Porady na temat bezpiecznego pożyczania w sieci - strona 4


Dyrektywa unijna PSD2 - co to jest?

PSD2 wprowadziło wiele zmian dotyczących sektora finansowego na terenie Unii Europejskiej. Poprawa bezpieczeństwa i wygodniejsze zarządzanie finansami to tylko niektóre założenia dyrektywy. Jakie korzyści wiążą się z PSD2 i na czym polega ten akt prawny?


Pieniądz elektroniczny - czym jest?

Portfel wypchany gotówką nie świadczy już o naszej zasobności. Być może w przyszłości będziemy mogli oglądać pieniądz papierowy tylko w muzeach. Czym są e-pieniądze i czy faktycznie mogłyby zupełnie zastąpić tradycyjne banknoty?


Gdzie można zgłosić nieuczciwą firmę? Skarga do UOKiK

UOKiK jest jedną z instytucji ostatniej szansy dla osób oszukanych przez przeróżne firmy. Zobacz jak napisać do niej skargę i gdzie jeszcze można szukać pomocy.


Umowa pożyczki - elementy, wzór i omówienie

Umowa pożyczki powinna zawierać kilka istotnych elementów. Strony umowy muszą pamiętać m.in.: o dacie oraz miejscu jej sporządzenia, dokładnym opisie przedmiotu czy czasie trwania umowy. Jakie punkty należy jeszcze umieścić w umowie pożyczki?


Bankomaty bez prowizji - gdzie najtaniej wypłacić pieniądze?

Jeżeli nie chcesz płacić prowizji za pobranie środków z bankomatu, przeczytaj nasz tekst. Znajdziesz w nim wszystkie informacje dotyczące tego, gdzie najtaniej wypłacić pieniądze!


Pożyczka przez internet na konto - gdzie szukać?

Pożyczki online z wypłatą na konto coraz popularniejsze. Sprawdź na jakich zasadach działają i jak o nie wnioskować. Podpowiadamy ile kosztuje ile kosztuje kredyt online na konto i jak wybrać najlepszy.


Karta kredytowa dla studenta - poznaj najlepsze oferty banków!

Jesteś studentem i planujesz uzyskać kartę kredytową w celu opłacenia pilnych wydatków? W naszym artykule znajdziesz najlepsze oferty, które cieszą się obecnie dużą popularnością na rynku!


Co to jest KNF?

W nagłówkach gazet czy w internecie można często spotkać się z informacją, że KNF wydało jakąś decyzję, albo umieściło którąś z firm na liście ostrzeżeń. Czym jednak właściwie jest KNF? Jakie ma uprawnienia i zadania?


Co warto wiedzieć o liście ostrzeżeń KNF?

Lista ostrzeżeń publicznych od KNF pomaga osobom zainteresowanym wszelkimi usługami finansowymi zorientowanie się, czy faktycznie mają do czynienia z uczciwą firmą. Obecność na liście oznacza, że wobec danej instytucji toczy się postępowanie w prokuraturze. To ważna wskazówka, ale powinniśmy po pierwsze kierować się zdrowym rozsądkiem.


Jak płacić telefonem i wypłacać pieniądze z bankomatu?

Czy telefon zastąpi gotówkę i karty płatnicze? Wszystko na to wskazuje. Banki oferują swoim klientom aplikacje mobilne, które umożliwiają płacenie telefonem. Jedną z nich jest BLIK. Czy warto płacić telefonem i czy BLIK się opłaca? Odpowiedzi na te inne pytania znajdziecie w artykule!


Umowa pożyczki pomiędzy osobami fizycznymi - ustna i pisemna

Umowa pożyczki pomiędzy osobami fizycznymi może być zawarta w dwóch formach, tj. pisemnej oraz ustnej. Dowiedz się, jak przedstawia się umowa słowna w świetle prawa oraz w jakich sytuacjach lepiej udokumentować przeprowadzoną transakcję.


Co to jest BitCoin?

BitCoin miał zrewolucjonizować świat finansów i położyć kres walutom fiat. NIe do końca tak się stało, ale to wciąż atrakcyjny sposób płatności i dobry


Gdzie pożyczyć pieniądze bez zdolności kredytowej?

Potrzebujesz pożyczki ale nie masz zdolności kredytowej? Podpowiadamy dla jakich firm nie ma ona znaczenia. Sprawdź nasze zestawienie najlepszych pożyczek bez zdolności kredytowej!


Gwarancja de minimis - finansowanie dla przedsiębiorców

Kiedy przedsiębiorca potrzebuje finansowania, a nie ma zdolności do samodzielnego zabezpieczenia kredytu, to może skorzystać z gwarancji de minimis. Sprawdź, co to jest i gdzie ją dostać. Dowiedz się, na co możesz przeznaczyć kredyt z gwarancją de minimis.


Aplikacja mobilna mBank - zalety i wady

Prześwietlamy aplikację na urządzenia mobilne mBanku. Jakie funkcje w swojej aplikacji zawarł mBank? Czy korzystanie z niej jest faktycznie tak wygodne, jak deklaruje bank?