowych wszystkich osób fizycznych, które biorą udział w transakcjach.


Czym jest phishing, smishing i vishing?

Wraz z rozwojem internetu pojawia się coraz więcej zagrożeń. Oszuści, licząc na chwilę nieuwagi użytkowników, dokładają wszelkich starań, by wykraść poufne dane służące do zalogowania się do bankowości internetowej. Phishing, vishing oraz smishing – sprawdź najczęstsze metody cyberprzestępców.


Wyłudzenie kredytu - jak się bronić?

Wyłudzenie kredytu na czyjeś dane to powszechny problem, którego nie można lekceważyć. Zamrożenie kredytu tzw. credit freeze, FairPay, System Bezpieczny PESEL czy Alerty BIK to tylko niektóre sposoby na obronę przed wyłudzeniem. Dowiedz się więcej o dostępnych możliwościach ochrony.


Jak zarabiać na pożyczkach?

Czy na pożyczkach da się zarobić? Jak działają programy lojalnościowe? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym tekście! Zapraszamy do lektury!


Fundusz inwestycyjny - co to jest i jak go założyć?

Co to jest fundusz inwestycyjny? To narzędzie inwestycyjne jest jednym z popularniejszych rozwiązań wybieranych przez konsumentów. Sprawdź, jak założyć fundusz inwestycyjny i poznaj jego główne rodzaje. Dowiedz się, co charakteryzuje tę inwestycję.


Płatności mobilne - nowoczesne płacenie za zakupy

Płatności mobilne powstały w wyniku rozwoju sektora fintech. Dzięki temu możliwe jest wygodne i nowoczesne płacenie za zakupy. Sprawdź, jakie są ich rodzaje i dowiedz się, jak z nich korzystać.


Jak założyć profil zaufany?

Profil zaufany jest przykładem wprowadzania nowoczesnych rozwiązań technologicznych do każdej dziedziny życia. To bardzo przydatne narzędzie, z którego zdecydowanie warto korzystać. Jak założyć profil zaufany? Istnieje na to kilka metod - poznaj je wszystkie i wybierz najlepsze rozwiązanie.


Pożyczka na spłatę ZUS i US gdzie szukać?

W lipcu 2019 roku zadłużenie przedsiębiorców względem ZUS wynosiło 5 mld złotych. Zaleganie z uregulowaniem należności wiąże się z przykrymi konsekwencjami. Przedsiębiorcy mogą jednak skorzystać z pożyczki na spłatę ZUS i US.


Wspólny kredyt w banku - z kim i jak można go wziąć?

Jeśli twoją zdolność kredytowa jest zbyt niska, by samodzielnie uzyskać finansowanie z banku, możesz złożyć wniosek o wspólny kredyt z rodzicem, małżonkiem lub partnerem. Im więcej współdłużników, tym lepsze warunki kredytu możesz wynegocjować.


Kredyt obrotowy: oferty i najważniejsze informacje

Co to jest kredyt obrotowy? Jest to kredyt przeznaczony dla firm działający podobnie do linii pożyczkowej dla klientów indywidualnych. Zobacz szczegóły.